Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Áztatjuk az alsó szomszédot a panelban fórum

Áztatjuk az alsó szomszédot a panelban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
24. kszb (válaszként erre: 15. - Ikrekanyukája)
2015. okt. 26. 17:14
már nem azért, de nekem ez egészen úgy hangzik, h a régi tulajjal összebeszéltek, h úgyis eladják a lakást, majd az új tulaj fizet.... Ha már a régi tulaj idejében is ázott az alsó szomszédod, lehet bennem a hiba, de nem igazán tartom tisztességesnek, h te fizesd ki a kárt, meg mindent.
23. levarosbukta (válaszként erre: 21. - Bözsi néni)
2015. okt. 26. 17:10
Nyugodt lehetsz hogy teljesen tisztában vagyok a biztositásokkal kapcsolatban és nem találgatok mint egyesek.
22. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - Ikrekanyukája)
2015. okt. 26. 17:05

Kérd el a ház biztosítási kötvényét. Abból kiderül, hogy mire terjed ki.


Ha nem terjed ki a lakásokra, akkor bizony nektek kell állni a kárt, ha nincs lakásbiztosításotok.

21. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2015. okt. 26. 17:03

Miért, te biztosan tudod, hogy okoskodsz?


Vagy csak "számodra az derül ki"? Mert az messze jár a biztosan tudástól.


De köszi a kioktatást.


Egyébként írtam, hogy a többi lakó - főleg az érintett alsó - is tuti tudja, hogy milyen biztosítása van a háznak. Ugyanis a saját biztosítás jóval alacsonyabb díjú akkor, ha a háznak olyan épületbiztosítása van, ami kiterjed a lakóingatlanokra is...

20. levarosbukta (válaszként erre: 19. - 63a85224af)
2015. okt. 26. 17:03
Biztositási szakember vagy? Nem hinném, mert akkor ezt nem irtad volna.
19. 63a85224af (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2015. okt. 26. 16:55
Biztosan tudom.Jaaa... és olyan nincs, hogy a határoló falak nem tartoznak bele.
2015. okt. 26. 16:53
Én egyszer elfelejtettem a mosógép csövét a kádba irányítani és két szintet áztattam el lefelé. A pofám égett miatta, de a biztosító mindent fizetett.
17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Ikrekanyukája)
2015. okt. 26. 16:53
A mosdó lefolyójába folyik a mosógép vize, ennek ellenére csak akkor áztatsz, amikor mosol?
2015. okt. 26. 16:52

Jó lenne ha nem okoskodnátok ha nem tudjátok biztosan.

Attól függ, hogy a társasháznak milyen biztositása van. A közös képviselő válaszából számomra az derül ki, hogy csak és kizárólag a közös helyiségekre, a közös épületszerkezetekre és gépészeti elemekre van biztositása a háznak. Ilyenkor van jelentősége hogy a mérő előtti vagy mérő utáni a hiba. Ebben az eset ben mérő utáni a hiba, igy minden költség a leáztatót terhel. Ha van külön lakásbiztositása akkor a biztositójánál kell bejelentenie a kárt. Ha nincs akkor bukta.

2015. okt. 26. 16:51
Nincs lakásbiztosításunk. (Nemrég költöztünk, és még nem intéztem el.) A probléma már az előző tulajnál is fennállt (persze nekünk nem említette). Akkor azt hitte mindenki (alsó lakó + közös képviselő), hogy ha mi felszedjük a régi linóleumot, ami alá befolyt a fürdővíz, és padlólapozunk, akkor megszűnik a beázás. Mi gyönyörű padlólapot tettünk fel, a mosógép vadiúj (ide vettük). Igaz, a fali csempéhez és vízcsőhöz nem nyúltunk. A mosdó lefolyójába folyik a mosógép vize. A közös képviselő nagyon köti az ebet a karóhoz. Szerinte az alsó lakó felújítási költségeit is az én biztosítómnak kell állnia! (Egyelőre csak egy folt a fürdőszoba plafonján, de pereg le a festék.)
14. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2015. okt. 26. 16:51
Mármint ha úgy kötötték meg, persze. De úgy szokták.
13. 63a85224af (válaszként erre: 10. - 408020f45e)
2015. okt. 26. 16:51
A csőtörés igenis épületbiztosítási dolog, függetlenül attól, hogy hol van.A saját biztosítás is épületbiztosításból és ingóságbiztosításból áll.Na ez ugyanaz, csak itt az épületbiztosítás közös, mivel társasház.
12. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - 408020f45e)
2015. okt. 26. 16:51

A legtöbb épületbiztosítás már tartalmazza a lakásbiztosítást is, a lakók általában csak az ingóságokra kötnek biztosítást.


Ezt a közös képviselő pontosan tudja - meg a többi lakó is.

11. 408020f45e (válaszként erre: 7. - Bözsi néni)
2015. okt. 26. 16:49
Így van! :)
10. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2015. okt. 26. 16:47

Ha van saját lakásbiztosításotok, akkor annak a terhére kell megjavíttatni, mert nem a mosógép miatt, hanem a falban a vezeték meghibásodása miatt, lehet hogy repedés vagy kisebb törés van és ha szivattyúz a gép akkor van beázása a lenti lakónak. Ha ő emiatt a biztosítójához fordul, akkor a ti lakásbiztosításotok terhére neki meg lehet csináltatnia a beázás helyét. Ez nem épületbiztosítási dolog. Ez a lakásotokon belüli dolog, nektek kell megoldani. Még az ablaküveg betörése sem épület, hanem lakásbiztosítási dolog. Épületbiztosítási a legfelsőbb szint eső vagy hó miatti beázása, vakolat, külső szigetelési dolgok, lift stb.

A legjobb lesz, ha bemntek a biztosítótokhoz és utána jártok. :)

9. 63a85224af (válaszként erre: 7. - Bözsi néni)
2015. okt. 26. 16:46
Így van
8. 63a85224af (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. okt. 26. 16:45
A fal bontását is a biztosító fizeti, csak azt a csőtörés címén.Egyedül a csőcsere, meg persze, ha a mosógépben vmi tönkrement, az az ő költsége.Kivéve, ha nincs saját biztosítása háztartási gépekre, meg persze a kár önrészen felüli, mert akkor ezt is térítik.
7. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. okt. 26. 16:45

A biztosítás nem csak az alsó lakó kárát téríti, hanem a fórumindítóét is.


Be kell jelenteni a biztosítónak, hogy mi történt. Ők meg megmondják, hogy mit kell tenni - mikor mennek ki szemlézni, hibafeltárás előtt v. után.


Az biztos, hogy előbb kell bejelenteni, mielőtt még megcsinálnák a vezetéket. Tehát v. még mielőtt kibontják a falat, vagy a már kibontott (szerintem ez utóbbi) állapotnál, amikor le tudják fotózni magát a hibát (eltört csövet pl.).

6. Channa* (válaszként erre: 4. - 63a85224af)
2015. okt. 26. 16:36
Az OK, hogy a ház biztosítása fedezi az alsó lakó költségeit, de akkor is meg kell javíttatni a vízfolyást, ami viszont a fórumindító költsége. A fórumindítónak kell hívnia szerelőt, aki megkeresi a problémát és megjavítja. Az alsó lakó meg majd megkapja a biztosítótól a pénzt, amiből helyrehozhatja a károkat, de már csak akkor, ha a javítás megtörtént.
2015. okt. 26. 16:33

Hova folyik a mosógépből a víz? Külön lefolyója van?

A költségektől függetlenül illene mielőbb rendezni, mivel az alsó lakónak ez bosszúság és költség, ami miattad van.

4. 63a85224af (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2015. okt. 26. 16:33
Nem igaz.Ha van közös épületbiztosítás, akkor a saját fal is az épület része és az beletartozik.Kérd el a biztosítás szerződésszámát, menj be a biztosítóba, jelentsd be a kárt.Felelősségi kár, a felelősségbiztosítás terhére.Nem is értem miért a közös képviselő dönti el, talán ő kárszakértő, vagy jogász? A felelősségi károkat a ptk. szabályozza, szerencsére nem ő.Állj a sarkadra, ne hagyd magad.Amit ő mond az meg szerintem a szolgáltatónál van, hogy ami az óra előtt, vagy után van az kihez tartozik, ha mondjuk csőtörés van és elfolyik a víz.De te most másnak okoztál kárt.Ez teljesen más dolog.Sok sikert!
3. a360345bdd (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2015. okt. 26. 16:19

Kérdezd meg a közös képviselőt, hogy melyik cégnél van a ház biztosítása és ki az ügyintéző. Ez a vízóra előtti és mögötti dolog szerződés függő!!!


Lehet, hogy a cuki közösképviselő némi papírmunkát és utánajárást szeretne megúszni... huncutok tudnak lenni!!!!

2015. okt. 26. 16:13
Pár hónapja költöztünk családi házból panellakásba, úgyhogy nem tudom, mi itt a szabály. Az alsó szomszéd szólt, hogy amikor nálunk megy a mosógép, akkor nála egy folt keletkezik a fürdőszoba plafonján (de nem csöpög). A mi vízszerelőnk és a ház vízszerelője is azt mondta, hogy kívülről minden rendben van a bekötéssel. Meg kellene bontani a mosógép bekötését, hogy megtudjuk, mi szivárog. Ennek a költsége állítólag minket (tulajdonosokat) terhel. Én úgy tudtam, hogy ami a falon belül van, azt már a ház biztosításából intézik. De ma a közös képviselő azt mondta, hogy ez nem így van. Állítólag csak azt fizeti a ház, ami a strangban hibás (vagyis a vízóra „mögött”) van. A vízóra „előtti” rész, akár a falban van, akár kívül, az már a tulajdonosé, és a tulajdonos költségére megy minden (falbontás, stb.) Ez igaz?
2015. okt. 26. 16:13
Áztatjuk az alsó szomszédot a panelban
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook