Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Baba vagy új állás keresése? fórum

Baba vagy új állás keresése? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 20. 19:08

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznos dolgokat írtatok. Új munkahely nélkül nem mernék váltani, hiszen nem várhatom el a páromtól, hogy ő tartson el. Csak már türelmetlen vagyok, mert borzasztó rossz érzés egyedül hazajönni munka után az üres lakásba. És nagyon hiányzik!

17. martin3 (válaszként erre: 16. - Martin3)
2011. jan. 19. 13:44
és mégsem jön össze a kapcsolat, akkor 2 szék közé estél..(bocs az előbb ez lemaradt)
16. martin3 (válaszként erre: 1. - Erica1982)
2011. jan. 19. 13:44

szia! ilyen kapcsolatra semmi képpen nem szabad szülni..én is így mentem hozzá a férjemhez, majdnem el is váltunk...egyéni szerencse, hogy mégsem...

a barátnőm épp ebben a helyzetben van, neki is van lakása, a srácnak is, miután talált munkát a srác városában, kiadta a lakását, most költöztek össze épp 3 hete. ő már 33éves, és még nincs gyereke, nem vagy elkésve.

szóval mindenképp élj együtt a barátoddal, lakva ismeri meg egymást az ember...a lakásodat add ki, mondjuk az nem lesz egy felemelő helyzte, ha mégsem jön össze a kapcsolat, és a mostani munkádat feladtad. de lehet az ottani munkád is éppen olyan jó lesz, sőt lehet épp abban a városban ismered meg a nagy Őt...(ha persze nem a mostani lesz az, hiszen miért ne?) Kockáztatás nélkül meg nem fogsz előrébb jutni...az élet mobil, merj lépni.(de először legyen ott munkahelyed, és csak után költözz oda, ezt a párod is megértheti, hogy ha nincs ott munkád, az ittenit meg feladod, és mégsem jön össze a kapc

15. Ági05 (válaszként erre: 1. - Erica1982)
2011. jan. 19. 11:48

Szia!


Az egyik barátnőm volt hasonló helyzetben.Ahogy itt többen is írták,add ki a lakásodat.De:A barátnőm fél év fizetés nélküli szabadságot kért a munkahelyén,így költözött a barátjához.(Persze ehhez kell,hogy legyen kis tartalékod,vagy vállalja a fiú,hogy eltart addig).Közben kereshetsz munkát.

A barátnőmnek amúgy sajnos nem jött be,3 hónap múlva szétmentek.De az állása azóta is megvan,s rátalált a szerelem is.

Minden jót Neked!

14. 111e183830 (válaszként erre: 10. - A6d5a14c21)
2011. jan. 19. 08:53
ott a pont
2011. jan. 19. 08:27
szerintem próbálj meg munkát keresni ott, de a lakásodat ne add fel, esetleg add ki bérbe. egy ideig éljetek gyerek nélkül, hogy milyen hogy passzoltok össze, kb. félévig ez alatt majdcsak találsz munkát,illetve próbálkozhattok utána a babprojekttel is
12. 8625c5bd9b (válaszként erre: 10. - A6d5a14c21)
2011. jan. 19. 08:10
Maximálisan egyetértek. Ez a legjobb, amit tehet a fórumindító.
2011. jan. 19. 08:03

Kedves első hozzászóló!

Tanácsolom neked legyél óvatos és körültekintő a saját lakásodat ne add fel a bizonytalanra én megértelek a helyedben örülnék, hogy van fedél a fejem felett és ehhez ragaszkodj. A párodnak is van saját otthona ebben az esetben vajon ki hozná meg az áldozatot, hogy ezt feladja. Szerintem nem kell elsietni. Az én lányom is az idén lesz 30 éves és neki sincs gyermeke, hová szüljön a nagymama nyakára más lehetősége nem adódna. A mai fiatalok jórészének nincs hová tervezni, saját kéglit, v. családot. Tudjuk a munkahelyek sem jótékonysági intézmények létezik olyan, hogy alkalmaznak rész munkaidőben kismamákat. Előtte fel kell mérni mennyi terhet tudnátok vállalni, hiszen a családvállalás felelősség a mai világban. Üdv.Ágnes

10. a6d5a14c21 (válaszként erre: 9. - Erica1982)
2011. jan. 19. 07:46

Félsz,hogy feladod a munkahelyedet azért,hogy össze költözzetek(hogy kipróbáljátok,hogy milyen)mert mi van,ha nem működik mégsem és még a munkádat is elveszíted...ez eddig érthető.


De mondjuk én a helyedben attól jobban félnék,hogy szülök valakinek egy gyereket,akivel 1hónapot nem éltem még együtt,és akkor derül majd ki,hogy nem megy az együtt élés...és akkor már nem csak a munkahelyedet buktad el,meg egy párkapcsolatot,de a gyereked apját is...


Talán mérlegelni kéne,hogy hosszú távon mivel vesztesz többet...most anyagilag,ha feladod a munkahelyedet(bár ha hozzá költözöl a párodhoz,a saját lakásodat kiadhatod,ami ugyan nem egy nagy pénz biztos,de azért a 0-nál biztos több,éhen tuti nem halnál amíg munkát találsz)és esetleg nem jön össze a kapcsolat,mert kiderül,hogy nem bírtok hosszú távon együtt élni VAGY pedig azzal,ha elmész szülni erről a munkahelyedről anyagi megfontolásból és ha kiderül,hogy nem tudtok együtt élni,akkor egyedül maradsz egy kisgyerekkel...utóbbi anyagilag is meg minden egyéb szempontból is nagyobb veszteséggel járna...szerintem!

2011. jan. 18. 22:43
Ezzel mindketten tisztában vagyunk. De ha nincs más megoldás?
8. anyucika3 (válaszként erre: 5. - Arianne113)
2011. jan. 18. 22:41
Én is ezt mondom.Egy ilyen kapcsolatra felelőtlenség lenne babát bevállalni.Persze Ti döntetek.
2011. jan. 18. 22:39

Klasszikus esetben össze is tudnánk költözni... A puding próbája az evés. De mégis hogyan?

Arról nem is beszélve, hogy attól félek ha nem működne, akkor mihez kezdek? Ez a munkahelyem már nem lesz meg. Nagy dilemmát okoz ez nekem... egy biztosat feladni egy bizonytalanért?

2011. jan. 18. 22:38

mármint házasság és gyerek előtt sztem kell 1 év együttélés, na jó, fél év :)

mi 5 év együttélés után házasodtunk össze és a 7. évben lett meg az első baba, most várjuk a másodikat. Igaz, én még csak 26 vagyok, megértem h ketyeg a biológiai óra....

2011. jan. 18. 22:37
Van egy mondás szeretett nagymamám szájából: Lakva ismerik meg egymást az emberek. Az, hogy minden hétvégén együtt vagytok nemjelent semmit. Előbb költözzetek össze, éljetek egy kicsit együtt és ha megy, akkor megy a többi is:) a munkahely kérdés pedig nehéz, erre csak te találsz megoldást.
2011. jan. 18. 22:37
szerintem előbb lakjatok együtt, akkor derül ki igazán h megy-e a dolog
2011. jan. 18. 22:36
Nem. Max. 2 hetet voltunk együtt egyfolytában nyáron. De mivel őt oda köti a munkája, engem meg ide, ezért az összeköltözés még nem lehetséges.
2011. jan. 18. 22:34
Együtt lakni még nem is laktatok??Huzamosabb ideig?
2011. jan. 18. 22:32
Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy mit tennétek az én helyemben. 1,5 éve vagyunk együtt a párommal, de 150 km-re egymástól. Minden hétvégét együtt töltünk, de lassan már szeretnénk összeköltözni. Nekem van egy garzon lakásom, de ő nem akar elköltözni abból a városból és egy szobás lakásban sem akar élni. Ő is vett egy lakást (abban a városban ahol dolgozik), amely jelenleg felújítás alatt áll. Persze mindenben kikéri a véleményemet és tényleg úgy alakítja, hogy a közös életünknek minden szempontból megfeleljen. (több szobás, így lesz hely a gyerekeknek) Őt oda köti a munka, engem meg ide. Sajnos ott nem igazán van munkalehetőség, mert már fél éve keresek munkát. Határozott idejűt meg nem igazán akarok elvállalni, mert mi van ha 2 éven belül el szeretnék menni gyesre. A jelenlegi munkahelyemen már 6.éve dolgozom. Tehát felmerült az a lehetőség is, hogy ha elmennék gyesre akkor együtt lehetnénk (oda költözhetnék). Tény hogy már évek óta nagyon vágyom egy kisbabára, mivel már 28 éves vagyok. A környezetemben mindenki szül, meg férjhez megy, de nekem valahogy nem úgy alakul az életem. Elkeserít ez a patt helyzet. A párom előbb esküvőt szeretne, de még meg sem kérte a kezemet. Vannak tervei azt tudom, mert 1-2 célzásból már lejött nekem is. De ilyen távolságból elég nehéz bármit is megszervezni. Én is előbb esküvőt szeretnék, de terhesen már nem akarok oltár elé állni... Persze manapság erre is láthatunk számos példát. Szerintetek mi lenne a megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook