Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az országban hol végeznek gyógyszerallergia tesztet? fórum

Az országban hol végeznek gyógyszerallergia tesztet? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 4. 08:08
Szia Ancsika82!Budapesten a Bőrklinikán végeznek gyógyszerallergia iráyában vizsálatot.2007 -ben nem volt TB finanszirozott,hogy most mi van,nem tudom.De sajnos,nem 100% az eredmény.A férjemnél ami negatív lett vérvétellel,a bőrpróbánál bebizonyosodott hogy mégis +.A héten jártunk ismét a Bőrklnikán,most van Allergológia szakambulancia.Stem időpontot kell kérni.Ott próbálkozz.Sok szerencsét!
2010. jan. 14. 10:27
Sziasztok!Látom elég régiek a hozzászólások,ha valaki erre jár, meg tudja nekem mondani, Pesten hol végeznek gyógyszerallergiavizsgálatot? Köszönöm!
17. jandrea (válaszként erre: 11. - Pick-kati)
2008. febr. 1. 14:23
Szegeden, ezt nem is tudtam?!
16. jandrea (válaszként erre: 15. - D9d8721118)
2008. febr. 1. 14:22
Lina köszönöm szépen, már beszéltem is a dokimmal, márciusban jelentkezni fogunk!!
2008. febr. 1. 12:02

jandrea!

Ha mégis Pécsre jönnél, akkor bőrdokitól kérjél javaslatot az LTT-re és akkor csak 1x kell lejönnöd Pécsre. Az eredményt a bőrdokinak kiküldik.

2008. febr. 1. 12:00
Pesten, Szegeden és Pécsen néznek ilyen vizsgálatot.
13. Cszsuka (válaszként erre: 12. - Edis)
2008. febr. 1. 08:43
Az esély megvan rá, s a gyerekünk többmindenre lehet érzékeny, mint mi.
12. Edis
2008. jan. 31. 22:32

Sziasztok!


Nekem is van gyógyszerallergiám. Az a baj, hogy nm tudom mire, mert amikor kijött 2féle gyógyszert szedtem be egyszerre.

Csináltak nekem annó egy vérvételes vizsgálatot és azokat a gyógyszereket nézték amiket beszedtem. Először nagyon durva csalánkiütéses voltam 1 hétig, máskor csak pöttyös lett a mellkasom pár órára. Az eredmény megvan, de szinte használhatatlan. Kaptam egyszer egy gyógyszert amit elvileg szedhettem volna, mégis pöttyös lettem tőle. Egyszer ki kellene vizsgáltatnom magam, mert rettegek gyógyszert szedni.

Szerintetek a gyerkőc is lehet arra allergiás amire a szülő?

2008. jan. 31. 21:24
Szegeden a bőrklinikán is végeznek ilyen vizsgálatott beutalóval kell menned
10. d9d8721118 (válaszként erre: 9. - Jandrea)
2008. jan. 31. 20:55

Ha tényleg szeretnél ilyen vizsgálatot, szívesen segítek, csak számolj vele hogy 3x kell lejönnöd Pécsre.

Márciusban mielött belekezdenél keress meg és intézkedünk, oksi?

9. jandrea (válaszként erre: 8. - D9d8721118)
2008. jan. 31. 20:53
oké, akkor márciusban visszatérünk rá, mert engem érdekelne mindenféleképp
2008. jan. 31. 20:51

Húha... Az nagy gáz...

Sajnos erre csak a mi bőrgyógyászunk adhat "engedélyt". Tehát egyszer el kellene jönnöd vizsgálatra, ahol elrendeli neked a vizsgálatot, majd be kell jönnöd a vérvételre és végül az eredményért is... Tehát 3x kellene lejönnöd Pécsre.

Sajnos a gép elromlott és csak márciusban lesz jó, úgyhogy akkor indul csak be a dolog újra.

7. jandrea (válaszként erre: 6. - D9d8721118)
2008. jan. 31. 20:46

Akkor benneteket említett a gyerekorvosom, de nem volt biztos benne, hogy csináljátok-e még...

Egy elérhetőséget megírnál nekem privátban?

Egyébként tatabányai vagyok..

6. d9d8721118 (válaszként erre: 5. - Jandrea)
2008. jan. 31. 20:42

Szívesen segítek ha tudok. Mit szeretnél tudni? Ezeket az anyagokat meg tudják nézni, de a tonogen és torekan nem hiszem hogy nekünk van... Azt esetleg hoznod kell a vizsgálatra.

Nem tudom merre laksz, de ez a vizsgálat ahogy írtam csak nálunk van, ami azt jelenti hogy Pécsen.

Ez egy vérvételt jelent. Időpont alapján megy a dolog. Reggel van a vérvétel, és rá 2.5-3 héttel lesz kész az eredmény.

5. jandrea (válaszként erre: 4. - D9d8721118)
2008. jan. 31. 20:35

Tudnál nekem ebben segíteni?? nekem lidocain, tonogén és torekán allergiám van.

Az a gondom, hogy a gyermekeimnél sem merik ezeket alkalmazni , én szeretném megtudni, hogy valóban allergiásak ők is rá..elég nekem szenvedni miatta..

2008. jan. 31. 20:32

Ha esetleg kiütésed vagy más tüneted volt a gyógyszertől akkor arra csak az LTT vizsgálat jó megoldás.

60%-os eredményt ad a vizsgálat. Igazából ha +, vag ha - akkor sem szabad azt a gyógyszert szedni ami a lehetséges oki tényező. Át kell váltani másra ha nélkülözhetetlen, ha nélkülözhető, akkor nem el kell felejteni.

2008. jan. 31. 20:28
Azt nem tudom, de érdemes kipróbálni egy jó szakembert a Voll-féle diagnosztikában. Ha nem ismered, keress rá a neten! Szerintem egy jó módszer arra, hogy megtudjuk, mi hasznos a szervezetünknek és mi nem!
2008. jan. 31. 20:28
Ahol én dolgozok csak ott végeznek. LTT-nek hívják. Max. 10 gyógyszerrel reagáltatják a vért, és kb. 2.5-3 hét az eredmény.
2008. jan. 31. 20:22
Tudja valaki, hogy az országban hol végeznek gyógyszerallergia tesztet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook