Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba szeme színe meddig változhat? Kislányom 6 hós és szürke a szeme. Már így marad? fórum

Baba szeme színe meddig változhat? Kislányom 6 hós és szürke a szeme. Már így marad? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 2. 14:07
Most néztem meg, tényleg gyönyörű a színe! :) Én kicsit kékesnek láttam, de a monitor is csal.
2012. ápr. 2. 14:07
Nálunk 19 hós a csemete, télen vettük szre, hogy változik a szeme színe, de még mindig nem a végleges - színváltósat játszik. Elég ciki, de meg nem tudom mondani, hogy milyen színű a szeme - mintha a világosbarnát kevernénk a szürkés-zölddel , kicsi sötétkékkel......:S Elég durva....de még reménykedem, hogy lesz valami emberibb színe is. ;)
2012. ápr. 2. 14:04

Kiarámnak olyan 9-10 hónaposan lett véglegesen barna a szemszíne, addig a fényviszonyok függvényében szürke, barna, zöld, kék volt (és a család miatt mindre jó esély volt.)

Dorinának talán még 1 évesen sem láttam, milyen szeme lesz, csak az volt biztosra vehető, hogy sötétbarna nem lesz. De a fél családom már zöldnek látta, én még szürkének, mikor a villamosmegállóban közölte velem egy nő, hogy nagyon szép KÉK a szeme. Ööö... Lehet, hogy ez még később volt, már olyan 14-15 hónapos korában, mert nyári gyerek, és már kabátban voltunk... :)


Egyébként majdnem mindegy, milyen szeme van. ;) Csak egészsége legyen!

Persze tudom, hogy bosszantó mindig magyarázkodni, ha valaki megkérdezi. :)

16. homern
2012. ápr. 2. 14:00
ahogy többen is mondták előttem,barna már tuti nem lesz :) mire kikerül az oviból eldől hogy az árnyalatok hogyan változnak meg,melyik lesz a végleges szemszíne :)
2012. ápr. 2. 13:44
Gyönyörű a szeme, én a helyedben nagyon reménykednék, hogy így marad. :-) Amúgy 6 hónapos kort mondanak mindenhol, de az én Kislányom olyan 8 hónapos koráig volt tengerkék szemű, aztán kezdett változni, most zöldeskék inkább.
2012. ápr. 2. 13:41
megerősítem, amit már mások is írtak.. változhat még nagyon sokáig... nekem az a "tapasztalatom", hogy a kék és a barna az, ami 6 hónapos korig egyértelművé válik, a többi, mint pl a szürke, zöld, és ezek keverékei, árnyalatai pedig általában jóval később is szoktak változni...
13. 1246f1921c (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. ápr. 2. 13:32

Barna nem hiszem, hogy lesz.

Nekem hat éves koromig kék szemem volt, utána bezöldült.

12. titati (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. ápr. 2. 13:26
alapban 6hónap, de a következő lépcső a 6éves kor :-)
2012. ápr. 2. 13:26

Szia :)

Nálunk a családban szinte mindenkinek kék szeme van.

A legidősebb fiamnak kb 10 éves korára kicsit szürkés lett, a második fiamnak 2 éves korában bezöldült.

Ezek után szerintem bármi lehetséges :D

10. babszibobó (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. ápr. 2. 13:24

Szia!

A nagyobbik fiam szeme kb. 3 éves koráig szép, egyértelműen kék volt, majd utána megváltozott, most zöldes a szeme színe, de közel nem kék!

2012. ápr. 2. 13:17

A szürkéböl barna már nem hiszem hogy lesz viszont kék lehet még belöle. Édesanyém volt igy hogy szürkés szeme volt most már inkább kék.

Ha a nagymama szeme szürke akkor biztos töle örökölte. Sokszor a gyerek jobban hasonlit valamelyik nagyszülőre mint a szülőre.

2012. ápr. 2. 13:14

Így van, később is alakulhat, de barna nem hinném hogy lesz.

Nekem kék szemem volt kisgyereknek, és úgy tíz éves korom körül elkezdett zöldülni, szürkülni.

7. Ezti (válaszként erre: 5. - Trinitas)
2012. ápr. 2. 13:14
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen:)
6. gkreka (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. ápr. 2. 13:14
szerintem a alap színe már nem nagyon fog változni, max az árnyalata.
2012. ápr. 2. 13:13
Közben megkuskisztam a gyönyörű kislányod, az ő szeme már nem lesz barna az tuti.. hogy szürke marad-e azt én nem tudom, lehet igen, de lehet kékes lesz vagy zöldes :)
2012. ápr. 2. 13:11

Még bőven változhat, igazság szerint gyerekkorban is alakul. Pl egy kékszemű babából lehet később zöldeskék szemű lesz..

Az én csajom szeme fekete, ha közelről néztük akkor nagyon érdekes, meghatározhatatlan sötétszürke volt, belül egy barna gyűrűvel... most két és fél évesen már ha közelről nézem, zöldesbarnás, de annyira sötét most is mintha fekete lenne. Szóval szerintem a szemszín valamennyire alakul később is, de a barnából persze nem lesz kék :)

2012. ápr. 2. 13:08
Én úgy tudom, hogy kb. 6 hónapos kora körül alakul ki végleg. Szóval nagy eséllyel marad a mostani szín.
2. Ezti
2012. ápr. 2. 13:08

Én és a férjem is barna szeműek vagyunk, sőt 4 éves kisfiam szeme is barna, születésétől fogva.

Kislányom szürke szemmel született, most 6 hónapos, még mindig nem változott.

Szerintetek így marad? (édesanyám szeme szürke)

1. Ezti
2012. ápr. 2. 13:06
Baba szeme színe meddig változhat? Kislányom 6 hós és szürke a szeme. Már így marad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook