Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az örömről fórum

Az örömről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az örömről

23. Lhara
2010. nov. 7. 09:23

Mindannyiótok társaságáért hálás vagyok az összes égieknek!

Igen, mind-mind más ösvényeken járunk próbánkat téve, de mint ahogy minden és mindenki EGY, egy a CÉL is... egy felé haladunk.

Köszönöm a szavaitokat.

2010. nov. 6. 16:07

Örök téma a szülői szeretet. Meddig, mennyit? Az én anyukám 98 éves.Istennek hála egészséges testben, lélekben egyaránt.Az Ő élet filozófiája ,az egészséges, hosszú élet titka: szeresd önmagad mindennél és mindenkinél jobban, élj e szerint . Ő ezt tette.Ne hidd Lhara,hogy ez sokkal szerencsésebb. Ahogy Te tanultál, én is tanultam a szülői példából.Lehet, hogy mást igen, de ezt a hibát soha nem követtem el.

Szívesen olvasom az írásaidat.

2010. nov. 5. 17:23

Elolvastam a nagyon emberi cikkedet. Nekem másféle család jutott. Más a sorsom is. Pont ezért jó volt olvasni, hogy bárkinek bármi a gyerekkori, ifjúkori élménye tapasztalata, előbb-utóbb szinte ugyanarra a következtetésre jut mégis. Érdekes az élet.

Más utakon ugyanoda tartunk valamennyien.

Köszönöm, hogy olvashatom lényeglátó írásaidat.

2010. nov. 2. 09:14

Lhara, nagyon szépet írtál, és nagyon szépen.

Ez a téma nálunk is napirenden volt a hétvégén.


Az apukám nyolcvanadik évéhez és a megvakuláshoz közeledve, kezd rájönni mi mindent szeretne még megtenni amit idáig nem tudott.

19. boriboo (válaszként erre: 17. - Lhara)
2010. nov. 1. 12:57
Jaj köszönöm szépen, és élek majd az alkalommal is!:D Nagyon jól esett ez az odafigyelés!:D Gyönyörű napot!:D
2010. okt. 31. 04:45
"Lelkeket tapsztasz", Lhara, s ezzel a mostani írásoddal még inkább, mint eddig bármikor!
17. Lhara (válaszként erre: 12. - Boriboo)
2010. okt. 30. 22:30

Nagy örömöt szereztél azzal, hogy olvasóim között tudhatlak, kedves boriboo.

Érett fogalmazásod és a magázó stílus mögött meglepett a később felfedett életkorod, amit közreadtál az adatlapodon. Ezért örülök leginkább a szavaidnak. Bizonyára nem bánod, ha megkérlek, hogy bátran tegezz, de csak akkor, ha nincs Neked se ellenedre. Köszönöm a jókívánságaid.

16. Lhara (válaszként erre: 11. - Anyuci91)
2010. okt. 30. 22:20

Üdvözöllek, kedves Ágnes!

Köszönöm az elismerést.

Sajnos a szüleim már nem élnek.

15. Lhara (válaszként erre: 10. - Winny)
2010. okt. 30. 22:16

Örömmel látlak ismét, kedves winny.

Jólesnek szavaid.

14. Lhara (válaszként erre: 9. - Édesmandula)
2010. okt. 30. 21:55

Bizony ezzel mindannyiunknak számolnia kell... szükség van ránk... minél épebben kell testünk, lelkünk tartani, hogy minél inkább hasznára tudjunk lenni a világunknak és egymásnak.


Betegségem idején tanultam meg magam is ezt a fontos természeti törvényt. A hoxás rövid bemutatkozásomban is hosszú időn át csak ez a hitvallásom szerepelt.

13. Lhara
2010. okt. 30. 21:35

Nem is tudom hol kezdjem a válaszadást... most meg én hatódtam meg ettől törődéstől, amit kapok, kedves mindannyiótoktól. Köszönöm.

Kicsit össze kell szednem magam, hogy illő módon reagáljak mindenki hozzászólására.

2010. okt. 29. 20:11
Eddig minden cikket olvastam Öntől. Nagyon tetszenek, bár még nem véleményeztem, viszont mindig izgatottan olvasom a Lhara ˝fémjelzett˝ írásokat!:D Nagyon tetszik az a természetes és nem erőltetett spiritualitás, ami körüllengi a történeteket. Köszönöm, hogy elolvashattam és kitartást az írásban, soha megnemszünő ihletet!:D:D
2010. okt. 29. 18:17

Kedves Lhara!

Cikkedet olvasva leírtál egy szívből jövő és örömteli történetet a szüleidről, akik szorgalmasan dolgoztak és ez jelentett nekik mindent, mert ők így érezték magukat hasznosnak. Kevés időt fordítottak pihenésre, mert tele vannak energiával és amit lehetett megtettek. Itt a hoxán sok tehetséges naplóíró van, aki szépen ír és tehetséges kár, hogy a tévé ilyesmikkel nem foglalkozik pedig akadnak tehetségesek, akik szintén alkalmasak erre. Te is ebbe a kategóriába tartozol neked is kijár az elismerés nem tudom édesanyádék élnek még vajon? Mert mindannyiunknak figyelemfelkeltő. Gratulálok hozzá Üdv.Ágnes

10. winny
2010. okt. 29. 17:57

Kedves Lhara!

Most könnyet csaltál a szemeből.Annyira szíven ütött ez az írásod.

Mennyire igaz.Köszönöm.

2010. okt. 29. 16:06

igen, ez így van, nagyon jót írtál megint :)


A barátnőm férje elment orvoshoz, kiderült hogy cukorbeteg és magas a vérnyomása. A doki megkérdezte, ki neki a legfontosabb a világon, kivel kell törődnie? Azt mondta: a családja. A doki megkérdezte, ha maga meghal, ki marad nekik? és újra: Ki magának a legfontosabb a világon, kivel kell törődnie?...Magammal...

jött a válasz kis hallgatás után.


Nehéz nagyon, nehéz...billeg az ember, mindenkinek jót akar, pedig elsősorban magának kell a jót akarnia, minden más jó csak belőle fakad...

2010. okt. 29. 12:55

Köszönöm, és Neked is minden jót, kedves Beatrix!


Bizony nagy vesztesége ez a világunknak. Nekem sincs már családom... a félelem és az ebből eredő emberi tettek szétdúlnak mindent... ma már a családok vannak soron.

2010. okt. 29. 12:14
Kedves Lhara!gratulalok nagyon elgondolgodtato iras.kar, hogy sok embermar egeszen maskeppen eli meg a Csalad fogalmat.....szep napot. minden jot.. puszi. Beatrix.
2010. okt. 29. 12:07

Üdvözöllek genia az olvasóim között és örömmel látlak újból kedves kovaevakiss.

Nektek is köszönöm az elismerő szavaitok és nagy örömmel tölt el, mert tetszett.

5. Lhara (válaszként erre: 2. - Veledjooo)
2010. okt. 29. 12:01

Köszönöm a megtiszteltetést, hogy olvasóm lettél.

Örülök, ha tetszik.

Tudod, az idézőjelet több okon is kénytelen vagyok használni, mert még nem született minden dimenzón hangzó gondolathoz külön jel, jelrendszer az íráskultúránkban a pontos kifejezéshez. Így aztán az egyik, legtöbbször előforduló használati ok a belső hangok szavának kiemelése, másik ha kicsit vicces v. pejoratív szóváltozattal fejezek ki valamit, harmadik pld.: amikor valaki szavaira emlékszem vissza - evvel próbálom minél pontosabban kifejezni a belső érzéseket, gondolatokat. De biztosan van még pár dolog, amit képtelen vagyok most felidézni. Ám, ha valaki más írásából idézek, azt feltétlenül a nevével is fémjelzem. Jelen esetben éppen nem volt semmi, amit jeleznem kellett volna.

2010. okt. 29. 11:31
Lhara! Megint hoztad a formád! Nagyon szép, köszönöm!
2010. okt. 29. 11:02

Nagyon szep,elerzekenyultem....

Gratulalok!!

2010. okt. 29. 10:52
Szuper írás.... igaziból teli van idézőjellel, tehát nem tudom, hogy a Tiéd-e, de érződik, hogy egy szuszra jövő gondolatok, érzések... Klassz! Gratulálok hozzá! :)
2010. okt. 29. 10:08
"- A családért mindent megteszünk. – mondták, és nagyon-nagyon komolyan gondolták. Valóban. Mindent meg is tettek… ami tőlük csak tellett.
- No, és magatokért…? – kérdezem most magamban. – Magatokért… mit kell tennetek?"

Ugrás a teljes írásra: Az örömről

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook