Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba tervezése cisztákkal fórum

Baba tervezése cisztákkal (beszélgetős fórum)


1 2
2020. jan. 9. 09:11
Valakinek van tapasztalata az expert LH (ovulációs) teszttel? Már egy dobozzal elhasználtam kb 2 hét leforgása alatt és mindegyiken csak 1 csík jelent meg. úgy a 14-22. nap kötzött tesztelgettem el a 4 db-ot. Arra gondolok nem-e a teszttel van a baj :D
24. Panna07 (válaszként erre: 23. - Juditta2019)
2019. dec. 13. 08:13
Sok sikert! 😊
23. Juditta2019 (válaszként erre: 22. - Panna07)
2019. dec. 13. 06:58
Köszönöm 🙂 nem azt írtad h gaz amiket írok csak bármi amit leirtam az szerinted nem jo. A dokinak nem az volt a celja h a progeszteron szintemet meghatarozza, hanem olyan vervetelre kuldott amibe az egesz hormonpanel benne volt. Az h felírta a tablettát írtam h szerintem azért tette mert nem akart úgy végezni velem hogy azt mondhassam h nem csinalt semmit.😀 de egyébként jó doki hírében áll szóval lehet h én mesélek valamit rosszul. Ettől függetlenül köszi a tanácsot, majd elmegyek megnezetem a pajzsmiriggyel egyutt.
22. Panna07 (válaszként erre: 21. - Juditta2019)
2019. dec. 12. 22:08
Nem a hibákat kerestem, azért kérdezgettem, hogy segíteni tudjak. A legjobb szándékkal írtam amiket írtam, nem mondtam, hogy gáz amiket írsz. Sajnos nem lehet megbízni vakon az orvosokban, az embernek utána kell járnia sok mindennek. Amíg nem tudni hogy mennyi a progeszteronod a ciklus második felében, nem tudok jobb tanácsot adni, a tanácsom az lenne, hogy Miskolcon próbálj elmenni magánlaborba progeszteron vérvételre, ha van ilyen lehetőség. Kb 2ezer Ft, és az már informatív lenne, hogy mi a helyzet. Hónapokat spórolhatsz meg a babaprojekt kapcsán, ha tudod, hogy van-e megfelelő peteérésed.
21. Juditta2019 (válaszként erre: 20. - Panna07)
2019. dec. 12. 21:49
Legyen ahogy mondod, de már én sem tudom pontosan, hogy mensi előtt ultrahangozott vagy mikor visszavittem a leletet. Szerintem előtte mert végülis az első vizsgálaton szokás de tényleg nem tudom 2 éve volt. Ha gáz ha nem ez az egy nőgyógyász-endokrinológus van itt Miskolcon tudtommal, de ha meg mensi előtt uh-zott akkor meg lehet tudta mit miért ír fel. Köszi a választ, lényegében egyébként bocs de csak a hibákat kerested meg kérdezgettél meg legázoztad amiket írok meg nem is akkor kell vizsgálni, de ahogy kértem (tanácsot) azt nem kaptam tőled.
20. Panna07 (válaszként erre: 18. - Juditta2019)
2019. dec. 12. 20:01
Nézd, a peteérés megállapítása érdekében a 21. napi progeszteron érték kellene, az ultrahangon látott sargatest nem elég, anélkül nem lesz elég infó, hogy hogy működik a peteérésed. Csak őszinte vagyok, az az orvos, aki ezt nem nézeti meg, az nem alapos és gáz.
2019. dec. 12. 19:49
A progi krém egyébként a wtn ciklusbarát krémje amit sok esetben ajánlanak pl. ciszták vagy rendszertelen ciklus esetén is úgyhogy remélem mégsem teszek olyan rosszat, ha kenem a ciklus 2. felében :)
18. Juditta2019 (válaszként erre: 17. - Panna07)
2019. dec. 12. 19:47
Tudtommal 2 féle hormonlabor van az egyik mensi után pár nappal 3 vagy 5 már nem tudom a másik meg a 21. nap környékén. Tehát légyszives ne jesszusomozz mert a szívbajt hozod rám :D sok mindent néztek egyébként nem csak a progit. Gondolom azért van megadva a referenciaérték a különböző fázisokban, mert más és más. Egyébként az uh után mondta h enyhe sárgatest elégtelenséget lát szerintem akkor azért írhatta fel. De ha tudsz esetleg jó tanáccsal szolgálni így, hogy még csak most lesz az első próbálkozás azt szivesen fogadom :)
17. Panna07 (válaszként erre: 16. - Juditta2019)
2019. dec. 12. 17:39
Jezusom, a progeszteront nem a folliculáris fázisban kell nézni, hanem a luteális fázisban! A 21. nap környéken, ha hosszabb a ciklus mint 28 nap, akkor az átlag ciklushosszból le kell vonni 7 napot, és azon a napon kell vérvétel. Teljesen feleslegesen adott neked progeszteront, ha nem volt kivizsgálva a peteérés funkció! Az is téves h nem árt ha pluszban adnak progeszteront vagy kenegetjük a progi krémet, mert ha alapból jó a progi termelődés, a plusz bevitel nem biztos hogy jót tesz.
16. Juditta2019 (válaszként erre: 13. - Panna07)
2019. dec. 12. 16:59
2,0 nmol/L (ez follikuláris fázisban volt, referencia tartomány: 0,98 - 4,83 nmol/L). Ez alapján mondjuk szerintem normális volt. De ő a doki én beszedtem a progeszteront, elfogyott és ennyi. Most vettem krémbe.
15. Juditta2019 (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2019. dec. 12. 13:58
Hű nem semmi amiken keresztül mentél. - otthon megnézem a leletet és megírom a progit - Jogos amit írtál egyébként csak ha megint elmennék tudom, hogy ugyan ezt járnám végig. Úgyhogy keresek egy új nőgyógyászt mert akihez eddig jártam már nem vállal szülést és remélem az új doki mindent fog tudni, esetleg beutal vérvételre újra (tb alapon remélem) addig is ha lesz rá lehetőség próbálkozunk már a hónapban, hátha :)
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Juditta2019)
2019. dec. 12. 11:57

Persze én ezt így abszolút megértem. Sajnos sok az olyan orvos aki tojik az emberre.

De azért írtam az endokrinológust mert egy mezei nőgyógyász ha van hormon gond még annyit se kezd veled mint ez.

Nekem szerencsém van mert az orvosom család barát. Rengeteget köszönhetek neki. Ha ő nincs nem lennének a lányaim. Egyrészt nem csak nehezen jött a nagy de mindkét terhességem nagyon komplikált veszélyeztetett és szövödményes volt. A nagynál 10 vérzésem (alul nem tapadt rendesen a lepény) 3 bélgyulladás toxémia 37+4 héten indítás 8.órában sürgős császár. 1 hetet volt a PIC osztályon a nagy.

A kicsinél 5 vérzés 2 cm hematoma 3 bélgyulladás kezdődő toxémia. 39.héten sürgős császár fenyegető hegszétválás miatt majd 2 órás műtét mert mindenem mindennel összenőtt a vastagbelem megcsavarodott majdnem elhalt. Másnap bélgyulladás..

13. Panna07 (válaszként erre: 12. - Juditta2019)
2019. dec. 12. 11:37
Mennyi volt a progeszteron értéked, ha megosztod?
12. Juditta2019 (válaszként erre: 11. - Juditta2019)
2019. dec. 12. 11:20
És még azt hozzáteszem h enyhe volt csak a hiányom progeszteronból de ezt a helyi egészségházban is megmondja az eladónő kb hogy senkinek nem árt egy kis plusz progi.
11. Juditta2019 (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2019. dec. 12. 11:19
Végül úgy döntöttem leírom erre a válaszom, csak érdekességképp: 1 ilyen orvost ismerek a városban, elmentem hozzá kb 2 éve. Persze magánrendelés kb 15 ezer ft, elküldött egy vérvételre (persze nem adott volna beutalót tb-re, mondta h menjek a Centrum Lab-ba) a vérvétel került majdnem 30 ezerbe mert IR+PCOS csomagot kértem. Majd visszamentem a dokihoz ami megint 10-15 ezer volt és annyi volt h felírt progeszteron tablettát majd mondta h menjek vissza ha beszedtem.... :D én 2 éve nem értettem miért írt progeszteront mert még gyereket sem akartam akkor, inkább úgy éreztem h azért írta fel ha már elmentem meg vérvétel stb akkor ne jöjjek már haza úgy h nem történt semmi. Nekem már ezek a körök annyira fárasztóak .és 50 ezrembe volt. persze mindenképp legyen egy ilyen vérvétel mert ki tudja baj van-e de mivel tudom h nagy baj nincs így a kicsit próbálom magamnak kútfőből orvosolni táplálékkiegészítőkkel. Pl. minek menjek el, hogy megmondja h szedjek teszem azt inofolicot mikor magamtól is szedek már olyan kiegészítőket amiben ott van a hatóanyaga. :) bocsi a hosszúságért
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Juditta2019)
2019. dec. 12. 09:21

Endokrinológus nőgyógyászt keress fel. Nekem az van. Egy sima nőgyógyásszal nem fogsz sokra menni.

Az inofolic vény nélküli de nagyon drága, napi 2 tasakot ittam 1 évig. A húginál nem kellett semmi.

9. Juditta2019 (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2019. dec. 12. 08:06
Gratulálok a gyerekekhez. Nem értem, hogy nekem miért nem akart sose felírni semmit a nőgyógyász. Annyit mondott szóljak ha babát szeretnék mert akkor ír fel valamilyen tablettát. - Rákerestem erre az inofolicra, myo inozitol és folsav van benne. Szerencsére engem is érdekelt eddig is ez a PCOS téma és van itthon myo-inozitol porom plusz szedek babavárót is, remélem pár hónap alatt összejön. Plusz természetes progi krémet is beszereztem, amit a ciklus második felébe kenegetek majd. :) Köszönöm a válaszod :)
2019. dec. 12. 05:33
Ja és azt elfelejtettem cdak merckformint (cukorgyógyszer) és inofolicot szedtem (kimondottan pco-soknak endometriózisban szenvedőknek)
2019. dec. 12. 05:31

Pco+ir. Első lányom 2 év próbálkozás után sikerült.

Második is tervezett de abszolút meglepetés baba cirka 5 hónap alatt sikerült úgy, hogy előtte lett levéve a hormon spirál amivel 9 hónapot szívtam (folyamat begyulladtam és 7 hónapot végig véreztem) álmunkban sem gondoltuk, hogy ilyen hamar összejön.

2019. dec. 9. 22:17
Köszi az eddigi válaszokat. Igen volt 3 pontos cukorterhelésem már 2x és hormon labor is egyedül a pajzsmirigy labor nem volt csak a TSH. Mi történik ha ilyen TSH-val teherbe esnék? Egyébként tudom sajnos,hogy a referencia határ nem jó ami a leleteken van. De ígyis 3,8rol ment le 3,1re vitaminnal.
5. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - Juditta2019)
2019. dec. 9. 19:30
Nekem pcos-san gyógyszer nélkül jön a 3. Babám...
2019. dec. 9. 18:11
Nekem is PCO-m van, a szénhidrát diéta sokat segít rajta.
3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Juditta2019)
2019. dec. 9. 15:51
Mindenre van példa. De menj hozzáértő endokrinologushoz ( pl endocare, vagy dr Major Judit vagy legjobb dr Naszody Péter Kecskeméten, ország keleti részén Valicsko drnô). A 3-as tsh sajnos bőven több mint kène (elavult a ref határ ha jodozott sot és jod tartalmú vitamint szedsz azok nélkül akár dupla ennyi is lehet es az a valós érték) és akár már vetélést okozhat ahogy a magas inzulin szint is. Mindenképp kell 3 pontos cukor inzulin terhelés és teljes pm labor (tsh,t3,t4, atpo,Atg) az az orvos aki ezeket nem kéri nem hozzáértő. De akinél tényleg csak ir,pm a gond azok 99%-ban spontán babásak lesznek ha ezek kezelve vannak.
2. simple (válaszként erre: 1. - Juditta2019)
2019. dec. 9. 15:35
Egyik barátnőmnek is PCOS-t diagnosztizált a dokija, ráadásul amíg ezt nem tudta fogamzásgátlót is szedett éveken keresztül. Amikor kiderült, mondta neki a doki hogy kb. nincs esélye teherbeesni, ha akar is gyereket óriási küzdelem árán lehet majd csak. Pár hónap múlva hívott, hogy találkozzunk mert beszélni szeretne velem. És elmondta, hogy terhes. Természetes úton módon sikerült neki, és nem is próbálkoztak, tehát nem volt az hogy direktben gyereket akartak csinálni. Már 12 éves a lánya.
2019. dec. 9. 15:12

Sziasztok!


Most érett meg a gondolat, hogy lassan jöhet a baba. Évek óta mondja a dokim, hogy cisztáim vannak, az állam aknés és a szőrzetem is erősebb, tehát PCOS. Olvastam, hogy ezzel kézen fogva jár az IR, a TSH-m kicsivel van 3 felett. nem szedek semmit csak vitaminokat. A kérdésem az, hogy volt közületek valaki hasonló problémákkal és hamar összejött-e a baba (tudom, hogy elméletileg nem fog, de hallottam már meglepő storykat). :) Hormon laborom érdekes módon nem muatat nagy eltéréseket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook