Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba 41 éves korban... fórum

Baba 41 éves korban... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
120. merci1005 (válaszként erre: 109. - Dinasztia)
2014. nov. 5. 08:01
Nagyon szorítok Nektek! úyg gondolom, hogyha az ember érez magában energiát és minden egyben van a gyerekvállaláshoz akkor rajta ! Én nem gondoltam volna pár évvel ezelőtt hoyga férjem még belemegy abba hoyg gyereket vállaljunk. Nekem 7 éve volt egy terhességem amit sajnos meg kellett szakítani. Akkoriban nem álltak úgy a dolgok. Abban az időben depresszió miatt ( a fiam akkori állapota ) kemény gyógyszereket szedtem ,albérletben laktunk ,mert építkeztünk. Nem vállalhattuk a gyereket. Nagyon sokáig lelkiismeret furdalásom volt. De aztán elengedtem ezt az érzést nem gondoltam többet rá. 3 éve teljesen magamtól elhagytam az összes gyógyszeremet. Egy teljes szemléletváltás zajlott le bennem. És most valami miatt felmerült nálunk újra a baba kérdés. Így elkezdtük. Nagyon reménykedem hogy sikerülni fog és ad nekünk a JóIsten még egy egészséges kicsi babát. Én úgy érzem hogy kiteljesedne tőle az életünk. Most is nagyon harmonikus családi életet élünk.Nagy a családunk szeretjük egymást, támogatjuk egymást. A lányom nagyon szeretne egy testvérkét. A fiam állapota szerencsére most stagnált, nincs vele annyi gond. Úgy érzem végig tudjuk csinálni. Nyilván tudom én hogy ez a terhesség nem biztos hogy olyan könnyű lesz mint az előző kettő, de sebaj. Megoldjuk. :)
119. merci1005 (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2014. nov. 5. 07:50
Nekem az édesapám 49 éves volt mikor a húgom született. Egy évvel hamarabb lett nagyapa mint édesapa. Jelenleg is nagyon jól bírja magát, aktívan dolgozik. Az apu felesége 38 volt. Én nem gondolom önzőségnek. Nekem van egy 18 évvel fiatalbb öcsém és van a 26 évvel fiatalabb hugom. A generációs külömbséggel pedig semmi baj. Hozzáfiatalodtak a hugomhoz. Jövőre lesz a szalagavatója és sztem tök jól fognak kinézni. Az 53 évet mondjuk én is durvának tartom. Én elhatároztam hogyha 45 éves koromig nem jön össze akkor annyi akkor nem ez volt megírva.
2014. nov. 5. 07:41
Sziasztok! Örülök hoyg megtaláltam ezt a fórumot. Én 43 éves vagyok és most próbálkozunk a 3. gyerekkel. Igaz még nem túl régen ,mert 3 hónapja,de nagyon reménykedek hogy összejön. Van valakinek tapasztalata ilyen korban? Hogy zajlott a terhesség? A lányom már 18 éves a fiam 17 . Nagyon szeretnénk egy babát. A fiam autista. Régebben is gondolkoztunk rajta ,de minden szempontból most érezzük azt hoyg készen állnánk újra babázni. :)
2014. okt. 23. 19:28

Ha kedved tartja és bírod, miért ne?

Nekem az első 41. éves koromra született volna, a második 45.-re. Sajnos végül nem jöttek, de nagyon örültünk volna neki. Most már betöltöttem 45-t, de ha terhes lennék újra, azt a babát is szeretettel fogadnám. Soha nem terveztem, hogy korán leszek anyuka, és a családomban sem volt divat a korai gyermekvállalás, igaz azt sem terveztem, hogy ilyen későn, már ha az leszek egyáltalán. Viszont egy dolgot megtanultam a várakozás közepette, hogy mindenki élete más és nem lehet mindenkire ugyan azokat a szabályokat ráhúzni. Az, hogy ki hogyan bírja a jövőben, azt nem lehet előre tudni, se pro, se contra. A nagymamám pld. sokkal jobb állapotban volt 80 évesen, mint anyu 70 évesen. Engem anyukám akkor sem tudott volna jobban támogatni, ha 30 évesen szültem volna. Én minden esetre arra törekednék, hogy a gyermekem minnél hamarabb önállóan is megálljon a lábán, mint ahogy én is tettem fiatal koromban.

Szerintem, aki érzi magában az erőt és a vágyat, ne fogja vissza magát, csak azért mert valakinek ez nem tetszik. Aquitániai Eleonóra a 12. században sem bocsátotta nyilvános vitafórumra, hogy kellene-e neki szülni 42 felett, hanem megszülte.

116. Dinasztia (válaszként erre: 115. - Zsuzska1425)
2014. okt. 23. 11:59

Ebben teljesen igazad van!

Drukkolok Neked, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy szeretnéd! :)

115. Zsuzska1425 (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 21. 10:13

manapság sok nő épít karriert,vagy nehezen talál megfelelő párt,meg kicsit divat is 35 felett szülni,stb.....lényeg,hogy nagyon sokan vannak így és nincs ezzel semmi baj,a dokik jobban figyelnek,és ha te is figyelsz,nem számít a korod

én amúgy 30 vagyok,idén szültem a 2 gyermekemet,de még szeretnénk legalább 2t,ha anyagilag belefér akkor 3at is,és én azt tudom,h min 3 év korkülönbség lesz köztük,én kisebbet nem vállalok,de lehet 4 év is a különbség,mert fiam ha sulis lesz,vele szeretnék foglalkozni,nem egy újszülöttel....engem nem zavar hány éves leszek,ha egészségileg bírom és anyagilag is.....

114. Dinasztia (válaszként erre: 113. - Bözsi néni)
2014. okt. 18. 20:20
Nagyon szépen köszönöm! :)
113. Bözsi néni (válaszként erre: 109. - Dinasztia)
2014. okt. 18. 19:52
Sok sikert, jó egészséget, és boldogságot kívánok nektek.
112. Derya (válaszként erre: 109. - Dinasztia)
2014. okt. 18. 13:04
sok sikert! :-)
111. Dinasztia (válaszként erre: 110. - 3a5c305959)
2014. okt. 18. 12:26
Köszönöm! :)
110. 3a5c305959 (válaszként erre: 109. - Dinasztia)
2014. okt. 18. 12:06
Sok sikert! :-)
2014. okt. 18. 11:44

Sajnos tegnap nem tudtam leülni a gép elé, most meg csak ámulok-bámulok, mennyi üzenetet kaptam!

Nagyon köszönöm Nektek a sok jó szót a bíztatás, a tanácsokat! :)


Azt meg mi is tudjuk, hogy már nem vagyunk tinik.

Tisztában vagyunk azzal, hogy nehéz lesz, hogy a gyerek tini korában mi már valahol 60 fölött leszünk. Ismerünk ilyen családokat, ott nem volt nagy probléma.

Az tény, hogy igen, az első baba. Viszont már volt próbálkozás, és sajnos mint írtam, nem jött össze...valójában kétszer. Az első mondjuk már nagyon hamar elment. Ezek után én kicsit "összeomlottam" és nem éreztem magam készen arra, hogy próbálkozzak. :(

Szóval teltek-múltak az évek, dolgoztunk, stb...

Mostanában jött megint elő, hogy elsírom magam ha látok egy kisbabát és a hasonló anyai érzések.

Ezért gondoltunk arra, hogy igenis belevágunk...hátha :)

108. 3a5c305959 (válaszként erre: 107. - Pk86)
2014. okt. 18. 10:32
Pontosan. Minden anyaban a lehetoseget kell meglatni, azt az extrat amit csak o tud nyujtani. Nem azt hogy o miert szar anya (mert biztosan mindenkinel lehetne talalni olyat is).
107. pk86 (válaszként erre: 94. - Bözsi néni)
2014. okt. 18. 06:23
Ha például az anyagi és egzisztenciális szempontokat nézzük, két idősebb szülő például sokkal többet tud adni a gyerekének, mint egy fiatal. Mert nekik még "könnyü" dolguk volt, gyerek nélkül könyebb karriert építeni és egyéb anyagi javakat termelni, megfelelő hátteret biztosítani. Mindkét szélsőségnek, tehát a 20 év alatt és a 40 év fölött szülővé válásnak is megvannak a maga előnyei és hátrányai, valóban egyik sem ideális helyzet. De egyik csoportot se kellene önzőnek, vagy felelőtlennek titulálni. Önző az a szülő például, aki a segélyért szül 10 gyereket, (esetleg még kötőtűt is felnyom magának terhesen, mert a fogyatékos gyerekért több pénz jár) majd elküldi lopni, mert 14 év alatt nem büntethető...
106. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 23:02

Eloszor is sztem ne " oregezd" magad semmilyen formaban. Masodszor, ha a paroddal/ ferjeddel egy a dontesetek, le kell carni a velemenyeket, mert azt mindenki imad osztogatni ️

Harmadreszt regen a ffiak vadaszni mentek, a nok meg bogyokat gyujtottek, elmult az az ido is amikor mindenki tizen-huszonevesen megszuli a gyerekeket.

Utolsosorban, a hsz- eket nem olvastam/ olvasom el ,mert a negativ beszolasokkal csak huzza magat mindenki vissza, nem kell masokat is. Sok sikert! 😀

105. 3a5c305959 (válaszként erre: 103. - 8c6db4224f)
2014. okt. 17. 21:29
Igen, a kor az csak egy faktor a sok kozul amik meghatarozzak hogy milyen szulo valik valakiből. En mindig a teljes kepet nezem ha egy anyarol van szo. Mindenkinek vannak erősségei es gyengéi. Idosebb anyak peldaul sokszor jobb anyagi helyzetben vannak hiszen sokszor a karrierepites miatt halasztottak el a gyerekvallalast. Ha gazdagok akkor altalaban egészségtudatosabbak, egeszsegesebben elnek, jobb egészségügyi ellatast tudnak venni maguknak es a gyerekeiknek, olyan helyen elnek ahol kevesebb a bunozes, jobbak az iskolak, tisztabbak az utcak, a lakasuk jol szellozo, nem peneszes, tisztan tartott. Az idosebb anyak altalaban tajekozottabbak es olvasottak a babas temakban hiszen volt idejuk keresgelni meg keszulni ezert sokszor hatarozottabb elképzelésuk van a gyereknevelesrol mint egy fiatalabb nőnek.
104. kriszta773 (válaszként erre: 101. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 21:19

és gondolod, hogy manapság például olyan sok 50 éves szülő tud lakást venni és eltartani a gyerekét?

ha 20 éves lennék egyedül, egy örökölt lakással, akkor nem érezném magam rossz helyzetben anyagilag, sőt :) el lehet cserélni kisebbre, vagy kiadni és albérletbe menni kevesebbért, máris lenne miből fizetni a rezsit :)


nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel, de amiket korábban írtál, mind egyedül éltem meg, nem kellett a segítségüket kérnem sem a lakáshoz, sem a munkához, sem a gyerekvigyázáshoz :) az ember éppen attól lesz felnőtt, hogy gondoskodik önmagáról, és nem a szülei nyakán él


mint írtam, én egyetértek abban, hogy jobb fiatalabb korban, nem 40 felett vállalni gyereket, pláne az elsőt, de őszintén szólva az anyának jobb, ha nem szül későn, nem is a gyereknek :)

103. 8c6db4224f (válaszként erre: 101. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 21:14

Semmi garancia nincs arra, hogy valaki jó anya 20-on évesen, vagy sokáig él, de arra se, hogy 40-évesen rossz anya és nem lesz időskorú. De nyilván azért vannak biológiai határok, és azért a természet rendje szerint nem a 45 vagy afölötti kor való a gyermekszülésre, ha őszintén nézzük. És a fokozott lehetséges betegségekről ne is beszéljünk ugye, ami 40 felett sokszoros esély...

Persze, elüthetnek az utcán is bármikor, de attól még nem sétálgatok kivilágítatlanul éjszakánként kamionok között.

102. Bözsi néni (válaszként erre: 99. - 3a5c305959)
2014. okt. 17. 21:10

Nem igazán értem, mit kérsz ki mások nevében. Majd ők kikérik, ha lesz mit.

Csak megírtam a véleményemet, és szerintem nem bántottam senkit sem.


Véleményt meg mindenkinek szabad leírni egy nyilvános fórumba.


Az miért baj neked, hogy az a véleményem, hogy több szempontot is alaposan mérlegelni kell, nem csak a vágyakat? Ezzel mi rosszat mondtam?


Manapság annyira csak az "én akarom mindenáron és most azonnal!" habitus uralkodik, nem ártana kicsit visszavenni belőle.


Egyébként pedig te csak a szülés 1-2 -3 napján látod őket, és annyi. De mi lesz a továbbiakban?

101. Bözsi néni (válaszként erre: 98. - Kriszta773)
2014. okt. 17. 21:02

Persze, csak ha nincs munkája, mint sok fiatalnak (és idősnek) manapság, akkor pont nem tudja fenntartani.


Igen, sajnos nem minden család ideális, de ugye gyerekvállaláson gondolkodva nem erre gondol az ember :-)


Érzelem mentesen sem jó 20 évesen árván maradni a világban. Még túl fiatal hozzá.


De ezek már csak hipotetikus felvetések.

100. 8c6db4224f (válaszként erre: 93. - Derya)
2014. okt. 17. 21:01

Valóban, csak régen nem az első gyereket szülték a nők 40 felett, hanem a sokadikat.... nem mindegy.

És az is más kérdés, hogy persze, megszülték, de hogy igazából örültek-e a 7.-nek anno...akik általában nem tervezettek voltak, csak becsúszva megtartottak... (azért a házi vetélési praktikáknak egész sora volt anno ld. pajtáról leugrás, forró vízbe ülés megatöbbi.... )

Az én nagymamámék is 7-en voltak testvérek, és a legidősebb 20 volt, amikor a legkisebb született. A lényeg az, hogy totál más világ volt az, és totál más a mostani - e téren is.

99. 3a5c305959 (válaszként erre: 76. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 21:01
Szerintem nem letezik olyan hogy felelossegteljes gyerekvallalas. Senki sem tokeletes! Lehet valaki idosebb szulo de egeszseges, vagy fiatal de olyan aki nem tudja letenni a cigit se a terhesseg alatt se utana. Ezek szerint szinte senki nem lenne megfelelo szulo. En megis talalkoztam ezen a heten tobb mint 20 uj anyukaval, 20 tol 44 eves korig, egytol 10 gyerekig, cukorbeteggel, magas vernyomasossal. Es mindegyik jo es felelossegteljes anya volt a maga modjan. Az o nevukben is kikerem ezt. Egyebkent mindenki ugy csinalja ahogy neki a legjobb. Csak ettol meg lehet hogy masoknak is az a legjobb.
98. kriszta773 (válaszként erre: 94. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 20:56

csakhogy nem minden család ideális, és nem mindegyikben kapják meg a gyerekek a lelki támaszt, ezért ezt nem lehet készpénznek venni, hogy ha valaki húszévesen szül, az a gyerekét milyen frankón fogja támogatni minden téren :)


ha érzelemmentesen vesszük, és idős szülő meghal a gyerek 20 éves kora körül, valószínűleg a gyerek nem lesz hajléktalan, mert megörököl ezt-azt, ha mást nem, a lakást mindenképp. hacsak nem a szülői is a híd alatt lakott :))

97. Derya (válaszként erre: 95. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 20:53
az irrelevans ebbol a szempontbol...
96. Bözsi néni (válaszként erre: 92. - Derya)
2014. okt. 17. 20:53
Hát, ha a várható életkort vesszük 80 évnek (nőknél), akkor 40 éves pont középkorú.
95. Bözsi néni (válaszként erre: 93. - Derya)
2014. okt. 17. 20:50
Régen milyen fogamzásgátlás, családtervezés volt? Ne hozzuk már ide az őskort.
94. Bözsi néni (válaszként erre: 89. - Kriszta773)
2014. okt. 17. 20:48

Ha lakást nem is, de lelki és egyéb támogatást biztosan, és az nagyon jó.


Például ha nem kap munkát - ami manapság nem ritkaság - mi lesz vele, ha nincs családja, akira számíthat, amíg tud dolgozni?? Hajléktalan lesz, vagy mi lesz?


Vagy milyen nagyszerű dolog is, ha az apu vezethet oltárhoz, mikor férjhez mész...

Vagy hogy anyu jön segíteni a babád születésénél...

Vagy van kihez fordulni tanácsért, ha nagy tarveket forgat(tok) a fejetekben pároddal...


Ilyesmiket akkor ért meg az ember, ha már megélte, hogy nincsenek, pedig bizony hiányoznak.


A puszta lét önmagában kevés.

93. Derya (válaszként erre: 90. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 20:47

ez tulzott magabiztossag....

es velemenyem szerint nem is helyes gondolat.


regena nok addig szultek, amig szultek...

sok baba szuletett idosebb szuloktol is.

regen ez teljesen termeszetes volt, nem ertem, hogy miert kell valakit megszolni, ha ma ugyanezt teszi...

92. Derya (válaszként erre: 89. - Kriszta773)
2014. okt. 17. 20:45
korantsem idealis, ezt szerintem itt senki sem mondta, de nem is oreg egy 40 eves.
91. Derya (válaszként erre: 88. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 20:44

egy 60 eves siman lehet fitt es fiatalos, ha vigyaz magara.

es lehet egy 40 eves is lerobbant, ha nem. meg a 30 eves is lehet...

szoval nem biztos, hogy jo tulzottan altalanositani.

manapsag sok ember egeszsegtudatosabban, jobban, felelossegteljesebben gondolkodik...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook