Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba vagy munkahelyváltás fórum

Baba vagy munkahelyváltás (beszélgetős fórum)


2011. dec. 29. 14:42

Köszi szépen!


Én is mindkettő próbálása mellett vagyok, csak kicsit félek, hogy elmegyek az új helyre, valamiért nem jövök be nekik, próbaidő alatt kitesznek, én meg közben teherbe esem, na, akkor tényleg jó nagy bajban leszek...


Amúgy két-három évig biztos nem akarok várni, ha anyagilag megengedhetném, sem ülnék otthon sokáig olyan szívesen, pörgősebb típus vagyok annál.

12. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - 1d09c69048)
2011. dec. 29. 10:44
Szerintem pályázd meg az új állást, menj el az interjúra és ha közlik, hogy tiéd a meló és addig nincs pozitív teszted, válts. A helyedben a váltás után megvárnám a próbaidő végét, addig parkolópályára tenném a babaprojectet, aztán vissza lehet rá térni, ha már véglegesítettek. Ha utána egyszerre össze is jön a babó, ne legyen lelkiismeret-furdalásod, mindig csak a saját érdekeidet nézd és hidd el, hogy mások se tesznek másként. Ha az új helyen határozatlan idejű szerződésed van és innen mész szülni, utána úgy tudom, kötelesek még legalább egy hónapig foglalkoztatni, ha úgy döntesz, hogy visszamész melózni, szóval ha nagyon szúrja ez a szemüket, akkor se tehetnek csak úgy utcára. Egy szó mint száz, ne légy szívbajos, nem muszáj választanod a 2 dolog közt, legyen mindkettő!
11. 117b1693d0 (válaszként erre: 1. - 1d09c69048)
2011. dec. 28. 22:38

Osztom azt a véleményt, hogy döntsd el, hogy melyik fontosabb, de vágj bele mindkettőbe, amennyiben tényleg szeretnél váltani!


Mindkető bizonytalan. Nem tudhatod, hogy mikor jönne össze a baba és azt sem tudhatod, hogy mikor kapnád meg az új állást.


Ha hamarabb jön össze a baba, akkor maradsz a fenekeden. Ha pedig az új állást kapod meg hamarabb, akkor megvárod a próbaidő végét bármi is történjék közben (gondolok itt egy pozitív tesztre). Egyszerűen csendben dolgozol, babó meg szépen növöget. Látszani úgysem látszik hónapokig semmi, hacsak nem vagy nagyon rosszul. De miért lennél? A nők több, mint felének nincs komoly "terhességi tünete", te is lehetsz egy a szerencsések közül:)))


Bízz magadban, sok szerencsét!

10. martin3 (válaszként erre: 1. - 1d09c69048)
2011. dec. 28. 22:33
ha jobb a munkalehetőség azonnal válts, ahogy csak lehet, a baba sem jön össze(vagy nem biztos) elsőre. Addig meg ott a jobb munkalehetőség, sőt, ha elsőre össze is jön(de a váltás után várjatok 1-2 hónapot:), akkor is még 7-8hós koráig simán dolgozhatsz a babával a pocidban(bár nem tudom milyen állás lenne). Egyébként engem felvettek egy új helyre, megbeszéltük, hogy én megyek, ez volt júniusban, 2hétre rá kiderült, hogy terhes vagyok, az állás csak augusztustól lett volna, majd mielőtt megbeszéltük, hogy augusztusban aláírom a szerződést mondtam, hogy terhes vagyok, és hihetetlen rendes módon mégis felvettek, mondták, semmi gond, akkor dolgozom fél évet, amíg bírom, utána majd keresnek mást...és így is lett. Azért vannak még normális munkaadók...
2011. dec. 28. 22:31
Én mindenképp a babát választanám.
2011. dec. 28. 22:29
Pont ugyanígy voltam 2 éve, de nem váltottam, onnan mentem szülni.
2011. dec. 28. 22:26
Én váltanék munkahelyet. Nem tudhatod, mikor jön össze a baba. Addig még sok víz lefolyhat a Dunán. Ha esetleg volt korábbi terhességed, vagy van sejtésed, hogy pikk-pakk összejön, akkor maradnék csak a fenekemen. De egyébként szerintem felesleges ez alapján dönteni. Terhesen is dolgozhatsz még 7 hónapot, és ha ügyesen csinálod, a munkaviszonyod is folyamatos lesz. Az új munkáltató meg nyilván számol azzal, hogy egy nő előbb-utóbb szülni fog. Azzal ne foglalkozz, mi illik.
2011. dec. 28. 22:25

hm, azt hiszem én is ezt tenném

gondolom az új melót is előbb meg kell pályázni, nem is biztos, pl hogy a tied lenne, s igen, ki tudja mikor jön az a baby, azonnal, fél év?? és terhesen is dolgozol legalább fél évet...

Szóval én belevágnék a babaprojektbe, meg az interjúba és az élet hozni fogja!

Ehhez kell némi bátorság, de tényleg, ők is tudják kit vesznek fel, meg ők is leszarnak téged hidd el ha van valami, ezen ne agyalj, hogy "jajj, ott hagyod őket"... az időd meg ketyeg, és ha jól értem első baby lenne.


De! Ha tuti az új állás, és sőt, ismerős keze is van benne és nem idegenként, az más, ott nem csinálnám ezt, hisz az ismerős tartja érted a hátad.

2011. dec. 28. 22:20
31 évesen én már vágynék babára és nem variálnék egy munkaheyl miatt,ami esetleg nem is válik be.
4. Banita76 (válaszként erre: 1. - 1d09c69048)
2011. dec. 28. 22:16
Szia! Én a helyedben, a leírtak alapján eljönnék szülni, és majd a gyed után keresnék új munkát.
3. trapiti (válaszként erre: 1. - 1d09c69048)
2011. dec. 28. 22:10

Szerintem az alapján dönts ami most van. Vagyis ha most jobbnak tűnik az új hely, válts. Aztán még meglátod mikor jön a baba, lehet hogy nem is rögtön ahogy eltervezed. Másrészt meg szerintem nem kell a mai világban "szívbajosnak" lenni.

A munkáltató tiszában van vele, hogy egy 31 éves gyermektelen nőt vesz fel, akinél bármikor bármi előfordulhat... és fordított esetben a munkáltatók sem nagyon foglalkoznak az alkalmazottak érdekeivel.

2. beata21bea (válaszként erre: 1. - 1d09c69048)
2011. dec. 28. 22:06
sztem jöhet a baba most, van 2-3 éved otthon. Addig ezer időd lesz keresni is, találni is. Én 2 gyerek után váltottam, nem jött be, váltottam megint és megint, azóta még 2 van. 2008-ban jöttem a jelenlegi mh-re. (2010 és 2011-ben szültem a 3. és 4. gyerkőcöt)
2011. dec. 28. 22:00

Sziasztok!


Véleményekre vagyok kiváncsi.


Elég sz*r a munkahelyem, mind feladatok terén, mind fizetésben. Most lehet, lenne lehetőség váltani. Csakhogy a babatéma is nagyon aktuális már.


Ti mit gondoltok?


Egyrészt:

- ha most elmegyek valahova, ott "illik" legalább valameddig (meddig???) nem ugrálni, teljesíteni, és letenni valamit az asztalra, mielőtt rájukmosolygok és közlöm, hogy elmegyek szülni... Innen nyugodtan mehetek, úgysincs semmi értelmes előlépési lehetőség.

- másrészt... pénzben elég sokat számíthat az az egy évnyi különbség is, amíg nem jön a baba, és ugye a TGYÁS is fizetésfüggő....


Megtehetem, hogy megülök itt még arra az egy évre, és amikor közeledik a TGYÁS vége, akkor kezdek el jobb helyet nézegetni... De van esélyem babával a mai munkaerőpiacon?


Másrészt, ha most megyek, és nem jön be az új hely, vagy én nem jövök be, évekig csúszahat még a baba...


Nem tudom az adatlapomon mi van, 31 éves vagyok.


Munkahelyet eddig azért nem váltottam, mert nem volt jobb, ugrálni meg minek a ugyanolyanok között...


A baba anyagilag belefér így is, nem mondom, hogy minden vészhelyzetre fel vagyok készülve, de hát mindenre sosem leszek.


Vélemények?


Természetesen nem ez alapjn fogok dönteni, de már kezdek belejojózni az agyalásba...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook