Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az utolsó 5 kg leadása! Új fogyicsapat indul! fórum

Az utolsó 5 kg leadása! Új fogyicsapat indul! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6341. fadigflo (válaszként erre: 6338. - Mimmo89)
2009. jún. 15. 19:06
Inkább naplóba írtam :) Vagyis oda írtam és lusta lennék leírni újra .. :D
6340. fadigflo (válaszként erre: 6339. - 47fe723031)
2009. jún. 15. 19:05
Én vettem!!! De már el is fogyott. Ja és akkor még 200 forint volt :D Te melyikben voltál? Lehet majdnem találkoztunk :D
2009. jún. 15. 18:51

Koalace.sz volt....:) sőt! :D

Skubizzad a képet és az árát. Holnap jár le, de ugyebár fagyasztó...

Még van, 9-ig nyitva, rohanhatsz

[link]

6338. Mimmo89 (válaszként erre: 6337. - Fadigflo)
2009. jún. 14. 23:21

Nagyon igaza van Nyuszihoppnak és Fehér Tulipánnak. Én is írtam neked a naplómban.

Jó a tojás meg a túró, de kb. 2-szer annyi kéne a napi kajádból, mint amit megeszel. A ceres kenyerek szerintem mondjuk szarok, én néha amikor koleszban vagyok a teljes kiőrlésű tönkölyt eszem, de abból a reggeli 3 db. Rajta sonkával, sajttal. Kis béna szeletek, tele minden hülye tartósítóval... Sütve mondjuk finomak.

A pipi is jó, imádoma csirke húst, de abból is tök jókat lehet főzni, nem csak úgy natúr. Rizses hús minden féle zöldséggel, egy csomó egytálétel krumplival, répával, minden féle zöldségmix-szel, fűszerekkel. Paprikával-paradicsommal lecsós hús jellegű. Annyi mindent lehet. De jó a marhahús is, a májak (csirke, pulyka, disznó, akármi...), a karaj se olyan zsíros, hogy nem lehetne megenni. Csak egy kis fantázia kell, és annyi féle egészséges kaját lehet gyártani. Ott a hal, azt is el lehet készíteni bárhogy. Aztán ha nem akarsz húst, ott a durumtészta, annyi ilyen olaszos cucc van, penne stb.. minden féle jót lehet rá tenni. De ezek csak ötletek, és még van végtelen, amit ehetnél. És hidd el, néha belefér a "szemét" kaja is. Nem kell azt sem megvonni teljesen.

6337. fadigflo (válaszként erre: 6336. - Feher tulipan)
2009. jún. 14. 21:52

Neeem :) Nem arra gondoltam, hogy szemét minden kaja, csak a mekis :)

Nem is tudom, ki kellene valami újat találnom, mármint főzés terén csak nincs időm. Csirkét szoktam amúgy csak .. de most muszáj lesz újra.

De sztem ezek nem rossz kaják, nem ettől ment el az étvágyam, nem eszek olyat, amit nem szeretek!! CSupán egy időre lemondtam a cukros, zsíros, nem jó dolgokról. Ez vissza fog térni szerintem :) Csak mértékkel... De miért nem jó a túró, tojás vagy a kenyér?:)

6336. feher tulipan (válaszként erre: 6335. - Fadigflo)
2009. jún. 14. 21:33

Ha ezeket eszed minden nap,amiket ide leirtal,akkor ne csodalkozz,hogy az etvagyad is elemnt mar es a gyomrod is faj!!!!Kemeny dietat uzol minden nap!Nagyon nem szabadna igy etkezni ilyen hosszu idon at!Ez az oka mindennek egyertelmu.

Szerintem meg egy mekis szenyaval is jobban jarnal,mint hogy ezeket egyed minden nap.Amugy ha ezeket eszed,ne csodalkozz,hogy nem epulnek az izmaid.Mibol epuljon konyorgom?Az izmoknak kell az energia,kulonben mitol nojjon?A sok alacsony kaloriatartalmu eteltol elment az etvagyad is,meg jatszasz az egeszsegeddel.Mert nem egeszseges ilyet kijelentnei,hogy egy szendvics tulzas,vagy hogy ezeken kivul a tobbi kaja szemet!

6335. fadigflo
2009. jún. 14. 21:28

Szóval. Amúgy olvaslak Téged is :)

Én tudom, hogy az étel a barátom, de nem hiszed el, nem csúszik semmi. Úgy semmi, hogy tényleg semmi.

Reggel úgy kelek, hogy fel tudnék falni egy egész tömött hűtőt, aztán nyújtózom egyet, megmosakszom és leülök az asztalhoz. Azaz előkészítem a kaját. Pirítós általában, hozzá sok zöldség, desszertnek meg mindig valami túrós dolog gyümivel és tojásfehérje, sajt,... Elérek a feléig és telinek érzem magam, fura, de tényleg. De ugye engem is úgy neveltek, hogy kaját otthagyni... megeszem. Ez így is csak 300 kalória. Kábé.

Tízórai mostanában sehogy se megy, a mai tízóraim is 1kor volt, 8kor reggeliztem.

Az általában gyümölcs vagy túró. Ha ez megvolt, ált. 3 órán át nem vagyok éhes, ma egyáltalán nem voltam, de már kínomban ettem pirítóst szintén, tökmagost, hogy nagyobb legyen a kalóriaértéke. Na a palacsinta már nem esett olyan jól, de a szemem kívánta, szóval ment az is ( a "diétás" fajta, amiben nincs t.sárgája) egy kicsi. Nem tudom így mennyi lett, ez is kábé 300 kalória. És délután már edzés! Egy edzés alkalmával min. ennyit le is dolgozok, 6-700 körül, össze kellene esnem, de nem esek. Kicsit fájnak az izmaim, ha rég volt pihinap, de jól bírom. Hányinger, ájulás, szédülés nem jelentkezett még.

Nap végére : mi a franc van? Ennyi?

El nem hiszed, de nem vagyok éhes szinte sohasem. Reggel igen, akkor nagyon. De ma reggel is fájtam már keléskor is, a lábfejem begörcsölt (rossz mozdulatra), s már nem voltam éhes.


Mogyorót is vettem már kínomban, de 30 gramm után eszméletlen hasfájás. Lehet, hogy allergia..


Mazsola: jó CH forrás. Még megvan, majd' egész csomag.

Az alma az egyetlen olyan, amit szinte mindig magamba tudok tuszkolni.

Nem tudom: lehet stressz, lehet más az oka.


Valaki mondta itt, hogy a multivitamin éhséget okoz: nálam nem.

Szedek C E, multivitamint, magneB6ot, 6 dbot naponta. Semmi.

Lehet hülyének nézni, nyominak, de nem tehetek róla!! Tudom, nagyon kevés, de hiába mondogatom magamnak, ha érzem a feszítő érzést a hasamban.

Szemét kaját nem akarok enni, az lenne a kalória.


Paradicsomból is ritkán tudnék megenni 1nél többet.

Nem tudom mi van. Várok, hátha letisztul minden. Tudom. Ezer oka lehet. De pl. van egy pár dolog, amit senkinek nem mondhatok el, fórumon se, sehol, a szívemet nyomja. Mindenkinek van ilyen, tudom, de én hiperérzékeny vagyok mindenre. Talán ez. Talán nem.

Eddig fel sem tűnt, hogy ha pl. stresszes vagy ideges vagyok, alig eszem. Pedig úgy látszik így van.


Most sem érzem túl jól magam, ez a tipikus tele vagyok érzés, ezt nem szeretem, mert ilyenkor moccani is alig tudok.


Valamin változtatni kellene, de min? Kevesebbet nem szeretnék mozogni, ez feszesít, felüdít, boldogít.

Kaja: zsír, kevés tudom, de nem önthetem magamba az olivaolajat, a mekis szendvics meg már túlzás.

Fehérje jó irányba konvergál.

CH is kevés tudom, azt is próbálom az értékesíthető változatot választani, zabpehely, zöldségek, gyümölcsök, t.k. cuccok, ilyesmi.


Amúgy jó trükk a magkeveréses kenyér: "sok" zsír és mag. Így 2 legyet ütök egy csapásra.


Szóval.. Nem tudom. Felszedni max. izmot szeretnék, az meg tudom nem megy kaja nélkül. Ha kevés a kaja fogyni fogok, de hogy néznék ki 50 kilóval?? Egek. Nem akarok.

Amúgy lehet, hogy L-Karnitin miatt nincs étvágyam mondjuk edzés után. De előtte??


Szóval, köszi, nem vettem sértésnek, meg ilyesmi. Aranyos vagy. Gabi is, hogy aggódik zsírfogyasztásom miatt, de...


Számtalanszor leírtam, hogy kezdődött a fogyni akarásom ( hála Istennek olyan infókra bukkantam, amik átirányították a gondolkodásmódomat és már nem akarok görcsösen modellekre és "tökéletes" testű hableányokra hasonlítani), a lényeg, hogy nem volt tudatos. Akkor esti szalámis fehér kenyér és mézes kenyér mellett fogytam olyan 6 kilót. Vagy hetet. Nem emlékszem már. És durva. Azóta tartom magam kábé. Vagyis azóta lecsúszott még 3 . . . Nem érdekelt, mit eszek, sport semmi, csak munka, munka, munka és gyalog jártam munkahelyre. Ott zsömlét ettem meg tejberizst, pudingot, gyümölcsöket, üdítőket... Aztán itthon kenyér, főtt kaja, ha nem dolgoztam, hétvégén még sült krumpli is, nem érdekelt mennyi zsír az.. És csinos voltam, nem voltam kövérebb akkor sem, más volt.

Most már nem valószínű, hogy megennék egy tányér sült krumplit. És nem hagynám ki a napi edzést sem. Fura. Mert annyira sokkal nem vagyok vékonyabb most sem. Na mindegy.


Hogy mikor van időm? Előző nap kb. tudom mit reggelizem, azt már tudom. A többi kaja is kábé minden nap ugyanaz. Többi meg kialakul napközben, ha van 5 percem korrigálom. Csak tudjam, miért fogyok, hízok, erősödöm, h utána már számolgatás nélkül is tudjam...

6334. fadigflo
2009. jún. 13. 20:43
Nyuszihopp. Mindjárt válaszolok :)
2009. jún. 13. 18:50

a rossz zsírokról annyit, hogy nemrég toltam be nagymamámnál egy valag olajos krumplit, rántott húst, stb. Na és a szokásos Gabi effekt, háromnegyed torta eltűnt csak bennem. Jeeee

moccani nem bírok, pedig most tutira kéne. Pihi, aztán lesz ami lesz

2009. jún. 13. 11:32

Flóra, először a naplómba akartam írni rólad/neked, de nem vagyok biztos benne, hogy olvasod, úgyhogy inkább ide írom.

Amikor elkezdtem ide erre az oldalra járni tök sokat olvastam a naplód, és csodáltam hogy mennyi mindent tudsz a kajákról, és milyen tudatosan rakod össze a napi étkezésed, és ezt be is tartod meg minden. Azon is meglepődtem, hogy "olyan rengeteg" (értsd 1500 feletti) kcal-val is lehet fogyni, és nem kell koplalni tényleg egyáltalán.

Most viszont úgy érzem kicsit átestél a ló túlsó oldalára. Te is nagyon jól tudod, hogy 1000kcal körül, enni, nagyon kevés, és te már hosszabb ideje jó ha legalább ennyit eszel. Ne csodálkozz rajta, hogy 51 kiló vagy, leszel kevesebb is ha így folytatod. Az jó ha tudatosan kajálsz, de ha nem eszel eleget, akkor hiába.

Az étel a barátod,a szervezetedet működteti és építi újra, és abból lesznek a szép kis izmok is, amik átformálják a testedet. Az étel a barátod, mert sokféle finom ízt rejt. Úgyhogy könyörgöm, egyél többet végre!

És nem, a zsír sem ellenség, egyik sem ellenség, mind építőkocka, mindből kell. És attól nem kell félned, hogy túl sokat ennél belőle, mert jelenleg éppen mindenből túl keveset eszel.

Enni jó! Mondogasd magadnak reggelente ezt is, amikor azt mantrázod, hogy csinos vagy! Komolyan :)

6331. feher tulipan (válaszként erre: 6326. - Fadigflo)
2009. jún. 13. 08:31
ES persze nem rosszundulatbol irtam neked ezeket,nehogy ugy vedd kerlek.
6330. feher tulipan (válaszként erre: 6326. - Fadigflo)
2009. jún. 13. 08:30
Jesszus,hihetetlen,meg egy szelet kenyerben is megszamolod hogy mit eszel?Mikor van idod ilyenekere....es energiad.Amugy a karod kicsit ijeszto szamomra,surrrrgosen szedj fel par kilot,ha nem akarod hogy a gyomorfajasod komolyabra forduljon..Sokkal szebb egy noies kar,mint egy csontvazhoz hasonlo!
6329. 47fe723031 (válaszként erre: 6327. - Fadigflo)
2009. jún. 12. 23:58

de ebből nem használsz fel semennyit sem. szarod ki:)

vettem zselatin fixet. keverem a joghurthoz, nem történik semmi sem. Ez egy szar!

6328. 56f22c732c (válaszként erre: 6323. - E8f2c9dfce)
2009. jún. 12. 16:01
Nincs mit,bármikor szivesen segitek!
6327. fadigflo
2009. jún. 12. 11:24

Doktor ötker zselatin


Tápérték adatok 100 g

nettó tömegben

Átlagos energiaérték (kJ): 1 429

Átlagos energiaérték (kcal): 336

Fehérje (g): 83,5

Szénhidrát (g): 0,5

Ebből cukor (g): 0,5

Zsír (g): 0

Ebből telített zsírsavak (g): 0

Élelmi rostok (g): 0

Nátrium (g): 0

6326. fadigflo
2009. jún. 12. 11:18

Bár a zselatin száraz állapotban 98-99%-ban fehérjét tartalmaz, tápértéke nagyon alacsony. A zselatinban a nem-eszenciális aminosavak (esszenciális aminosav: olyan aminosav, amelyet a szervezet természetes úton nem képes előállítani) magas koncentrációban vannak jelen (például glicin, prolin), viszont alig tartalmaz esszenciális aminosavakat (például triptofánt, izoleukint vagy metionint).


Ja én eszem zsírokat. A kenyeremben 2x20 g szelet tartalmaz 5 g zsírt. Na nem azért, mert bundás kenyér :D Többmagvas. Tehát jó zsírokat tartalmaz. Ebből 0,3 g telített zsír. Emiatt 58 kcal egy szelet.

6325. fadigflo (válaszként erre: 6320. - 47fe723031)
2009. jún. 12. 10:16

Na bumm. Tőlem megkapja, amit akar, csak aztán meg fellázad. Ilyen gané szervezetem van,még jó, hogy szívatom...


Magyarul, bevágok egy csomag zselatinos vizes cuccot és pucolja a beleimet? Ilyen nincs... erről miért nem hallottam eddig? :D:) Ma kipróbálnám.

6324. fadigflo (válaszként erre: 6322. - E8f2c9dfce)
2009. jún. 12. 10:14

Szívesen,máskor is :)) Aztán csinálni is ám!

Amúgy szerintem nyugodt szívvel zselatinfix.Picit drágább, mint a zselatin, de kibírható. :)

2009. jún. 12. 09:13
flo, kistapos, floxet, köszi a válaszokat! :)
6322. e8f2c9dfce (válaszként erre: 6311. - 47fe723031)
2009. jún. 12. 09:12

Épp azért kérdeztem, mert nem értettem ezt a langyos tejhez keverni dolgot. És azzal is tisztában voltam, hogy forralni nem szabad! :)

Elég kudarckerülő vagyok, így miután egyszer (durván két éve) nem állt össze a zselatinnal a joghurttortám, azóta nem próbálkoztam vele többet. Lehet, itt az idő! :)

Zselatinfix? ;)

2009. jún. 12. 09:09
remélem látod flo az idézet legutsó 2 szavát
2009. jún. 12. 09:08
A zselatin önmagában fogyasztva energiaveszteséget okoz, mert emésztése több energiát használ el, mint amennyi felszabadítható belőle. Ennek ellenére nagy mennyiségben való fogyasztása nem ajánlott, mert nem tartalmazza a szervezet számára nélkülözhetetlen zsírsavakat, így a helytelen táplálkozás kihathat az egészségügyi állapotra. Az 1970-es években elterjedt fogyókúrás módszer volt a zselatin kizárólagos fogyasztása mindaddig, míg néhányan bele nem haltak a fogyókúra okozta helytelen táplálkozásba, mert a szervezetük nem kapta meg az esszenciális zsírsavakat.
2009. jún. 12. 09:07

Ezt minek írják oda????


Tápérték adatok 100 g

nettó tömegben

Átlagos energiaérték (kJ): 553

Átlagos energiaérték (kcal): 130

Fehérje (g): 31

Szénhidrát (g): 1,1


csak azért, mert tudtommal maga a zselatin egy bélpucoló, totál emészthetetlen dolog. Egy rohadt kis kcal energiát nem ad, átmossa a belem.

2009. jún. 12. 09:05

najó, Go! DrOetker honlap, igazad volt mint sosem:)


Instant Zselatin fix


A Dr. Oetker Instant Zselatin fix-szel most még könnyebben elkészítheti kedvenc tortáit, krémeit. Hiszen az instant Zselatin fixet nem kell felmelegíteni: elég csak a folyadékhoz keverni és máris kész!


Áztatás nélkül! Melegítés nélkül! Csomómentesen!


A tasak tartalma 400 ml folyadékhoz, 450-500 ml tejszínhez, 600 g túrós krémhez vagy 400 g joghurtos krémhez elegendő.

6317. 47fe723031 (válaszként erre: 6316. - Fadigflo)
2009. jún. 12. 09:03

kérdés akart lenni csak véletlen kettős pontot nyomtam.

Szóval nem csak habfix van?

6316. fadigflo (válaszként erre: 6314. - 47fe723031)
2009. jún. 12. 08:20
???
6315. ilic (válaszként erre: 6304. - Fadigflo)
2009. jún. 12. 07:54
Köszönöm szépen tegnap már sajnos nem tudtam elkészíteni, de ma mindenképp kipróbálom.
6314. 47fe723031 (válaszként erre: 6312. - Fadigflo)
2009. jún. 11. 22:49
nem csak habfix:
2009. jún. 11. 21:43

Hali!

Mint pici cukrász szólok bele a zselatint vizzel állni hagyod amig megduzzad,utána elég ha melegited.

Felhasználás előtt langyosnak kell lennie!

6312. fadigflo (válaszként erre: 6310. - E8f2c9dfce)
2009. jún. 11. 20:40
Sima zselatin por. De tudod, van zseléfix is, azt rögtön bele lehet keverni :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook