Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babacipő? Milyen kell járni tanuló kisfiamnak? fórum

Babacipő? Milyen kell járni tanuló kisfiamnak? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 2. 09:37

Köszönöm a válaszokat.


Úgyis kell most vennem egy szellős szandit Olivérnek, veszek neki egy puha talpút, de ami tartja a bokáját és a lábfejét. :-)


Úgy látom a többség ez mellett voksol.


Még1x köszönöm a segítséget.

14. Tina87
2010. júl. 1. 13:28

Én lánykámnak is ortopéd vizsgálaton mondták anno milyen cipőcske kell.

Habár kcsinek sokat volt mezítláb, de az első cipői olyanok voltakamik inkább fogták lábát, kényemesen, de tartották nyáron mezítlábvolt knn is benn is, ha lehetett.

Amúgy az elején általában a deichmann-ban vettünk neki cipőcskét.

13. e4838aa63b (válaszként erre: 1. - SarahMina)
2010. júl. 1. 10:36

Szia!


Nekem bent semmi sem volt a lábán, ha pedig kimentünk, akkor olyan cipő, ami tartotta a bokáját, de azért kényelmesen tudott benne lépkedni.

2010. júl. 1. 10:25

Aham, anyum is ezt mondja.



Hmhm.

2010. júl. 1. 10:22

Sziasztok!

Bent mezitláb, vagy csúszásgátlós zokniban, tényleg ez a legjobb.

Kintre olyan szandit ajánlanak, aminek puha, hajlékony talpa van, tehát viszonylag kis erőbehatással 45fok körülig be lehet hajtani a talpát.

A felső része vagy textil, vagy bőr legyen, mert ezek szellőznek a legjobban. Dögmelegben nem utolsó szempont...

Hátul a saroknál és bokánál legyen kemény, hogy tartsa a lábiját. Ilyenkor még össze-vissza teszik a lábacskájukat, és ha csak pánt van hátul, könnyen leléphet a sarkuk a szandi talpáról, ami egyrészt kényelmetlen, másrészt nehezíti a járást. Ha meg úgy szokja meg, még lábdeformitást és csámpás járást is okozhat.


Szerintem ezek a legjobb állású cipők:

[link]

[link]


A lényege, hogy hátul, a bokánál zárt és merev. :)

Ezek csak példák, nem tapiztam meg őket, de azt tudom, hogy ez a márka megfizethető és jó is. Jah, hasonlókat lehet kapni olcsóbban kínaiban is, de ha van rá lehetőséged, tapizd meg ezeket, vagy ehhez nagyon hasonlókat ebben az üzletben, hogy értsd, mire gondoltam. ;)

10. SarahMina (válaszként erre: 8. - Eperlevél)
2010. júl. 1. 10:11
nekünk is pedi van. de lehet h olyan kéne belőle ami magasabb? Én már nemtom. :-\
2010. júl. 1. 10:10

Köszönöm a válaszokat!


Szóval jó a puha talp, de nem árt ha fogja a bokáját?


Bent mezítláb, nekem is ezt mondta a védőnő.

2010. júl. 1. 10:09

Olvasd el a belinkelt oldalakat! Bár lehet már olvastad!


Én Sosem vettem merev, magas szárú cipőt neki. Mindig puhatalpú volt. Most is pediped flexit hord.

2010. júl. 1. 10:07
2010. júl. 1. 10:07
még fejlődik a talpa ne vegyél még cipőt először m,ezítláb kell hogy megtanuljon járni
2010. júl. 1. 10:07
2010. júl. 1. 10:05

Szia!


Erről nagyon különböző véleményeket fogsz kapni. Még orvos-orvos között is vannak véleménykülönbségek...


Én azt mondom vidd el a kisfiadat egy ortopédiai kontrollra (nálunk egyébként kötelező) és ott 10 perc alatt megmondja a doki hogy mi lenne jó neki.


Csak azt tudom mondani amit nekünk mondott anno. Megvettem a legjobbnak mondott (Salus gyógyszandit) és nem igazán újongott örömében. Azt mondta bent a lakásban inkább mezítláb legyen, kint pedig olyan cipőben ami fogja a bokáját és nem túl merev a talpa. Szerinte a "lúdtalpbetét" púp a cipőkben mindegy hogy van-e...


Remélem egy picit tudtam segíteni bár tényleg az lenne a jó ha személyreszabottan kapnátok tanácsot. Sok sikert az első saját lépésekhez! :)

3. eperlevél (válaszként erre: 1. - SarahMina)
2010. júl. 1. 10:03

Szia!


Nem azért nem jár mert nem tartja a lábát a cipő. Az én fiam is mezítláb és puha talpú cipőben tanult járni.

Nekünk bentre liliputi volt/van.

2. Szilvamama (válaszként erre: 1. - SarahMina)
2010. júl. 1. 10:03
Az én lányom is puha bőrcipőben (az egész cipő egységesen bőr, kevés gumi talprésszel) tanult meg járni, 12 hónapos korában egyedül. Szerintem ráérsz még akkor betétes szandált venni neki, ha biztosan jár!
2010. júl. 1. 09:59

Sziasztok!


Segítsetek picit!

Kisfiam 10 hónapos, ha egy kezét fogjuk már gyönyörűen lépeget. Minőségi, puha, bőrtalpú kiscipője van kintre.

Most többen mondják nekem, hogy ebben a korban kell az olyan cipő, ami tartja lábat, tehát valami merevebb. Ez igaz?


Nekem annak idején, erre a cipőre mondták, hogy ebben kell, hogy megtanuljon járni, mert ez áll a legközelebb a mezítlábas állapothoz.


De mondják páran, hogy azért nem megy egyedül, mert nem adok rá rendes cipőt. Én viszont azt mondom, azért megy így 10 hónaposan, mert ilyen cipője van. Érzi maga alatt a talajt.


Most mi az igazság? Tapasztalatokat várok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook