Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az önkormányzatnak mindent lehet? fórum

Az önkormányzatnak mindent lehet? (beszélgetős fórum)

20. Bri*
2011. febr. 11. 13:33
Én is önkormányzatnál dolgozom, kis községben. Elborzadva olvasom, milyen visszaélések vannak. Nálunk ilyen sosem fordult elő. A jegyzőnk nagyon becsületes és törvénytisztelő (szerintem túlzottan is). A munka tényleg nagyon sok, mint ahogy ezt előttem is leírták már. Néha úgy beszélnek velünk, mint a kutyával és nem sok eszközünk van ellene, max. megvédjük magunkat, ahogy tudjuk. (mint a pedagógusok)A pénz se valami sok, pedig azt hiszik, hogy itt csak kávézásból meg milliókból áll az élet. Épp most bosszankodom, hogy a párom és én ugyanattól az időponttól vagyunk magánnyugdíjpénztári tagok. Ő fizikai munkás, és a hivatalban dolgozom. A ő befizetett/visszajáró pénze kétszerese az enyémnek. ...
19. 8625c5bd9b (válaszként erre: 18. - 9536810fa1)
2011. febr. 11. 09:54
Igazad van.
18. 9536810fa1 (válaszként erre: 17. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 11. 09:48

Nézd, normális esetben egyszer kell leírni, és beadni az önkormányzathoz, ha nem akarsz fizetni érte, akkor két példányban kinyomtatod, besasszézol és az egyik példányon aláíratod, lepecsételteted a titkárságon, hogy átvették. Ettől fogva számít az idő, általában 30 nap, az ügyintézésre. Ez az elintézési mód.

Ha nem akarsz ilyesmibe belemenni, csak a szomszédasszonnyal megbeszélni esetleg, akkor ne várd, hogy megoldódik. .... szerintem. :)

17. 8625c5bd9b (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2011. febr. 11. 09:45
:-( nem nagyon van kedvem belemenni ilyen ügyezgetésekbe, de jó lenne, ha a szemétkupac eltűnne.
16. 9536810fa1 (válaszként erre: 15. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 11. 09:34
... hát elvileg az email-levél is ügyiratnak számít, viszont neked nincs a kezedben semmi, amivel igazolod, hogy ők átvették a beadványod, ezért jó a tértivevényes vagy ajánlott levél. Ha nem történik semmi, akkor a postai igazolással tudsz feljebb lépni, Kormányhivatal, Ügyészség). Az, hogy hol és mennyi munka van, az meg teljesen változó. Lehet, hogy azért nem veszik fel a telefont, mert három ügyfél ül éppen vele szemben... ki tudja... :)
15. 8625c5bd9b (válaszként erre: 12. - 9536810fa1)
2011. febr. 11. 09:29

Nem igazán akarok erre költeni még postaköltséget sem, éppen ezért e-mailben kerestem meg őket, így gondolom már nincsenek ilyen jellegű kötelességeik....


Lehet, h a munkaidő dolgot eltúlozta, én csak azt tapasztaltam, h reggel még nem veszik fel a telefont, aztán ha nagy nehezen elérem őket, akkor ebédel az illetékes kolléga, aztán délután már nem veszik fel.... Lehetséges, h annyi dolguk van, h nem érnek rá felvenni.

14. 9536810fa1 (válaszként erre: 13. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 11. 09:28
... a növény- és talajvédelem pedig a föld nem rendeltetésszerű használata miatt... azért írtam ezeket, hogy valamelyik biztos illetékes, de amelyik nem az, az továbbküldi 5 napon belül az illetékesnek. :)
13. 8625c5bd9b (válaszként erre: 9. - 9536810fa1)
2011. febr. 11. 09:25
jó ötlet az ÁNTSZ, a rengeteg szemét miatt a patkányoknak is melegágya lehet.
12. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 11. 09:04

Azt, hogy ki az illetékes, nem kell tudnod... beadod hivatalos (tértivevényes) levélben a panaszod, és arra válaszolniuk kell, ugyanis, ha x idő (30 nap) elteltével nem kapsz választ, akkor a panaszodat (azzal együtt, hogy az illetékes önkormányzattól nem kaptál választ, nem történt intézkedés) benyújtod a felettes szervéhez, Kormányhivatal (itt se kell tudnod, ki az illetékes, arra ott megvan a megfelelő ember, aki kiadja a megfelelő osztálynak, igazgatóságnak), és számon fogják kérni az önkormányzattól, hogy miért nem történt semmi. Mindenhol jogalkalmazás folyik, tehát minden számonkérhető!

A lényeg, mindent írásban!!!

11. geridina (válaszként erre: 6. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 11. 08:59

Jesszusom, hát ezt hogy tehetik meg? Megvannak az ügyintézési határidők, és ha túlléped, keményen fizetni kell az önkormányzatnak is már. Sőt, kivizsgálják, hogy az ügyintéző miatt lett túllépés, vagy pedig az ügy menete miatt.

Én fél 8tól fél4ig dolgoztam, de úgy, hogy nem vettük ki az ebédidőt, egy szendvics két ügyirat között és kész. És mindig kellett ügyfelet fogadnom, nem zárhattam be az ajtót. A kávé is két gépelés között volt, nem úgy, hogy bezárok, leülök és kész.

Mondjuk ez eddig volt jellemző, mostantól, hogy családi vállalkozásban fog menni, biztos ez is másképp lesz. Nálunk is azért lett újra megválasztva a polgármester, mert mindenkinek fűt fát ígért, és olyanoknak,akiknek nagy a családja, sok a szavazó. Hál az égnek, hogy nem abban a faluban lakom, mert valószínűleg még az idén csődbe fog menni.

10. geridina (válaszként erre: 5. - Ágota 77)
2011. febr. 11. 08:57
A kincstárt maradt, a közigazgatási hivatal lett kormányhivatal. Hát, ahogy engem kirúgtak, az undorító volt...
9. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 11. 08:54

Írásban bármelyik Igazgatóságra benyújthatod, ha nem illetékesek, akkor át kell tenniük az ügyet az illetékes szervhez, tehát

Környezetvédelmi Igazgatóságot keress,

Növény- és Talajvédelmi Igazgatóságot, esetleg

ÁNTSZ-t.

2011. febr. 11. 08:47
Az a baj, hogy nálunk az önkormányzatnál kétfajta vezetéknevű ember dolgozik.Akkor gondolhatjátok az összes egy családból kerül ki.Az is baj, hogy ők ugye ismerik a kiskapukat és volt már aki szólt, neki elintézték, hogy soha többet semmit nem kapott.Tudom, hgy a gyermekétkeztetésit nem vehetik fel helyettem, mert ahhoz az óvoda közreműködése is kellene, de ezt is el tudom képzelni, mivel ott is rengeteg a családtag.
7. Ágota 77 (válaszként erre: 6. - 8625c5bd9b)
2011. febr. 11. 08:47

Azért a munkaidő nem minden osztályon és hivatalban így néz ki.

Függ a vezetőtől nagy mértékben, hogy a létszámot hogyan alakítja ki.


Én pénzügyes voltam és hidd el lógott a belünk a sok munkától. A határidők egymást érik és sok túlóra is kell ahhoz, hogy készen legyünk amit persze a Jóisten fizet meg.


De tudom, hogy vannak olyan helyek és osztályok ahol hasonló lehet a munkaidő... :-(

2011. febr. 11. 08:42

Sajnos a bürokrácia alapján hónapokig vagy még tovább tologathatják a papírokat.........honnan tudjam mikortól lehet oda fordulni? Meg kihez...még ahhoz is 2 nap kellett, hogy az önkormányzatnál megtudjam ki az illetékes.

8-9-ig kávéznak nem veszik fel a telefont....

11-kor elmennek ebédelni, 2kor visszaérnek.

3-tól meg felkészülés a hazamenetelre.


Látszik, hogy nem profitorientált szervezet.

5. Ágota 77 (válaszként erre: 3. - Geridina)
2011. febr. 11. 08:40

Ja, bocsátnat! Ki is ment a fejemből, hogy már a Közigazgatási Hivatalnak is megváltozhatott a neve! Kormányhivatal lett? ...és a Kincstár?


(((ÉN is köztisztviselő voltam, de gyesről már nem vettek vissza. Szerencsére engem még "becsületesen" rúgtak ki a megfelelő juttatásokkal együtt.)))

2011. febr. 11. 08:37

Az önkormányzatok "felettes szerve" a Közigazgatási Hivatal.

Nem tudom,hogy pontos-e így a megfogalmazás, de az biztos, hogy oda lehet fordulni ilyen panaszokkal.

(Ha nincs az egész mindenség még/már összefonódva és tenni akaró emberek is vannak még/már ott, akkor szerencsétek van. Egyébként feleslegesen idegesítítek magatokat.

3. geridina (válaszként erre: 2. - 474687f420)
2011. febr. 11. 08:36

A gyermekétkeztetési támogatásra a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre gondolsz? Ha belefértek a jövedelemhatárba, tényleg járna. Akkor ingyen van az étkezés és a tankönyv a gyerekeknek.

Én is hallottam már olyanról, hogy kis falvakban bármit megtesznek, bár eddig én ezt nem tapasztaltam. Én is egy kis faluban dolgoztam eddig, nálunk ilyen nem történt. Majd most fog... Engem kirúgtak az új törvényre hivatkozva, mert kell a polgármesternek a saját embere. Mostantól családi vállalkozásban fog menni az önkormányzat. Az asszony a hivatalban, a fia a testületben. És ilyen hány helyen lehet még? És sajnos ez ellen sem lehet tenni semmit. Pontosabban próbáljátok meg, végülis az önkormányzatnak is van felügyeleti szerve, a Kormányhivatalok (most már így hívják). Attól függ, melyik megyében, területen laktok.

2011. febr. 11. 08:31

Engem is érdekelne hogy az önkormányzatokat ki ellenőrzi, vagy hol lehet szólni, mert az én szülőfalumban meg folyamatosak a visszaélések.

Nálunk volt olyan, hogy évek óta felvették több ember segélyét, az illetők nem is tudtak róla hogy jár nekik és a dolgozók, közük a polgármester elosztották maguk között.Én most a gyermekétkeztetési támogatást akartam elintézni és elhajtottak, pedig papír szerint járna, mert ott van a bejelentett lakcímem és egyedül nevelem a gyerekemet.

Felvagyok háborodva hogy már tényleg minden úgy van ahogy ők akarják.

2011. febr. 11. 08:22

Adott egy régóta elhagyatott terület, tele szeméttel, romokkal, lehangoló látványt nyújt./Hajléktalanok már beköltöztek, így a folyamatos szemétutánpótlás adott./


Sajnos önkormányzati terület, így saját magukat nem bírságolják meg.

Többszöri panaszbenyújtás ellenére sem történt semmi, csak megy az aktatologatás.....


Ilyenkor mit lehet tenni? Az önkormányzat bármit megtehet? Ha magánterüket lenne már 100X megbírságolták volna a tulajdonosát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook