Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ökógolyó tényleg meglágyítja a vizet a mosógépbe és nem fog lerakódni a vízkő? fórum

Az ökógolyó tényleg meglágyítja a vizet a mosógépbe és nem fog lerakódni a vízkő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. márc. 28. 11:20
Akkor az én mosógépem miért nem vízköves?
17. 7934d1ac97 (válaszként erre: 15. - Ae12cc5be5)
2008. márc. 27. 21:25
hát ez nagyon elszomorító hír :( , pedig amit a vízkő/lerakódás színéről írtál, az tényleg igaz, mert a mosógépbe szürkés fehér, másutt meg sárgás
16. 3dd0ff39ce (válaszként erre: 15. - Ae12cc5be5)
2008. márc. 27. 20:11
Köszönet a bőséges tájékoztatóért! Én már biztosan nem veszek.
2008. márc. 27. 17:55

Hát, én is rá akartam keresni, hol is kapható, de helyette ezt találtam, nem tudom mit mondjak, remélem nem esztek meg, amiért betettem, végülis 990 ft. nem a világ, ha valaki mégis ki akarja próbálni, de én még mindig az ecet mellett vagyok! Olcsó, és tuti, a vízl. porokról csak rosszat hallottam valódi mosógépgyártóktól, szerelőktől.


Idézet egy másik portál fórumjáról:


"A topicgazda visszatér B-))


Ha még bárkit is érdekel a téma, leírok néhány fejleményt az Ökonet vízlágyító mágnes golyójával kapcsolatban.



Mi már közel két éve használjuk az említett golyókat és egyre inkább bebizonyosodik, hogy kamu az egész. Nálunk az asszony valóban hitt a dologban, de én már az elejétől fogva szkeptikus voltam. Viszont most már ő is kezdi belátni, hogy a golyó nem csinál semmit.

Amit én megfigyeltem: a csaptelep fémhálóból készült szűrőjén ugyan úgy lerakódik a vízkő mint a golyó használata előtt. És nem a laza szerkezetű könnyen eltávolítható "aragonit" mint ahogy az Ökonet állítja, hanem jó kis masszív vízkő, amit gyakorlatilag csak vízkőoldóval lehet leszedni. Ugyan ez figyelhető meg a zuhanyrózsa esetén is.



A feleségem legnyomósabb érve a golyó mellett az volt, hogy a mosógépből viszont jönnek a vízkő darabok. Ezzel én sem tudtam vitatkozni, mert valóban lehetett találni a szűrőben ilyen darabokat. A feleségem el is rakott ezekből, hogy a bemutatókon bizonyíték gyanánt lehessen mutogatni a vendégeknek. Azt mondjuk soha sem értettem, hogy ha a golyóval kezelt lágy víz valóban képes kioldani a mosógépből ezeket a nagy vízkődarabokat, akkor a ruhabetöltő nyílás fedelére rakódott, náhány tized milliméter vastag vízkőréteget miért nem tudta leoldani közel két év alatt?



Most viszont úgy látszik, hogy meg van a döntő bizonyíték az Ökogolyó ellen! Ugyan is a mosógépből távozó "vízkő", nem vízkő, és ez egyszerűen bizonyítható is! A felfedezés érdeme nem az enyém, én is csak minap hallottam egy ismerősömtől.



Az álvízkő kialakulásának a magyarázata a következő: a mosóporok tartalmaznak adalék gyanánt nem kevés kőzetport is. Ez a por lerakódik az arra alkalmas helyeken és idővel vastagabb rétegben összegyűlik, összekeményedik. A leválló darabok képezik azt a "vízkövet", amit a golyóval kezelt víz állítólag kiold és amit a szűrőben vagy a leresztett mosóvízben lehet találni. Viszont, ha ezek a darabok valóban vízkőből lennének, akkor, ha vízkőoldót, sósavat öntünk rájuk, a népi megfigyelés alapján pezsegniük kellene. Viszont ezek nem pezsegnek! Ebből következik, hogy nem vízkőböl vannak, tehát nem bizonyítják a golyóval kezelt víz, vízkő oldó hatását.

Ami nekem is feltűnt, hogy ezeknek a daraboknak a színe szürkésfehér, viszont pl. a párologtatón lerakódó vízkő sárgásfehér színű.



Azt hiszem, hogy ez a bizonyíték megerősíti azt az állítást, hogy az Ökogolyó egyszerűen átverés, amit tisztességtelen vállalkozók találtak ki, a balekok megkopasztására.



Az Ökonet monnyon le!

14. doboseva (válaszként erre: 12. - 3dd0ff39ce)
2008. márc. 27. 14:45
Nem tudom kapható-e üzletben, én hálózatból rendeltem, de most nem tudom megmondani melyik az de utánanézek és megírom. Ott is kb. ilyen áron van.
13. doboseva (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. márc. 27. 14:43
Hát ezt nem tudom sajnos. De utánaszámoltam, rosszul emlékeztem. A mosógép és a golyó kb. egyidős úgyhogy nem kellett hogy leodja a golyó a vízkövet.
2008. márc. 27. 14:40
Rákerestem a neten, egy web áruház 990.-ért kínálja, de nem szeretném megrendelni, jobb szeretek boltban vásárolni. Üzletben hol kapható?
11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - Doboseva)
2008. márc. 27. 14:14
és ha már vízköves a mosógép és úgy teszem bele akkor le nem oldja a vízkövet róla? Vagy csak megakadájozza hogy ne vízkövesedjen tovább?
10. ronka
2008. márc. 27. 13:50
Én is használom már évek óta,a gép tisztításakor vízkő nincs.Nálunk nagyon kemény a víz,calgont sosem használtam elég az öko golyó.Szerintem nagyon jó!
9. doboseva (válaszként erre: 5. - 7934d1ac97)
2008. márc. 27. 13:39
sosem használtam vízlágyítót. Igen, vízkő mentes. Nekem is hihetetlen milyen egyszerű és mégis hasznos ez a golyócska!!!!
2008. márc. 27. 13:34
Tényleg jó, én az Ottó katalógusból rendeltem anno, de ha beírod a keresőbe, biztos kidob pár helyet, ahol megveheted.
2008. márc. 27. 13:19
Hol lehet kapni? Engem is érdekelne. Nálunk nagyon kemény a víz. :(
2008. márc. 27. 13:14
Mi használunk egy zöld színű műanyag golyót, évek óta, eddig nem volt vízkőlerakódás a mosógépen. A ruhák is egy picit puhábbak.
5. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - Doboseva)
2008. márc. 27. 13:12
és vízlágyítót nem is használtál mellé? és a mosógéped abszoult vízkő mentes?
2008. márc. 27. 13:11
Nekem volt de sajnos elhasználódott kb. 10 év alatt. Most fogok újat venni. A mosógépem is 12 éves elmúlt és semmi baja. Azt is észrevettem, hogy nem gyűrődnek annyira a ruhák ha ezt használom.
2008. márc. 27. 13:11
Ez engem is érdekelne.
2008. márc. 27. 13:04
Engem is érdekel a dolog.
2008. márc. 27. 13:02
Az ökógolyó tényleg meglágyítja a vizet a mosógépbe és nem fog lerakódni a vízkő?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook