Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az LH hormon szintjét lehet valahogy csökkenteni? fórum

Az LH hormon szintjét lehet valahogy csökkenteni? (beszélgetős fórum)


11. Pillangóhatás (válaszként erre: 10. - Viki77_2)
2013. ápr. 8. 13:56
németet tanulta.bocsi így nemtudok segíteni.szia
10. Viki77_2 (válaszként erre: 9. - Pillangóhatás)
2013. ápr. 8. 13:48

Nem azzal van összefüggésben :)

Elvileg nagyon gyakran szekretálódik 24 óra alatt, éjjel meg nem (de még utána kell járnom pontosan)

Én csak ki akarok esetleg próbálni valamit, ha tud valaki ajánlani bármilyen ilyen szert.

Elmagyarázni az egészet kb. 1 oldal lenne.

Nem a ciszták a bajom csak, hanem hogy szinte egyáltalán nem javulok, szal "súlyos" eset vagyok.

Tudok mindent a diétáról meg hasonlókról, köszi.

Szóval a kérdés az eredeti, tud valaki bármit erről?

(Ha érdekel átküldöm a linket, meg a zanzásított fordításomat is, bár ha angolt tanultál, sztem simán megérted :) nem annyira bonyi a nyelvezet.)

9. Pillangóhatás (válaszként erre: 8. - Viki77_2)
2013. ápr. 8. 13:37
előfordulhat, mert lehet többször próbálkozik a szervezet ovuvalm és nem sikerül.viszont nem értem te miért gondolod, hogy nálad ilyen gond va?és logikusan ha megszűnnek a ciszták, lesz pé ilyen gond sem lesz
8. Viki77_2 (válaszként erre: 7. - Pillangóhatás)
2013. ápr. 8. 13:31

Aha, szóval nem a mennyiség emelkedett, hanem, ahogy az a kísérlet leírta (amcsi, 1997), gyakrabban választódott ki a PCOS-es nőknél. És, egyértelműen nem találtak összefüggést az elhízással.

Szóval a kiválasztás FREKVENCIÁJA volt "nagyobb", mint a normálisan menstruáló, amúgy elhízott nőknél. (Gondolom te is tudod, hogy az LH nem feltétlenül magas PCOS-ben, de látod, ha a gyakoriság rossz, az is egyfajta állandó túltermelés, csak másmilyen, nem?)

Na most találtam épp hogy az LH hormon felezési ideje csak 20 perc...

Ki tudja, ha túl sokszor, mondjuk kétszer annyiszor választódik ki PCOS esetén -- és a kísérlet leírásában következtetésként szerepel, hogy meghatározó patofiziológiája ez a jelenség a PCOS-nek !!! -- akkor azt vajon ki tudná megállapítani bármilyen, bármikor vett egyszeri vérből???

Követni meg melyik orvos lenne hajlandó? Semmi eszközük sincs hozzá...

2013. ápr. 8. 13:14
igen.akkor többszörösére emelkedhet.bocs, de ezt nem értem ezek teljesen jó értékek.kiválasztás gyakorisága?????
6. Viki77_2 (válaszként erre: 4. - Pillangóhatás)
2013. ápr. 8. 13:10

Azt tudom igen, hogy az LH csúcs okozza az ovulációt ugye.

Nekem mindig normálhatáron belül volt, és az LH-FSH arányom is 1:1-hez közelít.

De, mondom, a kiválasztás mértéke okés, de a GYAKORISÁGA, tehát a frekvenciája az amit kórosnak mondanak.

Gondolj bele, ez egy sima vérvételből soha nem derül ki, akármelyik napon is történik. (Az említett kísérletben is 10 percenként vettek mintát valami géppel 24 órán keresztül, na melyik orvos lenne nekem hajlandó LH követést csinálni.)

Tombol a reménytelen PCOS, így mindent kipróbálok :)

Az LH-m egyébként: (tavaly júl.): 3. cn-on 5,63 (ref. határ: 2,4 -- 12,6), 23. cn-on 10,51 (ref. határ 1-11,4)

(idén márc.): 5,9 (random napon, nem c.hez kötve, ref. határon belüli érték)

5. Pillangóhatás (válaszként erre: 3. - Viki77_2)
2013. ápr. 8. 13:05
és szia itt is:-)
4. Pillangóhatás (válaszként erre: 3. - Viki77_2)
2013. ápr. 8. 13:04
mennyi volt és hányadik napon?egyébként ha van ovu előtte kb 2 nappal kiugrik aztán visszaesik.
3. Viki77_2 (válaszként erre: 2. - Pillangóhatás)
2013. ápr. 8. 12:59

Szijja itt is :)

Normális nekem, tudod, amúgy PCO szindróma.

Csak ennyi olvasás után most tartok ott hogy végre találtam egy amcsi tanulmányt, ahol nem a kiválasztott LH mennyisége (azt már igazolták állítólag többször hogy nem mérvadó) hanem a gyakorisága sokkal rosszabb PCOS-eseknél, és azt írja, a normális ciklusú elhízott nőknél az elhízástól nem gyakoribb az LH kiválasztás.

Szóval, még tájékozódnom kéne az LH-ról, pontosan hogyan termelődik (azt tudom hogy pulzatívan), és mennyi idő alatt, hogyan bomlik le, stb.

De, kíváncsi lennék lehet e csökkenteni, és valaki próbálta e már, vagy érintett e ebben a témában, ill. csak alapon tud e bármit erről. (Nincs még klimax, nem azért)

2. Pillangóhatás (válaszként erre: 1. - Viki77_2)
2013. ápr. 8. 12:55
mikor és mennyi volt?
2013. ápr. 8. 12:28
Ha bárki bármi infót tud erről, kérem ossza meg. Bármilyen gyógynövény, kivonat, stb. érdekelne, és persze esetleges tapasztalatok is. Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook