Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az orvosok véleményét már hallottam, és a tiétek? fórum

Az orvosok véleményét már hallottam, és a tiétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
39. 585a7aa9ec (válaszként erre: 37. - Unom)
2019. febr. 2. 14:54
lehet hogy így van
38. timycat (válaszként erre: 36. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 13:53

Amikor lentebb írtam a hallal kapcsolatban "rendeltetésszerű használatot" szinte éreztem hogy előkerül a hüvelyi fertőzés. Ne dugdossunk kajákat se főve se nyersen pláne ne mosatlanul a hüvelybe. Terhességtől független 😊 Viccet félretéve,

A toxot ha egyszer fertőződtél korábban akkor ready vagy, nincs gond. A liszterózis nagyon ritka, a mi kultúránkban, magyaros ételekben pláne, és az egy teljesen tehertelen egészséges felnőttet is ledönt, nem a terhesekre van kihegyezve, szalmonella dettó. Mindkettő helyből nekiugorva képes kinyírni egy embert. Aztán mégis ritkán fordulnak elő. Némi víz és hőkezelés a titka.


Szóval hagyd abba ennek a rengeteg "sületlenségnek" (újabb szóvicc ma nagyon brillírozok) az olvasását mert becsavarodsz

37. unom (válaszként erre: 36. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 13:44

Te úgy gondolod, régen kevesebb volt a magzati halál? Tévedsz, csak akkor általában belehalt az anya is.

Nem csináltak nagy ügyet belőle, az élet része volt.

36. 585a7aa9ec (válaszként erre: 33. - Timycat)
2019. febr. 2. 13:40

Terhesség nélkül nem feltétlenül, a mi immunrendszerünknek ezek a bacik, meg se kottyannak, de egy magzatnak ha bejut hozzá, akár végzetes is lehet.

Szóval, ha ilyesmiket eszel, bizony lehetnek gondok, főleg ha épp meg van repedve a magzatburok, akkor akár a hüvelyedből is bejuthat a picihez bármi, és az neki végzetes, ezért fontos a higiénia.

De pont ezt írtam a legelején, őseink nem tisztálkodtak, nyers halat ettek, mégis szültek egézséges babákat, csak furcsa hogy a mai nők, ennyire le vannak gyengülve, vagy nem is tudom miért.

35. 585a7aa9ec (válaszként erre: 34. - Bless the child)
2019. febr. 2. 13:36
34. Bless the child (válaszként erre: 32. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 13:13
Ez melyik honlap?
33. timycat (válaszként erre: 32. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 13:08
Ezeket terhesség nélkül is be kell tartani. Kivéve a tojás mosást. A tojást közvetlen felhasználás előtt szükséges megmosni. Van rajta valami természetes védőréteg ami pont a bacik szaporodását akadályozza. Természetesen tartsd külön a mosatlan tojást a többi ételtől
2019. febr. 2. 13:05

A fejlődő magzatot a méhlepényen és a köldökzsinóron keresztül táplálja az édesanya, ezért nagyon fontos, hogy figyelj a megfelelő minőségű étel- és tápanyag bevitelre.

Vannak olyan ételek, amelyek a várandósság hónapjaiban kerülendők, mert a lepény nem tudja az összes vírust és baktériumot távol tartani a magzattól. A leggyakrabban előforduló baktérium, amely problémát okozhatnak a kismamának, a toxoplasma, amely a toxoplasmosis nevű betegséget okozza és a listeria monocytogenes, amely a listeriosis nevű betegségért felelős. A szalmonella nevű baktérium is ide sorolható.


Paraziták a tányéron?


0009858_1.jpg ()

A liszteriózis

A liszteriózist okozó baktérium étellel terjed és akár a hűtőben is képes elélni, ezért mindig figyelj az étel helyes tárolására. A legnagyobb veszélyt a nem megfelelően hőkezelt tej és tejtermékek, a máj és a belőle készült ételek, valamint a lágy sajtok jelentik. A tünetek eléggé változatosak és egyénenként eltérőek lehetnek: a leggyakoribb az influenzaszerű megbetegedés, láz, fejfájás, a központi idegrendszeri problémák és a hasmenés.

Milyen problémát okozhat várandósság idején?

– Koraszülés, vetélés, magzati elhalás, agyhártya-, agyvelő- és tüdőgyulladás.


A toxoplazmózis

A betegséget okozó parazita élelmiszerekben (nyers hús és zöldségek), illetve házi kedvenceink szervezetében (pl.macska) található. Ezért nagyon fontos a húsok megfelelő hőkezelése és az alapvető higiéniás szabályok betartása.

Milyen problémát okozhat várandósság idején?

Vetélést, a magzatnál fejlődési rendellenességet okozhat.


A szalmonella

A betegség hányással, magas lázzal és kiszáradássól járó ételmérgezés. Az édesanya nagyon rosszul lehet tőle.


Ne feledd:

Ezek a baktériumok természetesen csak akkor jelentenek veszélyt, ha az anyán keresztül eljutnak a babához.


Mit nem fogyaszthatsz a 9 hónap alatt:


Nyers vagy lágy tojás, otthon készített majonéz, tartármártás – a szalmonella veszélye miatt.

A lágy, érlelt és penészes sajtok (pl. a Brie típusú, Camambert) – a liszteriózis veszélye miatt.

A pasztőrizálatlan tejtermékek, amelyek liszteriózist és toxoplazmózist okozhatnak.

Az előre csomagolt szendvicsek, saláták – a liszteriózis és a szalmonella fertőzés miatt

Minden májból készült étel, mert liszteriózist okozhat.

A nyers, vagy „angolosan” elkészített húsok (pl. tatárbeafsteak) – a toxoplazmózis és a szalmonella veszélye miatt.

A mosatlan zöldség, illetve minden olyan zöldség és saláta, amely előre van csomagolva – a liszteriózis és toxoplazmózis fertőzés miatt.

A tengeri halak és a folyóvízi halak, ha nem tudjuk, hogy hol fogták ki őket. Ezek a halak rengeteg olyan baktériumot, kémiai anyagot tartalmazhatnak, amelyek mérgezést okozhatnak.

A kagyló, rák és az osztriga

Néhány konyhai alapszabály, amelyet még fontos betartanod!


Főzés előtt alaposan moss kezet!

A zöldséget és a gyümölcsöt (az előre csomagoltat is) jól mosd meg és tartsd a hűtőszekrény alsó ládájában!

A nyers húst tartsd elválasztva a többi ételtől és takard le!

Használj külön deszkát a húshoz.

Nyers hús elkészítése után azonnal mosd el a deszkát és a kést. Utána alaposan moss kezet mosószerrel!

Ha van háziállat a lakásban, tartsd távol a konyhától!

Alaposan süsd át a húst, ne maradjon nyers!

A tojást mielőtt betennéd a hűtőbe, mosd meg alaposan! Tárold külön a többi ételtől!

Ha megmaradt az étel, akkor célszerű hirtelen lehűteni és amikor újra melegíted, felforralni!

31. timycat (válaszként erre: 30. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 13:05
A halakat a testükben felhalmozódott higany, tengeri herkentyűket még az allergia miatt nem javasolják terhesen. Egyik sem okoz fertőzést, ha "rendeltetésszerűen használod". Nem vagyok nagy hal illetve tengeri herkentyű evő tehát ezekkel nekem nem kellett megbírkóznom.
30. 585a7aa9ec (válaszként erre: 29. - Timycat)
2019. febr. 2. 12:59

Hát ez is igaz. Lehet hogy túl sokat olvasgatok ilyeneket.

A minap pl megkívántam a lazacot, megsütöttem volna. Vagy 10 percet álltam a boltba és nézegettem, majd letettem , 5 perc múlva visszamentem, de nem vettem meg, féltem, hogy elkap a pici valami fertőzést.

Lehet hülyeség de pedig ilyesmikkel riogatják az embert a neten.

29. timycat (válaszként erre: 26. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 12:38

Jesszus.


A sport tiltás badarság. Persze ne terhesen kezdjen valaki élsportolni, de aki addig rendszeresen sportolt az nyugodtan folytathatja, nyilván a világcsúcsot nem terhesen kell megdönteni. Aki edzett annak egy normál edzéstől nem megy 120 fölé a pulzusa ha mégis picit pihen aztán folytatja.

Én nem szedtem vitamint, 4-5. hónapig futottam, utánna már csak kondiztam meg gyalogoltam. Persze megkérdeztem a dokit, aki annyit mondott hogy amíg jól érzem magam a "fejem tetejére is állhatok" miért hagynám abba a sportot ha addig napi szinten az életem része volt.


Különösebben nem kerültem semmilyen ételt, ettem mindent amit előtte. Kivéve a vanillia, attól rosszul voltam és azóta se bírom, kb 11 éve.


Kutyánk, macskáink, papagájunk, nyúlunk volt, se a doki, se a védőnő nem borult ki ettől.


Az első terhességem minden gond nélkül lezajlott, a második késői elhalással végződött. Mindkettőnél ugyanúgy csináltam mindent, időben sem vilt nagy táv kögtük, a terhességek ugyanattól az apától voltak mégis teljesen máshogy végződtek.

Az orvos annyit mondott, hogy ez előfordul fel kell állni és továbbmenni.


Hagyd abba a rémhír olvasást. Az hogy minden rendben volt nem okoz akkor szenzációt, nem írnak róla annyit, mint azokról az esetekről amikor félresiklott valami.

28. globus (válaszként erre: 26. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 12:33

Feltételezhetően azért fertőződött a magzatvíz, mert az elhalt baba úszkált benne, ki tudja mióta. Mérsékelt sport kifejezetten egészséges még annak is, aki korábban nem mozgott.

[link]

Az, hogy ne lehetne felvágottat, sajtot enni, még nem is hallottam. Romlott, félig nyers, hőkezelés nélküli étel mindenkinél betegséget okozhat.

27. unom (válaszként erre: 26. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 12:29
A magzatvíz megfertőződhet, de nem attól, amit megeszel.
26. 585a7aa9ec (válaszként erre: 24. - Bless the child)
2019. febr. 2. 12:24

De pedig tele van a net ilyenekkel.

Én azért olvasgatok, nehogy valamit rosszul csinéljak.

Azt írják, ne egyél felvágottat, sajtot, lazacot, mert olyan bacik vannak benne ami átjut a méhlepényen. Egy 24 hetes kismama meg azt írta, meghalt a mgzat, boncolás után kiderült, hogy fertőzött volt a magzatvíz. Meg azt olvasni, hogy nem szabad sportolni, mert ártasz a babának, mert ha sportolsz akkor a pulzusod felmegy 140 fölé.

25. globus (válaszként erre: 20. - Unom)
2019. febr. 2. 12:21
Jobb lenne, ha gyorsan leszokna róla, mert ha megszületik a baba, meg fog bolondulni. Még több apróságért lehet feleslegesen idegeskedni.
24. Bless the child (válaszként erre: 17. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 12:11
Még ilyet se hallottam, hogy a magzatvíz megfertőződik
23. unom (válaszként erre: 22. - Lapbarna)
2019. febr. 2. 12:10
Nehogy rátaláljon az oltásellenesekre, mert abból baj lehet.
22. lapbarna (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2019. febr. 2. 12:05
Szerintem csak szereti borzolni a kedélyeket. Ez is olyan téma, amiben jókat lehet vitatkozni.
21. Amaunet (válaszként erre: 17. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 12:03
Ne a netre, a neten olvasottakra koncentrálj a terhességed alatt, mert rossz következtetésekre jutsz. Nem tudod helyesen értelmezni, rossz, negatív gondolataid támadnak tőle és ezzel valóban árthatsz a babádnak.
20. unom (válaszként erre: 17. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 11:51

Hol olvasni te ilyeneket? Ételtől megfertőződik a magzatot? Ne sportolj??

Kapcsold ki a gépet, neked való a net.

19. lapbarna (válaszként erre: 18. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 11:46
Mit szeretnél hallani?
18. 585a7aa9ec (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. febr. 2. 11:45

Persze tudom hogy mi egézséges a terhesség során. Az amit az orvosoktól hallunk.

De ez törvényszerű? Az sem biztos hogy az a rengeteg vitamin meg táplálékkiegészítő jót tesz. De azt sujkolják belénk hogy szedj be egy nap 10 tablettát.

2019. febr. 2. 11:42

Na jó, persze , csak mindenhol azt olvasni, hogy ne egyél ezt se, azt se, mert megfertőződik a magzatvíz.

Szedj vitaminokat, ne sportolj, vigyázz.

Akkor az őseink mert ugye voltak, akkor még nem volt az emberiség ennyire fejlett, ugye?

Nem tudtak megfelelően tisztálkodni, nyers halakat ettek, nem ágyikóba feküdtek hanem a barlangba.

Nem voltak vitaminok, és mégis benépesítették a földet, akkor a mai nőknek miért van ennyi meg ennyi problémája?

16. Channa* (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. febr. 2. 09:59

Na igen:DDD

Bár, az én nőrokonaim, titkolták előlem, hogy az egyik ismerősünknek nyúlszájjal és farkastorokkal született. Pusztán azért, hogy ne idegeskedjek ilyenek miatt:D

15. globus (válaszként erre: 12. - 3526824478)
2019. febr. 2. 09:41
Bennünket ilyen veszély nem fenyegetett. Nem volt net, éltük boldog életünket tudatlanságban :D Ha valamit nem tudtunk, megkérdeztük a szakembert, vagy családban egy idősebb anyukát. Mennyi felesleges parát megúsztunk!
14. globus (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 2. 09:40
Ezek közül bármelyik lehet. Ha valaki meg tudná mondani az egyetlen konkrét okot, Nobel díjat kapna :)
13. globus (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2019. febr. 2. 09:39

Mikor anyu az onkológián feküdt, a tüdőrákkal kezelt betegek kint álltak csapatban a falnál cigivel :/

Sajnos a rák nem válogat, megtámad boldog-boldogtalant. De azért jobb lehet a lelkiismeretünk, ha tudjuk, hogy rajtunk nem múlt.

2019. febr. 2. 09:32

Érdekes én terhesen folyton a császáros szuletéseket néztem meg a veszélyeztetett terhességrol szóló dokumentum filmeket...császár lett amúgy nekem is.


Szerintem ha lelkileg nincs rendben egy kismama nem csoda ha tele van aggodalommal. 😞

Ne aggódj próbálj meg pozitív dolgokra koncentrálni.

Puszi

11. dd9dec5381 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. febr. 2. 09:26
Nézzük a jó oldalát, ezúttal legalább a téma illusztrálásától megkímélt bennünket.
2019. febr. 2. 07:14

Azt gondolom, hogy neked kismamának, nem ilyenekkel kellene foglalkoznod. Elvileg tudod mi helyes és mi nem helyes és egészséges a terhesség során, koncentrálj arra és ne mindig a vetélésre, a betegen született babákra, stb. Miért jó ez neked?

Örülj neki, hogy te egészségesen táplálkozol, így egészséges vagy, ahogy a babád is, miért kell mindig más nyomorával foglalkoznod?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook