Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba-Mama klub XV. ker., barátkozás fórum

Baba-Mama klub XV. ker., barátkozás (beszélgetős fórum)


1 2
55. d550c57e19 (válaszként erre: 54. - Alma04)
2011. okt. 21. 10:53
Anyósomtól mentünk ők ott laktak azon az oldalon de úgy emlékszem van babakocsi feljáró mind2 oldalon! Nálunk fogzás van gergő fél éjjel ébren de az idő is megviseli:( a szélre minden baba érzékeny:(
54. alma04 (válaszként erre: 52. - D550c57e19)
2011. okt. 21. 09:43

Huhh, kemény lehetett 2 órákat aludni. De ügyesen megoldottad. :)

Nekem ehhez képest jó dolgom van, az egy-két hajnali keléssel...

Ti anno, gyalog, vagy busszal mentetek a Kozák téri klubba? Térképen mintha lenne egy felüljáró az Arany János utca folytatásaként, mondjuk ma elsétálunk arra. Biztos lépcsős...


Biztos a front miatt, vagy nem tudom, de olyan nyűgös 2 napja Koni, hogy alig tudok vele mit kezdeni.

Ti hogy vagytok?

2011. okt. 18. 16:57
Egyébként szerintem minden gyerek más.tippem talán a napirend ha még nincs.
2011. okt. 18. 16:56
az altatásról hosszan tudnék írni:) Atti nagyon rossz alvó volt ő sosem aludt:) éjjel csak ha cici volt a szájában aztán 4 hónaposan elfogadta a cumit onnantól az esett ki folyton.aztán aludt köztünk ami túlzás mert egész éjjel szekált , hajat csavart . Mi ütemre sétáltunk órákat hogy elaludjon közben susogtunk(tipp a suttogó c könyvbol). Nem aludtam többet egy huzamban 2óránál 10hónapig.aztán az aludj jól gyermekem című hagyjuk sírni a gyereket technika azonnal bevált 2nap alatt átaludta az éjszakát leszokott a kajaról. Persze azután is kelt de rögtön visszaaludt . Mondjuk még most is felébred éjszaka 2szer. Gergő jól alszik ha túlpörög akkor kell ringatni Egyébként cumi a szájába befordul oldalra és alszik:) éjjel van hogy ébred de csak cumi és alszik is.
51. alma04
2011. okt. 18. 14:59
Ja, meg már ül az ölemben jó pár hete. Nagyon élvezi. Meg én is.
50. alma04 (válaszként erre: 49. - D550c57e19)
2011. okt. 18. 14:54

Na, a másik az altatás. :)

A ringatás nem kifejezés, állva, jövünk megyünk mi rőszölésnek hívjuk, és közben énekelgetés, vagy dúdolás. Ha nagyon állmos, viszonylag hamar elalszik, de ha csak kicsit, húúúh, na akkor van kínlódás. Közben meresztgeti magát, meg, hát ngay megfigyelő.

Az, hogy az ágyában magától el aludjon álom marad, egyenlőre.

És nálatok, hogy van?

Valami tipped van? :)

2011. okt. 18. 13:07
altatás nálatok hogy megy?ringatás v magától alszik el?
48. d550c57e19 (válaszként erre: 45. - Alma04)
2011. okt. 18. 13:05
igen ez akkor így nehéz lehet:( ahol nincs gyerek meg pasi ott nagyon szorosnak kell lennie a barátságnak hogy jó maradjon mert gondolom egész más az élet.de ha most nincs is úgy senki Baba mama klubban vagy tavasszal játszótéren lehet ismerkedni:) még akkor ha mást nem de picit hintaztok Konival tuti összeismerkedsz anyukákkal. Bár a tél a legrosszabb barátok nélkül:(
47. d550c57e19 (válaszként erre: 44. - Alma04)
2011. okt. 18. 13:00
Nem biztos hogy odébb van ennyi idősen simán kijöhet:) nálunk nurofen van itthon de panadol baby vagy most kb láttam hogek.z algoflexnek is van szirupja babáknak. Én használok dentinox gélt is. Próbáltam Attinál homeopátiás bogyót, kúpot is meg vmi gyökérből rágóka is volt de semmi nem vált be most mam kísérletezek. Gergőnek nem lapos ő meg mindig hason van alvásnál meg oldalt a feje:) nálunk forgás van még csak. Atti ennyi időren már felállt Úgyhogy furcsa hogy még pál htt tartunk de ez az átlag tudom:)
46. d550c57e19 (válaszként erre: 43. - Alma04)
2011. okt. 18. 12:12
Na látod, úgy finomabb:) én adok neki amióta betöltötte a 6hót.de eddig 4 védőnő járt hozzánk és mind mást mondott a hozzátáplálásról:) a nagy fiam kiskönyve közepén van egy hozzátáplálási útmutató az alapján csináltam most is úgy csinálom. Sajna ebből a kiskönyvből kihagytak sok mindent. Szóval a mostani védőnő mondta hogy ha már mindent végigevett akkor adjam a husit. Meg Gergő vérszegény is Úgyhogy ezért is jó neki.de szerintem tényleg előbb adj neki mindenféle gyümit főzeléket aztán lehet a húst is. Igazából mi nagyon előre vagyunk haladta ezzel a dologgal mert igényli a gyerek de egyáltalán nem kell siettetni semmit 1 évesen úgyis szinte mindent fog már enni mégha távolinak is tűnik:)
45. alma04 (válaszként erre: 39. - D550c57e19)
2011. okt. 18. 10:11

itt ebben a kerületben sajnos nincs senki, év elején költöztünk ide, előtte a keleti környékén laktunk.

A barátnőim közül 2-nek van gyereke, az egyik, pont a város másik végében lakik a másik belvárosban, de nem tudunk csak ritkán találkozni. Kb. 2 évesek a gyerekeik.

A többi barátnőmnek még pasija sincs, pláne gyereke. Szoktunk bemenni, meg ők is jönnek, na de ez mind ritkán van. Szóval legtöbbet egyedül vagyunk, egyedül sétálunk. Nincs egyenlőre közös baba-mama séta vagy pleyi senkivel itt.

És Ti is elköltöztetek. :)

44. alma04 (válaszként erre: 37. - D550c57e19)
2011. okt. 18. 10:05

ja, ja nem rossz ez, persze van olyan baba aki szinte egész éjszaka nem alszik. Konrádnak hívják és Koninak becézzük.

Már nagyon régen sok nyála van, olyan mint egy kis Alien, de egy pici kifehéredésnél nem látok többet az ínyén.

Biztos odébb van még a fogacska kibújása. Gondolom...

Én is gondoltam beszerzek valamilyen fájdalom csillapítót, mert nincs itthon és hát nem árt. Ez a nurofen akkor jó szerinted?. Hátról oldalra, onnan hasra, és vissza. Csücsöríti a popsiját. :) De egyébként nem nagyon szeret hason lenni, nem szeret dolgozni. :)

Nem lapult el egy kicsit a fiaidnak a feje a fekvéstől? Koninak sajnos egy kicsit igen, nem vészes de zavar. Remélem alakul még...

43. alma04 (válaszként erre: 36. - D550c57e19)
2011. okt. 18. 09:56
Még nem rég kezdtük a szilárd é. bevezetését, ill. eddig inkább csak tízóraira kapott gyümit, 1 hete kap ebédre bármit is. De most már tényleg mást adok neki. Tegnap szerette a sütőtököt almával. :)Megsütöttem a sütőben, így biztosan édesebb volt... Húst mikortól adsz a kicsinek? Vagy már adod? A védőnő azt mondta óóóó majd még sokára kell hőst adjak...
2011. okt. 16. 20:07
én is féltem az első gyereknél csak nekem be is jött:) azóta sem alszom csak keveset:)
41. Bcicus
2011. okt. 16. 19:46
SB is már mindent eszik szinte.
40. Bcicus (válaszként erre: 34. - Alma04)
2011. okt. 16. 19:46
Mázlim van. Féltem is mikor megszületett, hogy én többet már soha nem fogok egy jót aludni,de tévedtem szerencsére.
2011. okt. 16. 19:26
És neked vannak azért ismerősök arrafelé?
38. d550c57e19 (válaszként erre: 35. - Alma04)
2011. okt. 16. 19:26
Nem nagyon megyünk el odáig a nagy elfárad csak a közelben sétálunk inkább de régebben jártunk azért amíg csak Atti volt meg, mert egy rakáson van a posta a védőnő a művház ahol zenebölcsi van, de max nénik voltak mert nagyon drága bolt és kisgyerekesek autóval el tudnak menni a szomszéd faluba cba.ba. Na Szóval az sem:) a védőnőnél voltak beszélgetések de sokan nem jönnek ki sétálni sem amit nem értettem sosem. Meg nekem a nagy iszonyú élénk nehéz mellette beszélgetni de megoldható lehetne csak nincs érdemben partner. Na mindegy ez is változik majd:)
37. d550c57e19 (válaszként erre: 33. - Alma04)
2011. okt. 16. 19:19
azért ő sem alszik rosszul szerintem:) Hogy hívják a babát, tudjam néven nevezni? :) Nálunk már kibújt 2 alsó fog kb 2hete egy betegség alatt de nagyon szenvedtünk és most megint jön valamelyik mert ugyanúgy nyúlkál meg sír ő g éjjel. Sajna ez tényleg olyan hogy mielőtt kijön hetekkel előtte már megszenvedi szegény:( mondjuk én adtam neki nurofen szirupot pár éjszakára úgy sajnáltam. És ő mit csinál már? Nálunk csak forgás van még.
36. d550c57e19 (válaszként erre: 33. - Alma04)
2011. okt. 16. 19:14
Mást nem próbáltatok még? Mi már végigettük a palettát:) persze mindegyik az édeset szereti bár nekem Gergő nagyon cuki nem túl válogatós de a nagyobbak megszenvedtem rendesen ő mai napig válogat. De hidd el ha előtte nem is de amikor veletek fog enni tuti megeszi a nem édeset. De én rengetegszer csináltam a nagynak gyümis húst,kukoricás kaját, fagyasztottam sütőtököt, spenótot krumplival és banánnal adtam, aszalt gyümit főzve +rizs+hús pl.kreatívnak kell lenni lényeg bejusson a tápanyag:) és ha erőltettem valamit csak elment a kedve az evéstől:(
35. alma04 (válaszként erre: 29. - D550c57e19)
2011. okt. 16. 17:41

Hát igen biztosan könnyebb lenne egy autóval, na de...

A boltban csak lehet barátkozni. Vagy nem? :)

Már ha találsz nyitott embert rá...

34. alma04 (válaszként erre: 31. - Bcicus)
2011. okt. 16. 17:39
Azta! :) De jó lehet, hogy ilyen jó alvó!
33. alma04 (válaszként erre: 30. - D550c57e19)
2011. okt. 16. 17:38

2x eszik naponta. Tízóraira gyümölcsöt - alma-barack, néha banán, és ebédre - kis krumpli-s.répa-alma, és mától sütőtök. Plusz szoktam egy kevés Sinlac nevű tápszert is keverni az ételébe, de nem mindíg. Sajna azt veszem észre az édes ízeket szereti inkább (gondolom minden baba) :)és félek kicsi, hogy nem szokja meg a sima főzeléket...

Az alvás: elalszik kb. fél kilenc körül és hajnal 4 körül felébred (de nem kakilni mint a Tiéd ez nagyon aranyos :)), hanem néha enni, néha meg helyzet váloztatásra, de reggel 6 körül ha nem evett 4-kor tuti felébred és olyan nehezen alszik vissza. Néha felsír éjszaka, biztos a foga készülődik. Megnézem ezt a szakácskönyvet.

A Te babádnak kibújt már fogacskája?

2011. okt. 15. 19:42
nálunk is így volt aztán kb 1.5 hónapja felébred 4kor kakilni.adók neki tápszert kicsit ébren van és visszaalsz még utána.de a 2 gyerekkel lévő tapasztalataim alapján ez már csak pár hétig lesz így .általában 2 -3 havonta változnak az ilyen dolgok.
31. Bcicus
2011. okt. 15. 15:15

Én nem szoktam főzni.

SB az elejétől elég jó alvó pár nap hasfáját leszámítva, csak egy ideig későn aludt el nagyon, most már nem. 9-10 körül elalszik és másnap 9-10körül ébred.

2011. okt. 15. 13:50
kaja ügyben Egyébként hogy álltok, mennyiszer eszik? Hogy alszik éjszaka a pici? Babarecept ügyben nagyon ajánlom a kismama babaszakácskönyvet le lehet tölteni a netről sok jó ötlet van benne én imádok főzni magunknak is neki meg pláne:)
2011. okt. 15. 13:46
Én nem vezetek Úgyhogy eléggé el vagyok zárva .amíg csak a nagy volt-2 volt májusban-addig buszoztam vele de a kettővel necces. Jó is meg rossz is itt.a kert a nagy ház nagyon jó,a levegő tiszta, nincs tele autóval minden.viszont nincs egy játszótér sem, bolt 15perc séta innen.kevesen mennek ki az utcára a gyerekkel inkább a kertben vannak ez nekem fura, így nehéz barátkozni.Szóval ennek is megvan a jó és rossz oldala is:)
28. alma04 (válaszként erre: 21. - D550c57e19)
2011. okt. 15. 13:11
Hála Istennek, hogy nem lett gond,hogy hamarabb született. Mennyi idő van közöttük?
27. alma04 (válaszként erre: 20. - D550c57e19)
2011. okt. 15. 13:09

Akkor nem költöztetek olyan messze. Pláne ha autóval közlekedtek. Nekem az egyik volt kolléganőm lakik Csomádon, azóta tudok róla, hogy létezik és, hogy kb. merre van. :) Szeretitek? Nem bántátok meg, hogy már nem Pesten laktok? Mondjuk gondolom kertes családi házatok van és az olyan jóóóó.

Főzve adtam neki eddig 2x, de kipróbálom a sütős módszert, mert tényleg, úgy édesebb. Aztán le fagyasztani? Hm..., erre nem is gondoltam eddig. :)Jó ötlet.

26. Bcicus (válaszként erre: 25. - D550c57e19)
2011. okt. 14. 22:57
Az új részen valahol. Még nem voltam náluk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook