Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba vagy munkahely fórum

Baba vagy munkahely (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 4. 12:24

baba vagy munkahely?


akkor inkább munkahely...

azt a gyereket el is kéne tartani. meg rezsit és hitelt is kéne fizetni..és talán még enni is kéne...


köszönhetjük az országunknak, h sokan így fogják fel..

1 évig vtam már munkanélküli...és most me,gint az leszek pár hónap múlva..

ha lenne gyerekem csődbe is mennék, kéglit nem tudnánk fizetni stb...

52. 7130b15964 (válaszként erre: 48. - Lamoni)
2007. júl. 22. 08:49
Azt hiszem már csak 45 nap a passzív táppénz.
51. 7130b15964 (válaszként erre: 49. - Livi76)
2007. júl. 22. 08:47
Menned kell szakrendelésre, de vetélés után általában 6 hétre kiírnak. Mi a gond azzal, hogy szakrendelésre menj?
50. LoLiNa
2007. júl. 22. 07:39
valami indok kell, hogy táppénzen maradhass. valami testi dolgot találjatok ki, még nem vagy túl rajta.. fáj a hasad vagy valami.. nagyon sajnálom ami veled történt!! :-(
49. Livi76
2007. máj. 21. 21:33

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!Május 15.-én elvesztettem terhességem 12.hetében babámat.Ez lelkileg nagyon megvisel,de úgy döntöttem jobb ha visszamegyek dolgozni,így talán nem gondolkodom annyit és lekötöm magam.Jövő héten akartam kezdeni,de a cég sajna nem tud most visszavenni,mivel nincs meló./ki tudja meddig/Elküldeni nem fognak/remélem/de fönököm javasolta hogy maradjak még táppénzen,ameddig tudok.Kérdésem a következő:meddig írhat ki a körzeti doki úgy hogy ne kelljen szakrendelésre mennem?Mert ugye már a dokit is ellenörzik,szakrendelés nélkül nem lehetek táppénzen!Nem elég a bajom,most meg még ez is nehezíti a helyzetem!:(Néha úgy érzem megőrülök!Aki tud segítsen!Előre is köszönöm!

48. lamoni (válaszként erre: 47. - Rózsaszál1)
2007. febr. 18. 18:19

Hát elég szemét világban élünk, csodálkoznak hogy nem születik gyerek, mikor a fiatalokat, és a családokat semmivel se támogatják. A GYES felháborítóan kevés. És ez a 3 hónap passzív táppénz is jó nagy kitolás. Vannak akik hónapokig elvannak táppénzen, miközben semmi bajuk, a másikat meg semmivel se támogatják. Előtte nekem is 10 év munkaviszonyom volt, és a táppénzt is most kellett lecsökkenteniük.

Az meg már tényleg mindenek a teteje, hogy azt mondod még ami jár azt se akarják kifizetni.

47. rózsaszál1 (válaszként erre: 46. - Lamoni)
2007. febr. 17. 20:08

Kaphatsz, de attól függ, hogy előtte mielőtt dolgoztál, voltál-e táppénzen és esetleg ugyanígy szűnt meg, akkor nem.

Én ugyanebben a cipőben jártam és elutasították.

Semmire sincsen az Állam tekintettel, hiába voltam veszélyeztetett terhes, "ágyhoz láncólva" az állambácsit ez egyáltalán nem érdekelte. Így tengettünk életünket végig a szülésig 1 keresetből.

Most már lassan 5 hete adtam be a GYES-re is a papírjaimat és a mai napig nem kapok még pénzt és a GYÁS-mat is elutasították. Ajánlom rögtön add be a GYES-igénylést is, különben rosszúl jársz, mint Én.

Eddig a családi pótlék az egyetlen amit a gyerek után kapok.

46. lamoni
2007. jan. 30. 22:14
Ha valaki a 90 nap passzív táppénz alatt lesz terhes, kérheti a méltányossági táppénzt? Annak mennyi az összege?
45. 7130b15964 (válaszként erre: 43. - Lamoni)
2007. jan. 24. 16:39

Ha terhes, akkor azt el kell mondania, ugyanis a munkavállalónak is van tájékoztatási kötelezettsége a munkáltató felé, persze, hogy ezt mikor teszi meg az rá van bízva. Ebben semmi kockázat, mivel a terhes nőt védi az Mt, nem lehet felmondani neki.


Az más eset, amikor valaki éppen a próbaidejét tölti. Elvileg akkor is köteles megmondani, amikor tudomására jut, hogy terhes (csak éppen próbaidő alatt a munkáltató azonnali hatállyal felmondhat indoklás nélkül).


Abban maximálisan egyetértünk, hogy csak az maradjon otthon babát tervezni, akinek egyébként is olyanok az anyagi körülményei, hogy mindegy meddig tart ez az időszak (mert az lehet szerencsés esetben, de akár több évig is eltarthat, ha nincs szerencséjük).

44. 7130b15964 (válaszként erre: 42. - Zojci)
2007. jan. 24. 16:29
Ebben teljesen egyetértek veled. Ráadásul kérhet más időbeosztást (pl. az Mt. tiltja az éjszakai beosztást, az áthelyezést stb.) A vizsgálatok idejére szabadidő illeti meg, ráadásul a fizetése sem csökkenthető ezek miatt, sem azért, ha egy az eddiginél könnyen feladatkört lát el az állapotára való tekintettel.
43. lamoni
2007. jan. 24. 16:23

Szia. Szerintem is kár lenne otthagynod egy biztos állást.

1. Nem biztos, hogy elsőre összejön.

2. Ha terhes leszel, nem fontos egyből elmondani nekik, hogy az vagy, és ha jól érzed magad, lehet, hogy sokáig tudsz még terhesen is dolgozni, és utánna jobb lesz a pénzed.

Az én esetem azért más, mert nekem nincs állásom, és már nagyon szeretnénk babát. Ha találok, lehet hogy "rosszabbul járok", mert kevesebb lesz a pénzem, mint előzőleg volt, és csökken a gyedbe tartozó átlagom. És egy új munkahelyen cikisebb azt mondani, hogy bocs de tehes vagyok.

42. Zojci
2007. jan. 24. 16:13
Úgy gondolom,amíg nincs veszélyben a kismama addig nyugodtan dolgozzon! Én sajnos egyből TP-re leszek kényszerülve,de mellette azért igyekezni fogok hasznossá tenni magam!:)
41. babi83 (válaszként erre: 40. - 7130b15964)
2007. jan. 24. 15:51
Nem is gondoltam, csak tudod ,átverni sem akarok senkit, mert ide írtó nehéz bekerülni, már ha sikerül egyáltalán, és kicsit kínos lene, ha kiharcolnának nekem egy helyet, én meg szépen bejelenteném, hogy kösz , de más terveim vannak.
40. 7130b15964 (válaszként erre: 38. - Babi83)
2007. jan. 24. 15:49

Miért kellene várnod, ha elvállalod?


Szerintem dolgozz, ha majd terhes leszel, akkor cselekszel legjobb belátásod szerint.


Ne gondold, hogy csak azért rögtön terhes leszel, mert éppen gyereket szeretnél. Bárcsak, így lenne! Ha nekem nem hiszel, nézd meg a Babát tervezünk c. topikot! Nem egy olyan huszonéves írogat oda, akik hosszú hónapok, évek óta nem esnek teherbe. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de azért ott hagyni egy munkahelyet, hogy majd úgyis terhes leszel, inkább a luxus kategória, kivétel, ha csak azért jársz dolgozni, hogy ne otthon unatkozz...

39. 7130b15964 (válaszként erre: 34. - Lamoni)
2007. jan. 24. 15:45

Nem lehet közte hézag.


" Ki jogosult a TGYÁSra?


A terhességi-gyermekágyi segély (TGYÁS) azoknak a nőnek jár, aki a gyermekük születését megelőző két esztendőben legalább 180 napon keresztül az egészségbiztosítás szempontjából biztosítottnak minősült, és


a biztosítás időtartama alatt (például a munkaviszony fennállása alatt), vagy

a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül, vagy

a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon túl, de még a táppénz, illetve a baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt, vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül szül. "


"A terhességi-gyermekágyi segély összege a szülési szabadság kezdő napját megelőző naptári évben keresett jövedelem napi átlagkeresetének 70-%-a. " forrás: modina.hu

38. babi83 (válaszként erre: 37. - 306d60e8d8)
2007. jan. 24. 15:43
Hát nem tudom, hogy ezt miért kaptam, de pont a babaprojekt miatt gondolkodom, hogy véglegesre itt maradjak -e!Mert ha elvállalom, akkor várnom kell a babával, ha nem akkor akár indulhatna is... De ha ennek semmi köze a témához, akkor bocs!
37. 306d60e8d8 (válaszként erre: 36. - Babi83)
2007. jan. 24. 15:31

Babi83!

Neked az a perverziód, hogy szétszabdalod a topikokat?!?!?!?!

Kérdés: Baba v. munkahely? (gondolom arra kiváncsiak, hogy melyiket választanád és miért)

36. babi83
2007. jan. 24. 15:19

SOS!!!


Képzeljétek, mivel egy hónap múlva lejár a szerződésem, pedzegette a főnököm, hogy elvállalnám -e főállásban, ugyanígy diplomával, mert eddig munkanélküli által támogatott voltam egy évig.

De hozzátette, nem biztos, hogy lesz hely, de cserélődik most a gárda, majd lehidaltam, nem mertem nemet mondani, így rávágtam, hogy persze, de hozzátattem, tudja jól, hogy nekem ez nem egy elit munkahely, de szeretek itt lenni, így igen, mert ezt megelőzően ő is mondta, hogy mond nyugodtan, hogy" basszus, nekem csak egy kényszermegoldás, de lépek tovább".

Szerintetek?

35. babi83
2007. jan. 23. 11:20

Lányok!

Valami nem tiszta, szülést követően is kell bejelentett munkahelynek lennie?

34. lamoni
2007. jan. 23. 10:16
Ha a munkanélküli és a szülési szabadság közt, ami szülés előtt 28 nappal vehető igénybe, marad pár nap, amire nincs biztosítás, de kevesebb 30 napnál, akkor mi a helyzet?
33. lamoni (válaszként erre: 5. - 7130b15964)
2007. jan. 23. 10:10
10 év folyamatos munkaviszonyom van az előző cégemnél, most passzív táppénzen vagyok, mivel úgy küldtek el, hogy táppénzen voltam, határozatlan szerződéssel, de vetélés után már nincs védettség. Ha táppénz alatt próbálkozunk, és összejön a terhesség, akkor úgy gondoltam, gogy elég lesz a 9 hónap munkanélküli, és a szülés előtt elmegyek szülési szabira. Így meg van a szülés előtti 42 nap nem?
32. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - Babi83)
2007. jan. 23. 10:00

A megszakítás az a 30 napot meghaladó időszak, amikor nem vagy biztosított (nem vagy bejelentve, nem vagy regisztrált álláskereső, nem vagy fizetésnélküli szabadságon, nem vagy táppénzen/passzív táppénzen...)


Magyarul nagyjából az, amikor csak "úgy" otthon vagy több, mint 30 napig.

31. babi83 (válaszként erre: 30. - 9c5ea9abb5)
2007. jan. 23. 09:57
Köszönöm, mert a múlt évben csak az számított volna megszakításnk, de akkor oké
2007. jan. 23. 09:56
Babi amíg regisztrált munkanélküki voltál akkor abban az időszakban is biztosított voltál.
29. babi83 (válaszként erre: 28. - 7130b15964)
2007. jan. 23. 09:54

Tereza !


Az is biztosításnak számít, ha egy hónapot regisztrált munkanélkülin voltam?

2007. jan. 23. 09:45
Azt hiszem, nem tévedek nagyot, ha 73-74 ezer forintot mondok.
2007. jan. 23. 09:42
Téyleg Tereza, nem tudom hogy idén kb. mennyi lehet a gyed amit kézhez kapsz? Mennyit vonnak le?
26. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 25. - 7130b15964)
2007. jan. 23. 09:41
Sajnos nem de az az 50e Ft sokat számít ám!
25. 7130b15964 (válaszként erre: 19. - 9c5ea9abb5)
2007. jan. 23. 09:40
Mondjuk a Gyed se egy nagy durranás, bár 50 ezer forinttal több, ami mégiscsak valami. Inkább a TGYÁS, ami érdekes lehet, mivel az a jövedelem 70 százaléka és nincs plafon.
24. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 22. - Babi83)
2007. jan. 23. 09:40
Hát a gyerek két éves koráig jár gyed, utána meg vissza kell menni dolgozni, ha van hová...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook