Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ötéves lányom nem tud a wc-be kakilni. Mit tehetnék? fórum

Az ötéves lányom nem tud a wc-be kakilni. Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


18. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 1. - 17f0a83dd5)
2011. nov. 18. 21:29

Nem bántásból,de kétnaponta írsz ki fórumot (tudásbázis kérdést) vmelyik gyereked wc-zési problémái miatt... Ez elég furcsa :S


Van amelyiknek sikerül ez a roppant bonyolult feladat???

2011. nov. 18. 20:19

-A nyugodt légkör és a kényelmes ülés szerintem is fontos,egyetértek az ülőkeszűkítővel.

-Kérdés lehet az is,hogy most miért akar annyira wc-be kakilni?Meg akar felelni valakinek?A görcsös akarás is lehet akadály.

-Olyan gyerek is van,aki azért nem kakil wc-be,mert akkor "elveszíti" a termékét,míg a biliben ott marad (egy ideig),nem biztos,hogy ez tudatos érzés.

-A hosszas üldögéléssel nem értek egyet,mert átirányul a figyelem a beszélgetésre,játékra,és az inger nem jön hamarabb.

-A wc-t csak arra használjuk,és annyi ideig,amíg szükséges,nem való játékra,büntetésre...inger-meló-törlés-kifelé...

16. 91d4989ab9 (válaszként erre: 13. - Bc43550d43)
2011. nov. 12. 14:07
aranyér kialakulhat sok wcén üléstől is
15. 91d4989ab9 (válaszként erre: 14. - 17f0a83dd5)
2011. nov. 12. 14:06
vegyetek gyerekülőkét rá meg sámlit a lába alá, te tudnál láblógatva xarni?egy oriásvécébe?
2011. nov. 12. 14:01
nem fél a wc-től, nem szorong rajta. csak nem jön ki neki a wc-n a kaki.
2011. nov. 12. 13:50

Többen írták hogy nem jó sokáig ott ülni a Wc-n mert félelmet kelt és büntetés jellege lehet! Itt nem az a kérdés hogy a gyerek nem is mer ráülni a Wc-re hanem hogy a kaki nem akar bele menni!

Támogató körülményeket kell számára biztosítani ha biztonságban érzi magát akkor idővel jön a kaka!

Ehhez idő kell új helyzet a pisi könnyen jön a kaki nehezebben!

Valaki írta hogy a sokáig ül a Wc arany eret kap kérem nézen utánna hogy alakul ki az arany ér nem akarok senkit megsérteni!

12. jooeva
2011. nov. 12. 13:30

Fontos, hogy kényelmesen üljön, el tudja lazítani az izmait.

Nálunk sámli van és olyan kombi wc-ülőke, amiben van gyerekülőke is, az pont akkora, hogy nem esik bele, szépen tud ülni rajta.

Szerintem sem jó ötlet sokáig ott ültetni, mert nem is egészséges és kialakíthat félelmet, akár bünti jellege is lehet.

Kezdetnek már az is jó, hogy biliből a termést együtt öntitek bele a wc-be, ő húzza le, elköszönhet tőle stb.

Nálunk egyik gyerek sem kakál az oviban/suliban, mert ott nem olyan nyugodt, mint itthon.

2011. nov. 11. 20:52
ne tegy semmit!! ne kerits nagy feneket az ugynek. Minden alkalommal amikor ra akar ulni, tamogasd benne. Amint az elso sikerul, nem lesz gond tobbe!!Ha turelmesen varjatok, hamarabb eljon mint gondolnad.
2011. nov. 11. 20:41

frankó aranyeret lehet kialakítani a többórás vécénültetéstől....


lehet, hogy beválik a trükk: tegyél valamit a lába alá, így olyan, mintha biulin ülne, "alá van támasztva", nem húzza annyira a gravitáció a kagylóba, lehet uyganis, hogy kicsit attól parázik (tudat alatt),hogy beleesik,és ezért feszült és nem megy a dolog.


ez csak egy ötlet.


igazából nekem az is fura, hogy 5 évesen bilizik...

9. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 17f0a83dd5)
2011. nov. 11. 20:40

az ovis miniwcbe tud?


mert akkor gyerekülőke kell neki meg egy lábtartó sámli:d

2011. nov. 11. 19:46
Gyerek ülőkét használunk és lábtartót is így biztonságban érezheti magát!
2011. nov. 11. 19:44

Nem kell aggódnod csak nyugtasd meg a kislányt náluk ugyan ez volt csak nem bilibe kakilt előtte hanem a pelusba még négy évesen is!

Mi azt csináltuk hogy addig űltünk a Wc ben ameddig nem sikerűlt a kaki első alkalommal 1 óra után jött ez neki örömet okozott! legközelebb is melette ültem és szintén hosszabb időbe telt lényeg hogy nem hagytuk egyedűl ha kellett fogtam a kezét biztattamhogy "nyomikázzál sőt "segítettem" nyomni!! Ez most januárban kezdődött a mainapig együtt kakilunk mert igényli de most már 5-10 perc alatt meg vagyunk a pisilés már két éve önállóan megy aWc-be A kislányom most 4 éves és 8hónapos

6. 48bf8c027e (válaszként erre: 1. - 17f0a83dd5)
2011. nov. 11. 19:44

Szia!

Lehet kapni wc ülőkét próbáljátok meg azzal. Annak a pereme akkora mint a bilié. Hátha azzal sikerül neki.

2011. nov. 11. 19:42
öt éves eddig mindig bilibe kakilt.
2011. nov. 11. 19:40
a lányom csak wc-be szeretne, de nem jön össze neki.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - 17f0a83dd5)
2011. nov. 11. 19:40
Öt éves?
2. scorpiolady (válaszként erre: 1. - 17f0a83dd5)
2011. nov. 11. 19:39
Szia, az én fiam négy éves és ő nem hajlandó csakis bilibe kakilni, wc-n neki se megy. Néha ha van kedve akkor sikerül. Már minden praktikát kipróbáltam én is kíváncsi vagyok a többiek tapasztalatára.
2011. nov. 11. 19:36
mostanában az a mániája, hogy ő szeretne nagylány lenni. ezért döntött ugy egyik napról a másikra, hogy a wc-be fog ezentúl kakilni a bili helyett. csakhogy a wc-n akárhogy erőlködik nem tudja a kakit kinyomni, csak a bilibe megy neki. minden sikertelen wc-be kakilás után nagyon szomorú és csalódott lesz, nincs megelégedve önmagával. a többi törekvései sikerülnek neki, csak ez nem. hogy lehetne rajta segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook