Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az osztálypénzről fórum

Az osztálypénzről (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 13. 23:05

Nekem középiskolás tapasztalataim vannak. Tanáriak. Kezdjük ott, hogy a szülői aktivitás nem túl nagy (szakiskola). Az összege 200-300 Ft volt. Az szmk-s szülő elköltözött, a (gyerek maradt). Pénz nuku. A feljelentés akadálya, hogy nem volt róla papír. Nagy nehezen nagyjából akkora összeget elküld. Igazgatói utasításra (naná, hogy szóban, kettesben)én szedtem onnantól kezdve.

A színház, az osztálykirándulás munka. Ezért semmiféle fizetést nem kapok (nem számolhatom el). Én elvárom, hogy ezért plussz költségem ne legyen. Nyilván ez a szállást, buszt jelenti. Nem viszem a családomat, és én fizetem a kávét, stb a sofőrnek. És mindig sikerül többet költenem, mintha otthon lettem volna.

Nekem furcsának tűnne, hogy menjek el pl.: musicalre (amit nem szeretek, de általában erre szoktak menni), fizessek érte, és viseljem a felelősséget is.

42. klenca (válaszként erre: 41. - Sirga)
2009. ápr. 17. 15:19

Az egyik osztályban én kezelem az osztálypénzt:


Van egy bankban egy osztályszámlánk, oda lehet befizetni online, utalással, vagy aki a szülőin nekem odaadja a pénzt, azét másnap a gyerek nevével beteszem a bankba.


Havonta küldöm az "állást" az ofőnek, s egy cetlit, amin mindenki a SAJÁT állását tekintheti meg. Csak így vállaltam. Aki közben elköltözött, vagy osztályt váltott, annak visszafizettük a pénzt.



A másiknak ( a ballagónak) az osztályában besegítek amikor kell.

A tavalyi osztálykiránduláson megspóroltunk elég sok pénzt, ezért az első félévre nem szedtünk be egy fillért sem, mert elég lesz a második félévi.

41. Sirga
2008. dec. 30. 10:43
Ami hirtelen eszembe jut: fiam ballagása előtt megkérdezte az szmk-tag szülő, van-e ötletem a maradék pénzre vonatkozóan. Nem nagy összeg, tehát a szülőnek visszaküldeni nem lenne érdemes - 1-200 Ft/fő -, ezért arra gondolt, mindenkinek venne valami apróságot a pénzből, és azt rakná a tarisznyába. Kicsit tanakodtam, majd abban maradtunk: ha nem talál rá jobb megoldást, beleteszi a pénzt a tarisznyába. Azóta se hallottam róla ... :(
40. -agi-
2008. nov. 25. 10:51

Sziasztok! Nálunk is van osztálypénz. Betekintési jogom szülöként állitólag nincs, hogy mégis mire költik és mennyien fizetik. Ami bosszantó még az egészben, hogy kb 6-8 gyerek van akik semmit nem fizetnek és ugyan ugy megveszi pl. a Miki csomagot a tanitó ezeknek a gyerekeknek is.

Ja és 20 az osztálylétszám, szóval nem kicsi a nemfizetök aránya.

39. 01c8755c79 (válaszként erre: 37. - Laguna)
2008. okt. 14. 08:04

... sajnos ez van az állami fenntartású intézményeknél. Anyu óvónő volt, és én is állami cégnél dolgozom, de nem az oktatásban. Fejlesztésre 0 Ft... , ha valamire szükség lenne, közlik, hogy örüljünk, hogy még a fizetésünket utalják. A kocsik sorban kirohadtak az emberek alól. Mondták, hogy használjunk saját gépkocsit... hja, csak éppen a munkaterület erdő, mező.. stb... aztán használd a saját gépkocsidat.

Nálunk a suliban van, hogy a tesi órákat olyan címen támogatjuk, hogy átalakultak sportkörré... vagy egyesületté... nem is tudom már, és így évente 1.000 Ft-ot kérnek gyerekenként a szülőktől, abból veszik a sporteszközöket, amiket tornaórán használnak, mert különben nem lenne. Függönyt a szülők vesznek az osztályba (ezt tavaly megvettük), az idén a padokat csináltatjuk. (.... és mellékesen néhány tantárgyat én is tanítok meg a gyerekemnek, ... akkor? ....)

38. HViki (válaszként erre: 37. - Laguna)
2008. okt. 14. 07:21
Szerintem nem.
37. laguna
2008. szept. 25. 11:02

Nálunk az oviban 2000ft-ot szednek írószerre,plussz 400-at teára,mert főznek a csoportban ,-plussz színház + kirándulások,+ év végi kerti parti ahol szintén becsület kassza van kirakva.De ami nálam mostmár betette az ajtót minden év elején téglajegy most függönyre,most szőnyegre,most tvre,dvdre.Én úgy gondolom persze segíti az ember a fejlődést hisz a gyermekem ott van napi 8 órát,de ami sok az sok!

És hozzáteszem az udvaron még egy hinta sincs -mert nem úniós volt lebontották a régit,újra meg nincs.

JA és a legújabb hogy a gyereket jó lenne ha a gyeses, állást keresők, és aki csak ráér,és teheti tegye meg hogy délben haza hozza gyermekét!

Mindez egy megyeszékhelyü kertvárosi óvodában.

Szerintetek ez normális?

36. HViki
2008. szept. 24. 23:23

A fiam most 4-es. Nálunk végig volt osztálypénz. Én lettem a szerencsés aki ezt kezeli. Készítettem táblázatot, és abban látszik ki hol tart a befizetéssel, mennyit és mire költöttem. Ezzel szülőin akár el is tudnék számolni, de eddig még nem kellett. Mikor elkezdtem mondani, mindig leintettek. Idáig havi 300,- Ft-ot fizettünk, amit idén felemeltünk 500,- Ft-ra, mert szeretnénk a kirándulásra is spórolni belőle. Nálunk minden ajándékozás ebből megy. A tanároknak névnapi, karácsonyi, pedagógusnapi, év végi ajándékok, a gyerekeknek a karácsony, gyereknap, nőnapi ünnepségek. Szó se róla, év végére el is fogy, de jut mindenre. Nálunk a tanárnő maga fizeti a kirándulás rá eső részét. Sőt, tavaly a kirándulás részét képező hajóutat az egész osztály részére fizette.

Fénymásolási díjat idéntől nálunk is kérnek, és külön fizetjük még a színházbérletet is.

35. megryan (válaszként erre: 28. - 01c8755c79)
2008. szept. 24. 21:02

Én is osztfőnök vagyok.

Az első szülőit azzal kezdem, hogy addig nem mehetünk haza, amíg valai el nem vállalja az SZMK-t, mert muszáj.

Eddig mindog hamar megunta valaki a csendes ücsörgést. Nálunk is volt oszt pénz, hiszen valamiből venni kell az anyagot kerácsonyi, anyák napi stb. ajándékra is.

Nekünk az oviban havi 1000 ft a tisztsági és csoportpénz, így nem kell zsepit, szappant, szalvétát, fogkrémet, fogkefét vinni, egy szülő veszik meg az összeset.

34. 3aeb86a367 (válaszként erre: 33. - 01c8755c79)
2008. szept. 18. 00:33
Én azt sem tartom tisztességesnek, hogy fénymásolásért elkérnek 1900 ft-ot. A nagyobbiknak is szoktak fénymásolni de sose kellett érte fizetnünk. Náluk nincs más mint a csoportpénz, havi 300 ft. Meg esetleg színházra kérnek. A kicsinél meg már az első osztály többe került mint a nagynál a három osztály. Nem beszélve arról, hogy a fiam az első nap tönkre vágta a vadonatúj tolltartóját, és hetente vesszük neki a 12 db-os színesceruzát. Kész anyagi csőd.
33. 01c8755c79 (válaszként erre: 32. - 3aeb86a367)
2008. szept. 17. 09:25
.. persze, ez változó... nálunk a kicsi osztályában pl. osztálypénzből, a nagy külön viszi... :o)
32. 3aeb86a367 (válaszként erre: 30. - 01c8755c79)
2008. szept. 17. 08:51
A farsangi sütire nem az osztálypénzből költenek, nekünk legalább is külön kell még azt is vinni.
2008. szept. 15. 13:36
Nálunk tavaly 1000 ft volt az osztálypénz középiskolában. Az osztálykirándulás 4700 volt két napra külön, egyébként mindent abból fizettünk és maradt 200 000 ft összesen idénre.
30. 01c8755c79 (válaszként erre: 29. - Frutty)
2008. szept. 15. 13:20
... pl. anyáknapi ajándékra... farsangi sütire... karácsonyi meglepire, esetleg ünnep előtti kreatív foglalkozáshoz a nyersanyagra... ilyesmiket szoktak venni többek közt. :o)
29. frutty (válaszként erre: 28. - 01c8755c79)
2008. szept. 15. 13:15

nálunk,most1000ftkelladni.

de különpénz kell a kirándulásra.szinház stb,

akkor,mire fizetek,?

pluszhavonta a meza mertnapköziotthonos 7000ft.

2008. szept. 8. 07:20

Nálunk volt egy év, hogy nem volt osztálypénzt, ugyanis nem volt szülő, aki kezelte volna... SZM-esnek nem jelentkezett senki. ... és működött az év így is.

Az elmúlt évben havi 2.000 Ft-ot fizettünk, hogy abból fedezik a kirándulást, év végén közölte a tanárnő, hogy nem viszi az osztályt kirándulni. Jövő héten lesz szülői, kiváncsi leszek a továbbiakra. :o)

A lánykának középiskolában már nem kellett fizetni semmi osztálypénzt... (színházbérlet van, az 8.000 Ft, fénymásolópapírt küldtünk, mást eddig nem jeleztek, de itt is a jövő héten van szülői.)

2008. szept. 8. 05:54

Nagyobbik fiam 3.osztályos, havi 300 ft az osztálypénz.

Kisebbik fiam most kezdte az 1.osztályt(más iskolába)neki előre az első félévre 2000 ft az osztálypénz, +1400 ft a fénymásolási díj, 2000 ft 4 színházbelépő, 1000 ft havonta a gyógytorna ha valaki kéri. A gyógytorna a nagyobbiknak is van, nem is kell külön kérni és nem kerül plusszba havi 1000 ft-ba.

2008. ápr. 17. 13:33

Mi a kisebbik fiamnak most 2.-os éves szinten 6000 Ft osztálypénzt és plussz 2000 Ft ajándék pénzt fizettünk.De ha bárhova mennek akkor azt külön fizetjük.Ebből csak a mikulás és a gyereknapra költenek.A többi felett a tanárnő rendelkezik.Persze ez csak a 6000 Ft-ra vonatkozik.Plussz félévente 400Ft napközi díj amire azt mondja a tanár,hogy ebből fedezik a délutáni szabadidőre a dolgokat.Ja és még félévente fénymásolóba papír az is 400Ft.ja és vannak 28-an az osztályba.A nagy az 8.-os neki éves szinten fizetünk 4000 Ft-ot most 8.-ba 5000Ft

de ebből mennek fagyizni is és az osztály kirándulásra is marad amit rájuk költsenek.

25. a7a90ace89 (válaszként erre: 15. - Tépőzár)
2007. nov. 8. 04:56
Na, igen! A szülő kezdeményezi, de kezelni...:((
24. a7a90ace89 (válaszként erre: 7. - 4e7c752558)
2007. nov. 8. 04:54

Nagyon sok igazságot írtál le.:((

Az én környezetemben levőkről reagálok:


21 éve vagyok a pályán és a mai napig felháborít és hányingert lapok akkor, amikor egyes kollégák "leadják a rendelést" az év végi, karácsonyi, születésnapi ajándékot illetően. Kettesektől meg a virágot is irigylik (a kollégák).


Sajnos az is divat, hogy úgy szedik az osztálypénzt a kirándulásra, vagy a színházpénzt, hogy a tanáré is benne legyen.

Nálam rossz szemmel nézték, amikor mondtam, hogy helyettem keressenek más kollégát, aki elmegy az 1 hetes erdei iskolába, mert nekem az túl drága (azon az 1 héten én nem itthon voltam, hanem az erdei iskolában lévő kollégák más osztályban lévő óráit tartottam meg).


Ez az ötlet viszont nagyon tetszik, hogy a tanár spórolja össue a pénzt a gyerekeknek. Ezt le is koppintom.:))

2007. okt. 14. 08:39
12-es vagyok, idén az osztálypénz úgy történik, hogy mindenki visz havonta kb. 2500 ft-nak megfelelõ összeget (az nálunk 30 lej)
2007. okt. 4. 10:39

Nálunk az oviban félévente eszközpénz:1500.-

csoprtpénz havi 500.-+színházbérlet 2000.-+úszás oktatás 20000.- ezeket szorozzuk meg kettővel,mivel két gyerekem ovodás. Ezenkívül minden héten vinni kell friss gyümölcsöket,havi újságok az oviban két gyereknek 1000.-, most rendeltem egy 8 részből álló könyvsorozatot ami 7000.- de mindig van valami amire pénzt kérnek az oviban.

Ja és ott van a páromnak a két iskolás gyereke. Az havi 30000.- Ebéd,osztálypénz,néptánc,sulis újság, szakversenyek(az sincs ingyen). Szerencsére bérletet nem kell venni mert minden gyereknek fizeti az iskola, aki iskolabusszal jár.

21. Bettibaba (válaszként erre: 19. - Daroki)
2007. okt. 4. 09:26

Persze hogy lehet tudni mire megy el. Ebből fedezik majd a kétnapos osztálykirándulást,és idén ballagnak is. Amúgy tényleg minden fillérről el tudnak számolni,és talán jobb is így,mint egyszerre fizetni ki két kirándulást...

Az osztálypénz itt sem kerül az ofő kezébe.

20. Bettibaba (válaszként erre: 16. - Bettibaba)
2007. okt. 4. 09:23
A kicsinek 500,bocs,elírtam. :(((
19. daroki (válaszként erre: 16. - Bettibaba)
2007. szept. 14. 18:57

Azt lehet tudni,hogy mire megy el ez a pénz havonta?Nekem ez rengetegnek tűnik!Persze más az,ha mennek több napos kirándulásra és akkor ebből a havonta befizetett összegből finanszírozzák a több napos ottlétet(kaja,szállás,egy fagyi,stb...)De ha nem erre megy el a lové akkor számomra felfoghatalan,hogy mire mernek elkérni ennyit havonta?

Nálunk a nagyobb fiamnál 250Ft/hó az osztálypénz,a kisebbik fiamnál 500Ft/hó.Kislányomnál félévre előre befizetjük,ami 1500Ft.Ezek teljesen korrekt árak.

Nálunk még annyi,hogyha lesz Erdei iskola(ez 16-20ezer Ft szokott lenni)5 napos azt külön kell beküldeni.Aki tudja egybe fizeti aki nem az több havi részletre lebontja magának.

Ha mennek színházba,egy napos kirándulásokra azok szintén plusz pénzt jelentenek(vonaljegy,belépők mondjuk egy múzeumba,stb...)

Az osztálypénz nem kerül az ofők kezébe,a csoportpénzt viszont az óvónénik kezelik.

18. Kata óvónéni (válaszként erre: 13. - Iker fiúk)
2007. szept. 14. 18:37
Az én cspoportomban is szedünk csoportpénzt.Igazatok van,a törvény elvileg ezt tiltja.Azt,hogy mire költjük?Hát nem keresetkiegészítésre!És abban is igazatok van,hogy a fenntartónak kellene állnia sok mindent.25 főnél ez tényleg szép kis összeg.DE!!!Mi ebből vessszük meg a Mikuláscsomagokat,a karácsonyfát,a karácsonyi ajándékjátékokat,anyáknapi ajándékot,ballagó könyvet,tarisznyát,ajándékot....hosszú lenne felsorolni.És mire eljön az évvége,mindig kiürül a kasszánk is.De mi minden fillért a gyerekekre költünk.Van egy füzetünk,amiben felvezetjük a bevételt,a kiadást.Mindenről számlát kérünk és a szülők ezt a "könyvelést"bármikor megtekinthetik.És én lennék a legboldogabb,ha ilyesmire nem lenne szükség!
17. Nikice (válaszként erre: 15. - Tépőzár)
2007. szept. 14. 12:39

Azért szerintem nagy terhet vesz le a vállunkról, hogy a csoportpénzből megveszi, amire szükség van, de jobb lenne kicsit együttműködöbbnek lenni, és ha kérünk valamit, az legyen ugyanolyan foontos, mint mikor ő kér valamit.


És hát őszintén szólva, az szmk-s szülő legtöbbször, (tisztelet a kivételnek!), olyan minden lében kanál, nagyszájú szülő szokott lenni (nálunk 3-ból kettő) aki nagy ívben fütyül a szerényebb hörülméynek között lévőkre. De nem akarom bántani őket, mivel mégiscsak elvállalták, ha nem tetszik, csináljam én, nem igaz?

2007. szept. 14. 09:40

Gyermekeim most kezdték a 8.-ik osztályt. Havi 1500 forint/fő az osztálypénz. A kicsi másodikos,náluk 1000 forint. Ez 3500 forint havonta.

A szülői munkaközösség tagja pedig minden évben elszámol a pénzről. Számlákkal,bizonylatokkal.


Egy dologra kell ügyelnem nagyon:ki ne maradjon egy hónap. Mert akkor a következő hónapban húzós az a 7000.

2007. szept. 14. 09:18
Az oktatási Törvény tiltja, hogy az iskolákban, óvodákban osztálypénz, közösségi pénz gyűjtessék. Az úgymond a szülők kezdeményezéselehet csak, és a pedagógus azt nem kezelheti!!!
14. Nikice
2007. szept. 14. 07:49

Nekem is elég szélsőséges érzelmeim vannak a szó hallatán...


Egyrészt, nem hiszem, hogy bármelyik pedagógus ebből szeretné kipótolni a jövedelmét, nem feltételezem senkiről, hogy azzal nem megfelelően bánik...egyrészt...


Másrészt viszont vannak problémáim, mert (mi még csak ovizunk!) a csoportpénzt azért emeltük meg ismételten, hogy ne kelljen már a papírzsepit félbevágni, egy 25 fős csoportban jusson már annyi, hogy akár egy egész zsepit is lehessen adni a gyereknek! Naná, hogy azóta is félbe vannak vágva a zsepik, mondván, hogy a gyerekek egyszer használják, és már dobják is ki, pazarolnak! Kérdezem én, aki volt már anyuka, van fogalma arról, hogy egy náthás időszakban kb egy fújásra mennyi váladék távozik, és ha fél zsepid van, akkor hova kerül a többi? És egy 5 éves mit fog csinálni? Kirohan szakszerűen kezet mos, majd visszamegy játszani? Hmmm...szerintem beletörli a pólójába (játék közben nem ezzel fog foglalkozni, suttyba dobják a 8-kor elhangzott szülői instrukciókat)és fetőz,és fertőz...Tehát kiindulva a korábbi hozzászólásból, ha én adom be a pénzt, és én vállalom, hogy többet adok, miért nem kutya kötelességük a felhasználásról tett javaslatot betartani? Ez csak egy példa. Jelzem újságot vetetnek, mert nincs pénz feladatlapokra, gyümölcsöt viszünk, mert a menzában elvétve adnak. Ez nyílván nem a pedagógus bűne, de az már igen, hogy a havi "feladatos" újságot üresen hozza haza a gyermekem. És nem csak az enyém. Egyik oldalon hallom, hogy semmire nincs pénz, másik oldalon meg pazarolnak. Az évvégén megmaradt közös pénzt utólagos engedelmünkkel az óvónéni felajánlótta az ovi számára, mert abból polcokat akarnak csináltatni. Köpni nyelni nem tudtunk! És azzal érveltek, nekünk is jobb, ha nem dől a gyerekre a 15 éves polc. Milyen igaz!

Ha legalább tudnám, hogy az a polc az én gyerekem csoportjába fog kerülni!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook