Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ázsiai (Harlekin) katicabogár fórum

Ázsiai (Harlekin) katicabogár (beszélgetős fórum)


12. Nagyir
2010. jún. 23. 22:20
Nem emlékszem rá, hogy tavaly egy-kettő "furcsa" katicánál többet láttam volna. :( Szóval igencsak lehengerlő ütemben szaporodnak és költöznek ezek a bogarak.
2010. jún. 23. 22:13
Én itt a főváros környékén sokat láttam már!
10. ZiZi81
2010. jún. 23. 22:10
Majd írd meg, hogy mit válaszoltak! Kíváncsi vagyok. Én csak egy harlekint találtak ősszel.
2010. jún. 23. 22:10
Szörnyű, hogy 2008 januárja óta, mióta az első hivatalos harlekin megfigyelés történt, a nyugati megyékből hozzánk, a Jászságba is eljutottak ezek a kis károkozók. :(
8. ZiZi81 (válaszként erre: 4. - Nagyir)
2010. jún. 23. 22:09
Írj a Domberdő Egyesülenek. Én is írtam anno és szinte azonnal válaszolt egy ökológus!
7. Nagyir (válaszként erre: 5. - Kriszti0711)
2010. jún. 23. 22:08
Mi több, a honlapjukon sem találok erre vonatkozóan információt. Lehet, hogy egyelőre erre nincs is jó megoldás? :(
6. Nagyir (válaszként erre: 3. - ZiZi81)
2010. jún. 23. 22:08
Igen, szerencsére a böngészéssel megtaláltam az elérhetőségüket, küldeni is fogok nekik jó pár példányt. Sajnos a fám olyan nagy, hogy egy fotóra nem fér rá úgy, hogy még látszódjanak a bogarak, de küldeni fogok pár fényképet emailben is nekik. :(
5. Kriszti0711 (válaszként erre: 4. - Nagyir)
2010. jún. 23. 22:06
Látod, ezt nem írta a cikk, hogy hogy lehetne őket hatásosan eltüntetni. Ez azért borzasztó, szegény kis 7 pettyes katicák!
4. Nagyir (válaszként erre: 2. - Kriszti0711)
2010. jún. 23. 22:04

Igen, összegyűjtöttem egy csomót és "megsemmisítettem" őket, de iszonyatos, milyen mennyiségben vannak egyetlen fán is. :(

Most még van mit enniük, mert nagyon sok levéltetű van, de olyat olvastam és képet is láttam, hogy ősszel még a szőlő nedvét is megeszi. Sajnos arról eddig nem találtam semmit, miként lehet hatásosabban védekezni úgy, hogy a honos fajtákat ne károsítsuk. :(

2010. jún. 23. 20:33

[link]


A Domberdő Egyesület foglalkozik a témával. Le kell fényképezni és pontosan megjelölni a helyet, ahol találtad, mert térképen figyelik a rossz katicák elszaporodását.


Tényleg el kell pusztítani őket!

2. Kriszti0711 (válaszként erre: 1. - Nagyir)
2010. jún. 23. 20:26

Szia!

Nem akarok hülyeséget mondani, de nem olyan régen volt egy cikk a neten pont ezekről a katicákról. Azt írták benne, hogy nem csak megfogni kell, ha nem el is kell pusztítani őket, mert még a mi katicáinkat is megeszik!

2010. jún. 23. 20:21
Pár nappal ezelőtt furcsa "képződményeket" vettem észre szilvafám és szőlőtőkéim levelein. Hamar rá kellett jönnöm, hogy ezek bizony katicabogár lárvák. De nem a hagyományos magyar fajta, pl. hétpettyes katica lárváiról van szó, hanem az annál jóval nagyobb, szaporább és agresszívabb ázsiai rokonairól. Sajnos, azóta nagyon sok kifejlett példány jelent meg a fákon, a Harlekinkaticák szinte minden változatával találkoztam már. Ugyanakkor, a mi katicáink egy példányát sem sikerült meglelnem közöttük. Arra szeretnék választ kapni, hogy van-e valamilyen mód, a bogarak összegyűjtésén túl arra, hogy visszaszorítsuk ezeket a -sajnos emberi közreműködésnek köszönhetően - túlságosan is elterjedt bogarakat, hogy ne tegyenek tönkre mindent és sikerüljön a "Mi katicánk" túlélését is elősegíteni ezzel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook