Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba alvás és altatás fórum

Baba alvás és altatás (beszélgetős fórum)

10. delbuk
2022. jan. 9. 21:13

22 honapos, elso naptol fogva egy szobaban alszunk, de kulon agyban. 3 honapos koratol aludja at az ejszakat (8-7-ig), annyi, hogy 5 korul mindig mocorgott, akkor jott at kozenk, es aludt tovabb. 19 honapos koratol normal agyban alszik, amire ratoltuk a mi agyunkat.

Neha nyoszorog almaban, meg keres bennunket, olyankor eleg, ha szolok, hogy megvagyunk, es alszik tovabb.

Nagyobbfejlodeseknel nehezebben volt altathato, es zummogott almaban, ez altalaban par nap/1 het alatt rendezodott. Mazlista vagyok.

Alvastrening es kotodo neveles nekem egyarant tul vegletes. 🤷🏽‍♀️

2022. jan. 9. 15:48
azt csináld ami neked és a gyereknek a legjobb, erre nincs mindenkire ráhúzható tanács.
2022. jan. 9. 05:02

Én ezt kifejezetten útálom,amikor valaki úgy akarja nevelni a gyerekét,ahogy a nagy könyvben leírják...

Vannak ösztöneid,tudod mi a gyerekednek a legjobb,kell ennél több?

Amúgy hidd el min 2éves koráig olyan hullámzó lesz az alvása,hogy sokszor majd fogni fogod a fejed,hogy mikor lesz ennek vajon vége.Ha a szerencsésebb kategóriába tartozol,akkor jó alvó lesz,bár a legtöbb babánál hamar felborul ez az egész.

Ezzel jár a gyereknevelés,nincs is ezen mit kattogni.

7. kisj (válaszként erre: 1. - Sas_szilvia)
2022. jan. 8. 20:22

Idáig tök jól csináltad.

Szerintem ne olvass annyi gyereknevelésről szóló könyvet.

6. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Sas_szilvia)
2022. jan. 8. 20:11

Minden gyerek más, ezért nincs egyetemes jó megoldás. Van, akinek egyáltalán nem probléma a saját ágy, saját szoba. És van, aki csak a szülei mellett tud elaludni.

Én nem tudtam elképzelni, hogy együtt aludjak a babával. Ma már imádom, ahogy szuszog mellettem.

Az óránkénti ébredés nem az együttalvás miatt van. Ez is gyerekfüggő. Igaz az alvástréningezett gyerekek nem ébresztik óránként a szüleiket. Ezt mindenki maga dönti el, de én sosem kínoznám meg így a gyerekem.

Érezni fogod a kicsi igényeit, és ki fogsz tudni alakítani egy nektek optimális megoldást. A kellemetlen időszakok pedig csak átmenetiek. Gyorsan elszáll ez a pár év.

5. LBO
2022. jan. 8. 19:14

Kisebbik gyerekünk 1 éves koráig szinte semmit nem aludt/unk éjszaka (mondjuk nappal sem sokat), ezt úgy oldottuk meg, hogy a szobájába betettünk egy ágyat, és ha éjjel sírt, átmentem hozzá. Mi nem szerettük volna ha közénk szokik, így ez lett a megoldás.

Első körben a két gyerek egy szobában volt, de a kicsit nagyon hamar átköltöztettük a másik gyerekszobába, mert attól féltünk, a nagyobbik nem fog tudni aludni a kicsitől.

Ha éjszaka megébredt bármelyikük, átjöttek vagy csak átkiabáltak. A szobák közel vannak egymáshoz és az ajtókat sosem csuktuk be éjszaka, így mindig meghallottuk őket ha mozgolódás volt.

4. bellabi (válaszként erre: 1. - Sas_szilvia)
2022. jan. 8. 18:56

A két véglet között az van, hogy ha felébred, akkor felveszed, megvigasztalod, leteszed, simogatod, beszélsz hozzá / dúdolsz, énekelsz neki, majd ha elaludt, kimész. Így nem hagyod magára, de nem is alszik köztetek. Nyilván ez sokkal fárasztóbb, mint simán közétek venni. Ráadásul következetesen kell csinálni. Akkor is, amikor másnap fontos dolgotok van, hajnali 4 óra, és még nem aludtatok.


Amúgy nem értek egyet azzal, hogy ha máshol ébred, nem alszik vissza. Nálunk simán visszaaludt.


Mozgásfejlődés nem hiszem, hogy annyit megzavar, ha többet mozog, fáradtabb lesz estére, mondjuk annyi, hogy lehet a nap közbeni alvást jobban kell szabályozni, hogy ne nappal aludja ki magát.


Fogzásnál nálunk csak a fog áttörésének napja / éjszakáva volt gáz, az sem minden fognál, én adtam neki akkor az orvos által javasolt fájdalom- és lázcsillapítóból 1 db kúpot, hogy ne szenvedjen. (Nyilvá az egész fogzás alatt nem ment volna, de mivel nála ritkán volt nagyon rossz, kb 5 db-ot kapott ebből egész idő alatt.)

2022. jan. 8. 14:42

Velem alszik az agyban éjjel .

A hasat kell masszirozni jobbrol kezdve balra és korben. Le kell fektetni és behajlitod a labat ,nem durvan nyomod a hasahoz. Ovatosan kell nagyon annyira ahogy csak lehet .

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Sas_szilvia)
2022. jan. 8. 14:27

4 hónapos koráig működött a saját ágy.

Aztán kb 3 éves koráig aludt köztünk. Majd kapott egy normál méretű (90x200) ágyat ami össze volt tolva a miénkel.

Nagyon sokáig úgy aludtunk.

Ha jól emlékszem 7 éves körüli volt mikor szétszedtük, de maradt a mi szobánkban.

Majd tavaly költözött végre a saját szobájába 9 évesen.

Idén májusban tölti a 11-et,de bizony van olyan, hogy arra ébredek éjszaka, hogy mászik közénk.

Ez mondjuk ritkul, de ha rosszat álmodik akkor bizony jön.

2022. jan. 8. 14:17

Sziasztok!


Baba alvás/altatás témában szeretném a véleményeteket kérni.


2 hónapos a kisfiam, egyelőre nincs nagy gond az alvással, éjjel egy huzamban alszik 9-10 órát a saját ágyában. Nappal is alszik, bár egyelőre a hullámokban jelentkező hasfájás miatt sokszor felébred, emiatt nappal főleg rajtam alszik és csak néha teszem be a kiságyba. Remélem ez megoldódik, ha elmúlik a hasfájós időszak, mert ha éppen nem szenved szegénykém akkor nappal is szépen alszik a saját ágyában.


Sok helyen olvasom, hogy a fogzással és a mozgásfejlődéssel elromolhat a babák alvása és ha felébredve nem ott találja magát ahol elaludt, akkor nem tud magától visszaaludni és vissz kell altatni. Ebből gyakran az lesz, hogy a szülők évekig nem alszanak mert a gyerek óránként felébred, ami szerintem senkinek sem jó, a babának sem.


Szerintetek mi a megoldás ebben a helyzetben? Mi a véleményetek a SleepSense és társai módszerekről? Illetve aki ellenzi az ilyesmit, mit javasolna helyette? A kötődő nevelés elve szerint mit lehet ilyenkor tenni? Tényleg az a két véglet létezik, hogy vagy "megtanítjuk" a babát egyedül elaludni és ezzel együtt valamilyen szinten magára hagyjuk őt vagy évekig együtt alszunk a gyerekkel, ami nem biztos, hogy mindenki számára vállalható opció.


Szeretnék tudatosan készülni az esetleges nehezebb időkre 😄 ezért próbálok előre tájékozódni.


Tudom hogy nagyon megosztó a téma és sok indatot szül, ezért légyszi ne bántsátok egymást a kommentekben! ☺


Köszönöm előre is a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook