Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az lenne a kérdésem, hogy ha GYES mellett visszamegyek 6 órában dolgozni, felmondhatnak-e amíg kapom a GYES-t? Köszönöm a segítséget! fórum

Az lenne a kérdésem, hogy ha GYES mellett visszamegyek 6 órában dolgozni, felmondhatnak-e amíg kapom a GYES-t? Köszönöm a segítséget! (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 5. 19:01
Köszönöm mindenkinek, most megnyugodtam egy kicsit...
2011. jan. 5. 18:47

Igen, megvan a törvénybe bekerült a végére a gyes folyósítása, csak ez egy régebbi volt. Szóval ez fontos.

[link]

Ugye a munkaidő része már nem aktuális a cikknek, ezért fontos a heti 30 órás munkaviszony, mert így teljesül a gyes folyósítása.

9. man dula (válaszként erre: 8. - 3da688d0af)
2011. jan. 5. 18:47
Ez így van
2011. jan. 5. 18:41

Na, most nem találom a gyes-es dolgot, de a munka törvénykönyve szerint a gyermek 3 éves koráig védett vagy. Sajnos tudom, mert nekem nemrég komolyan utána kellett néznem.

90§(1) e) bekezdése

90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő,

2011. jan. 5. 18:37
Szerintem köteles a munkáltató visszavenni, és három hónap védettség van, és szerintem ez a gyestől teljesen független.
2011. jan. 5. 18:35

ez érdekes, köszönöm a felvilágosítást

csak azt nem értem, hogy aki 6 órában dolgozik, kapja a gyest, miért védett?

aki 8 órában, az gyest sem kap és nem is védett...

2011. jan. 5. 18:34
Viszont a munkáltató nem köteles 6 órában visszavenni, ugyanazt vagy ugyanolyan munkakört köteles biztosítani...
2011. jan. 5. 18:32
Fontos, ha a gyes folyósítása valami miatt, akár 8 órás munka okán, megszűnik, akkor nem él a védelem.
2011. jan. 5. 18:30

Szia!


Szerintem igen, köteles a cég visszavenni, de azt hiszem egy hónapig köteles foglalkoztatni.

Semmi köze a gyes-hez, de remélem jön valaki, aki valóban ért hozzá és elmondja, hogyan is van pontosan.

2011. jan. 5. 18:30
Nem, a gyerek 3 éves koráig a gyes folyósítása mellett! védett vagy. Plusz még van 30 nap felmondási védelem utána is.
2011. jan. 5. 18:26
Az lenne a kérdésem, hogy ha GYES mellett visszamegyek 6 órában dolgozni, felmondhatnak-e amíg kapom a GYES-t? Köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook