Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Azalia fogamzásgátló - vélemények fórum

Azalia fogamzásgátló - vélemények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. júl. 9. 14:31
Sziasztok! Én novemberben szültem, azóta Azalia-t szedek! Akármelyik napon be lehet venni, nem kell menstruációt várni, nekem pl még meg sem jött. Az első hónapban voltak kis pecsételések, de azóta semmi. Aznap már hat is, mikor beveszi az ember. Viszont ha kihagy egy szemet, akkor teherbe eshet, de ha másnap rendesen beveszed, akkor újra véd.
192. dadinta (válaszként erre: 190. - Krampusz4)
2012. jún. 9. 14:23

szia

7 hete szültem énes is tegnap voltam dokinál,nekem is ugyan eszt a írta fel , is aszt mondta hagy nyugatán vegyem be nem muszáj meg várni a menzeszt.tegnap be vetem az elsőt remélem minden oké lesz :)

191. dadinta
2012. jún. 9. 14:19

sziasztok

7 hete szültem is a dokim azaliat irt fel,tegnap be vetem 1 .Is nem tudom hagy rögtön hat vagy pedig várni kell pár napot??? nem szeretnék most teherbe esni :) még várnék vele :))))

előre is köszönöm a válaszokat

2012. máj. 27. 12:17

sziasztok!


6 hete szültem,a dokim az azaliat írta fel.

a leírás szerint a mensi első napjától kell szedni.

szoptatok,nekem még nem jött meg,de azért tegnap már bevettem az első tablettát.

jól tettem?


egyébként valaki tapasztalt mellékhatásként hízást?

189. Brigo
2012. máj. 26. 14:01
Sziasztok! Én nem szedhetek hormontartalmú fogamzásgátlót, ezért a dokim az azaliát írta fel. Nem szültem még, de sajnos erős trombózishajlamom van, emiatt nem szedhetek akármit. Már több, mint egy éve szedem. Az elején nagyon össze-vissza vérzéseim voltak kb egy hónapig, aztán teljesen elmúlt a vérzés. Azóta nincs rendszeres vérzésem, sőt egyáltalán semmilyen sincs. A doki azt mondta, hogy a gyogyinak ez az egyik mellékhatása és, hogy nem kell megijednem, ez normális. A legjobb, hogy így nincs hasfájás, nincs vérzés és még normális is a dolog :)
2012. márc. 9. 14:23
Barátnőm is szedi, nov.-ban szült. Semmi baja nincs vele. Nekem össze-vissza volt a vérzésem, de az én dokim is azt mondta, hogy ez szoptatás mellett normális is lehet. De én meguntam és abba hagytam. De a vérzésem nem múlt el. Vagy 1 hónapig véreztem egyfolytában. Estére mindig elmúlt, aztán reggelt újból. Nekem azt mondta a barinőm, aki nőgyógyász, hogy az azalia addig véd, amíg a gyermek legalább napi 2x szopik.
187. bk0708 (válaszként erre: 186. - Moonlight87)
2012. márc. 7. 08:46

Mindenkinél más. Nekem van, hogy hónapokig semmi, utána 2 hetente pici vérzés.

Ez tényleg egyén függő, nem úgy, mint más bogyóknál.


de amúgy már írtam erre egyszer.

2012. febr. 29. 18:45

Oké tehát akkor még egyszer nekiszaladok.

Lesz menstruáció a bogyi mellett vagy nem?

185. socar13
2012. febr. 29. 13:41

Sziasztok!

Sajnálattal olvasom, hogy sokaknak okoz problémát ez a gyógyi. Én az 5. levél végéhez közeledek és szerencsére nincs semmi bajom, szülés után írta fel a doki. Én nem vettem észre hogy kevesebb lenne a tejcsi, nincs hízás, nincs vérzés, rossz kedv csak a bezártságtól van. De itt a jó idő :)

184. bk0708 (válaszként erre: 183. - B3ce5a4819)
2012. febr. 23. 08:05

Sziasztok!

Összevisszaság van, az tény. Nekem van, hogy hónapokig nem jön meg, aztán van, hogy kéthetente egy pici. azt mondják, ez normális, én már kérdeztem dokitól.

183. b3ce5a4819 (válaszként erre: 176. - Jucuska25)
2012. febr. 21. 13:02
Szia.Én 11 hete szedem,de ilyen még nem volt soha velem.Van úgy,hogy 1 hétig rendben minden utána 2 napig vérzés,utána pár napig megint minden rendben utána dől.Nem tudom,hogy ez normális-e és miért van.
2012. febr. 20. 07:50

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a gyógyszerrel kapcsolatban.Szülés után én is ezt kaptam,már nem szoptattam akkor sajnos.

Ugyebár nem kell szünetet hagyni a levelek között.Na most csak azt nem tudom hogy akkor mikor fog megjönni?Vagy mikor kellene?Januárban volt egy kis semmiség.Dokit még nem hívtam.

181. bk0708 (válaszként erre: 180. - Baay)
2012. febr. 2. 14:46

Szia!

Én már 3,5 éve szedem (és 1 évig szoptattam csak). Állítólag csak 90%-os, de nekeem nem volt gondom eddig.

180. baay
2012. jan. 31. 10:38

sziasztok en mar nem szoptatok.attol lehet szedni az azaliat.ved ugyan ugy,ki valtotam 3 honapra elöre de kidobni nem akarom mert draga.

akitudja segitsen köszi.

2012. jan. 25. 13:31

Én most szedem 38 napja. Akkor kezdtem el szedni, mikor a lányom olyan 6 hónapos volt kb. Addig csak egyszer jött meg előtte 2 hónappal. Normálisan (A fiam óta az a normális, ha 3-4 napig csak ömlik belőlem, és aztán 2 nap közepes) nem volt semmi különös. Aztán a kövi kimaradt, az orvosom szerint a szoptatás miatt. Aztán elkezdtem szedni, mint írtam 38 nappal ezelőtt. Január elsején megjött, a szokásos 6 nap helyett 10 napig tartott. Aztán egy hét vérzés nélkül, majd 18 óta megint vérzek. Az erőssége közepes.

Mondtam a férjemnek, hogy még ezt a havit, amit megkezdtem beszedem, de aztán köszönöm, erről ennyit. Ha gyógyszer úgy fejti ki antibaby hatását, hogy vérzek és ezért nem szexelünk, akkor ebből nem kérek. Eredetileg azért kezdtem e szedni, hogy a szoptatás idő alatt ha szeretkezünk, akkor ne ssek teherbe. De hát így nincsenek is együtt léteink!? Akkor meg minek? Barátnőm két hónapja szült, neki bevált eddig a gyógyszer, nincs baja tőle. Van még két havim, felajánlottam neki olcsóbba, hogy vegye át, mert én tuti nem szedem tovább. Maradok a hagyományos módszernél, az óvszernél, és akkor legalább szexelhetünk is. :)

2012. jan. 10. 10:21
Volt valakinek fejfájása? Én kb. 2,5 hete szedem és egyre gyakrabban fáj a fejem. Először azt hittem ettől a hülye frontos időtől van, de most már gyanakszom a gyógyszerre. Ja és nekem is megjött a szedést követően azonnal és úgy érzemmegint megfog. Gáz.
177. Evelyn1006 (válaszként erre: 176. - Jucuska25)
2012. jan. 5. 18:53
Szia!Ha elolvasod a kommenteket sokan tapasztalták a vérzést sajnos!Én még nem kezdtem el szedni így nincs tapasztalatom csak mások véleményét közlöm!!
2011. dec. 4. 12:12
Sziasztok,szedett már valaki Azalia fogamzásgátlót?Én 2 hete lesz kedden,hogy szedem és eléggé vérzek,úgy mintha meg lenne,az van írva a papírjára,hogy normális ez,valaki járt már így?
2011. nov. 23. 18:47

Sziasztok!


Én is végig olvastam az összes hozzászólást és néha valóban elgondolkodtató volt,h belekezdjek-e?!viszont vérzés probléma gyógyszer nélkül is elképzelhető...nekem októbet 25.én megjött men fájt a hasam semmi viszont a mai napig vérezgetek hol minimálisan hol darabosan(ez inkább az elején volt) voltam orvosnál és azt mondta a szoptatás bezavarhat a vérzésbe!Természetesen én is kértem,hogy írjon fel valami fogamzásgátlót mivel nem szeretnénk több gyermeket!Kislányom 2011.májusában született,Kisfiam 2008.októberében.Lányomat szoptatom és nagyon szépen gyarapszik most 7kiló körül van!Persze az sem elhagyható,hogy van rajtam némi fölösleg és nem szeretnék hízni...sajnos kisfiam szülése után a Cerazette nevű gyógyszert szedtem amitől 2hétig mensiztem havonta majd nwki álltam hízni...abba is hagytam 2és fél hónap után.....de utána mire helyre állt a hormonháztartásom neki álltam volna fogyni terhes lettem lányommal!Mondjuk tejtermelésben nem zavart be mert 2éves koráig szoptattam a fiam!De vissza a témánkhoz-Jövőhónapban elkezdem szedni és termézetessen leírom a tapasztalatomat én leginkább a hízástól félek,mert ha esetlegessen csökken a tejmennyiség azon lehet homeopátiás szerrel segíteni hiszen szeretnék még sokáig szoptatni..ugye a vérzés meg ez nélkül is előfordult...Bízom a pozitív tapasztalatokban!!!

Akinek van valami más tapasztalata kérlek osszátok meg!!!Vagy bármi akik már régebben szeditek!

Köszi

2011. nov. 10. 15:57
Nekem ok volt 1.5 évig szedtem., csak már jó lett volna, ha megjön. Feszült beleül...
173. Smile:)
2011. nov. 10. 13:20
Megnézem aztán meglátjuk :)
2011. nov. 9. 17:20

Nekem is másodszor szerintem azért jött meg, mert este elfelejtettem bevenni, így hajnalban vettem be, de nem akart elmúlni utána, már 2 hete folyamatosan véreztem, ezért hagytam abba.

Úgyhogy erre vigyázzatok. Persze csak gondolom, h ezért.... :)

2011. nov. 9. 16:43
Nekem eddig semmi gondom nincs vele... egyszer jött meg, az első levél 7. tablettájánál. Most másfél levélnél tartok, eddig nem jött meg. De amúgy nincs gondom vele, nem barnázok, nincs folyásom sem, semmi. Libidómmal sincs gond. :)
170. Smile:) (válaszként erre: 169. - 1d97508455)
2011. nov. 9. 15:20

Oké köszi.

Hát most ez a vacak 7600ft és ezek szerint az ablakon dobnám ki :S Hát annyi pénzt Andrisra is el tudok verni :) Hát elolvasom a hozzászólásokat,de nem hiszem h kiváltom.

169. 1d97508455 (válaszként erre: 165. - Smile:))
2011. nov. 9. 15:15

Szia!:)

Én múlthét szerdán hagytam abba másfél levél után. először 2 hét szedés után megjött, 12(!) napig tartott, egy hét szünet, és ismét megjött, 2 hétig vártam, hogy abba maradjon, meg untam, szerdán már nem vettem be, csütörtökre elmúlt teljesen!

Persze azért kipróbálni kipróbálhatod, hisz nem mindenkinél fordulnak elő ilyesmik. Én elolvastam az összes itteni hsz-t, és nagyon megoszlóak a tapasztalatok.

Dee... Írok privit. :)

2011. nov. 9. 14:41
Szia! Én két levéllel szedtem be. Elapadt a tejem és az első héttől fogva "barnáztam".
167. de4b589afa (válaszként erre: 165. - Smile:))
2011. nov. 9. 14:35

Egyáltalán nem vált be. Iszonyú drága, és úgy bekavart, hogy abbahagytam két hét után, és még hetekig előjött össze-vissza a vérzésem!

Dobtam ki!!

166. Juca80
2011. nov. 9. 14:34

Szia!

Én ezt használtam szoptatás alatt. Semmi problémám nem volt belőle.

165. Smile:)
2011. nov. 9. 14:33

Mik a tapasztalatok?Mennyire véd a terhesség ellen?Kinek,hogy vált be?Ezekre lennék kiváncsi :)

Köszönöm előre is.

2011. okt. 28. 17:34

Sziasztok!


Olvasgattam a hozzászólásokat, szeretném én is megosztani a tapasztalataimat, hátha segít valakinek. :)


Én is szedtem a tabikat áprilistól, azóta nekem sem jött meg (és nekem sem mondta a doki, hogy nem fog!). Júniusban befejeztem a szoptatást, ezután 3 hónap telt el, mire menstruáltam. (Akkor már ki volt váltva a következő 3 havi adag, úgyhogy azokat is beszedtem.)

Azóta csak 2-3 napig tart, mennyiségre pecsételésnél több alig mondható, a ciklusom 28-35 napra tehető.


Hízni nem híztam én sem, a közérzetem sem volt rosszabb, viszont a libidóm igen. :(

Annyi zavaró dolog volt benne szoptatás, hogy amikor meg kellett volna jönnie, fájt a hasam, és már vártam, hogy mikor fog, de nem jött.


Szóval, egy hete úgy döntöttem, nem szedem tovább, azóta random fáj a hasam. 17-én megyek a dokihoz új gyógyszert felíratni.


Tudna valaki esetleg ajánlani valami megbízhatót?

Szülés előtt Lindynette 20-at szedtem, de attól állandó bőrproblémáim voltak...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook