Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babahintőpor fórum

Babahintőpor (beszélgetős fórum)


27. zsakagi (válaszként erre: 26. - 44bec28c36)
2011. okt. 2. 21:46
Szerintem( 4 gyerek utáni vélemény) Jó a hintőpor, főleg az első pár héten, amikor a baba kicsit még "merev" . Nem tudod úgy megtörölni, hogy teljesen szárazok legyenek a hajlatok. Később, ha már hagyja magát rendesen mozgatni, elhagyhatod a használatát.(de majd meglátod)
2011. okt. 2. 21:12
Azért tanácsolták, hogy ha megizzadna és kipattogna, akkor a hintőpor megakadályozza ezt. Csak azért kérdeztem, mert nekem a logika azt mondja, hogy megizzad, összeszedi az izzadság a hintőport és fura állagot fog ölteni (a hintőpor). Aztán lehet, hogy én látom rosszul.
2011. okt. 2. 07:42
Én sem használtam sose!Csak a köldöknél.
24. 76d055b916 (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2011. okt. 1. 23:37
:)
23. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. okt. 1. 23:25
En nem hasznalok hintoport, pedig ketfele is van itthon, Burt's Bees es Dr. Hauschka, de meg igy is, hogy ezeknek relative jo az osszeteteluk, tul vannak illatositva. Szerintem semmi szukseguk rajuk a babaknak. Nyugodtan felejtsd el oket.
2011. okt. 1. 23:24

Most nézem, hát betojok, hogy mik vannak, tehát ha jól értem ez egy krém ami a bőrőn hintőpor állagú lesz?

Nagyon komoly.:)))))))

21. 76d055b916 (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2011. okt. 1. 23:22
Köszi!:) Engem is érdekel!:)
2011. okt. 1. 23:10
Lányok bocsi ha megkérdem de mi az a folyékony aventes valami amit írtok?
19. ében11 (válaszként erre: 16. - Sajert)
2011. okt. 1. 22:47
Én sima vízzel fürdettem-fürdetőkrémmel-sose száradt a bőre, sőt!Az újszülötteknek a bőrére, ha mégis száraz volt, ebből a fürdetőből kentek a csecsemősök, nem törölték le-visszazsírozta a bőrüket-és nem káros.Babaolaj helyett sima olajat, vagy olívát ajánlottak a csecsemősök.Egy pici gyerek még nem tud ngayon koszos lenni, egy évesen is inkább csak az étel ment rá-később jött a habos víz nálunk is. :)
18. ében11 (válaszként erre: 15. - Monstro)
2011. okt. 1. 22:43
Nálunk bevált és a kórházban sem törlővel törölték őket-ha nagyon kakis lett a gyerek, ott is tették a csap alá.Én is, ha nagyon kakis lett-nyakáig, akkor engedtem a babakádba vizet aztán hajrá! :)
17. 76d055b916 (válaszként erre: 16. - Sajert)
2011. okt. 1. 22:37
:D!
16. sajert
2011. okt. 1. 22:32

Én Babylove-osat használtam, imádtam. Minden este, fürdés után, mikor már jól megszárítottam, "rákentem". Nyáron popsikrém helyett is azt használtam. Nem szárítja a bőrét, ez butaság.


Sógornőm volt ilyen tudományos szemléletű, a gyereke tiszta vízben fürdött, csak gyógyszertári kenőccsel, stb..., aztán olyan száraz volt a babája bőre, mint a smirgli. A fiamat első perctől kezdve - babylove-os babafürdetőt kevertem habbá - habos vízben fürdettem (igaz, gyógyszertári kenőccsel), gyógyszertári popsikenőccsel, és babylove-os hintőporral, SOHA nem volt száraz a bőre.

Nekem a tiszta víz olyan tessék-lássék fürdetésnek hatott, nem jött be. Most is szereti habot, 3,5 éves, a bőrével semmilyen gond nem volt -mondjuk nincs bőrbeteg a családban.

15. monstro (válaszként erre: 13. - Ében11)
2011. okt. 1. 22:22
:) nálunk anyósom mindig kérdi hogy még mindig sima vízzel fürdetem?:) Ez a nedves szivacsos megoldás nem is rossz módszer:) lehet én is kipróbálom, mert utálom a törlőkendőt. Bár csak a kakinál használom
14. homern
2011. okt. 1. 22:22
Én csak a fertőtlenítőset használtam a köldökére újszülött korában,és nyaranta kb 2 -3 alkalommal volt még szükség hintőporra.Folyékony aventet vettem.
13. ében11 (válaszként erre: 9. - Monstro)
2011. okt. 1. 22:13

nálunk még az öblítőtől is "eltiltott" a védőnénink.

Szerencsére az én családom nem vette ezt észre, azt sem, hogy az újszülöttnek tiszta vizes szivaccsal törlöm a popsiját-pedig halom törlőkendőt kaptam. :)

2011. okt. 1. 22:13
én nyáron, ha nagyon izzadt, inkább napközben is megfürdettem :)
2011. okt. 1. 22:11
Én nyáron,amikor a kicsik is megizzadnak, jobban szerettem kipirosodásra a hintőport,mint a krémeket!:)
2011. okt. 1. 22:11
Nem használtam ilyesmit.csak a gyógyszertári fürdető krémet.A védőnénik azt mondta, minél kevesebb ilyen baba kencével találkozzon a kicsi bőre-az övéké még érzékeny, jobban felszívja ezeket.Popsiját is sokáig tiszta vízzel töröltem le, egy évig csak a baba fürdető krémet használtuk semmi mást-gyógyszertári popsikrémet-télen gabi krémet, ha az arca a hideg miatt piros lett.
2011. okt. 1. 22:10
Első gyerkőcnél még én is bármit megtettem amit mondtak:)) MOSt már sokkal tudatosabb vagyok és nem kenek rá semmiféle vegyszert:) Anyósom ki is van rajtam akadva rendesen:))
2011. okt. 1. 22:09

én se használtam, egyedül a köldökéhez, míg le nem esett a csonk

valóban szárít, nem egészséges


a baba bőrének az a legjobb, ha nincs felborítva az egyensúly egy csomó vegyszerrel ;)

2011. okt. 1. 22:07
Mi nem használtunk hintőport...
2011. okt. 1. 22:07
Szia!Én sosem használtam hitőport pedig 5 gyerkőcöm van.Egyrészt szárít nagyon is másrészről pedig ha ott marad és beizzad a baba jó táptalaj mindenféle csúnya dolognak.Helyedben nem használnám de ez az én véleményem.Sosem hiányzott.:)
2011. okt. 1. 22:07
Egyik gyerekemet sem púdereztem. Miért kell?
4. 76d055b916 (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. okt. 1. 22:06
Én a GABIT ajánlanám!Bár tulajdonképpen,ha bemész a gyógyszertárba és elmondod,hogy mit és kinek szeretnél,biztosan ajánlanak párat ők is!:)
2011. okt. 1. 22:05
Nekem a folyékony aventes jött be a legjobban :) Bár mi alig használtuk.
2011. okt. 1. 22:05
MIért kell hintőporozni?
2011. okt. 1. 22:03
A védőnő és több ismerős is tanácsolta, hogy púderezzem, hintőporozzam a babát (hónalj, nyak). Milyen hintőport használjak? Vettem Johnsont, de mikor már fizettem a kasszánál, akkor jutott eszembe, hogy mintha erre mondták volna sokan, hogy nagyon nem jó a baba bőrének, mert túlparfümözött és ez az a termék, amire a legtöbb baba allergiás. Mit ajánlanátok a Johnson helyett? Vagy próbáljam ki és majd meglátom, mert lehet, hogy nem lesz vele gond?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook