Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Áztatjuk az alsó szomszédot a panelban fórum

Áztatjuk az alsó szomszédot a panelban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
54. 63a85224af (válaszként erre: 50. - Levarosbukta)
2015. okt. 26. 19:22
Te csak egyet bizonyítottál.....Azt, hogy milyen szánalmasan buta vagy és még terjeszted is.Tudod, nem mindegy, a hülye okoskodik, vagy az okos hülyéskedik! Feketén-fehéren....:DD
53. Channa* (válaszként erre: 18. - Writingsmurf)
2015. okt. 26. 19:16

Hát persze, hogy mindent fizetett, de nem neked! Hanem azoknak, akiket eláztattál. A kár okozónak sosem szokott fizetni.


Egy történet: A húgom 4 évesen kipróbálta a gyufát. Természetesen a gardróbszekrényen, azaz felgyújtotta, majd kulcsra zárta a kulcsot eldugta. Mire megtaláltuk minden elégett a gardróbba. A biztosító kifizetett mindent, kivéve a szüleink cuccát, mert ez gondatlanságnak számított.

52. Channa* (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2015. okt. 26. 19:13
Ugye, ugye?
51. Channa* (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2015. okt. 26. 19:12

Na, ezért kérdeztem...

Ha nem külön van lefolyó, akkor nem csak a mosásnál áztat....

50. levarosbukta (válaszként erre: 42. - 63a85224af)
2015. okt. 26. 19:01
Most mit tűzelsz? Feketén-fehéren rád bizonyitottam hogy hülyeséget beszélsz! Itt kettönk közül bizony a kontár te vagy, és mivel nem tudod az igazadat bebizonyitani ezért fröcsögsz.
49. jstefan (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2015. okt. 26. 19:00
A közös képviselő nagyon jól tudja a törvényt,ezért ajánlatos sürgősen megjavíttatni a hibás csatlakozót, mert a kártérítés összege folyamatosan növekszik! Ha a biztosító fizeti a kártérítést akkor is nektek kell fizetni , mert a biztosító behajtja a kár okozóján a kifizetett összeget, vagy díjat emel.
2015. okt. 26. 18:54
A fórumindító kérdezett valamit, próbáltam segíteni neki, mert ezzel foglalkoztam hosszú évekig.Probléma ez neked?
2015. okt. 26. 18:52
Írtam neked?Nem emlékszem.
46. andi6020 (válaszként erre: 43. - 63a85224af)
2015. okt. 26. 18:51
Parancsolsz?
45. 63a85224af (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2015. okt. 26. 18:49
?
44. fincsi5 (válaszként erre: 43. - 63a85224af)
2015. okt. 26. 18:47
?
43. 63a85224af (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2015. okt. 26. 18:46
Te meg......
42. 63a85224af (válaszként erre: 34. - Levarosbukta)
2015. okt. 26. 18:45
Te elmebeteg vagy, esküszöm!! Szakadj le rólam,hülyeségekre nem reagálok!Olyan baromságokat írsz, hogy kár veled vitatkozni.Az, hogy te mit kétlesz, vagy mit nem magasról lesza.....Nem tudod elfogadni, hogy valaki valamihez ért és nem csak kontár, mint te.Én sem kötözködöm olyanban, ami másnak a szakmája.Szerintem, te tipikusan az az ember vagy, aki megszakért mindent és még az agysebésznek is megmondja, hogy hogyan kell agyat műteni.Ha a te céged az egyik legjobb a városban, akkor sajnálom a lakókat.Tudod valaki szavakkal bizonyítja és veri a mellét, hogy én vagyok a legjobb, valaki meg teszi a dolgát.Legjobb, ha azt,amihez ért.Lehet, hogy a társasházkezeléshez értesz, nem tudom.Azt most nem csillogtattad meg, de a biztosításhoz nem, az tuti. Szép estét! Ne raboljuk egymás idejét tovább!
41. fincsi5 (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2015. okt. 26. 18:44
2 biztosítási szakember. DD
2015. okt. 26. 18:43
Bocsánatot kérek minden kedves fórumozótól és a topik inditótól hogy hédi79-el itt eresztettük ki a gőzt, de néha egyesek tisztánlátásához ez is kell!
2015. okt. 26. 18:39
Medve anyám...
38. levarosbukta (válaszként erre: 33. - 63a85224af)
2015. okt. 26. 18:37
Saját kardodba dőltél kisanyám! :) :) :)
2015. okt. 26. 18:36
"További lehetőség az ún. társasház-biztosítás megkötése. Ennek is két fő vállfaja van, az egyik esetben a teljes épületet (beleértve a mi lakásunkat is) egy szerződésben biztosítják, a másik esetben pedig csak a közös tulajdonban levő részeket veszik be a szerződésbe - mindkét esetben a biztosítási díj beépül a közös költségbe."
2015. okt. 26. 18:35

[link]


Amennyiben nem hinnél nekem, itt is leirja a biztositási lehetőségeket a társasházakra.

35. levarosbukta (válaszként erre: 32. - 63a85224af)
2015. okt. 26. 18:32
Ha tényleg kárrendező voltál - amit erősen kétlek - akkor bizony tudnod kellene hogy ez a két biztositási forma van a társasházakra.
34. levarosbukta (válaszként erre: 31. - 63a85224af)
2015. okt. 26. 18:31
Neked szövegértési problémád van, nem mondta senki hogy a falon belüli csövek nem állnak biztositás alatt. De értsd már meg ha a biztositás nem teljeskörű akkor teljesen mindegy hogy a falban vagy falon kivül van a cső, az óra után egyetlen biztositó sem fizet, az a tulajdonos sara ha nem rendelkezik külön saját lakásbitositással. Érted már??? Az elejéről kezdve ezt mondom, hogy nem mindegy hogy milyen tipusú biztositás van a házra, és azt is irtam, hogy a közös képviselő válaszából következtettem hogy a házuk biztositása nem teljeskörű. Ne szajkózd már a hülyeségedet. Bármilyen kiábránditó is a dolog számodra de a cégem több mint tizéves múltra tekint vissza és a városban az egyik legjobbak közé tartozom.
2015. okt. 26. 18:22

Remélem a lakók nem hozzás fordulnak biztosítás ügyben, hanem mindjárt mennek az ügyfélszolgálatra.


"Társasház két különféle biztositás forma között választhat. Első a teljeskörü biztositás tehát minden káreseményre kiterjed, kivéve ha a lakásba betörnek és elvisznek ingóságot. (Erre lehet kötni a tulajdonosoknak kiegészitő biztositást pár forintért) a második amikor csak és kizárólag a közös helyiségek, a közös gépészeti berendezések vannak biztositva és a felelősségi kár."

Na ez fájt....

32. 63a85224af (válaszként erre: 29. - Levarosbukta)
2015. okt. 26. 18:19
Gratulálok a cégedhez, de az egy külön szakma.Én meg 15 évig kárrendező központ vezetője voltam.A társasházkezelés meg ez két külön dolog.Ne okoskodj már légyszíves.
2015. okt. 26. 18:16
Istenem, milyen buta vagy.Csak remélem, hogy ezt az igét nem a mindennapi munkád során osztod, mert akkor nagyon sok ügyfélnek nagyon sok kárt okoztál.Csak nem valamiféle 2 hónapos gyorstalpalón jegyeztél meg ennyit? Bírom ezeket a rövid idő alatt kikupálódott "szakembereket", akik több kárt okoznak, mint hasznot.A társasházi biztosítás vonatkozik a falon belüli csövekre.ÉRTED???????? NEM CSAK a közösre.
30. levarosbukta (válaszként erre: 28. - Hannababa13)
2015. okt. 26. 17:59
Ez igy is van! Mi nem szoktuk előre kihivni a biztositót, hanem megcsináltatjuk és a számlát, valamint a részletes költségvetést, fotót jutatjuk el a biztositónak. Kijönnek, megnézik, fotóznak és az esetek többségében teljes egészében kifizetik a számla összegét.
29. levarosbukta (válaszként erre: 27. - 63a85224af)
2015. okt. 26. 17:52
Tehát akkor még egyszer hogy értsd. Társasház két különféle biztositás forma között választhat. Első a teljeskörü biztositás tehát minden káreseményre kiterjed, kivéve ha a lakásba betörnek és elvisznek ingóságot. (Erre lehet kötni a tulajdonosoknak kiegészitő biztositást pár forintért) a második amikor csak és kizárólag a közös helyiségek, a közös gépészeti berendezések vannak biztositva és a felelősségi kár. A teljeskörü biztositásnál nincs vita, ott a biztositó fizet minden káreseményt. Azt is ha az alattad lévő lakónak minden cucca elázott, tönkrement. Viszont ha csak a közös helyiségek vannak biztositva, ami a jelen esetben is van, akkor a felelősségbiztositás csak akkor fizet ha a közös csővön történt - tehát óra előtt történt - a csőtörés és abból folyó viz okozott kárt. A felelősségbiztositás abban az esetben ha te leáztatod a szomszédodat a mosógépedből kifolyó vizzel, vagy elfelejted elzárni a csapot, vagy az óra után van a csőtörés nem fizet. Csak ha van saját lakásbiztositásod. A másik, bármennyire is hangoztatod ha a társasháznak nem teljeskörű a biztositása bizony a lakásod határoló fala nincs biztositva. Hja és ez nem csesztetés ezek tények. Amennyiben ezek után is úgy érzed hogy közöm sincs az egészhez közlöm veled hogy több száz lakásból álló társasházkezelő cégem van és tisztában kell lennem minden biztositási formával. Ezért légyszives ne terjessz olyat ami nem fedi a valóságot.
2015. okt. 26. 17:46

Bözsi néninek igazat adok.


én is közös képviselő vagyok,és a biztositás manapság már nem csak a falon kivüli vizcsövekre vonatkoznak,hanem a falba (láthatatlan )csövekre is.


nincs olyan,hogy csak a vizóránál elhelyezett csövekre vonatkozik a csőtörés.


a biztositónál be kell jelenteni,hogy az alsó szinten tőled beázás van. kijönnek megnézik,és közbe árat is tudnak mondani,hogy a cső,a falbontás,festés,szerelő dijja mennyi . nekik van egy táblázatuk és kiszámolja,h ezért mennyit fizetnek.


egy nyilatkozatot kell tenni,h tőled ázik és már lehet is bevinni a biztositónak.

ez a közös képviselő nagyon maradi lehet.


sok sikert.

27. 63a85224af (válaszként erre: 20. - Levarosbukta)
2015. okt. 26. 17:26
Látszik, hogy közöd nincs az egészhez, de másokat csesztetsz.Amit én írtam, az úgy van.Nézz utána! A csőtörés az épületkár, ha tetszik neked, ha nem.A másnak okozott kár, az felelőssegi kár, persze csak 3.személynek okozott kár, családtagnak nem.Az elfolyt víz, ha a saját ingóságban kárt okoz az ingóságkár, de az nem tartozik a közös társasházi biztosításhoz, hacsak az nem komplex.Képzeld van olyan is.Ja és teljesen mindegy melyik biztosító, mert ez olyan alapesemény, hogy enélkül tuti nincs társasházi biztosítás.Tehát mégegyszer, hogy értsd, alsó lakó eláztatása felelősségi kár, saját fala vésés, bontás csőtörés, vagy néhol vízkár néven fut.Ha a saját ingóságban lett kár, az sajnos az egyéni biztosítás terhére (de ugye azt írta a kedves fórumindító, hogy nincs neki).És nincs olyan, hogy aközös biztosítás ne tartalmazza a saját lakások határoló falait.Ez akkor is úgy van, ha a lakók úgy gondolják, hogy az a közös helységekre van.Attól, hogy nem tudod, még lehet így. De tudod mit, legyen igazad, ha ettől neked jobb!
2015. okt. 26. 17:23
Nálunk sem fizetett a biztosító. A vadiúj konyha falába volt elrepedve a cső. Vadiúj beépített konyhabútor volt, egy hetes se volt és szét kellett bontani ,csempét leszedni.
25. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2015. okt. 26. 17:16

Ez sajnos így van.

Ha csőtörés lenne, akkor is csak a kiömlött víz által okozott kárt ( parketta, bútor, festés, stb.)fizetné a biztosító. Az eltört csövet, és annak kibontását nem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook