Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Azok a régi szép idők 70-80-90-es évek fórum

Azok a régi szép idők 70-80-90-es évek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2012. okt. 11. 15:35

Kifogytunk az emlékekből ? Én a múlt héten töltöttem egy hetet a gimnáziumi barátnőmmel, az eltelt 40 év eseményein kívül legtöbbet a gimis évekről bszéltünk, és mint két hatvan éves tini vihogtunk a hülyeségeinken. Neki most 20éves a legkisebb lánya, hát vannak élményei a mi és a lánya korosztálya között. Érettségi előtt még azt tárgyaltuk ki, hogy ki csókolódzott már :).Aki már túl volt rajta azt modta, elmondva gusztustalan :):)

Úgy szeretnék még veletek beszélgetni,ha valakinek úgy jobb lehet priviben is.

2012. szept. 27. 17:55
Jajj, igen, azok a szép 1070-es évek... *.*
200. bárányka (válaszként erre: 199. - Regin_a)
2012. szept. 27. 17:47
Ez igy igaz. Npok óta töltögetek fel a zene dobozomba jobbnál jobb régi slágereket. 1965-től kezdődően. Ja a kedvencem 1957-es, /akkor 4 éves voltam/ Amire visszaeemlékeztem, mindet megtaláltam:):) szivesebbeen hallgatom, mint egy két mai zenét:)
199. Regin_a (válaszként erre: 186. - Bárányka)
2012. szept. 27. 17:34

Ekézik sokszor a véneket a fiatalok

El sem hiszik , hogy akik ott örjöngtek a koncerteken , azok ma nagypapák és nagyanyók

198. Regin_a (válaszként erre: 185. - N.diamond)
2012. szept. 27. 17:32

Óóó, de jó kis oldal

Már töltöm is le a néhány hiányzó muzsikát

Köszi

197. bárányka (válaszként erre: 196. - N.diamond)
2012. szept. 27. 16:52
Mindenkinek szép napot! Én, mint irtam lejjebb rengeteget voltam falun, főleg nyári szünetben. Ezekre az időkre szivesen eemlékszem vissza:) szegénység volt, de nyugodt békés gyermekkor ja, nálunk piros vájling volt és szürke sajtár:) s időnként a tehenet is kellett őriznem, aztán tejet fejnem, csarnokba vinnem, ezek mind kellemes feladatok voltak.
2012. szept. 26. 09:05

Hahó !!!!

Mi is "bedöglünk", mint fórum :(


a régi "szép időkből" nekem az is eszembe jutott, hogy a hatvanas években egy 1 szoba+konyhás lakásban laktunk, WC a folyosó végén. Sparhelt a konyhában, "fürdőszoba":falikút a konyhában és lavór. Mosogatás Kék "vajlingban.".

Ma meg dühös vagyok, hogy miért nincs meleg viz egy hétig, miért nem kezdik el fűtést előbb, mert én fagyos vagyok. Ettől függetlenül, azt hiszem,nem vagyok biztos magamban, hogy szivesebben lennék-e ma gyerek ?

2012. szept. 22. 08:05
Nagyon jó buli volt év elején az"építőtábor", bentlakásos !!! Már írtam nagyon gyerekek voltunk, az is nagy szó volt, hogy fiúk, lányok összejöttek dumcsizni egy szobába. Valamelyik srác szülinapját megünnepeltük, kapott egy "Gőgös GúnárGedeont" meg gy pléh dobot.És óriási csínytevés az volt , hogy egy fél üveg jaffaszörpöt ráöntöttük az egy fiú lepedőjére,és utána ment a cikizés.:)
194. xfaktor
2012. szept. 21. 19:31
Érdekes,több emlék vissza jön a 70.es évekből,mint a későbbi időkből.Bizony,el se mertük mondani otthon,ha rosszak voltunk,de valahogy mindíg megtudták.Emlékeztek?Volt akadály verseny.Olyankor nem mentünk isibe,kint a határba róttuk az akadályokat.A nap végén tábortűz.De jó volt!
193. cel (válaszként erre: 191. - Bárányka)
2012. szept. 21. 09:33

Körmös, tenyeres egyes tanáraink fegyelmezési módszeri voltak, az igaziaknak erre nem volt szükségük, az egyéniségükkel hatottak ránk.

Én nem nagyon mondtam el odahaza ha fenyítést kaptam, mert akkor még anyu is adott volna.

Az előző hozzászólásokhoz kapcsolódva, én is nagyon szerettem a hétfő délutáni kívánság műsort a rádióban, a tv-ben az Egy millió fontos hangjegy volt kihagyhatatlan. A hetvenes évekre emlékszem szívesen, leginkább a gimnáziumi évekre.

192. n.diamond (válaszként erre: 191. - Bárányka)
2012. szept. 21. 09:17
Nálunk ez nem volt divat. Maximum az első vagy utolsó sorba ültettek, ha sokat dumáltam óra közben.
191. bárányka (válaszként erre: 189. - N.diamond)
2012. szept. 20. 22:49
Mivel nem voltam tul jó időnként kaptam tenyerest s körmöst is. Eszembe sem volt reklamálni, s otthon is megmopndtam, ez volt a természetes.
190. bárányka (válaszként erre: 189. - N.diamond)
2012. szept. 20. 22:44
Szép estét mindenkinek! Én szerettem az iskolaköpenyt is és az egyenruhát is. 15 évvel ezelőtt, mikor a leányom a gyakorlati órán összekente magát, kérdeztem, az osztályfőnököt, h nem lenne e jó ötlet, valamiféle védőruha alkalmazása, megbotránkozva felelte, annak már lejárt az ideje? hm......
189. n.diamond (válaszként erre: 188. - Xfaktor)
2012. szept. 20. 11:16

Szia !

Nem hiszem, hogy magyar zene is van rajta, merthogy nem magyar oldal és a mi zenénk még ma sem túl ismert külhonban. Én sem utáltam az iskolaköpenyt. Megoldotta az öltözködési problémákat. Nálunk a gimiben biztos voltak társadalmi, anyagi különbségek, de ezt mi sosem éreztük. Jószerivel aztse tudtud, kinek mi a szülei. Az első osztálybulin kék szoknyában matrózblúzban kellett mennünk. Az első koedukált évfolyam voltunk a gimiben. Uramiste milyen gyerekek voltunk a mai 16-18 évesekhez képest.

188. xfaktor (válaszként erre: 185. - N.diamond)
2012. szept. 20. 10:49

Most néztem bele,ebbe az oldalba.amit,ajánlottál.

De most csak bele néztem,de látom,hogy nagyon jó.Van rajta magyar zene is?

Mostanába nagy vita van az iskola köppenyről.Én nem utáltam.Vagy csak azért,mert nekünk természetes volt?Emlékszem,milyen jó érzés volt,amikor mentünk vásárolni.Abba is volt divatosabb is.Nem emlékszem arra,hogy mi gyerekek,azt láttuk volna aköpenybe,hogy eltakarja a társadalmi különbségeket.Hordtuk és kész.Hogy nemvolt egészséges mert nylon ból volt?Nem lett annyi bajunk belőle,mint a mai fiatalságnak,amikor minuszba is kivan a derekuk.

187. n.diamond (válaszként erre: 186. - Bárányka)
2012. szept. 20. 09:27
Az én iskolás koromban már volt először pamutharisnyanadrág hála istennek. De általános iskolásként a rakott szoknya alatt melegítőnadrág volt rajtam, amikor a Parlamenteben a nagy karácsonyfát megnézhettem.
2012. szept. 19. 18:48

Szép estét mindenkinek!:) 1967-ben voltam az Illés Együttes koncertjén, maradandó élményt jelentett.


Télen a hosszu száru szines bugyink csipkéje mindig kilátszott a köpeny alól s természetesen hozzá átkötött harisnyánk volt:)

2012. szept. 19. 18:20

Ajánlok egy oldalt UpChUcky.org !!!

1940-től 1999-ig évente gyűjtve az összes futó sláger. Videoklippek. Nézzétek meg az első videoklippet Stand by me !!!!! Libabőrös lettem, nem akármilyen előadás. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

184. xfaktor
2012. szept. 16. 17:05
Nem voltam koncertre járó,mehettem volna.Discóba mindíg mentem,Kifulladásig táncoltunk 11-ig.Azután záróra volt.És jó volt.Most akkor indulnak buliba,csodálkozunk hogy annyi bűnügy van?Pedig az akkori fiatalok,egész héten keményen dolgoztak.Jó volt hétvégén kikapcsolódni,hétfőn kezdődött a munka.Pénzünk is volt a discóra.Gondolom a maiak tízezer ft.alul else induljanak,amit a szülő áll.És nem voltunk úgy elvadulva.
2012. szept. 16. 15:41

Nagy meglepetések érnek, amikor a hatvanas , hetvenes években kedvelt énekeseimet, akiket akkor csak hallgathattam, ma megnézem a youtube-n,.(nemelyikbe tinilányként biztos "beleestem" volna) ami jobb, hogy az akkor kedvenc előadókól,sok és az ismerteknél jobb dalokat is meg lehet hallgatni.

Nekem az lengyel "Artur stereo" lemezjátszóm volt, minden fizetésnél vettem egy-egy albumot sőt időnként maszek zeneboltban horribilis összegért külföldi albumokat is.

182. xfaktor
2012. szept. 16. 10:36

A napokba volt egy kisseb fajta festésem,egy lomtárnak kinevezett helyiségembe.Ott tárolom a huszon valahány éve be se kapcsolt lemezjátszómat.És működött.Réges régi lemezeim vannak.A kor akkori nagyjai.Omega,Piramis,Szécsi Pál,Boney M.stb..Akkoriba,70-80 évek nagy szó volt a lemezjátszó is.Nekem nem volt magnóm,az az öcsémnek volt.Szóval bekapcsoltam,nosztalgiázni akartam,de most már egyszerűbb meghallgatni a Youtun.

Szerintem akkoriba,egy egész ország várta a kívánság műsort.Nem nagyon szoktam rádiót hallgatni,de a múltkor ráakadtam egy szombat délutáni retró kívánságműsorra,azt hiszem a Petőfin.Nagyon jó műsor én is kértem,rögtön leis adták.Csak mindig elfelejtkezek a műsorról.Lehet,hogy felkéne írnom valahova.

181. acuko (válaszként erre: 180. - N.diamond)
2012. szept. 15. 19:17

Hát igen.. Pl a 2-5-ig kívánságmúsor csak hétfőn. Emlékszem, hónapokon keresztül mindegyik műsor a Boney M. Babylon folyói ( Rivers of Babylon) címú dallal indult.. :)


[link]

2012. szept. 15. 18:18

A játékok mellett nekem a zene jutott eszembe.

Forrás: ötórai tea, tánczenei koktél, "Komjáthy", Calipso rádió B.Tóth.

A megörökítés módja nálam: sokol rádiónak támasztott lapos mikrofon, felvétel ZK120 lengyel magnó, Magnószalag a rádióban felhasznált vágott szalagok, abból szüz orsóra feltekerés,stb.

A pincében még mindig megvannak és sajnálom kidobni, pedig valószínüleg hallgathatatlanok.

179. acuko (válaszként erre: 177. - Xfaktor)
2012. szept. 15. 13:14

Igen, de nem csak az ilyenek, hanem az értelmes fórumok is elhalnak egy idő után.

De bezzeg a : Mit ittál ma? Mit ettél ma? Mikor keltél? Mit csinálsz most? Milyen zenét hallgatsz? Milyen zokni van rajtad? (!) és sorolhatnam az idétlenebbnél idétlenebb fórumokat, nos ezek sajnálatosan érthetetlen módon több 10 ezer hozzászólásokat érnek meg, folyamatosan életben tartják, és naponta itt vannak az eljén.

Ez azért mutat valamit. és hogy mit? Semmiképpen sem jót..

178. bárányka (válaszként erre: 177. - Xfaktor)
2012. szept. 15. 12:49
Szép napot!:) Ez igy igaz, ahogy irtad, a mai gyerekek zöme ingerszegény környezetben nő fel, én is falun neveelkedtem rengeteg élménnyel gazdagodtam amit soha nem felejtek el.
177. xfaktor
2012. szept. 14. 08:51

Valamiért nem sokáig műkődnek ezek az oldalak.Már ez is abbamaradt tavaly,most valaki megint újra kezdte,azóta se szólt hozzá.Több olyan oldal is van itt a hoxán,ahol retró dologról van szó.Talán még most is van a fórumba,ahol régi gyerek könyvek volt a téma.Volt olyan,ahol régi ízekről,játékokról,szokásokról,volt beszélgetés.

Én vidéken nőttem fel,biztos,hogy teljesen más gyerekkori élményeink vannak nekünk,mint egy városi gyereknek.

176. xfaktor
2012. szept. 13. 11:58
Ma még vissza jövök,most sietek,sok a dolgom.
2012. szept. 13. 07:47

Jó reggelt !

Kedves xfaktor ismételd meg, amit írtál , és elveszett. Én csak várom, hogy valaki reagáljon a bejelentkezésemre.:(

174. xfaktor
2012. szept. 12. 18:34
Érdekes,tegnap ide írtam,eltűnt.Nem szabad emlékezni?
2012. szept. 11. 19:07

Benéztem, hátha írt valaki.

Elnézést az előző hozzászólásom helyesírási hibáiért. ( +közeledtem a harmadik x-hez)


Jó éjszakát mindenkinek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook