Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az internet hatásai fórum

Az internet hatásai (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az internet hatásai

2021. dec. 12. 20:42
Nekem nem tetszett ez a cikk, semmit mondó, unalmas. Legközelebb majd biztosan jobbat fogsz írni, ez most nekem nem jött be, remélem nincs harag! Sok sikert a következő cikkedhez!
23. Margarita Citokina (válaszként erre: 19. - Syria)
2021. dec. 2. 17:40
Arra nagyon jó lenne, ha elindulna egy beszélgetés, minél több véleménnyel, és máris érdekessé válna a fórum.
2021. dec. 2. 17:37

Az életem nagy részét internet és mobiltelefon nélkül éltem le. Mégis, örülök, hogy van internet, és valamilyen szinten megtanultam használni.

Rajtunk múlik, hogy jót, vagy rosszat "hozunk"-e ki belőle. Rajtunk múlik, mire tanítjuk a gyerekeket.

21. katt2 (válaszként erre: 20. - Kicsitzizi83)
2021. nov. 28. 22:10

Tényleg, hány kapcsolat megy tönkre? Van valami statisztikád erről?


A gyerekek mitől lennének lelki szegények? Ezt azért megmagyaráznád?

2021. nov. 28. 15:32
Részemről inkább ellene vagyok már az internetnek.Igen tudom én is használom,de nincs Facebookom se más oldalam.Gondoljunk csak bele hány kapcsolat is megy tönkre a közösségi oldalak miatt és milyen lelkiszegény gyerekek nőnek fel az internet miatt.
19. syria (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 23. 18:33
Ez a cikkecske egy rakás közhelyhalmaz. Semmi újat nem nyújt az internet hatásairól.
2021. nov. 22. 08:26
Olyan témáról írtál, (jól) amiről nagyon sokat lehet gondolkodni, vitatkozni. Idősödve, immár még nem tudnám mondani, jó lenne-e internet nélkúl. Régen pl. nálunk polcokat foglaltak el lexikonok, szótárak. Jó nagyok, vaskosak. Ezeket forgattuk rendszeresen, ma pedig elég egy kis kütyü, és nagyságrendekkel több infor mációt kaphatok. Ha van könyvolvasóm (nekem nincs) egész kis könyvtárat letölthetek. (Jobb szeretem a papír könyvet.) A térképekről, útvonaltervezés ről nem is beszélve. Ezek pl. előnyök, és még végtelen sok hasonló példát felhozhatnék. Sajnos a hátrányokról is. Megváltozott a világ, ennek megfelelően kellene a gyerekeket a szülőknek és az iskoláknak is nevelni, tanítani. A fake news felismerésére pl. Az inforciók szelektálására. Kérdéses, sikerülhet-e. Jó ez a téma!
2021. nov. 20. 13:15
Sok veszélyt is rejt az internet. Olyan, mint egy dzsungel.
16. Auróra2010 (válaszként erre: 13. - Ariana)
2021. nov. 20. 13:13
2-ik bekezdésedhez . a nettel együtt megszűnik a várakozás varázsa.
15. michelle.r (válaszként erre: 10. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 20. 12:50
Köszönöm 🤗 Azt pláne, hogy el tudsz tekinteni, a néhány diszkréten ehelyezett hibától 😉
14. michelle.r (válaszként erre: 13. - Ariana)
2021. nov. 20. 12:40

Azok az emberek, akik a nettől függővé váltak, bármi bástól is azzá válhatnak.


Nem tudom, hogy a technika jóra vezet-e vagy sem? Én a jóra szavazok. Nekem nem volt jobb net nélkül. Én élvezem, hogy a világ másik végén lévő múzeumba is bemehetek, azonnal elolvashatom amit írnak, nem kell egy levélre heteket várni, hogy még egy lakást is meg tudok nézni virtuálisan, és eldönthetem, hogy akarom-e a valóságban, hogy látom, akivel beszélek, akárhol is van a világon.


De értem, hogy mire gondolsz. Abból a szempontból tényleg nem segít, hogy biztosan sokkal jobb volt úgy ismerkedni, hogy izgultak az emberek találkozás előtt, maximum a hangját ismerhették. Ebben tényleg nem jó, hogy "instant" lett, ebből kiveszi az izgalmat, a várakozást.

13. ariana (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2021. nov. 19. 21:22

Nagyon jó dolog az internet. Régen, ha nyelvet akartam tanulni, nem volt olyan könnyű, mint manapság. Egy szótárat hoztam ki a könyvtárból, abból próbáltam fordítani szöveget, és próbáltam tanulni helyesen kiejteni a szavakat.Sokmindent megkönnyít a net.


De mégis azt mondom, jobb volt net nélkül.Régen nem tárult eléd rögtön minden. És ennek megvolt a varázsa.Értéke volt egy hanglemeznek, egy videókazettának, egy jó könyvnek,mozinak.Ma már ezekért nem kell menni sehová.


Függővé váltak az emberek.Lógnak a rendszeren, mint egy köldökzsinóron. Mi lenne ha egy hétig nem lenne áram? Minden összeomolna.


A technika fejlődik rohamosan, de ez nem vezet jóra sajnos.

2021. nov. 19. 15:27
Köszönöm a válaszokat. 😊😊😊
2021. nov. 19. 14:47

Cikkíró utoljára itt volt: ma 02:46


Na, ez az internet legkárosabb hatása. 😀

10. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2021. nov. 19. 14:38

Le a kalappal előtted!


Minden szavaddal egyetértek és büszke lehetsz magadra, hogy ilyen szépen, választékosan tudsz fogalmazni...

2021. nov. 19. 14:32
Nem tetszett neki a hozzászólásom, így símán töröltetve lett. Sajnálom.
2021. nov. 19. 14:30
Ne zavarjuk, még alszik. 😀
2021. nov. 19. 12:18
Írtál magadról cikket?😀
2021. nov. 19. 11:21

Ezzel a cikkel, lássuk be, nem sokra megyünk. Semmilyen információtartalma nincs ahhoz képest, amit eddig is tudtunk.


Igen, a világ változik, muszáj vele változni, különben kihalunk 🙃Nem ahhoz képest változott sokat, amióta létezik a net, hanem pl. az elmúlt másfél évben. Nem kell minden szemetet magadra zúdítani, szelektálj!


Vedd ki belőle azt, ami hasznodra van, a többit lépd át. Nekem sokkal könnyebb az életem vele, nem kell autóba ülni, elmenni meetingekre, a zoom-on ugyanolyan hatékony. Most éppen olaszul tanulok, ha tanári segítség kell, szintén ott a zoom, egyébként minden tananyag elérhető online. Ha nem akarsz, bevásárolni sem kell elmenned, megrendeled, szállítják. Bankban sem kell már várakozni, telefonon szinte minden elintézhető. Ugyanez elmondható az utazásokról, szinte bármiről.


Ha meg akarsz nézni egy filmet, nem kell moziba menned, otthon a nappalidban, védett megnézed.


A világ át fog alakulni, szakmák megszűnnek, a nyáron megnyít az első személyzetmentes kávézó, hamarosan egyre több ilyen üzlet nyílik.


A cinizmus minden szándéka nélkül mondom, nem keseregni kell azon, amit nem tudunk megváltoztatni, hanem kihozni belőle a legjobbat.


Nem az internet hibája, ha valaki képtelen a helyén kezelni dolgokat. Nem az a baj, hogy valaki sokat lóg a neten, hanem az, ha haszontalan dolgokkal tölti.

5. ,zumba (válaszként erre: 3. - Alessandro)
2021. nov. 19. 10:32
Egyetértek.
2021. nov. 19. 10:29
A 90-es évek végén, bevezettettem az internetet,7-8 éves kisfiam mondta hogy a tv-ben hallott valami ilyesmiről, utánajártam, bevezettettük. Akkor még egy általán nem volt elterjedve pl a fiam sulijában is mi voltunk az elsők, ahol volt net. Engem olyan nagyon soha nem kötött le, munkámban boldog voltam az elektromos irógéppel , papiralapú eszközökkel. Nem gondoltam, hogy életünk meghatározó része lesz, fiam informatikus lett, külföldi cégeknél dolgozik, jól keres, egész életünk az időbeosztása utazásai stb körül forog.Én sz.géppel dolgozom, és legfeljebb hoxázom, de nem vagyok a rabja .
3. Alessandro (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 19. 10:13

Ne keverd a virtuális világot a valósággal! A virtuális világ nagyon megtéveszt és kielégít néhány embert, téged is beleértve.

A virtuális világ egy csillogó-villogó, sokaknak emiatt nagyon imponáló dolog, de nem helyettesíti a való világot csak kiegészíti.

Rég rossz, ha valaki azt gondolja, hogy az az élet, amit fotelből is el lehet érni bármikor, ki sem kell mozdulni onnan. Óriási tévedés, mert könnyen félre neveli a gyerekeket, felnőtteket téves illúziókat keltve bennük a való világ helyett.

A szülők, a nagyszülők, a testvérek, a tanárok, a barátok, a párkapcsolatok tudják kimozdítani az ilyen internetfüggőket és visszavezetni őket a virtuális világból a való világba. Főleg úgy, hogy kimozdítják őket a kényelmes fotelükből és szembesítik ezeket a netlovagokat a valós élet mindennapi feladataival, gondjaival, nehézségeivel és szépségeivel.

Ha ők nem teszik meg, akkor ezek a fotelvilágban élők könnyen és talán örökre a virtuális világukba szerelmesednek, a hús-vér valós emberek helyett. Dologtalan és haszontalan részei lesznek a valódi világnak.

2021. nov. 19. 09:39

Fogékonynak is kell lenni ilyesmikre.

Én ugyan sokat lógok itt főleg a játékok miatt, de a felsorolt többiről fogalmam sincs... csak bízni tudok benne, hogy a hoxázás nem túl ártalmas :)

2021. nov. 19. 09:35
A 21. században átalakult az életünk, az internetnek köszönhetően is. Más módon történik az információszerzés, a kommunikáció mint korábban. Milyen hatással van ez az életünkre?

Ugrás a teljes írásra: Az internet hatásai

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook