Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ökógolyó tényleg meglágyítja a vizet a mosógépbe és nem fog lerakódni a vízkő? fórum

Az ökógolyó tényleg meglágyítja a vizet a mosógépbe és nem fog lerakódni a vízkő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
48. Silverblue (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2008. máj. 23. 11:03
Én meg azt remélem,hogy te meg hozzáadtad a 990 forinthoz a posta és csomagolási költséget amit a quelle kiküld neked.Akkor számold már ki légyszi az árát!Az ökonetesek meg ingyen házhoz viszik neked amit megrendeltél.Különben is ha nem ismered a rendszert akkor azt sem tudhatod,hogy ha regisztrálsz máris nagykeráron veszel meg mindent.
47. tavirozsa74 (válaszként erre: 42. - Emagdi)
2008. máj. 21. 13:36
csak a minőség nem mindegy szerintem.mert az otto katalógusban árult golyó kemény az ökonetes voszont lágy mágneses golyó és nagyon megbízható
46. tavirozsa74 (válaszként erre: 12. - 3dd0ff39ce)
2008. máj. 21. 13:32
nekem az a véleményem hogy nem a boltban vásárolt dolgok a legmegbízhatóak "sőt" nekem is van ökonetes golyóm és nem a boltban vásároltam ,ez a termék különböző teszteken ment keresztül és eddig ez a legmegbízhatóbb.
45. ae12cc5be5 (válaszként erre: 36. - Emagdi)
2008. máj. 20. 18:19

Én nem tudom, mivel bántottalak meg, de esküszöm, nem akartam, szerintem félreértettél valamit, de mindegy! Sőt, mást sem akartam megbántani!

Nem értem!

44. emagdi (válaszként erre: 43. - Cszsuka)
2008. máj. 15. 08:22

az árrés kérdése csak ott számít, amikor UGYANAZT a terméket harmad áron is meg tudod venni máshol.

akkor miért fizess egy multilevel értékesítési hálózatnak egy zsák pénzt? igen, igazad van, az ezer forintos golyónak is a fele árrés, ha nem több.

pont ezért gazdaságtalan ilyen piramisos rendszerektől vásárolni, mert ott nem 2-3 kereskedő árrését kell kifizetned, hanem egy egész hálózatot kell eltartanod.


a golyókat meg tuti ugyanott gyártják, csak egy részét ennek adják el, a másik részét annak.

ennyi.

ugyanúgy, mint ahogy írtam más ökonetes terméknél, ahol véletlenül tudom hogy ki a beszállító, az ökonetnél fele akkora kiszerelés kerül kb dupla akkorába (tehát kb négyszeres ár), mint a kereskedelemben egyébként kapható UGYANAZ a termék. pedig annak az ára is tartalmazza már a gyártó és a kereskedő árrését...


szóval aki akar, az vegyen ökonetes golyót, aki meg nem akar annyit fizetni annak van lehetősége ugyanazt olcsóbban megvenni:))

attól a termék még ugyanolyan hatásos, hogy ha kevesebbet fizetsz érte. szerintem.

2008. máj. 14. 22:29

Sziasztok!


Én nem tudom, hogy a nem Ökonetes olyan-e, mint az Ökonetes, de azt tudom, hogy az Ökonetes hatásos. Tapasztaltam.


Ezen kívül teljesen fölösleges a vita a 200 fokról, mert ahogy visszaolvastam, nem arról volt szó, hogy 200 fokon mos bárki is, hanem arról, hogy úgy lehet az eredetiségét megállapítani, hogy beleteszed a 200 fokos vízbe és nem megy szét.

Ráadásul nekem fontos, hogy magyar terméket vásárolok.


Az árrésről pedig annyit, hogy ha bárki elolvasta Lenkei könyvét (egyébként nem vagyok a híve, de azért jó könyvet írt), akkor láthatja, hogy pl. a gyógyszereket hány100x-os árrés van, mire a fogyasztóhoz ér.


A termékek árának 40%-a a tagok között oszlik el!

Ha bemész egy boltba mobilt vásárolni 60.000-ért, az előáll. ktg-e kb. nincs 4-5000. Akkor miről beszélünk?

Ilyen alapon mindenki lemondhatna, aki kereskedelemmel foglalkozik!

42. emagdi (válaszként erre: 41. - Vacsek)
2008. máj. 13. 08:50
én legutóbb otto, quelle vagy valami hasonló katalógusban láttam ennyiért
41. vacsek (válaszként erre: 12. - 3dd0ff39ce)
2008. máj. 13. 08:22

Sziasztok,


Más is találkozott a 990ft-os ajánlattal a neten?

Mert nekem nem sikerült megtalálni.

Ha valaki tud akkor segítsen.

Előre is köszi!

vacsek

40. emagdi (válaszként erre: 39. - E71af41436)
2008. ápr. 28. 07:34
huhh... akkor most már nyugodt szívvel húzom fel a golyóálló redőnyt az ablakaimon:)))
39. e71af41436 (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2008. ápr. 28. 07:17
de csak mert ilyen részletesen elmondtad :)))))
38. emagdi (válaszként erre: 37. - E71af41436)
2008. ápr. 28. 07:16

jajj, csak apukádat ne! :)))

akkor inkább elmondom!

naszóval, a 24-es hozzászólásban topiktársunk kifejtette, hogy az ökogolyó össze sem hasonlítható a kereskedelemben töredék áron kapható mosógolyókkal, mert az ökonetes termék sokkal jobb. Felhozta érvként azt, hogy 200 fokon sem megy szét.


erre én mondtam, hogy nekem meggyőződésem, hogy az ökonetes golyó pontosan ugyanolyan, mint a nem ökonetes, a különbség csak az árban van. (ökönet 3ezer pénz, nem ökonet 1ezer.). próbáltam rávilágítani, hogy kutyát nem érdekli hogy 200 fokon mi olvad szét és mi nem, mert ilyen hőfokot senki nem használ.


na, erre a következő reakció az volt, hogy én miért akarok 200 fokon ruhát mosni...


ugye nem szólsz apukádnak?:))

37. e71af41436 (válaszként erre: 36. - Emagdi)
2008. ápr. 27. 22:07
háááát....engem pölö most kavartál meg teljesen :))))) de majd beszéld meg apukámmal :))))
36. emagdi (válaszként erre: 35. - Ae12cc5be5)
2008. ápr. 27. 21:29

na álljunk meg egy pillanatra. NEM én emlegettem a 200 fokot, valaki itt alább az ökonetes golyó kapcsán írta, hogy milyen frankó, mert 200 fokos vízben sem ereszt el a ragasztás.

én erre kissé ironikusnak szántam azt a megjegyzést, hogy 200 fokon én még sosem mostam. pont azért, mert tudom, hogy ez hülyeség. próbáltam rávilágítani arra, hogy ez nem érv a 3000 forintos ökonet golyó mellett az ugyanolyan ezer forintos golyó ellenében.

remélem így szájbarágósan már érthető:))) (azt hittem enélkül is menni fog, de tévedtem)

35. ae12cc5be5 (válaszként erre: 34. - E71af41436)
2008. ápr. 27. 14:54
Nem Pitz, nem neked szántam, most nem amlékszem, talán emagdinak írtam válaszként, ő is emlegette a 200°C-ot. Csak ironikusan írtam a mai technikáról, tényleg minden francot kitalálnak, ami eladható, persze, hogy nem lenne értelme 200°C-on mosni, ezért mi a francnak gyártanának ilyet, de azért tudjuk, sok mindenre ráírják, hogy ennyi meg annyi fokig hőálló, de az nem jelenti azt, hogy ki is tesszük akkora hőnek.
34. e71af41436 (válaszként erre: 33. - Ae12cc5be5)
2008. ápr. 27. 11:47
ezt gondolom nekem szántad :) háztatrtási mosógépben nincs olyan mai 200fokon mos egyébként,nem beszélve arról,hogy 200 fokon már szétroncsolod az összes textilszálat.:)
33. ae12cc5be5 (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2008. ápr. 27. 11:44
Nem is tudnád, bár lehet, hogy van olyan hiper-szuper gép (na nem itthon), ami tud ilyet!
32. ae12cc5be5 (válaszként erre: 25. - Bartfaygy)
2008. ápr. 27. 11:42
Jó, jó, de azt fogjátok már fel, hogy EZT NEM ÉN ÍRTAM!!!!, és nem is az én véleményem, ezt találtam, bemásoltam, aztán mindenki gondoljon, amit akar. Igazából fogalmam sincs, nekem jó az ecet, anyukámnak vettem ilyen, ezek szerint hamisítványt.
2008. ápr. 27. 10:08
egyébként az tudtátok,hogy ha 40 fokon mostok és akkor adagoltok hozzá vizlágyítót,az pont nem használ semmit?mert ideje sincs feloldódni és vize sincs elég! :)
30. e71af41436 (válaszként erre: 26. - 53cc09e608)
2008. ápr. 27. 10:07
ez a jó meglátás! :) ecetes vizzel 60 fokon minden lejön.:)
29. e71af41436 (válaszként erre: 25. - Bartfaygy)
2008. ápr. 27. 10:06
melyik az a mosógép ami kétszáz fokon is mos???
28. emagdi
2008. ápr. 22. 16:51
amúgy nekem van ilyen 990Ft-os golyóm, már vagy 5 éve folyamatosan benne van a mosógépben. és nem jött szét a ragasztásnál (meg máshol sem), igaz 200 fokon nem mostam...
27. emagdi (válaszként erre: 25. - Bartfaygy)
2008. ápr. 22. 16:49

nézd, biztos nagyszerűek az ökonetes termékek, de speciel ennél a golyónál a 990Ft és a 3000Ft között pont a sok jutalék a különbség:)))

egyébként véletlenül tudom, hogy néhány ökonetes terméknek ki a beszállítója, és azokat a termékeket amúgy jóval olcsóbban meg lehet vásárolni a beszállító által forgalmazott termékekként, pedig azon is van árrés bőven...

szóval gondolom az ökogolyónál is hasonló a helyzet.

ettől persze nincs bajom az ökonettel, hiszen nagyon tehetséges kereskedő az, aki dupla-háromszoros áron el tudja adni a termékeket! de tényleg, le a kalappal az ilyen eladó előtt.

2008. ápr. 22. 15:54
Én semmit nem használtam , és mésem rakodott le a vízkő ,néha átmostam a gépet esetes vízzel és kész . a gépet mikor szétszedték nem volt rajta egy csepp vízkő sem .Mi pedig itt egy olyan helyen vagyunk ahol a vízkeménység elég nagy . de szerintem minden mosóporban eleve van vízlágyító is .Igy a többi szer csak egy jó (kamu ) piac jól lehet vele keresni ! :)))
2008. ápr. 22. 14:54

Helló! taranee a te véleményedhez szeretnék hozzászólni.

1. az ökogolyó nem 990 Ft (amit ennyiért veszel az nem a hivatalos Ökonet-es ezért nem is úgy hat "szabadalmi jogok miatt más cég nem használhatja ezen mágneses golyóban" ez eredeti kb 3000 ft és a bizonyíték az eredeti műanyag része 200 celzius fokig bírja a hőt, de a hamist egy forrásba lévő vízbe teszed és szétjön a ragasztásnál.)

2. A mosógép többi részén úgy tudod a vízkövet eltávolítani (illeve az egész lakás/házban, pl.: villanybojler), hogy a Toorbo buster elnevezésű mágnest (szintén Ökonettes termék)a fő vízvezeték csőre teszed mivel az nagyobb hatásfokú és onnan megy az egész lakásba a víz.


Ja és, hogy az "Az Ökonet monnyon le!". Igaz nem pont ebbe a fórumba tartozik, de tüdő és agyrákos rokonomnak az orvosok maximum 3 hónapot adtak (persze kemó és a legerősebb gyógyszerek mellet.) az ökonettes termékekkel még ma is él. Ja ezt a három hónapot kb másfél év mondták az orvosok.

24. lily3 (válaszként erre: 15. - Ae12cc5be5)
2008. ápr. 3. 21:50
Én is bizalmatlan voltam ezzel a golyóval szemben(hát még a férjem...ő azt mondta kamu)Nálunk az oviba az ovónénik ugy vitték mint a cukrot.Én is azért vettem ,mert az egyik ovónéni mesélte ,hogy neki olyan mosógépe van ami a kádba/lefolyóba engedi a vizet és látta hogy jöttek le a vízkődarabok.Megörültem neki,de ezek után amit írtál nem tudom....
23. d'or
2008. ápr. 2. 19:55
en is hasznalom ezt az ökogolyot. de van meg egy felesbe, igy ha vkit erdekel tovabbadnam
2008. ápr. 2. 08:11
Nekem is van ökogolyóm,én még az Ökonetttöl vettem.Kb a gépemmel egyidös,de én folyékony mosószert használok,állandóan.Nekem bejött.
21. ae12cc5be5 (válaszként erre: 17. - 7934d1ac97)
2008. márc. 30. 14:12

Hello!


Ezt nem én írtam, csak véletlenül találtam, és gondoltam, bemásolom. Hogy igaz -e vagy sem, azt nem tudom.

2008. márc. 28. 15:17
Én nem győzködök senkit. Nekem bevált és ezután is használni fogom.
19. 7934d1ac97 (válaszként erre: 18. - Doboseva)
2008. márc. 28. 14:57
nem lehet az hogy mivel az ország egyes területein nem egyformán kemény a víz, ez befolyásolja az ökógolyó eredményességét?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook