Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az immunrendszerről II. fórum

Az immunrendszerről II. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az immunrendszerről II.

2010. márc. 29. 13:31
Azért érdekes dolog az is, hogy a fel nem ismert étel-érzékenység is erősen gyengítheti az immunrendszert. otthon elvégeztem egy étel-intolerancia tesztet, kiderült hogy érzékeny vagyok a sárgarépára. Azóta nem eszem répát és határozottan jobban érzem magam.
2010. márc. 12. 14:46
hát igen,a csecsemőmirigy normális esetben kb 14 éves korban felszívódik mivel a szerepe az immunrendszer kiépítése és serdülőkorban kész vége nincs többé csecsemőmirigy úgyhogy teljesen felesleges ütögetni. onnan tudom hogy nekem nem szívódott fel volt/van is miatta elég gondom. csak ennyit akartam mondani
18. Binky
2010. márc. 12. 06:53
Nekem a túlzott fehércukor bevitel székrekedést okozott.
2010. márc. 11. 17:57
na szóval. Mi az "üzemanyag"? Glukóz. Miből egyzserűbb glukózt gyártani? Fehérjéből, vagy Ch-ból? Tehát, mihez kell kevesebb munka/ energia? A Ch bontáshoz. Vagyis, ha már adott a dolog, minek dolgozni rajta? Ennyi az elméletem. De hangsúlyozom, ez csak most egy kis gondolkodás eredménye. És majd megkérdezem még a szakértőt.
16. Pirosalma (válaszként erre: 15. - C1e9612cd3)
2010. márc. 11. 17:51

Értem én, hogy nem tudod biztosra, csak gondoltam, elmondhatod, mire gondolsz.

Hogy érted, hogy kevesebb munkával? Ebből hogy következik, hogy lassul az anyagcsere?

2010. márc. 11. 17:48

nem azt mondtam, h biztosan tudom, h miért, csupán azt, h azt hiszem értem. Ez viszont nem egyenlő a biztossal.

Egyébként a gondolotmenetem arra alapozom, h ha jó sok Ch-t viszel be a táplálékkal, akkor jóval kevesebb munka révén jut "üzemanyaghoz" a szervezet.

14. Pirosalma (válaszként erre: 13. - C1e9612cd3)
2010. márc. 11. 17:42
Hát ha érteni véled, el is mondhatod.
2010. márc. 11. 17:32
mondjuk, ha józan paraszti ésszel gondolkodok, akkor azt hiszem, értem, h miért lustul el az anyagcsere a túlzott szénhidrát beviteltől, de azért megkérdezem. Az a biztos.
12. Pirosalma (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2010. márc. 11. 17:21
Ez lehetséges (nem tartom kizártnak), de ebben még túl sok különleges nincs.
2010. márc. 11. 17:18

ok, megkérdezem.

Vizsont, az tény, h magamon megfigyeltem azt, h a posztpandiális hypotoniám sokkal erőteljesebb, ha szénhidrátgazdag kaját eszek (főleg, ha gyorsan felszívódó szénhidrátból áll), mintha mondjuk fehérjében, vagy zöldségekben/ salátában gazdagabb az ebédem.

10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - C1e9612cd3)
2010. márc. 11. 17:14
Inkább nem írok semmit (találkoztam már pár "kevésbé jó" dietetikussal, ez persze minden szakmában így van). Szerintem kérdezd meg tőle, kíváncsi vagyok, hogyan magyarázza.
9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2010. márc. 11. 17:12

na a mechanizmusát én sem tudom ennek spec. De mivel elég sok diabossal dolgozok, így a mi teamünkhöz szorosan kapcsolódik a dietetikus, ezt pont ő mondta. Én meg hiszek neki, mert mégiscsak ez a szakmája, ezt használja a mindennapokban.

De, ha gondolod, megkérdezem neked.

8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - C1e9612cd3)
2010. márc. 11. 17:08

Szia!


És hogyan lassítja?


(Én ilyenről nem tudok.)

2010. márc. 11. 17:04

hát én nem tudom... nem zárkózok el a természetgyógyászattól egyáltalán, de...DE!!!!! Hu... Erre a cikkre egyszerűen nem igazán találok szavakat... Vagyis a tartalmára....

Nem is értem, h minek ütögetném a csecsemőmirígyem ma, amikor már régen elsorvadt???? (ha nem így történt volna, biztosan nem írkálhatnék ide) Mit érek vele????? (mármint az ütögetéssel)

Na a cukros dolog meg..... Az tény, h a túlzott szénhidrát bevitel lassítja az anyagcserét (ezt nyugodtan megkérdezheted egy dietetikustól), de hangsúlyozom! Az anyagcserét!!!

6. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Genlips)
2010. márc. 11. 17:00

Ismerem, beleolvastam, de én ilyen könyvet legfeljebb kikapcsolódásképp olvasnék el. Azért meg nem adok ki pénzt, mert az interneten is tudok hasonlókból szemezgetni (mint pl. ez a cikk).

Ismeretszerzés céljából nem ilyen könyveket olvasok (orvostanhallgató vagyok).

5. genlips (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2010. márc. 11. 16:34
még nem olvastad a cukor bluest, igaz? :)
4. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2010. márc. 11. 16:29
Megtaláltam az oldalt. Van azért ott szép számmal egyéb "csacskaság".
2010. márc. 11. 16:29
Nagyon tetszik a cikked,én is vonzódom a természetgyógyászathoz, végre valami pozitív a sok rossz között, köszönöm ! :-D
2010. márc. 11. 16:27

"a fehér cukor a fehérvérsejtek keringésének kb 50%-os kimerülését okozza. A finomított cukor lényegében elkábítja a fehérvérsejteket, amelyek így képtelenek működni."


Úristen! Hol olvastad ezt a baromságot (mert ez már az a kategória)?

2010. márc. 11. 16:03
Mint már az előző cikkemben említettem, a fehér cukor a fehérvérsejtek keringésének kb 50%-os kimerülését okozza. A finomított cukor lényegében elkábítja a fehérvérsejteket, amelyek így képtelenek működni.

Ugrás a teljes írásra: Az immunrendszerről II.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook