Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nagy baj, ha egy törzskönyves kutyus, a fajtája standard hibájával rendelkezik? fórum

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nagy baj, ha egy törzskönyves kutyus, a fajtája standard hibájával rendelkezik? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 1. 14:30
köszönöm a hozzászólásokat!Kis briardról van szó,kicsi fehér csík van a mellén.2 napja van nálam,egyébként a tenyésztő vissza vette volna,de már most úgy megkedveltük,hogy természetesen még ha őfizetne,vagy tacskó lenne belőle akkor sem válnánk meg tőle.Erre nem is gondoltam csak kíváncsi voltam,mennyire fontos a standardnek megfelelnie.Ő az első kutyánk.Felfogtam azt hiszem,ő egy fajtatiszta briárd,csak nem lesz topmodel.
12. emagdi
2009. aug. 31. 18:38
én mondjuk elképzelhetetlennek tartom, hogy visszacseréljek egy kis állatot, akit már kiválasztottam, hazavittem, akármilyen is legyen a külseje....
11. emagdi (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2009. aug. 31. 18:36

attól még, hogy eltér a fajtastandardtól még lehet teljesen egészséges!! másrészt az állatorvos max mint műkedvelő tudja megállapítani, hogy egy kutya megfelel-e a standardnak, vagy sem. ez nem állatorvosi feladat, erre ott vannak a kiállítási bírálók.

másrészt nyilván aki egy adott fajtával foglalkozik, már ránézésre látja, hogy melyik kiskutya milyen lesz, és nyilván azt tartja meg továbbtenyésztésre, amelyik várhatóan megfelel a fajtaleírásnak, és kedvencnek azt adja el amelyik kissé eltér attól, hiszen kedvencként tartott kutyusnál ez teljesen mindegy.

ezek általában nem nagy eltérések, laikus nem is biztos hogy észrevenné.


a törzskönyv pedig "csak" azt bizonyítja, hogy legalább harmadízilgen kik voltak a kutya felmenői. tehát hogy ezen ősei mind törzskönyvezettek és fajtatiszták voltak. de persze ez nem garantálja, hogy a kiskutya mindegyik szülőtől a legjobb géneket örökli. (itt legjobb alatt azt értem, hogy ami a fajtastandardnak leginkább megfelel).

10. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Velvetcat)
2009. aug. 31. 15:26
Lehet olyan hiba, ami csak bizonyos korban tűnik elő.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2009. aug. 31. 15:18
A gazdi mivel beadatta a kötelező oltásokat (legalábbis így szokott lenni) akkor az orvos biztos látta és figyelmeztette a kutya nem felel meg az elvártaknak.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Velvetcat)
2009. aug. 31. 15:17
Amennyiben úgy adták el neked, hogy egészséges a kutya akkor visszakérheted az árát. köteles visszavásárolni a kutyát is. Ez rajtad múlik mennyire nőtt a szívedhez.
2009. aug. 31. 15:11
Akkor baj ha tenyészteni vagy kiállításra vinni akartad volna, egyébként tökéletes kedvenc lehet :)
6. emagdi (válaszként erre: 3. - Velvetcat)
2009. aug. 31. 15:06

nézd, ez olyan, mint amikor autót vásárolsz. odamész, megnézed, kiválasztod, kifizeted, megkapod a papírokat. de ha pénztártól való távozás után veszel észre hibát az autón, az már a te költséged.


kutyusnál annyi, hogy ha nem vagy tenyésztő, akkor teljesen mindegy, hogy a fajtastandardtól kicsit eltér a kutyád. az a lényeg, hogy szeressétek, kedves kutya legyen. (attól még a fajtára jellemző legtöbb tulajdonsága meglesz, csak mondjuk egy kiállításon nem kapna jó minősítést).

2009. aug. 31. 15:05
Szerintem semennyire, így is nagyon fogod szeretni. Ha tenyésztésre vetted és kiállításokra akarod vinni.... hát akkor majd egy kicsit lepontozzák és nem lesz első helyezet:-)
2009. aug. 31. 15:04
Megszabad kérdezni hogy milyen kutyusról van szó és milyen hibája van?? :-o
2009. aug. 31. 15:01
köszi.Persze,hogy most már mindegy,csak becsapva érzem magam.Vagy jogtalanul?
2009. aug. 31. 14:58

Szia!

Nem fogod tudni tenyészteni, kiállításon nem kap értékelhető eredményt.

Gondolom nem is tenyésztés céljából vetted, akkor meg mindegy a hibája. :-)))

2009. aug. 31. 14:56
Szasztok!Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nagy baj, ha egy törzskönyves kutyus, a fajtája standard hibájával rendelkezik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook