Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ovi részéről "ez" normális dolog? fórum

Az ovi részéről "ez" normális dolog? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
63. chany
2010. okt. 19. 11:04

Sziasztok!


Visszakanyarodnék a kérdéshez:

SZERINTEM nem megfelelő ez az eljárás, mert a kicsiknek ez hatalmas nagy változás. Én, mint szülő nem örülnék neki, de nyilván nem verném a mellem, MINT AHOGY TE SEM PANKA78!

Szerintem ennek a helyzetnek egyetlen szülő sem örülne.

A felújítást nem az ovi vezetősége dönti el, hanem beleszól a fenntartó (gondolom önkormányzat) is. Az óvónőknek is tudni kellett, hogy ezt a helyzetet nehezebb lesz kezelni, lehet, hogy nekik sem tetszik egyáltalán. Azt már kicsit furcsállom, hogy a megszokott emberek sincsenek velük ma... DE! Azt nem írtad Panka78, hogy homogén vagy vegyes a csoport? Lehet, hogy ha vegyes és csak 1-2 3 éves korú gyerek van, akkor könnyebben összevonták őket másokkal.

Csak feltételezgetek, mert nem ismerjük a teljes képet.

De az indításban leírtakra és a kérdésedre csak ennyit tudok írni: Én személy szerint nem tartom jó dolognak ezt és mérgelődnék miatta, de a mai világban normálisnak is számíthat a dolog... bár nem fair...


ps:

Nem érdemes vitatkozni, mert senkinél sem azonosak a feltételek. Nekem a nagyobb lányom hátra sem nézett rám első nap, amikor 2 évesen bölcsibe vittem, be sem kellett szoktatni. Minden társaságban feltalálja magát, kezdeményező, nyitott. Őt ez a helyzet nem viselné meg. A kisebbik lányom már visszahúzódóbb, jobban szereti a megszokott dolgokat, őt ez felzaklatná. Mindkettőnek én vagyok az anyja, mégsem ugyanúgy kezelném a két helyzetet.

2010. okt. 15. 16:58

Sziasztok!


Igazán nem is tudom, hogy akinek lassan 2 évtizede volt ovis a kisfia, vajon miért szól ehhez a témához?? Inkább valami továbbtanulós fórumban lenne a helye.


Egyébként óvónőként is igazat adok a fórum indítónak. Nem jól van ez így. A kis pici 3 évesnek hogyne lenne nagy trauma, hogy egyetlen ember sincs a megszokottakból. Ez bizony vezetői hiba, munkaszervezési hiba. Sajnos ilyen is előfordul. Esetleg a szülői munkaközösségi értekezleten szóvá lehetne ezt tenni, hogy máskor ne forduljon elő. Mert: a gyermek érdeke mindenek előtt. A vezető helyében nem engedtem volna el kirándulni a dadust, és az óvónőt.


Irisz -- tényleg rideg-hideg katonatiszt a stílusod. Ja, és örülj, hogy az óvodádban megengedték, hogy reggeli ügyelettől esti (6.30-tól este 6-ig) ügyeletig volt a kisfiad. Az óvodában napi 10 óránál többet nem tölthet (már 20 éve sem!) kisgyerek - főleg nem folyamatosan. Kicsit mosolyognom kellett, hogy a beszoktatástól óvtad a kisfiad, de szegénynek naponta 11,5 órát le kellett húznia az oviban. Egyébként 20 éve nem is volt rossz a GYES - jól fizetett. tudom. nem úgy, mint most.

sziasztok!

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Jozsi.38)
2010. okt. 15. 07:25

Igen, úgy tűnik:)

Rossz a kicsiknek, ez igaz! De sajnos, akkor sem tudunk mit tenni.

60. a0c1361e44 (válaszként erre: 58. - D0b7178f40)
2010. okt. 15. 07:25

Ismerem a helyzetet. A fiam végzős volt amikor mindketten munkanélküliek lettünk a férjemmel. Tankönyv csomag: 21 eFt. A támogatás nekem sosem jár, igy akkor is elfelejtettem megigényelni.

Öltöny, de miből???? Szalagavató....

Valahogy megcsináltuk.

Én dolgoztam pincérként, konyhalányként is bejelentetlenül, a férjem pizza futárkodott, a fiúnk meg egy boltban árut töltött fel. Persze csak heti néhány napot.

59. jozsi.38 (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2010. okt. 14. 11:48
látom elbeszélünk egymás mellett. NEM ARRÓL VAN SZÓ hogy összebratyizzon az ember az óvónőkkel/dadával. ARRÓL VAN SZÓ hogy a gyerek megismert 3hét alatt 3embert és azok egyik napról a másikra eltűntek! persze hogy fél a kicsi, amikor az összes ismerős arcot elvették tőle
58. d0b7178f40 (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2010. okt. 14. 11:31
hát remélem ki is tartunk addig mert már a zittyóm tele van. Mindenfelé csak adni adni, bevétel meg szinte nulla
57. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - Jozsi.38)
2010. okt. 14. 10:36

Kezdek fáradni:)

Igen, kellett volna ismerős, bár pesten nem biztos, hogy bármelyik is a szomszéd, így teljes mindegy, hogy ki van velük az első napokban.


MACSKAKÖRÖM!!!!! Ez azt jelenti, hogy ugyan különleges bánás módot írtam, de mivel macskakörmözve van nem gondolom, hogy az, de mégis az!

2010. okt. 14. 08:50
szerintem pedig nem tartozik a különleges bánásmódhoz ha a 3-ból legalább egy ember marad, akit ismer a kicsi. gyakorlatilag vadidegen emberhez kell forduljon, ha szomjas vagy ha pisilnie kell. az én fiam 2hétig nem állt szóba az óvónőkkel, csak a dadussal, mert az a szomszédasszony és őt ismerte egyedül. nem minden gyerek bátor és barátkozik rögtön mindenkivel. a fórumindító kislánya sem a jelek szerint, neki is kellett volna egy jól megszokott felnőtt arc
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - Jozsi.38)
2010. okt. 14. 08:06

Belőlem meg ezt hozzák ki.

De nem nagyon olvasod el, amit ír az ember, csak kiragadott dolgokra reagálsz. Mindent teljességében kellene nézned. Később azt is leírtam, hogy a bölcsiben volt beszoktatás, de nehezen viseltük, így az oviba nem tettem ki a gyerekemet és magamat sem ennek a tórtúrának.

Én nem tartom jó dolognak, hogy a gyereket folyamatos lelki terrornak vessük alá. A beszoktatás miből is áll? Abból, hogy anyuka és gyerek együtt van a többi gyerekkel, bizonyos időnként az anyuka ott hagyja előbb rövidebb, majd mindig egyre hosszab időre. Minden egyes alkalommal a gyerek kikészül az elválástól az anya pedig attól, hogy hallja a gyerekét üvölteni. És ez megy legalább 1 hétig. Ha nincs beszoktatás, akkor reggel a gyerek sir, aztán el kezd játszani a többiekkel, talán az alvásnál is lesznek gondjai, de azután már tudja, hogy nem sokára jön az anyú. Ez esetben a gyerek max 1 stresszet él át és nem 1 héten keresztül naponta 3-4 et.

Melyik vajon a kíméletesebb?

Szerintem az utóbbi. De mindenki döntse el, mi tetszik neki.


A fórum azzal indult, hogy normális dolog e, hogy a 3 hete oviba járó gyereknek hirtelen összevont csoportba és új óvónőkkel kellett lennie. Erre írtam:

Szerintem igen:)

Az ovit felújítják, így nincs mit tenni, át kell vészelni ezeket az időket.

Ha "különleges" bánásmódot igényelsz, akkor azokra ott van a magán ovi.

És rögtön írom mielőtt félreértenéd: a "különleges"-t macskakörmök közé tettem.

54. jozsi.38 (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2010. okt. 14. 07:48
de folyamatosan ezt hozod ki belőle. lehet, hogy majdnem 20éve más volt a divat és nem az hogy a gyes utáni szabadság alatt szoktassák be a kicsit, de most ez van. én se adtam keménytarhonyát a 3hónapos gyereknek, mert 30éve az volt divat
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Jozsi.38)
2010. okt. 13. 21:25

Jaj, mindent félre értesz!

Én nem ezt irtam.

De nekem azt mondta valaki, hogy szivtelen vagyok, mert beszoktatás nélkül bedugtam a gyerekemet az oviba, erre irtam, hogy nem szivtelen voltam, de én nem tehettem meg, hogy otthon ücsörögjek.

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - D0b7178f40)
2010. okt. 13. 21:23

A többször eljátszod az elalvást azt hogy érted???


Nem elalvás:) Hanem elválást. Elég volt egyszer végig nézni, hogy sir, nem akartam többször naponta.

Napközis tábor nyáron van, amikor nincs iskola. Nálunk ki van jelölve kerületenként egy sportpálya vagy hasonló, ahova reggel elvihetjük a gyereket és este érte megyünk. Befizetés ellenében (napközis dij) felügyelet és kaja.


Tudom, hogy nehéz munkát találni. Én is voltam munkanélküli 2 évig. Tudom mit élsz át! Mi is igy jöttünk ki belőle mint te. Sok adósság és semmink nem maradt. Idén kezdtük újra az életünket:) Kitartást!!!!!

51. jozsi.38 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 17:19
én sehol nem látom azt leírva, hogy valaki itt megengedhetné magának azt hogy otthon maradjon. te hol láttad?
50. d0b7178f40 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 17:16

Hát nálunk a beszoktatás először csak fél napokra szólt. Aztán ott tevés szintén pár napig. Aztán amikor a gyerkőc érezte már annyira stabilnak a dolgokat akkor ott lehetett hagyni reggel. Nálunk a beszokás 1,5 hetet vett igénybe.

Az oviba meg szerdán bevittem, akkor nem igazán tetszett a dolog neki, de csütörtökön meg megbeszéltük az óvónénivel együtt a dolgokat, hogy mi hogy fog menni, és ott is hagyhattam. Nálunk is van olyan nap, hogy nem akarózik ott maradni. Mert nekünk is van olyan napunk, hogy még a takaró alól sincsen kedvünk felkelni. És ekkor kell erőt venni magunkon.

A többször eljátszod az elalvást azt hogy érted??? Mert ezt tényleg nem értem. Bár nálunk a bölcsiben 1* volt az, hogy hagyjam ott 1 órára. Addig bementem a postára. A gondozóval beszéltem telefonon és nem is mentem vissza. Nem volt vele gond.

A napközis tábor az milyen?? mert felénk nincsen ilyen. Vagy legalább is nem tudok ról. Van napközi, ahol a lecke elkészül és felügyelnek a gyerkőcökre 4 óráig vagy 5-ig. Hasonló lehet a tábor is.?


Amikor a csemetém betöltötte a 2 évet vissza szerettem volna menni dolgozni, de munkáltatómnál vezérváltás volt és nagyobb átalakítások, és azt mondták, hogy sajnos Ők nem tudtak róla, hogy vissza szeretnék menni, írjak kérvényt, és majd meglátják És addig is maradtam állásidőn. Ez olyan jól sikerült, hogy közel 1,5 évig állásidőn voltam és közben szinte csak a cég 1/3 része maradt meg. És a gyerkőcöm közben 3 lett és még mindíg állásidőn voltam. Melóhelyek garmadára adtam be pályázatokat, hogy ha esetleg megkapom az útilaput, akkor ne legyen hopp kopp.

És volt ahonnét betöltöttet jelentettek vissza, volt ahol még válaszra sem méltattak. Szóval ez az én hátterem. És most tökig ülünk az adósságokban, és a pénzünk is kevesebb.

Ja ahová meg felvettek volna oda meg autóval kellett volna bejárni, és nincsen jogsim.

szóval ennyire jó a helyzet itt a környékünkön.


Nem gondoltam luxusnak az itthonlétet. Hanem kényszermegoldás volt. Mert nem volt hová mennem.

49. a0c1361e44 (válaszként erre: 46. - D0b7178f40)
2010. okt. 13. 14:56

Kinek a lelkébe túrtam bele? És mivel?

Arról nem tehetek, ha megatokra vettetek olyat, amit csak általánosságban írtam.

Nem címeztem senkinek, amit írtam. Egyszerűen leírtam, hogy nincs mit tenni, ki kell bírni. Egy állami oviban nem mi diktálunk. Ugyanez a magánban érdekesebb lenne.

Azt képzeltek a hozzászólásaimba, amit akartok. Különösebben nem érdekel.


Úgy döntöttem, hogy a gyereknek többet ártok azzal, ha naponta többször eljátszom vele az elválást, mint egyszer reggel. Amikor bölcsis lett én 2 napig bírtam a tortúrát, aztán feladtam. Most hagyjam ott fél órára, most egyre, stb. És minden alkalommal 10 perc sírás volt. Így meg bevittem az oviba, megbeszéltük, hogy integet az ablakon, természetesen üvöltve, de csak egyszer.

Én nem vagyok kétkezű fizikai melós, de az lényegtelen is, hogy mit dolgozok. Kollégáimmal megvitattam, hogy mit gondolok, és igazat adtak. Egyébként ha belemegyek a beszoktatásba, akkor lehet még ma is ezt teszem:) 7 évesen a napközis táborba is úgy adtam be minden reggel, hogy sírt. Igaz, idegen helyre tudtam csak vinni.

És nem, a gyes még nem járt, de én már dolgoztam. Tehát igen hopp. Én nem engedhettem meg magamnak azt a luxust, hogy évekig otthon legyek. És nem azért mert ilyen törés, olyan valami volt az életemben....

2010. okt. 13. 13:50

Beszéld meg a kicsiddel, hogy mi örténik körülötte.

Én is kiakadtam a múltkor, a 3. héten mentünk oviba és nem volt ott egyik óvónénink sem. A mi ovinkban az a szokás, hogy a reggeli gyülekező a kiscsoportoskonál van. Ez nagyon jó, a saját csoportba kell bemenni.

Reggel már nagyon sietett a kisfiam, de amint belépett és mindkét óvónéni idegen volt, elkezdett üvölteni. Úgy hagytam ott, noha addig egyszer sem sírt.

Nagyon nem értettem, hogy miért nincs ott az egyik óvónénije. Délután megbeszéltük, másnap simán bement a másik óvónőhöz is.

47. d0b7178f40 (válaszként erre: 22. - Panka78)
2010. okt. 13. 13:41

szépen ülj le otthon a picurral és szépen magyarázd el neki a helyzetet. Mi miért történik. Nálunk ez elég sokszor bejön. És megérti, és elfogadja a tényeket.

1 próbát megér.

2010. okt. 13. 13:40

hát nem tudom. Kék irisz. hol ilyen hol olyan a hozzászólásod. Néha tényleg olyan vagy mint egy katonatiszt néhol meg mint mi lágyszívű anyucik.

Nos akkor hová tartozol??? Mert meg nem szeretnélek bántani. Isten látja lelkemen.

DE tényleg beletúrtál a hozzászólásaiddal a többségünk kicsi lelkébe.


Na viccet félretéve. Hogyhogy nemvolt idő beszoktatni a gyereket? Ezt nem értem. Én is lassan 32 leszek de az anyukám velem is ott volt. És Ő is kétkezű fizikai melós még a mai napig is. Szóval???

Lejárt a gyes és hopp már mentél is melózni??

2010. okt. 13. 13:36

Panka79!

Tényleg nem tudsz mit tenni, ez most sajnos "szívás", de hát produkál ilyet az élet, át kell vészelni sajnos.

Amúgy mondtak valamit, meddig tart a felújítás?

44. bettike2007 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 13:34
Jó jó megértem ha dolgoznod kellett,mert sokan vannak így,de nem hinném hogy az utcára kerültetek volna ha egy hetet szoktatod a gyerekedet,és nem is hinném hogy így volt,sehol sincs ilyen hogy beadom a gyereket első nap vadidegenek közé és csá,legalább is nálunk még egy ilyen eset sem fordult elő,pedig vannak egyedülálló szülők,nem is egy.
43. d0b7178f40 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 13:28

igaz. Legyen is életre való a gyerek. De a beszoktatás nem a munkaidő terhére megy. Mielőtt visszamész melózni előtte 2-3 héttel el szokták kezdeni a beszoktatást. És ez nem luxus.

Ez a "nem a két kezével kereste meg a rávalót" ez mit akar takarni??? Mert ezt többször is leírtad. Mire gondolsz??

42. d0b7178f40 (válaszként erre: 28. - Jéghegy)
2010. okt. 13. 13:24
:)
41. d0b7178f40 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 13:23

hát sajnos most az anyagiakban nincsen igazad Itthon vagyok. Igen mert várom a második babát. És nem kívánom senkinek azt a 40 e ft-os táppénzt meg mellé annyi kiadást, hogy nem tudom melyik csekket hová tegyem mert nem marad pénzem.

És képzeld én is dolgoztam mielőtt meg nem lett a fiam, és nem vakarászom magamat itthon.

Több gyerekhez viszonyítva nem kényes a gyerekem ,csak szereti a megszokott dolgokat.

Miért lenne butaság a másképp nevelés? Miért ugyan úgy neveled mint én vagy itt bármelyikünk? Nem. Mindenhol másképp van a nevelési szokás. Ki többet ki kevesebbet enged meg a gyerekének.

És lehet, hogy vannak olyanok akiket a szülők hátúlról tudnak segíteni, de sajnos nem ebbe a kategóriába tartozok. Mert mind a két oldalról csak adósságok vannak.

A páromat megbecsülöm. Mert minden nap friss étellel várom, ellátom a háztartást és odaadó párja vagyok. Ja és nem utolsó sorban IMÁDOM.

És sajnos hiába kerestem mellékállást, hogy kicsit jobban menjen a szekér, de itt a dunántúlon, ezen a részen még normál állást is alig találni, nem még melléket. Még takarítást is elvállaltam volna.

De sajnos nem.

Így marad a csekktologatás. meg a forintok élére rakása.

Ja és nem nyafogok. Meg szerintem a fórum indítója sem. Csak a véleményt kérte.


Talán egyedül neveled a csemetédet?Mert olyan dühöt érzek a mondataidból, hogy elképesztő.?

2010. okt. 13. 12:58
A másik pedig ha valaki dolgozik nem hiszem hogy csúnyán néznének ha nem délben megy a szülő,mert hát dolgozik,akkor van ilyen ha a másikkal otthon van anyuka vagy kismama akkor kár a gyerkőcnek a bölcsiben,oviban lennie du-ig estig...
39. bettike2007 (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 12:53
Van hogy nekünk is segít gyerek pakolni,sőt ha szétdobálta igen is segítsen,mivel itthon is ezt tanítom a gyereknek.Bár azt nem hiszem ha a szülő ezért szól megbüntetik a gyereket és a nem alvásért sem legalább is nálunk ilyenért nem büntetünk,sajnos tapasztalom hogy a szülők sok mindent túlreagálnak és olyanokat adnak fel feladatnak hogy csak nézek..nem éppen rád értettem.
38. bettike2007 (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 12:50
Sajnos kevés a pénz.A tanárok nem tudom mennyit kapnak,de mi a minimálbért.És bizony nem fizetnek ki ha fél órával előbb vagy később viszi el anyuka a gyerekét.
2010. okt. 13. 12:49
Én bölcsiben dolgozom és van úgy ha szabadságolás vagy nyári szünet van és kevesebb a gyerek vagy a kolléganők nincsenek bizony összevont csoportok vannak vagy én megyek át egy másik csoportba addig a pár napig hétig vad idegen gyerekekhez,ilyen előfordul.
36. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - OlíviaAnna)
2010. okt. 13. 12:21

Sajnos igen, manapság csak akkor várható bármi, ha magánorvosod van, magán iskola, óvoda, stb.

A tanárok, orvosok, stb. fel vannak háborodva a kevés fizetésük, így sokan azt gondolják ennyiért ez jár.

Felesleges szólni csak a gyereknek ártunk vele. Tapasztaltam.

És igen Józsi régen, de nem felejtek olyan könnyen:)

Mivel este 6-ra értem a gyerekemért az óvodába, nem néztek szépen rám. Sokszor ugyanazt mondták nekem mint itt sokan, hogy érzéketlen vagyok. Nem azért nem vittem haza a gyerekemet délbe, mert nem szerettem, hanem azért mert addigra értem oda a munkámból. A munkáltatót nem igen érdekli, hogy az óvónéni csúnyán néz. Az óvónénit ezért fizetik. Az én gyerekem pakolta össze az összes játékot, ő tette fel a székeket. Gondoljátok, hogy tetszett, hogy az én gyerekemet alázzák meg? De ha szóltam, akkor napokig büntetésbe állt. És elég volt az is, hogy azért büntették, mert nem aludt délután. Bár javasoltam, hogy a büntetés helyett inkább foglalják le.

Akárhogy sajnáltam, más lehetőségem nem volt. A gyereknek semmi baja nem lett. És nekem sem.

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Jéghegy)
2010. okt. 13. 12:10

Nem ismersz, így nem tudod, hogy mennyire érzékeny vagyok. De nem zavar, ha nem veszik észre mindig, mert akkor kihasználnak szokás szerint.


Tehát olyan vagyok mint mindenki, nem vagyok erősebb, sőt sokszor kapok azért mert túl érzékeny vagyok. A férjem szerint egy nyámnyilát neveltem a fiamból. Na, ez sem tartozik ide.

Nem vagyok szerencsésebb sem, és sosem volt szinte szerencsém:)

34. Vikianya (válaszként erre: 32. - OlíviaAnna)
2010. okt. 13. 11:48
egyet értek veled. Rossz volt a szervezés és szerintem a tájékoztatás is
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook