Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan közölnéd a baba nemét? fórum

Hogyan közölnéd a baba nemét? (beszélgetős fórum)


1 2
35. VendrinerPiroska (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2020. okt. 21. 17:40
Pedig néha ,mennyivel jobb lenne az ajándékozónak és ajándékozottnak is.
34. 5236d12e25 (válaszként erre: 28. - 8d00a82c06)
2020. okt. 21. 16:33
👏🙌👍
33. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gallowgate)
2020. okt. 21. 15:52

Tetőtől talpig rózsaszínbe öltöztünk. Én is, a fiam is meg anyu is. Még rózsaszín masnit is raktunk a hajunkba.

Rózsaszín ételeket főztem.

Eperlevest készítettem, aztán rozé kacsamellet sütöttem rózsaszínre színezett burgonyapürével, céklával.

Desszert is kizárólag rózsaszín volt. Valami epres torta, pontosan már nem emlékszem, mignon meg macaron.

Vettem rózsaszín terítőt, rózsaszín tányérokat, poharak azok voltak előtte is. :D

Vettem rózsaszín székszoknyákat is, meg díszpárnákat és 100 db rózsaszín héliumos lufit.


Ahogy belépett az ajtón, rögtön tudta, hogy mi a helyzet.

Húú, de rég volt :D

2020. okt. 21. 15:13

Azért annak is megvan a maga varázsa, ha szüléskor derül ki. Én nem akartam tudni, de megmondta a doki. A család hitte is meg nem is. Ja, és én sem unatkoztam várandósságom alatt, 31-én még lékóhelyemtől 200 km-re tárgyaltam, én vezettem az autót oda vissza. 2-án született a fiam.

Nem örültem volna nagyobb felhajtásnak a bejelentéskor, mivel magam sem nagyon biztam a szülészorvos szavában.

31. NomNom (válaszként erre: 22. - Babyapocakban)
2020. okt. 21. 12:39

Akkor tényleg a kérdésre válaszolva a cukiskodas nekem sem tetszik, de ha már valaki szeretné meglepni a párját, akkor mostanában divat a gender reveal party is, amit olyan szempontból jó ötletnek tartok h együtt a család, vagy akiket szeretsz, van egy kis izgalom, várakozás, ajándékok a babának mint vmi baby showeren.

Persze ez akkor izgi ha a kismama sem tudja és együtt tudják meg egyszerre.


Ilyen esetben jópofa pl. hogy van egy fehér torta és együtt felvágják, a belsejében vagy rózsaszín vagy kék krém. Vagy a közepébe r. vagy k. M&M's van töltve.

A lufikat nem pártolom mert környezetszennyező.

30. michelle.r (válaszként erre: 29. - Bless the child)
2020. okt. 21. 12:38
Nincs rád kihegyezve. Senkire sincs kihegyezve. Én egy jelenségről beszélek.
29. Bless the child (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2020. okt. 21. 12:36

Nem tudom, hogy miert lett most rám kihegyezve ez az egész.

Válaszoltam a fórum címében feltett kérdésre. Majd megkaptuk azt, hogy unalmas az életünk.

Tovább nem reszelem a cart. Aki akarja, úgy is érti a mondandómat

28. 8d00a82c06 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2020. okt. 21. 12:31
Azt nem tudom, hogy a cukiskodók mikor milyenek, mert belőlem az ilyesfajta érzelem genetikailag hiányzik.
27. michelle.r (válaszként erre: 26. - 8d00a82c06)
2020. okt. 21. 12:24

Jogos. De akinek ez fontos, az sem "cukiskodik" éjt nappallá téve, és nem "rózsaszín cukormáz".


Szerintem.

😝


Nem konkrétan neked szól, de olyan ellentmondásos, hogy emberek nyekeregnek, mert undorítóan viselkedett velük egy pénztáros, nem köszönt a postás, meg a főnök is milyen bunkó, meg mit képzel a miniszterelnök, a polgármester, stb. stb. De azon meg nem gondolkodik, hogy ő hogy bánik egy másik emberrel.

26. 8d00a82c06 (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2020. okt. 21. 12:13

Az oké, de!

Aki nem "cukiskodik" éjt nappallá téve annak sem szürke, unalmas élete van.

25. michelle.r (válaszként erre: 24. - Bless the child)
2020. okt. 21. 12:04

Valójában nem ő kezdte. Ő már csak reagált a "mi a fenéért kell ennek nagy feneket keríteni" jellegű hozzászólásokra.


És tényleg érthetetlen, ha valakinek ez fontos, és ötleteket kér ahhoz, hogy csinálja frappánsan, miért fontos közölni vele, hogy semmi szükség effajta "bohóckodásokra".

24. Bless the child (válaszként erre: 22. - Babyapocakban)
2020. okt. 21. 11:58

Hékás, te kezdted! Senki nem szólt le senkit. Te szépen itélkeztél, mert valaki nem ért ezzel egyet. Kicsit olvass már vissza! De segítek:


"Édes istenem, de unalmas életet élhetnek egyesek, de komolyan"

23. michelle.r (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2020. okt. 21. 11:57
Szép mentés, 😛😛😛
22. babyapocakban (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2020. okt. 21. 11:52

Aki nem tudja felfogni, hogy egy kis meglepetés a leendő apukának miért jó, az nem tudom milyen szürkén éli az életet.


Persze lehet direkt kötekedésből is értetlenkedni, kigúnyolni más szeretetteli, játékos kis ötletét, amivel meg akarja lepni a párját, elrontani az efölött érzett örömét. Ez meg trollság.

21. Bless the child (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2020. okt. 21. 11:08

Valamiért odaraktam azt a macskakörmöt.

Figyelős játszótér a Hoxa😛

20. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Gallowgate)
2020. okt. 21. 11:04
Nem cifráztam. Az első kettőnél ő is ott volt, most a harmadiknál nem tudott. Egyszerűen közöltem amit amúgy is sejtettünk, hogy ismét lány.
19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2020. okt. 21. 11:02

Jogos!

Rózsaszín cukormáz...

Szimplán megmondtam, hogy lány lesz.

18. globus
2020. okt. 21. 11:01
Még én magam sem tudtam, csak szüléskor derült ki. Fiú-lánynévvel készültünk. Végig játszottunk 🙂
17. michelle.r (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2020. okt. 21. 10:54

A te életed nem unalmas, mert csak úgy bejelentetted, de aki próbálja valami kedves kis mókával köríteni, a meg bohóckodik? Hát ez kedves. Nagggggggyon kedves


🙄😝

16. michelle.r (válaszként erre: 9. - Melinda85FLP)
2020. okt. 21. 10:51

Nagyjából azért, mert karácsonykor sem nyomsz a szeretteid kezébe egy ötezrest, hanem próbálsz neki meglepetést szerezni.


Egy apró gesztus, egy kedves játék, hogy még emlékezetesebb legyen a pillanat.

15. Bless the child (válaszként erre: 11. - Babyapocakban)
2020. okt. 21. 09:17
Attól unalmas az életem, mert nem " bohóckodtam" várandósan? Ezt ugye nem gondoltad komolyan?
2020. okt. 21. 09:04
Süthetsz sütit is, a megfelelő színű töltelékkel. Amerikában ez konkrétan már iparág :D
13. babyapocakban (válaszként erre: 12. - NomNom)
2020. okt. 21. 09:03
Nálam meg bent is volt konkrétan akkor is, de most nem erről a szituról van szó.
12. NomNom (válaszként erre: 9. - Melinda85FLP)
2020. okt. 21. 09:01
Hát én sem vagyok egy vicces ember ezek szerint mert kimentem az UH-ról a képekkel és megmutattam a páromnak, hogy nézd, ott a kisfiad.
11. babyapocakban (válaszként erre: 9. - Melinda85FLP)
2020. okt. 21. 08:49
Mire jó???? Ez kérdés? Édes istenem, de unalmas életet élhetnek egyesek, de komolyan. Azért jó, hogy nevessünk!!! Hogy emlékezetes legyen, hogy vicces, hogy meglepetést és még több színt, örömöt vigyünk egy másik ember életébe! Teljesen megértem Gallowgate szándékát, sőt, sajnálom, hogy nálunk ez kimaradt.
10. Idhikai (válaszként erre: 9. - Melinda85FLP)
2020. okt. 21. 08:23

... mert Jáááték az Élet! :)

Az unokahúgom Kanadában lakik. Ott pl. van babaváró buli. A leendő keresztszülő tudja meg először a baba nemét. Megrendezték a bulit, mindenhol rózsaszín, világoskék dekoráció, rózsaszín, világoskék sütik, lufik. Aztán odaállították a kismamát egy nagy láda elé, felnyitották a láda fedelét, és felrepült belőle egy csomó rózsaszín lufi. :)

Nem régen volt, és feltették a videót, abból láttam.


Mi pl. nem is kérdeztük meg a nemét. Meglepi volt. :) Amíg benn voltunk a kórházban a sógornőm akkor vette meg a világ leggyönyörűbb kiscsajos babakocsiját. A szoba uniszex volt.

2020. okt. 21. 08:10
Én mondjuk nem igazán értem,hogy mért nem lehet simán megmondani,aztán annyi.Mire jó ez a célozgatás,meg ilyenek.
2020. okt. 21. 07:45
Veszel a nemének megfelelő színű rugdalózót és becsomagolva átadod. Lehet rá vmi vicces felirat, pl Hello Apu! Lány vagyok.
2020. okt. 21. 07:42
Vehetsz rózsaszín/kék fánkokat, a tányérra alájuk teszed az uh képet. Ha megevett pár fánkot, rá fog jönni, hogy nem véletlen a színük.
2020. okt. 21. 07:37
Csináltathatsz egy feliratos bögrét: nem tudom a nemeket, de pl "két fiú szuper apukája" és reggel abban kapja a kávét.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook