Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az utolsó 4 kiló. fórum

Az utolsó 4 kiló. (beszélgetős fórum)


2010. márc. 2. 10:52

Sziasztok!

Ha megáll a súlycsökkenés nem kell pánikba esni,ez természetes akár egy hónapig is tarthat. Csináljatok mindent ugyanúgy ahogy eddig és ne ugráljatok a mérlegre csak havonta egyszer!

(Persze ezt elég nehéz betartani)

2010. febr. 26. 11:41

Így nézzen ki az napi étkezések aránya:


Reggeli: 25 % - tízórai: 10 %, ebéd: 35 %, uzsonna: 10 %, vacsora: 20 % =, ha 1500 kalóriás étrendet nézünk, akkor 350 kcal reggeli, 200 kcal tízórai, 450 kcal ebéd, uzsonna: 200 kcal, vacsora: 300 kcal. Tévhit, ha egy nap csak egyszer vagy kétszer eszel, akkor hamarabb lefogysz. Csak az anyagcseréd lassul le általa, és ezzel megnöveled az esélyét a jojó – effektusnak.

2010. febr. 26. 10:18
Köszönöm a tanácsokat. :-) A zöld teát non-stop iszom, kávé napi 2X. Csak annyi a gondom, hogy a szárnyasokat már nem bírom megenni. Éveken keresztül csak csirkemellet ettem, most viszont rá se tudok nézni. Csak disznó. :-) Azt én is tapasztaltam, hogy néha kilóban ki se mozdul a mérleg, cm-ekben annál inkább.
21. Cilumiluci (válaszként erre: 20. - K.tünde78)
2010. febr. 25. 19:08

Nagyon jól csinálod!

Igen,rám is vár még a lefogyás után a nagy feladat,hogy az elért súlyt meg is tartsam.

Na,az sem lesz könnyű menet biztosan.

Az esti nasizást örökre el kell felejtenem.

20. k.tünde78 (válaszként erre: 19. - Cilumiluci)
2010. febr. 25. 18:57
ajaj-azok a képek 1000000 évesek,most épp 79 nyomok,de szép lassan fogyatkozom.Minden évben lefogyom és minden télre vissza szedem.Ezért van az most, hogy módszert változtattam sokat utána olvastam és az egész család táplálkozási szokásait megreformálom.Hisz mindig itt szúrtam el,hogy a siker után visszaálltam arra amitől meghíztam.Most mindenkit rászoktatok az egészségesebb kajákra,így nem lesz majd visszahízás sem.
19. Cilumiluci (válaszként erre: 18. - K.tünde78)
2010. febr. 25. 18:43

Köszönöm.A párom szerint nem kell,de nem szól bele,mert tudja hogy annyi szeretnék újra lenni mint 2-3 éve.Azért a 73 kiló nagyon sok volt ám!Borzalmas voltam fürdőruciban.És fájt a lábam is.

Most már jól érzem magam,de még nem vagyok "bikiniérett".

Vannak még hájaim,ami szerencsére ruhában még nem látszik.Én is megnéztelek,Téged,Te nagyon csini vagy!

18. k.tünde78 (válaszként erre: 17. - Cilumiluci)
2010. febr. 25. 18:32

Na látod:-))Nem kell itt mindjárt elkeseredni.Egyébként meglestelek és bizony a képekről egy tök helyes és csinos nőci néz vissza rám.Szóval nekem így úgy tűnik,hogy semmi gond az alakoddal,node az a lényeges amit Te érzel.A párod ,hogy lát most 9 kg ledobása után,szerinte is kell még fogynod??

Egyébként nagyon ügyi vagy 2 hónap alatt 9kg szép eredmény ,talán még sok is fogyi szempontjából,kicsit lassíthatsz,mert úgy biztosabb lesz az elért eredmény megtartása.

Ne agódj ,mire vetkőzni kell eléred az álom súlyt.

17. Cilumiluci (válaszként erre: 16. - K.tünde78)
2010. febr. 25. 18:26
Igen,én is úgy látom minta centikben csökkennék most is.Észreveszem a ruháimon.
16. k.tünde78 (válaszként erre: 15. - Cilumiluci)
2010. febr. 25. 18:25
Igen emeld,csak figyelj az alapanyag minőségére.Ne ijedgy meg ha 1-2 kg visszaugrok hirtelen,egyél 5x és 1 hét múlva újra nagyüzemben éget a tested és beindul a fogyás.Viszont a cm változásokra is figyelj,mert bár lehet kg-ban nincs változás de cm igen is csökkenhet.
15. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - K.tünde78)
2010. febr. 25. 18:18

Szóval azt mondod hogy kevés amit eszem?

Én is gondoltam már arra hogy raktároz most a szervezetem.Karácsony óta fogytam majdnem 9 kilót.Megpróbálom kicsit emelni a napi bevitelt.

Köszönöm szépen a tanácsot!

14. k.tünde78 (válaszként erre: 11. - 2e53573acc)
2010. febr. 25. 18:12

Na akkor csináld amit Én:Minden reggel 2 másfél literes flakont teletöltök vízzel és ezt kiadom magamnak szigorúan,hogy estig megkell innom(Én sem vagyok nagy ívó,volt idő mikor a napi folyadék bevitelem a reggeli capuccinóm volt,de ez a módszer bevált).

A csirkemell sonka jó,de péksüti helyett inkább válts át a teljes kiőrlésű kenyerekre,legjobb a tönköly kenyér és mégsem hús,de dugig van fehérjével.Minden étkezéshez egyél zöldséget gyümit,mert ezek tartalmazzák a rengeteg rostot ami tulajdonképp a gyomrunk és bélrendszerünk kéményseprője.Ne gondolj itt nagyokra,ha már megeszel egy almát az is jó,ha répát rágcsálsz az is tökéletes.

A sárgabórsónak és lencsének is nagy a fehérje tartalma és a csíráknak is,gondolom ezek nem okoznak gondot.

Ebédrenél a levesből edd ki a zöldséget de a tésztát ne,itt lenne jó valami főzelék féle párolt zöldségek,szója ha nem allergizál, gomba(szintén fehérjedús a gomba).

A tízórai és uzsi is legyen meg,mint írtam joghurt gyümi stb.....Vacsi esetleg valamien shake zöldség gyümi

Az ebéded legyen a leg kiadósabb.

13. k.tünde78 (válaszként erre: 12. - Cilumiluci)
2010. febr. 25. 18:00

BMI:24,ez a normál tápláltságnak felel meg

Szükséges kalória : 1882 / nap

Fogyókuránál kb 1500 kalórát próbálj bevinni,mert amit most beviszel az a szervezeted fentartására sem elég,ez miatt mostmár teljes takarékon működsz és mindent elraktározol.Próbálj kicsit emelni a bevitelen és figyelj az alapanyagok minőségére is(teljeskiőrlésű dolgok tönköly a legjobb,barnarizs rengeteg rost stb....)és sok folyadék.

12. Cilumiluci (válaszként erre: 9. - K.tünde78)
2010. febr. 25. 14:02

magasság:163 cm

mostani súly:64 kg.

kor:41 év

keveset mozgok

11. 2e53573acc (válaszként erre: 8. - K.tünde78)
2010. febr. 25. 13:50

semmien diétát nem követek,mindent eszek,csak minimálisan fogyasztok fehérjét mert a bőröm csúnya allergizálok velük.

reggel általában kenyér csirkemellsonka,péksüti,változó.

ebéd általában csak leves.utána már cvsak gyümi,inni sajna nem tudok sokat egy időben teve voltam de jóesetben kávéval együtt kb.1 liter folyadék..

tudom kevés de valamiért nem megy

10. k.tünde78 (válaszként erre: 9. - K.tünde78)
2010. febr. 25. 13:48
Ja meg,hogy kb mi a napi tevékenységed(nem mozogsz semmit,nagyon keveset mozogsz,közepesen mozogsz,sokat mozogsz,extra sokat mozogsz)
9. k.tünde78 (válaszként erre: 6. - Cilumiluci)
2010. febr. 25. 13:45
Írd meg a mostani súlyod és a magasságod,mert az az érzésem,hogy a kalória bevitellel van gond
8. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - 2e53573acc)
2010. febr. 25. 13:44
Na,akkor írd csak le átlagban,hogy mi is az amit fogyasztani szoktál nagy körvonalakban????ill,mennyi a folyadék bevitel??Szóját sem ehetsz??
2010. febr. 25. 13:27

SZINTÉN ZENÉSZ....

viszont én fehérjét nem nagyon fogyasztok...

valami egyéb ötlet???pontosan 4 kiló ami áll!

2010. febr. 25. 12:48

Sziasztok!Nekem is megállt a fogyás,pedig még 6 kilót kéne leadnom.Kb.1100 kcalt eszem naponta és iszom zöldteás almalevet (up date 1) és mályvateát s.Még sem fogyok napok óta!

Mi lehet az oka?

2010. febr. 25. 11:40

Ja és figyeljetek arra,hogy 1000 kalóriánál kevesebbet ne egyetek,mert pont az ellenkezőjét éritek el.Az 5x étkezés azért jó,mert azt hiszi a szervezeted,hogy itt a bőség időszaka és így nem raktároz hanem teljes gőzzel égeti a kalóriákat.

Cm is figyeljétek,mert bár lehet,hogy kg nincs változás,de cm csökkenés van,ez azt is jelenti,hogy az izomzat épül,s mint tudjuk az izom nehezebb-kisebb helyet foglal-2x annyi kalóriát éget mint a hájacskánk.

4. k.tünde78 (válaszként erre: 3. - Beu79)
2010. febr. 25. 11:32
Mindenképp napi 5x étkezés tízórai-uzsinál legyen pl a zöldség gyümi mellé joghurt,túró vagy mozzarella sajt.Vacsorára lehet valamilyen,szárnyas hús,hal,joghurt sajt,de legjobban valamilyen szójás ételt ajánlanék,mert a szója a legmagasabb fehérje forrás,akár valamilyen shake formájában is beviheted.Vannak már szója shake-k kb.1500Ft-tól,csak este alkalmazt vacsi helyett,ehesz mellé gyümit is.És elég 1 doboz kb 3-4 hétig is.Plusz kellene valamilyen zöld teás dolgot is inni(fokozza az anyagcserét).A folyadék bevitelre különösen tessék figyelni minimum napi 2,5 liter legyen ha több az nem baj.
3. beu79 (válaszként erre: 2. - K.tünde78)
2010. febr. 25. 11:11

Nekem is ilyen problémám van, illetve hoyg megállt a fogyásom, bár nem az utolsó 5 kilónál.

De akkor mit egyek pl. vacsorára, hoyg több fehérjét meg rostot fogyasszak?Mit lehet enni?

2. k.tünde78 (válaszként erre: 1. - Anyabab)
2010. febr. 25. 11:04
Na,ilyenkor kell megemelni a fehérje bevitelt és még több rostot fogyasztani!!
2010. febr. 25. 10:54

Sziasztok!



Biztos mindenki tapasztalta már, hogy azt a fránya 4-5 kg, ami még hátra van, milyen nehéz leadni. Ebben a témában várnám az ötleteket, tanácsokat. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook