Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Áztatják a lakásomat, mit tehetek? fórum

Áztatják a lakásomat, mit tehetek? (beszélgetős fórum)

21. ac808a6b30 (válaszként erre: 20. - Era06)
2011. jún. 2. 19:00

Igen, az elsö ázás még nekem sem hagyott nyomot, minden szépen visszaragadt. na de idén megoldjuk, az tuti, tavaly bedöltem neki, erröl lntebb olvashatsz, ha van kedved, mert épp eladó a lakás, és nem fogom igy mutogatni meg átverni sem a vevöt, igy sincs sok belölük, még azt az 1-2.t is elriasztjuk.

Most épp lóg a falról a tapi, de már vissza sem rakom, inkább a fal szivja, ez ugyanis uj tapétacsik rajta, már nem lehet kapni, épp egy csikom volt még, a másik csik is foltos mellette, de az nem vészes.

20. era06 (válaszként erre: 19. - Ac808a6b30)
2011. jún. 2. 18:43

Arra a fél vödör vízre azt hittem, hogy egy fürdőkádnyi.:)) Normális esetben le sem folyhatott volna.

Volt fali csobogóm is. Csőtörés, nem volt a tulaj otthonórákig dőlt a víz. Nem sokkal előtte tapétáztam.

Olyan tapétát vettem, hogy csak a falat kellett ragasztani. A tapéta alól kinyomtam a vizet, szépen visszaragadt, és nem volt nyoma a víznek a tapétán. Talán én voltam egyedül aki nem kapott kártérítést. Nem volt mire.

19. ac808a6b30 (válaszként erre: 18. - Era06)
2011. jún. 2. 18:17
Igen, tudom, hiányos neki alatta a padlólap, ezért nem folyik ki neki a konyha közepére, és hadd ne mondjam, miből építették a házat. A lényeg, hogy tagadja, és nem is hajlandó engedni, hogy a párom megnézze. Szerintem tavaly kb. heti 2-szer áztunk el úgy 3 hónapon át, marha bosszantó. A fali csobogót meg csak viccnek írtam, de azért undorító foltos a tapéta. Télen nem is volt semmi gáz vele.
18. era06 (válaszként erre: 17. - Ac808a6b30)
2011. jún. 2. 18:03

egy hűtőbe nincs annyi víz , hogy uszodát lehessen nyitni.

Rossz lehet a szigetelés, a fal és padló közt.

Nekem ezért folyt a nyakamba egy félvödör víz, de csak egy kis darabon, ahol rést talált.

2011. jún. 2. 17:44

Hurrá, eljött a kánikula, beindult a szomszéd hűtője, nekem meg a fali csobogóm...


És ma még a redőny is leszakadt...ez is az ő hibája:))

16. ac808a6b30 (válaszként erre: 15. - Ac808a6b30)
2010. nov. 4. 08:03

Még anno áttapétáztam, mert megszűnt.

Erre tegnap megint áztam, csak most 1-2 méterrel arrébb.

Jól megjavította!

15. ac808a6b30 (válaszként erre: 14. - Meli76)
2010. aug. 16. 08:01

Szia! A rendőrség kapcsolta az illetékest, aki semmit sem tudott mondani, csak annyit, szerinte inkább bíróságon polgári perrel próbálkozzak.

Írtam a szomszédnak egy szép levelet (ezt nem tudom, írtam -e már), aztán elmentem 1 hétre a Tisza-tóra...kicsit kikapcsolódni.

Közben a szomszéd felhívta a közös képviselőt, hogy ő nem is érti mi a bajom, mert figyeli a hűtőt 1 hete, de semmi baja. Szeretné, ha felmennék hozzá megbeszélni a dolgokat, de a páromat látni sem akarja. Nos, a párom egy ázáskor ment fel, amikor épp áztunk, és én végighallgattam azt a lépcsőházi "kiabálást", és mondhatom, a párom békésen közeledett, hogy nézzék meg együtt a hűtőt most, amikor ázunk, ő emelte fel a hangját, és csapta rá az ajtót, úgyhogy nekem magas, mi baja a párommal, hiszen én írtam neki elég durva levelet.

Beszélgetni meg nem nagyon van kedvem vele, mert tudom, minden szava hazugság.

A gáz az, hogy ha megcsináltatja, akkor sem fogja bevallani, így most várnom kell kb. 1 hónapot, hogy megtudjam, tapétázhatok -e. Remélem, megcsináltatta.

14. Meli76 (válaszként erre: 13. - Ac808a6b30)
2010. aug. 8. 19:35
Szia! Sikerült valamit megtudnod?
13. ac808a6b30 (válaszként erre: 12. - A0aecda338)
2010. aug. 5. 22:14

Köszi, holnap felhívom a rendőrséget, megkérdezem, tesznek -e ilyen piti ügyben valamit, vagy mi a menet (csak érdeklődöm), aztán írok neki egy levelet, nehogy már ő únja ezt a helyzetet, és ha nem hesznál, és a rendőrségtől is pozitív választ kapok, akkor megint írok neki (nehogy zavarjam a kopogásommal, mert únja), hogy nem lesz más választásom, mint a rendőrság! Hátha az majd hat valamit!

Remélem, a rendőröktől jót hallok majd! Most olyan jó kis szívritmus zavarom lett, szuper!

12. a0aecda338 (válaszként erre: 10. - Ac808a6b30)
2010. aug. 5. 22:05

Értelek és nem is gondoltam,hogy bárkit át akarsz verni,csak leírtam,hogy bizony előfordul lakásvásárlásnál,hogy utólag derül ki valami és az az eladó felelőssége.Mindenképpen a szomszédoddal rendezni kell ezt a dogot,ha másképp nem,hát bíróság útján.

Sok sikert!

2010. aug. 5. 20:26

Köszi a tanácsokat.

Azt nem tudja valaki, ha nem sikerül megegyeznünk, tesz -e majd valamit a rendőrség? Ha igen, mit, Felszólítja, hogy hívjon szerelőt?

10. ac808a6b30 (válaszként erre: 7. - A0aecda338)
2010. aug. 5. 20:22

Jó, de ez egy nagyon szemét dolog, hogy azért adjam el a lakásomat olcsóbban, mert a kedves szomszédom nem képes tenni semmit?

Én az okot akarom megszűntetni, nem a vevőt átverni, erre nem is lennék képes!

9. ac808a6b30 (válaszként erre: 6. - Stulika)
2010. aug. 5. 20:20

Igen, egyszer már szétdurrant az akváriumja, nem volt itthon, akkor még a felesége itt lakott, kipakolt egy csomó mindent a folyosóra, így nem tudta tagadni, hogy ő áztatott el, fizetett a biztosítója. De most tagad, nem ír ez alá nekem semmit. Az én biztosítóm fizetett, na nem sokat, de azért 1 tekercs tapétára futja belőle. Az a baj, hogy szerintem ő sem hiszi, hogy tőle ázhatok, mert 1 héttel előtt szintén nála a másik falon futó csövek mentek szét, és aki felettem mosogatott, az összes víz engem ázatatott, én földszinti vagyok, felettem 3 emelet van. Na, akkor is védekezett, hogy ő nem ázik, pedig nem is hibáztattam. Szóval ezt megjavították, majd másnap kezdte a hűtője, és alapból védekezett, már az utcán, még nem is látta, mi történt.

Ekkor azt mondta, hívjam ki újra a vízszerelőket. Kérdeztem: Mi a francnak? Ebben a falban nem futnak csövek?

8. a0aecda338 (válaszként erre: 7. - A0aecda338)
2010. aug. 5. 19:48
eltünteted akart lenni
7. a0aecda338 (válaszként erre: 4. - Ac808a6b30)
2010. aug. 5. 19:47
Csak így szabad megutatni,ha eltüteted,a lakást eladod,ismét elázik akkor ti maradtok sz..ban.Rejtett hiba miatt följelenthet a vevő.
2010. aug. 5. 19:46
Mindenesetre a biztosítódnak jelentsd be a kárt, ha van, és az általuk adott kárbejelentőn ismertesd el a kedves szomszéddal a károkozást. Két lehetőség van, ha rendelkezik lakásbiztosítással, akkor a biztosítója téríti az okozott kárt, ha nincs, akkor peres úton behajtják rajta.
5. ac808a6b30 (válaszként erre: 3. - B99048cdfc)
2010. aug. 5. 19:15
Köszi.
2010. aug. 5. 19:02

Most hívott a párom, még egyszer megpróbál vele "szépen" beszélni, ha nem megy, jön a levél.

De szerintetek ilyen pitiáner dolgokkal mit kezd a rendőrség? Elérek valamit, vagy marad az ázás, mert épp most szeretnénk eladni a lakást, a tapétán 2 csíkot kellene kicserélnem, igaz, az "új" árnyalatban sokkal sötétebb, mivel még nem olyan kopott. De mi értelme cserélni? És hogyan mutogassam így a lakást?

2010. aug. 5. 18:57
Szerintem írj levelet. Mást nem tudsz az ilyen igénytelen ,rosszindulatú ,"jó " szomszéddal tenni.
2. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - Ac808a6b30)
2010. aug. 5. 18:50
Ja, és annak ellenére, hogy nekem azt mondta, bármikor áll szíves rendelkezésemre, kéászségesen és mosolyogva, páromat gorombán elküldte a fenébe, nem engedte be, pedig a párom meg akarta szerelni ingyen a hűtőjét!
2010. aug. 5. 18:45

Sziasztok!


Szerintetek mit tehetek, ti mit tennétek?

Egy nap arra ébredtem, hogy beázik a konyha melletti szobám, pont azon a helyen, ahol egyszer már elázatott a szomszéd hűtője, bár akkor is letagadta, de az erkélyről hallottam, ahogy kihívja a szerelőt, de a biztosítás miatt a szemembe letagadta, ez engem nem is érdekelt, csak szűnjön meg az ok.

Most is letagadta. A közös képviselő kihívta a csatornás szakembert, mert én hülye elhittem a felső szomszédnak, hogy nem az ő hűtője okozza a vizet. A csatornás szakember megállapította, a panelhézag hiányossága okozza az ázást, hittem is, meg nem is, hiszen ő is munkát akar. Ez pont az esős időszakban történt úgy 2 hónapja, így sok pénzért beszigetelték.

Aztán jött a száraz napos idő, és mit ad isten, beáztunk újra és újra. Én dolgoztam, mire hazaértem, felső feltörölt a hűtő környékén, és készségesen mutogatta, bizony ő nem hibás!

Közös képviselő azt mondta, hívjam őt, ha ázok, hív szakembert, és megnézi. Áztam, hívtam, tegnap este 1/2 8-ra tudtak kijönni.

Történethez tartozik, a pasit azóta elhagyta a felesége, tehát már nem olyan kis rendes, mint régen, hogy hívja a szerelőt, tojik mindenre, iszik sokat, és kiabál szegény gyerekekkel, a gyerekek meg vele.

Tehát a szakember alátámasztotta, hogy ez sak hűtő lehet, 1-2 liter víz kb. heti 1-szer, nem fut vízvezeték ezekben az 5 cm-es falakban.

Felmentek emberhez, ő elkóüldte őket a fenébe, de végül visszahívta őket telefonon, hogy mit is akartak, beengedte őket, elmondta, mennyire tele van a töke a mi ázás dolgunkkal, na mindegy.

A kképviselővel elhúzták a hűtőt, alatta hiányos a padlólap, és áll a hűtő alatt a víz. Azt gyorsan feltörölte, majd közölte, ennyitől nem ázhatunk. Kképviselő mondhatott neki mindent, hogy a többit a "föld nyelte el", ezért nem folyik a konyha közepére, tagad.

Azt javasolták nekem, írjak neki levelet, melyben megkérem, javíttassa meg a hűtőt, mert bizonyosságot nyert, az okozza a problémát. Ebben a levélben fenyegessem meg, ha ezt nem teszi, feljelentem.

Szerintetek tényleg csak ilyen drasztikus megoldás van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook