Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az OTP milyen időközönként utal a számlákra? fórum

Az OTP milyen időközönként utal a számlákra? (tudásbázis kérdés)

11. kisfüles (válaszként erre: 7. - Globus)
2016. okt. 4. 04:26

Kedves Globus

Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Igen.Pontosan így értettem.

10. Channa* (válaszként erre: 5. - Yoppa)
2016. okt. 3. 19:08
Már óránként teljesül.
9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Yoppa)
2016. okt. 3. 17:38
Na arra várhatsz :DD
8. syria (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2016. okt. 3. 16:09

A fizetési megbízások teljesítésével kapcsolatos fogalmak:

Benyújtás: Fizetési megbízás átadása az OTP Bank Nyrt. részére papír alapon vagy elektronikus úton.

Beérkezés: Az OTP Bank Nyrt.-hez benyújtott fizetési megbízás OTP Bank Nyrt. általi érkeztetése, melynek során a beérkezés időpontja (év, hó, nap, óra, perc) rögzítésre és tárolásra kerül.

Átvétel: Az az időpont, amikor a beérkezett fizetési megbízás OTP Bank Nyrt. általi formai és tartalmi ellenőrzése, majd ezt követően a fedezet rendelkezésre állásának vizsgálata megtörténik.

Végső benyújtási határidő: Az OTP Bank Nyrt. által meghatározott olyan, a munkanap záró időpontját legfeljebb kettő órával megelőző végső határidő, amelyet követően beérkezett fizetési megbízást a bank a következő munkanapon átvettnek tekinti.

Munkanap záró időpontja: a Bank által különböző ismérvek alapján (így különösen a devizanem, a benyújtás helye és módja, a bankfiók nyitva tartási ideje, a fizetési mód, a fizető- és elszámoló rendszerek sajátosságaira figyelemmel stb.) meghatározott azon időpont, ameddig a bank az adott fizetési megbízást átveszi. A munkanap záró időpontját követően beérkezett fizetési megbízást az OTP Bank a következő banki munkanapon átvettnek tekinti.

Munkarend: Az adott naptári napra vonatkozó banki nyitva tartás.

Munkaszüneti napok körüli munkarendváltozás miatti szombati banki munkanap: Azok a szombati naptári napra eső banki munkanapok, amikor az OTP Bank azért van nyitva, mert az adott évi munkaszüneti napok körüli munkarendről szóló jogszabály az adott szombati naptári napra munkanapot ír elő.

Amennyiben a fizetési megbízásokkal kapcsolatos bármely határidő munkaszüneti napra, vagy bankszünnapra esik, határidőnek a következő banki munkanapot (továbbiakban: munkanapot) kell tekinteni.

A jelen hirdetményben feltüntetett benyújtási határidők a bankfiókok nyitva tartási idejében

értelmezendők.

Az OTP Bank fenntartja magának a jogot, hogy a megbízások átvételére megjelölt időhatárokat alkalmanként egyoldalúan meghosszabbítsa. A meghatározott átvételi időszakok banki munkanapokra értendőek, munkarendi változások esetén a mindenkori közzétett, adott munkanapra érvényes banki munkarendnek megfelelően.

7. globus (válaszként erre: 5. - Yoppa)
2016. okt. 3. 15:39
Szerintem úgy értette, hogy napközben is érkezhet-e a számlára, például délben, vagy délután kettőkor... :)
2016. okt. 3. 15:30
Igen, ha pénzt vársz, akkor azt csak egyszer fogod megkapni, de óránként nézegetheted a számládat.
2016. okt. 3. 15:29

A magyar bankrendszerben az utalás bankok között 4 órán belül teljesül.

De a kérdést én sem értem, milyen pénzt utalna óránként az OTP? Kérlek, pontosíts, így értelmezhetetlen a kérdésed.

2016. okt. 3. 14:33

Nagyon szép napot kedves kisfüles, és minden kedves felhasználó!



Nem az OTP utal, hanem aki fizet. Netbankon keresztül.

Vagy az OTP-nél van valami életjáradékod?

De azt is csak egyszer utalja át.

Már ha nem úgy kérted, hogy óránként...Bár nem tudom, lehet-e ilyen extrém pénzmozgást kérni...


Vagy több helyről vársz pénzt???

2016. okt. 3. 14:26
1 órán belül
2016. okt. 3. 14:25
Az otp-t kerdezd.
2016. okt. 3. 14:24
Én úgy tudom, hogy naponta többször utal az OTP pénzt a számlákra.Mikor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook