Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Azonnali hatállyal felmondhatok? fórum

Azonnali hatállyal felmondhatok? (tudásbázis kérdés)


12. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2020. szept. 8. 13:26

Nem lehet bármikor simán lelépni egy munkahelyről.

A felmondásnak, azonnali felmondásnak megvannak a szabályai. A kilépés, mint olyan már nagyon régen megszűnt.

Ha nem tudod a szabályokat, ne adj fals információkat.

11. rabankari (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 13:07

Kérdezd meg itt:

[link]

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Heszter8888)
2020. szept. 8. 12:55
Köszönöm. Nem azt vártam, hogy igazam legyen, hanem hogy valójában hogy is van ez. Egy áruházlánc egyik üzlete. Elő is van írva a pihenőidő, csak a mi főnökünk nem ad. Másik üzletben megkapják.
9. Heszter8888 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 11:27
A pontos körülményeket és esetet nem tudom, de így azt mondom hogy nem.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Bichi)
2020. szept. 8. 11:23
Az ingyen túlórát most kezdik bevezető.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Heszter8888)
2020. szept. 8. 11:23
Ezek szerint ez nem elegendő indok?
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 8. 11:20

Nem mondhatsz fel azonnali hatállyal, vagyis igen, de ne biztos hogy el is engednek.

Mondjuk lehet, hogy nincs annyira szükségük a munkádra, és akkor gond nélkül elengednek, de ha ki akarnak veled szúrni, akkor ez azért nem így megy.

Először is a munkaközi pihenőt a legtöbb munkahelyen nem előírások szerint kezelik, és ezt neked ahogy más is írta bizonyítanod kell.

Az ingyen túlóra meg nem 1 év után kellett volna feltűnni, tehát gondolom szükséged volt eddig a munkára, mert ne haragudj de szerintem normális ember a második hónapban már nem dolgozik ingyen, nem hogy egy évig...

5. Heszter8888 (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2020. szept. 8. 11:14

Azért ez nem teljesen így van, hogy bármikor leléphet a munkából... A jogellenes megszüntetésről érdemes olvasgatni.

Üdv, egy HRes

2020. szept. 8. 10:40
2020. szept. 8. 10:32

Fel, de azt, hogy megszegték a szabályokat, bizonyítanod is kell...


Mondj fel, aztán ha nem akarod letölteni a felmondási időt, elmész táppénzre. Ha meg van szabid még, azt ki kell, hogy adják.

2020. szept. 8. 10:26
Szerintem minden további nélkül - még indokolnod sem kell. Régebben volt ilyen, hogy "Kilépés", most nem tudom, hogy van-e. Annak idején viszont nem nézték jó szemmel a Munkaügyi Központban, azt hiszem, aki így jött el a melóhelyről, nem is kaphatott segélyt egy ideig. Persze, azóta biztosan változtak a dolgok, de a lényeg, hogy simán bármikor leléphetsz, akár meló közben is...
2020. szept. 8. 09:42
Több mint egy éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Kezdettől fogva, nem tartották be a pihenőidő szabályait. Tudom nem kellett volna eddig várni de örültem, hogy van munkám. 8 órában dolgozom, egyetlen egyszer sem vehetem ki a munkaközi szünetet. Most kezd elég betelni a pohár egyéb okból, pl hogy elvárnák az ingyen túlórát, és a közeg is elég feszült. Az lenne a kérdésem, ha úgy alakul felmondhatok azonnali hatállyal arra hivatkozva, hogy megszegték a kollegtív szerződésben foglaltakat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook