Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Baba mellett újra tanulnék fórum

Baba mellett újra tanulnék (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 4. 15:37
Talán holnap délelőtt 10 fele.
45. Derya (válaszként erre: 44. - E369fc680d)
2015. márc. 4. 10:40
mikor ersz ra kicsit jonni forumozni?
2015. márc. 4. 09:34
Bocsi.Nyelvvizsgám nincs,ha erre célzol,csak az érettségi,de szerintem ez nem akadály,mert nagyon gyorsan tanulom meg.Viszont addig meg nem akarok semmit,amíg nincs kitűzve a cél,és akkor csak azt,ami ahhoz feltétlenül kell.Szeretnék németet,oroszt,japánt és törököt is tanulni.Ezek vonzanak leginkább.Az angolt már csak bővíteni kéne a vizsgához.De mondom,addig semmit,amíg nem tudom,mi kell a dologhoz.Pénzkidobás.Szabadidőmben szoktam néha japánt olvasni a neten,mert az egyetemen egy ideig alapfokon azt is tanultam,egyedül azt sajnáltam,amikor abbahagytam a szakot.De a többit sajnos még alapfokon sem.De a rajz mellett ezek a hobbim.. :) De a kérdésedre válaszolva végre... :D Nem,sajnos az érettségin kívül papírom nincs róla... :(
2015. márc. 3. 08:31
A 3. gyermekem 1, 5 éves volt, mikor újra tanulás mellett döntöttem. A férjem is tanult éppen, édesanyám addig vigyázott a gyerkőcökre, amig szombatonként suliban voltam. A tanulást már saját magamnak kellett megoldani (éjszaka). Közben bevállaltunk még 1 gyerkőcöt, hogy ne legyen túl nagy a korkülönbség. Most lesz 1,5 éves, eddig 2 félévet halasztottam, 1 szigorlatom van hátra, szakdolgozat, és a záróvizsga. Kicsit széthúztam a tanulást, de megcsinálom, és élvezem. Egy kis kikapcsolódás 4 gyerek mellett. :)
42. Derya (válaszként erre: 41. - E369fc680d)
2015. márc. 2. 14:41

nekem van sok otletem, de kenel te is hozza, hogy megvitassuk. :)


de meg midnig nem valaszoltal a 2-ben foltett kerdesemre, felsofoku nyelvismerettel rendelkezel valamilyen nyelvbol?

2015. márc. 2. 14:38
Érettségim van csak.Mellette több kommunkációs-turisztikai érdekeltségű szakmát kezdtem tanulni,de nem érdekeltek igazán,és amúgyis borzasztóan telített a szakma....Szóval ezért nem végeztem végül el egyiket sem.A fordítás is nagyon érdekel,csak még azt tudnám,hol lehet ilyesmivel elhelyezkedni... :(
40. Adri005 (válaszként erre: 37. - E369fc680d)
2015. márc. 1. 19:16
Még ami eszembe jut az idegen nyelvvel kapcsolatban az a fordítás. Esetleg egy fordító irodába elmennél dolgozni? Nem tudom oda milyen fajta végzettség kell, de nem kis nyelvtudás az tuti. Irigyellek, hogy ilyen simán tanulsz nyelvet, nekem nagyon nehezen megy. :(
39. Derya (válaszként erre: 37. - E369fc680d)
2015. márc. 1. 13:52

Oxocica, nem avalszoltal a kerdesemre, amit 2. hsz-emben tettem fol.

egyebkent milyen vegzettseggel rendelkezel?

felsofoku vegzettseged van mar valami?

38. 3a5c305959 (válaszként erre: 37. - E369fc680d)
2015. márc. 1. 10:41

Hat az osszeveszes mar csak ilyen. Természetes velejaroja a forumoknak. Ne is torodj vele :-)

Az jutott eszembe hogy egy volt pasim nagyon szerette az angol nyelvet. Angol tanarnak akart tanulni de vegul nem vettek fel az egyetemre. Kb 32 eves koraig csak lezengett az eletben. Aztan hallottam hogy elkezdett szinkronokat kesziteni. Egesz sok mostanaban moziban futo filmnek o készítette a szinkronjat es mellette TV sorozatoknak is csinalja. Nem hiszem hogy tanulta volna a szakmat, max elvegzett valami tanfolyamot, bar azt is ketlem. Egy masik ismerosom meg magyar feliratokat keszitett franica filmek ala. De o tanulta a szakmat, legalabbis a programot amit hasznalnak a feliratozashoz.

2015. febr. 28. 21:38
Eltűnt a fórumindító szokás szerint? :D Haha...Nos,nem,csak van egy háztartása meg egy borzasztó anyás kisfia...Nem igazán volt időm válaszolni,bár mindent elolvastam.Köszönöm nektek,hogy tanácsot adtatok.Azt hiszem,mindent egybevetve nem sok jóra számíthatok,főleg így,hogy még ide sem tudtam választ írni...A kisfiam 8 hónapos múlt,és nagyon igényli a társaságomat,de amint olvastam,más 5 gyermekkel is megoldotta.Komolyan mondom,néhány anyuka előtt le a kalappal.Én is szeretném a "vágj bele,sikerülni fog" csapatot erősíteni.Egyébként,magáról a tolmács szakról őszintén szólva nem tudtam semmit,mikor elindítottam a fórumot,azóta kicsit utánanéztem,és kemény dió,igen,de az az igazság,hogy nagyon szívesen csinálnám,vagy valami hasonló nyelvekkel foglalkozó dolgot.Azért írtam,mert azt hittem,valaki adhat ötletet még,mit lehet ilyen irányban tanulni,ami nem maga a nyelv tanítása.No de mindegy.Sajnálom,hogy a végén összevesztetek,nem ez volt a célom a fórummal,bár úgy látom,behal...szokás szerint,hogy egyikőtök szavaival éljek...Elég baj,tényleg tanácstalan vagyok,és azt hiszem,még vannak így páran.De azért a lényeget leszűrtem.Azt hiszem,még várok,míg a fiam nagyobb lesz,és talán már megérti,ha elmagyarázom,hogy anyának kicsit most szüksége van egy órácskára,hogy tanuljon.Ha meg nem érti meg,háát.. :) Olyan is van.
36. 3a5c305959 (válaszként erre: 35. - Derya)
2015. febr. 28. 14:36
Az erzes kolcsonos :-) akkor mostantól ne reagalj a kommentjeimre, en sem fogok a tieidre, megigerem ;-)
35. Derya (válaszként erre: 34. - 3a5c305959)
2015. febr. 27. 19:47
huh, remesen faraszto vagy... :-(
34. 3a5c305959 (válaszként erre: 24. - Derya)
2015. febr. 27. 19:40
Szerintem az szanalmas hogy azt probalod az orrom ala dorgolni hogy te elvegezted az egyetemet a gyerekek elott. En is tanultam egyetemen negy evig, mire rajottem hogy nem ez erdekel. El kellett telni 7 evnek utana hogy rajojjek hogy mi az amit tenyleg akarok csinalni. Nem fogok elvegezni egy szakmat amit nem szeretek csak azert hogy legyen diplomam. Valami miatt erzekenyen erint teged a tanulas-gyerek tema, es gondolom hogy jelentos reszet teszi ki az eletednek (ha mar naplot is vezetsz errol). Felmerul a kerdes hogy akkor most tanultal kisbaba mellett vagy vartal a bolcsis korig, ahogy itt tanacsolod. Vagy megprobaltal tanulni, kudarcot vallottal es emiatt tanacsoltad hogy varjon bolcsis korig a forumindito? Mindegy is vegul, de ezt magaddal rendezd le, ne velem kotekedjel minden forumon ahol feljon a tanulas. Igenis meg lehet oldani, akar segitseg nelkul is. Nekem is Magyarorszagon van a csaladom es csak a ferjemre szamithatok, meg a nannyre akit fizetek hogy elvigye reggel bolcsibe a gyereket.
2015. febr. 27. 19:39

Tuti gyerek függő is az egyértelmű. Nekem a fiam születésétől kezdve átaludta az éjszakákat meg a nappal nagy részét is 6hónapos korig. Akkor voltam bent 3szor a kórházban. Ez annyira megviselte, hogy első nap nem evett semmit. Senkitől nem fogadta el a cumisüveget pedig anyatej volt semmi tápszert nem kapott, csak annyi cumisüvegből. Azt mondták hogy déltől már nem is sírt a kajáért csak feküst és nézett maga elé. Este be kellett hozzám hozni mert már félő volt hogy kiszárad mivel inni se ivott. Aztán tőlem elfogadta a cumisüveget és utána már ment a többieknek is. Azóta olyan szinten anyás, hogy nem lehet letenni a kiságyba és nem én erőltettem rá magam, sőt napközben sokszor van hogy leteszem hogy egyedül játszon, találja fel magát. Még velem kell hogy aludjon, mert amint leteszem a kiságyba ordít és patakokban folyik a könnye. Ráadásul jön 2 metszőfoga tegnap is egy órát üvöltött éjjel. Így nem lehet tanulni, főleg egy keményebb témában mint esetemben a közgáz.


OxoCica igazából meg is lehet csinálni meg nem is. Te ismered magad mennyire vagy elszánt és kitartó, meg a gyereked hogy mennyire nyugodt és hagyj téged a tanulásban. Az én fiam nem olyan :)

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - 3a5c305959)
2015. febr. 27. 19:39
Bocsánat! A 18. hsz.-t felületesen olvastam el.
31. 3a5c305959 (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 27. 19:32
Nem, nem irta hogy tanul. Viszont ez a masodik alkalom hogy ilyen frusztralt lesz es szemelyes sertesnek veszi egy altalanossagban irt hozzaszolasomat a tanulasrol. Gondolom oka van hogy miert erinti ennyire erzekenyen a tema. (Nem mintha kulonosebben erdekelne).
30. Derya (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 27. 18:35

hat na, pont ezt modnom, hogy ha nincs segitseg, es olyan a pici, akkor lehetetlen szinte. :-(


de egyebkent alapvetoen a tolmacstanfolyam miatt szoltam hozza a topikhoz, de a forumindito megint eltunt... :-D

szokas szerint. :-D

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Derya)
2015. febr. 27. 18:32

Én nem szóltam egy szót sem, hogy ki szólhat és ki nem. Én leírtam, hogy lehet akár több gyerekkel, segítség nélkül is.

Egyébként, hogy saját tapasztalatot is írjak, végig tanultam majdnem gyerekek mellett is. A fiam két éves koráig nem tudtam, mert a 24 órából, jó ha 6 órát aludt. Nem túlzok. A második gyerekem nyugis volt, jól aludt.

28. Derya (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 27. 18:18

az egyetemet meg a gyerek megszuletese elott elvegeztem, de folyamatosan kepzem magam... :-)

de most ez miert fontos? :-)

csak az irhat ebbe a topikba, aki megtapasztalta, mas nem irhatna le a gondolatait a temaban? :-)

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - 3a5c305959)
2015. febr. 27. 18:15
Azt írta, tanult.
26. Derya (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 27. 18:15

termeszetesen. de foleg gyerekfuggo is, meg segitsegfuggo is.

amikor nem alszik orakig a gyerek, akkor hiaba vagy te tele ambicioval, akarattal, akkor is a gyerekkel kell foglalkoznod, es nem a tananyaggal.

de tenyleg a legfontosabb az akarat.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Derya)
2015. febr. 27. 18:12

Úgy gondolom, illetve tapasztalom, ez nagyon egyén függő, ki mennyire képes gyerek mellett tanulni.

Függ a szürke állományától is, mire képes, az elszántságától is.

Rokonom 3 gyerek mellett kezdte egy fősuli után az egyetemet külföldön, minden segítség nélkül.

Várandós lett, ikreket szült, tehát 5 gyerek mellett tanult úgy, hogy az alig 2 kilós ikreket éjszaka is szoptatta. Tehát nincs lehetetlenség, csak tehetetlenség, vagy tehetségtelenség. Mindenkinek magának kell felmérni mennyit bír, tud, akar.

24. Derya (válaszként erre: 22. - 3a5c305959)
2015. febr. 27. 17:52

komolyan mondom, nagyon szanalmas vagy....

es nevetseges is... :-(

23. Derya (válaszként erre: 21. - 3a5c305959)
2015. febr. 27. 17:51

a 17-es hsz-edet ajanlom a figyelmedbe.

nincs veled bajom, te szologatsz be nekem az utobbi idoben tobbszor...

azt en nem mondtam, hogy nemt anultam gyerek mellett. :-)

nagyon feluletesen olvasol vagy ertelmezel...

en folyamatosan kepzem magam.

es nem is mondtam, hoyg nem oldhato meg.

ezert modnom, hogy kotekedsz, mert ilyesmit en nem is mondtam. :-(

annyit mondtam, hogy ha nincs segitsege, akkor nehez, es amikor mar majd bolcsibe, oviba jar, akkor nagyobb a realitasa.

mielott beszologatsz, el kene rendesen olvasni a hsz-eimet e sertelmezni is.

2015. febr. 27. 17:50
Ja latom. Savanyu a szolo, mi? Inkabb megyek jatszok a gyerekemmel mint egy irigykedo magyarral vitatkozzak. :-)
21. 3a5c305959 (válaszként erre: 20. - Derya)
2015. febr. 27. 17:43
Nem tudom mi bajod van velem es miert kell szemelyeskedned. Egyebkent nem is ertem miert szoltal bele ebbe a temaba ha nem is tanultal gyerek mellett. Szerintem igenis megoldhato, mert MINDEN gyerek alszik legalabb 12 orat egy nap. Masreszt meg van egy apja is a gyereknek aki el tudja vinni a parkba egy-masfel orara delutanonkent hogyha az anyuka tanulni vagy pihenni akar.
20. Derya (válaszként erre: 19. - 3a5c305959)
2015. febr. 27. 17:35
ja, na persze....
19. 3a5c305959 (válaszként erre: 18. - Derya)
2015. febr. 27. 17:33
Nem vagyok edes csak oszinte, mint mindig. :-)
18. Derya (válaszként erre: 17. - 3a5c305959)
2015. febr. 27. 17:25

:-)

edes vagy, mint mindig az utobbi idoben. :-)


koszike, en mar elvegeztem az egyetemet, meg a gyerek elott. :-)


az en gyerekem nem aludt allandoan. :-)

17. 3a5c305959 (válaszként erre: 16. - Derya)
2015. febr. 27. 17:23
Ooo nem tudom, az enyem egesz sokat aludt picikent. Gyakorlatilag a nap nagy reszeben. Mikor elkezdtem tanulni, 15 honapos volt es meg mindig aludt naponta ketszer, kb 3 orat osszesen. Aztan este 8-9kor ment az agyba. Szoval nem, nincs az anyjara szuksege 24 oraban. De aki be akarja magyarazni maganak es ezt indokkent hasznalni hogy miert nem tanul az tegye. :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook