Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az ivóvízről fórum

Az ivóvízről (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ivóvízről

1 2
2019. okt. 25. 11:14
Nálunk nem jó a víz minősége ezért főzni azért használunk csap vizet fürdeni is viszont évek óta szénsavmentes ásványvízet iszunk.
2019. okt. 16. 06:41

Még annó,az előző életperiodusom alatt jött egy ürge,és megnézte a csapvíz minőségét..kiengedett egy pohár vizet,beletett valami tisztitókütyüt és a pohár feléig a víz ilyen barnás trutyi lett.

Ott,onnantól mem ittam csapvizet.

Jelenlegi lakóhelyemen viszont qva jó minőségű a víz.

38. Panna.33 (válaszként erre: 37. - Guipapa)
2019. okt. 16. 05:36
Aha. Hát jó. Egy részüket tudja. Mivel nálunk finom és jó minőségű a csapból folyó ivóvíz, így nem győzték meg a hasznosságáról.
37. guipapa (válaszként erre: 29. - Panna.33)
2019. okt. 15. 21:40

Nem kerülöm, csak tapasztalom hogy a vízben levő nyomelemek, ásványi anyagok szervetlen elemek, közvetlenül a szervezetünk nem tudja hasznosítani, csak pl. fogkőnek, vesekőnek. Vashiányos betegek sem rágcsálják a vasúti síneket.

A nyomelemek, ásványi anyagok nagy részét növényekből, állatokból szerezzük be, ill. egyéb forrásból ahol a kívánt anyag valamilyen más elemmel kellátos kötésben szerepel

2019. okt. 8. 19:43

Nekem speciel megfelel a pesti falmelléki. 😀 Meg néha egy kis bubis.

Ahol nem egészséges az ivóvíz, ott kell szerintem pl. a palackos.


[link]

A jó ivóvíz legfontosabb jellemzője, hogy biztonságos és egészséges, sem kórokozókat, sem kémiai anyagokat, sem radioaktív anyagokat nem tartalmaz olyan mennyiségben, ami az ivóvizet fogyasztók egészségére ártalmas lehetne.


Az irreális elvárás, hogy a víz egyáltalán ne tartalmazzon olyan anyagokat, amelyek nagy koncentrációban szennyeződésnek minősülnek. Napjainkban számos olyan nagy teljesítményű vizsgálati módszer van, amellyel a szennyezők sok nagyságrenddel a megengedett határérték alatt is kimutathatók, és minél érzékenyebb módszert használunk, annál nagyobb eséllyel állapíthatjuk meg „oda nem illő” komponensek jelenlétét. Az alapvető kérdés tehát az, hogy az ivóvíz minősége megfelel-e az egyébként szigorú előírásoknak, és az egyes károsnak minősített komponensek a kimutatott koncentrációban egészségügyi kockázatot jelentenek-e.

35. Bless the child (válaszként erre: 34. - Lávli)
2019. okt. 8. 19:15
Azért kivenni curva drága berendezéssel a elemeket, hogy drága patronnal visszarakd. Ez logikus, másnak meg anyagilag hasznos
34. Lávli (válaszként erre: 33. - Bless the child)
2019. okt. 8. 19:13
Jajj tényleg. Meg van az UV csírátlanító. 😏
33. Bless the child (válaszként erre: 31. - Lávli)
2019. okt. 8. 19:02
Nem olvastad el figyelmesen a fórumot. Ásványi anyag patront kell venni. De ha arra nincs lóvé, jó lesz az Andika által javasolt is🙃
32. andi6020 (válaszként erre: 31. - Lávli)
2019. okt. 8. 18:40
Én a patikasót javaslom.
31. Lávli (válaszként erre: 30. - Bless the child)
2019. okt. 8. 18:31
Egy modern konyha feltétlen része a 119990-es víztisztító. Az ionokért meg majd jobban sózzuk a kaját :D nemmondommivel :D
30. Bless the child (válaszként erre: 29. - Panna.33)
2019. okt. 8. 18:20
Mert ez menő.
29. Panna.33 (válaszként erre: 28. - Guipapa)
2019. okt. 8. 15:15
Erősen érdekelne, miért kerüli valaki a nyomelemek, ásványi anyagok ivovizzel való szervezetbe juttatását.
2019. okt. 8. 14:18

Áll ez a fórum, pedig mostanában elég sok szó esik vizeinkről, vízivásról.

(Én sajnos későn kezdtem el (15 éve) csak a desztillált víz ivást.)

27. Sirga
2008. szept. 18. 09:56
Végighallgattam egy előadást, ahol bemutatták a különböző víztisztító készülékek előnyeit, hátrányait. Azt is elmondták, hogy mi minden lehet/van a csapvízben. Ijesztő! Szó esett a legegyszerűbb szűrőkancsótól kezdve a legmodernebb készülékekig. Az is kiderült ez alapján, hogy egyetlen módszer sem tökéletes önmagában! Épp ezért egy kombinált rendszerrel működő vízszűrőt javasolt az előadó. (Márkát nem írok - ez nem a reklám helye!)
2008. ápr. 15. 01:23

Arra lennék kíváncsi kinek, milyen víztisztitója van?

Mennyit fizet érte és honnan szerzi be?

Rengeteg fajtáról hallottam már és nem tudom eldönteni, melyik lenne a legjobb nekünk, mert a csapvíz sokszor ihatatlan.

Privát várom a válaszokat. Köszi

25. Cszsuka (válaszként erre: 23. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 11. 18:29

Ez valóban jó lehetőség a pénzkeresetre. Amikor azonban általában beszélek valamiről, s azt mondom, keressen meg valakit a közelében, valójában jóindulat. Én nem a netről szerzem a munkatársaimat, anélkül is megélek. Pont ez a lényeg, nem rég a Hoxa kért mindenkit, hogy figyelmesen olvassuk el a fórumszabályzatot és ne akarjuk üzletkötésekre használni a Hoxát. Mellesleg teljesen jogosan.

Az is ott volt a figyelmeztetésben, hogy aki ezt teszi, azt törlik.

A másik kérés pedig a szabályzatban az, hogy ne offoljunk. Úgyhogy én itt befejeztem.

Üdv: Zsu

24. b46d5f17a9 (válaszként erre: 23. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 11. 17:59
egyébként pedig ez a legjobb, nincs rajta mit bizonyítgatnom, hiszen már megtették helyettem a tudósok, csak az ő anyagaikat tudom elismételni, a többiek meg had hadakozzanak csak egymással
23. b46d5f17a9 (válaszként erre: 22. - Cszsuka)
2008. ápr. 11. 17:38
dehogynem! privibe email-cím és megy minden, de nem ide
22. Cszsuka (válaszként erre: 20. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 11. 16:44
Ezek alapján gondolom, soha nem fogjuk megtudni, hogyan működik ez a pí-víztisztító berendezés -legalábbis tőled.
21. Cszsuka (válaszként erre: 20. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 11. 16:36

Ez teljesen igaz, de azért elfelejtetted, hogy amikor bármelyik topicba benézel, s megkérdezik, hogy ki, hol, mit vett, az mind reklámnak számítana, nem volna értelme topicot nyitni, ha senki nem válaszolna rá. Minap betévedtem a kismamákhoz a hoxán, boldogan újságolták, hogy milyen édi bébirucit vettek a TESCO-ban. Tök jó ingyenreklám a TESCOnak. Ezenkívül kifejezettem AMWAY él LENKEY topic is van, s még senki nem háborodott fel, hogy megbeszéltük, kinek mi tetszik, mennyiért és hol lehet hozzájutni. A Ph csoda c. könyv és a hozzátartozó lötyi forgalmazói is jól megélnek különösebb reklám nélkül, hiszen elég csak itt végig olvasni a tapasztalatokat.

Nem tudom, miért probléma, ha őszintén megmondom valamiről, hogy nekem jó vagy nem jó.

Ezen felül pedig mindenki azt vesz, amit akar. Visszanézheted a hozzászólásaimat bármely topicban, én még soha senkinek nem írtam azt, hogy priviben megkereshet áruvásárlás céljából.

Az ökonetnek is vannak ország szerte munkatársai, akit érdekel bármi, keressen egy ilyen személyt a környezetében. Éppúgy, mint amikor ajánlunk egy linket, az is reklám - neki. (Drágám:)

Egyébként a "mije" az pontos j.

20. b46d5f17a9 (válaszként erre: 19. - Cszsuka)
2008. ápr. 11. 15:59
csak annyi drágám, ha fennen reklámozunk, akkor nem magáról a vízről beszélünk, hanem eladunk? az én cégem (akitől a pí-víztisztító economikus berendezésem van) teljességgel elítéli az efféle reklámozást, csak önmagát reklámozhatja, így csak akkor hallasz róla, ha valaki, akinek már van, abban a "kegyben" részesít, hogy elmeséli neked, hogy neki milye van és az mennyire jó - ez egyébként így kellene, hogy legyen mindenütt és mindennel, hogy ne zavarják egymás köreit - bár mindig az a jobb, aki a tapasztalatokra alapoz és nem a felesleges reklámokra
19. Cszsuka (válaszként erre: 16. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 11. 15:54

Most mi van?

Itt egyáltalán nem számít, hogy melyik cég, a lényeg az R/O. A NASA is ilyennel adott tiszta vizet az űrhajósoknak.

Sok olyan cég létezik, akik ilyen típusú berendezést árulnak. Én azért írtam, hogy Ökonet, mert megkérdezték, hogy az enyém honnan van.

18. b46d5f17a9 (válaszként erre: 17. - Hoxa)
2008. ápr. 11. 15:27

bocsi, a te neveden van a legelső, gondoltam tőled jött, de azóta már megnéztem a cikket magát is és láttam a szponzort is, én nem rá gondoltam


még egyszer bocsi

17. Hoxa
2008. ápr. 11. 15:25
Nem én másoltam, ez egy szponzorált cikk.
2008. ápr. 11. 15:20

itt az egész cikk, amiből a Hoxa másolt:


"Miért fontos a tiszta víz?


Ahogy azt már mindenki nagyon jól tudja, a felnőttek testének kb. 60-70%-át víz alkotja. A tiszta víz pótlása sokkal fontosabb, mint gondolnánk! A Víz az emberi élet alapja, tiszta víz nélkül nincs egészséges élet.


Tudjuk azt is, hogy szervezetünknek valóban szüksége van ásványi anyagokra. Ebből kifolyólag nagyon sokan azt gondoljuk, hogy sokkal hasznosabb, ha a palackozott ásványvizet fogyasztjuk. Így feltehetjük a következő kérdést: vajon, valóban egészséges-e a mindennapos ásványvízfogyasztás?


Válaszunkat kezdhetjük azzal a ténnyel, hogy az emberi szervezet csak szerves ásványi anyagokat képes (szerves felépítéséből adódóan) feldolgozni, amihez zöldségekből, gyümölcsökből, gabonákból jut hozzá. Az ásványvizek viszont tele vannak szervetlen ásványi anyagokkal, amit az emberi szervezet csak minimális mennyiségben képes beépíteni.


Természetesen a palackozott vizeket forgalmazó cégek igyekeznek meggyőzni minket, hogy az ásványvízben lévő szervetlen ásványi anyagokra az emberi szervezetnek nagy szüksége van. A nagy mennyiségben fogyasztott ásványvizekből a szervetlen ásványi anyagok nagy részét szervezetünk nem tudja feldolgozni, így azok felesleges terhelést jelentenek, a testen belül lerakódva, többek között epekövet, vesekövet, fogkövet, érelmeszesedést és izületi rugalmatlanságot okoznak. Szakértők szerint, 75 év alatt egy átlagos vezetékes vízivó kb. 28 kg, egy átlagos ásványvízfogyasztó kb. 90 kg „kőzetet” iszik meg!


Mit tehetünk e káros hatások megelőzésére? A legegyszerűbb megoldás a vízszűrés! Ezzel a módszerrel nem csak egészségesebb ivóvízhez juthatunk, hanem megszabadulunk az asványvíz vásárlástól, és még kevesebb lesz a hulladék is! Ha nincs ásványvíz, palack sincs!"


Zöld Újság 2007. október


legalább itt olvassátok el, ha nem is másutt


és elmondhatom még, hogy nem ökonett, vagy északi ablak, sokkal komalyabb és jobb!!

2008. ápr. 11. 15:15
az Ökonetnél van sokkal jobb is, csak nem ismeritek, vagy lehet, hogy már hallottátok, de nem tudtok róla eleget
14. Cszsuka (válaszként erre: 13. - Gyopárka)
2008. ápr. 11. 15:10

Dehogy sértődtem meg!

Ez egy szófordulat volt!

A többiben igazad van.

13. gyopárka (válaszként erre: 12. - Cszsuka)
2008. ápr. 11. 13:17
Bocsi,nem jól fejeztem ki magam,nem akartalak sértegetni.Én még most is Amway-s vagyok.A koppintás miatt értettem hogy megbizható-e.Tudod csak azért aggályoskodok,mert biztosra szeretnék menni,hogy tényleg benne vannak-e azok a szűrési fázisok,amiknek benne kell lenni,mert sajnos ha nem szür ki mindent,mert valami hiányzik belőle,azt még valószinűleg nem érzi az ember.Lehet hogy tulkomplikálom,de már annyit olvastam a trutyikról,hogy félek.De a szerkezet belsejébe meg nem látok bele,azt adhatnak el amit akarnak.És persze mindenkinek a maga portékája a legjobb.
12. Cszsuka (válaszként erre: 11. - Gyopárka)
2008. ápr. 11. 12:46

Én voltam Amway-es, ne sértegess...:)

Általában az MLM nagyjából azonos filozófián fut, csak a hozzáállás, a termékek és az árak különböznek. Bizton állíthatom, hogy egész más...

A készülék egyébként török gyártmány, majd megnézem a gyártó céget, eddig nem foglalkoztam vele, de a kedvedért...

Azért, ha nem lenne megbízható, nem ajánlottam volna. (Bár, ezt mindenki mondhatja, ez is igaz)

Selejt pedig bárhol előfordulhat, de azt minden cég garanciában kicseréli.

11. gyopárka (válaszként erre: 10. - Cszsuka)
2008. ápr. 11. 10:22
Köszi a részletes választ.Te már a második vagy akivel levelet váltok és Ökonetest használ.A cég maga engem egy kicsit megdöbbentett amikor utánanéztem,mert a történetük,a felépiítés,az alapítói üzenet nekem nagyon úgy tűnt mintha egy az egyben az Amway-t koppint.volna.Ennek ellenére megbízható? Azt tudni lehet ki a gyártója a viztisztitónak? Félek kicsit,mert vízből sokat kell inni, a beruházás nem kis összeg és én a fiaimnak is szeretném,/ők Pesten laknak/,tehát mindent duplázva nam kevés,biztosra szeretnék menni,hogy a legjobb vizet isszuk.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook