Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babád mennyi idős korában mutatta meg a testrészeit kérésedre? (fej, szem, száj, orr, pocak, stb) Mikortól "elvárható"? fórum

Babád mennyi idős korában mutatta meg a testrészeit kérésedre? (fej, szem, száj, orr, pocak, stb) Mikortól "elvárható"? (tudásbázis kérdés)


24. v.viki
2011. márc. 5. 11:51

Mi olyan egy évesek voltunk kb mikor mutatta a szemet, szájat, orrot, fület, fejet, puput.

Olyan 14 hós korára már mutogatta ha kérdeztük anyáé hol van, apáé, babáé stb.

23. Molyka
2011. febr. 27. 22:43

Rengeteget játszunk, van kb 3 testrészes mondóka amit elmondunk naponta többször is.

Nekem ez a 6 hónapos fura :)

22. *Pillango* (válaszként erre: 20. - 342bae44d8)
2011. febr. 27. 15:35
nálunk egyelőre mindenkinek pocakja van:D nyárra megtanítom neki, hogy hol van anya, apa kockás hasa:D hátha addigra aktuális:)
21. *Pillango* (válaszként erre: 6. - Molyka)
2011. febr. 27. 15:34

9 hósan nem vagytok lemaradva:DDD


Kisfiam 10 hósan kezdte a pocakkal. 12 hósan kb szem, fül, fej. Itt tartunk.

2011. febr. 27. 14:52
ja és ha tanítod, ne pocakot, hanem has-at mondj, az a neve. Tanulja meg a has szót, abból később lehet becézve pocak, de a pocakból nehezebben lesz has. csak jótanácsnak szántam
2011. febr. 27. 14:50
5 éves iskolaérettségi felmérésre kell tudni az alapokon kívül a könyök, térd, csukló, csípő, derék, ujjperc, szív.
18. noika
2011. febr. 27. 14:35
Mindenki nyugodjon meg még egy óvódás sem húzta a csizmát a fejére.Elveszik az egész 3 éves otthonlétből az élvezet,ha állandóan fiyelgetitek a könyvet és pláne a szomszéd kölykét,hogy az mit csinál.Tessék sokat ölbeni játékot játszani,sokat mondókázni rengeteget beszélni úgy pl az utcán,boltban,hogy leguggolunk hozzá az ő magasságába és elmagyarázni mindent.Ennyi
17. sajert
2011. febr. 27. 13:16

A fiam 10 hós korában meg tudta mutatni:

így, ezekbe az összetételekben :-):

okos feje,

gyönyörű szeme,

dolgos keze,

pocak,

erős lába

kuki


A hároméves státuszon meg már minden testrészét mutogatta (térd, könyök, talp, sarok is ment neki). Úg 2,5 éves korára már mindennel tisztában volt, hogy hol mi van.


Ne izgulj, majd megtanulja.

16. Szilvamama (válaszként erre: 14. - Molyka)
2011. febr. 27. 11:11
Szerintem ne aggódj emiatt, majd megmutatja, ha akarja. A lányom decemberben múlt 4 éves, mi még olyan kiskönyvet kaptunk, amiben le van írva koronként, hogy általánosságban mit tudnak ilyenkor a babák. Természetesen ez nem szentírás, minden baba más :) Nem azt jelenti, hogy ha le van írva, azt tudni is kell nekik.
15. banita32 (válaszként erre: 14. - Molyka)
2011. febr. 27. 10:23

Minden gyerek más és más. Az én fiam imád autózni, a keresztfiamat meg abszolút nem érdekli, már az összes kisautójuk nálunk van.

Az uncsitesóm fia 2 évesen gyönyörűen beszélt, az enyém lassan 2,5 és még csak szavakat mond (bár egyre többet) a keresztfiam meg 3 éves koráig szinte nem is beszélt.

A fiam imádja ha mondókázunk, uncsim fiát nem érdekli.


Szóval én ezt a ki mit mikort teljesen feleslegesnek tartom. Jó persze vannak kirívó esetek ha mondjuk 1,5 évesen nem megy, vagy 3 éves kora után se mond még egy szót se de ettől ti messze vagytok.

Találd meg hogy őt mi érdekli igazán és azt nyomjátok úgy bővítsetek és szépen mindent fog majd tudni.

14. Molyka (válaszként erre: 11. - Szilvamama)
2011. febr. 26. 20:39

A mi kiskönyvünkben nincs ilyen... asszem. Megnéztem, nincs.

Úgy gondolom eleget foglalkozom a fiammal, de halvány reményét se látom, hogy aktitvitást mutatna a testrészeire.

13. homern
2011. febr. 26. 20:39

Én 10 hónapos kora körül vettem észre.Bevallom,sosem kérdezgettem tőle,nem igazán követem ezeket a mit-mikor dolgokat.

Annyit mondtam,hogy még fel kell előbb húznunk a lábadra a zoknit,elment a zokniért és mutatta a lábát.Ezen felbátorodva kérdeztem a fejét,haját,pociját,fogát,szemét,fülét,meg ugyan nem testrész,de a pelusát is.Szépen végigmutogatta.

Azóta nem tudom mik az újdonságok,kellene egy kikérdezőshowt tartani megint így 1 évesen :)

De ha nem tud újakat az sem baj,még van ideje ezekre :)

Sok baba meg nem is hagyja "produkcióztatni" magát,egyszerűen nem mutatja és kész,akár fejenállva is kérheti anya :)

A fiam is ilyen,hiába próbáltam rávenni,a nagyszülők előtt nem csinálta,csak nekem meg az apjának :)

12. Sopianae (válaszként erre: 11. - Szilvamama)
2011. febr. 26. 20:13
Hülyeségnek tartom, hogy mit kell tudnia kiskönyv szerint. Az az átlag, de ettől vannak eltérések is. Senki nincs semmivel sem elkésve. Előbb utóbb csak tudni fogja hol van a feje, lába...
2011. febr. 26. 19:44
A baba kiskönyvében benne van, hogy bizonyos kornak megfelelően mit is kell tudniuk. Ha meg nem tudja, akkor sincs semmi, majd megtanulja :)
2011. febr. 26. 19:39

lányom 10 hónaposan kezdte magabiztosan mutogatni, fiam meg még 1 évesen is tojt rá magasról :-DDDD


ilyenekre meg ne figyelj, hogy "tied még neeeem? az enyém már..."

9. ac808a6b30 (válaszként erre: 4. - 07016ed7ac)
2011. febr. 26. 19:37
Az unokaöcsém anno 2,5 éves volt, amikor elkezdett beszélni, de akkor zudult minden, és csak mondta, mondta. Elötte én voltam az Anana, anyukám az Amama és hasonlok, ilyen is van!
2011. febr. 26. 19:37

Lányom 10 hónapos és a fejét, pocakját, kezeit mutatja. A mai naptól teszi a telefont a füléhez, 1 hete mondja, hogy kuku(cs) :)

Szerintem nem vagy elkésve vele, ha a babád még nem tudja.

7. Belle Morte (válaszként erre: 6. - Molyka)
2011. febr. 26. 19:35

Az max. véletlen lehetett. :D

Ez a mondatod viszont: "Kisfiam 9 hónapos, még sz*rik bármit is megmutatni.:) " nagyon betalált, haláli, jót nevettem. :D

2011. febr. 26. 19:33

Köszi, én is így gonolom. Kisfiam 9 hónapos, még sz*rik bármit is megmutatni.:)

Sógornőm ma azzal dicsekedett, hogy a kislánya féléves korától mutatja a testrészeit. Nem mondom, vannak kivételek, de én nem gondolnám, hogy 6 hónaposan meg tudja egy csecsemő mutatni.

2011. febr. 26. 19:33
A nagyobb testrészeit olyan 1 éves kortól, a többi folyamatosan jött. De olyat hogy boka meg csukló most se megy mindig. Novemberben volt 2 éves.
2011. febr. 26. 19:29
Engem telibe talált a kérdésed,a 22 hónaposom nem akar beszélni,de 1 hete megkérdeztem,hol a szeme..mutatta,hol a füle,a haja,a szája,az orra,mindet tudta. Gondolom,jóval hamarabb elvárható lett volna,de nekem nagyon nagy öröm volt :) Ugyanis eddig ennyire se volt hajlandó.
2011. febr. 26. 19:29
Szerintem nincs olyan, hogy "elvárható". Egyéni a fejlődési ritmusa Neki is. :) Ha emiatt idegeskednél esetleg, csak azért szóltam, hogy nem kell. :)
2011. febr. 26. 19:28
10-12 honapos kor korul, de semmi gond nincs, ha 1,5 eves koraban.
2011. febr. 26. 19:25
Babád mennyi idős korában mutatta meg a testrészeit kérésedre? (fej, szem, száj, orr, pocak, stb) Mikortól "elvárható"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook