Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az igazi APA.....? fórum

Az igazi APA.....? (beszélgetős fórum)


1 2
55. Vidék (válaszként erre: 13. - Vidék)
2014. jan. 5. 01:46
Sikerült töröltetnem. Még egyszer köszi!
54. Vidék (válaszként erre: 15. - Ginevra01)
2014. jan. 5. 01:44
Akkor jól beletaláltam .:)
53. Ginevra01 (válaszként erre: 52. - KLucus)
2014. jan. 4. 18:35
mikrobuszt.. igen, azt hiszem jó ötlet.. de ha így alakul, azzal meg az a gond, hogy abban még maradna szabad hely :)
52. KLucus (válaszként erre: 51. - Ginevra01)
2014. jan. 3. 21:51
na látod ez egy rendes ember :)))) ritka h így el tudják fogadni a másik gyerekét, pláne ha több is van. szerencsés vagy nagyon :) a közös babát beszéljétek meg. én is úgy hiszem át kell élnie a kispapaságot, a szülést és a többi dolgot is :))) de ha lesz közös gyerek, el kell gondolkoznotok,h mikrobuszt vegyetek :D
2014. jan. 3. 21:47
Köszi :)Egyébként nagyon mulatságos volt, mert itt volt nálunk du, meg este (még nem launk együtt) és közben felhívta az egyik barátja, hogy hétvégére morzsapartit szerveznek (eltüntetendő a sok maradék-alibivel) és menjünk mi is. Erre hallom, hogy akkor nem tudja vinni a többieket, mert nem férnek be a kocsiba.. leteszi, kérdezem tőle, hohy miért nem férnek be, van hátul 3 hely..azt mondja: és a gyerekek? jaaa..neki evidens volt, hogy visszük őket is :))))
50. KLucus (válaszként erre: 48. - Ginevra01)
2014. jan. 3. 21:40

igen neki lóg bilibe a keze. :) az ilyen nő, min 7 számjegyű fizura és 8 számjegyű bankszámlára vevő csak :D

bátorítsd csak az új párod! az én volt párom 36 éves, a mostani 46! neki nincs saját,de nem is volt kérdés,h lesz közös baba. :) még nem telt el egy év sem,h együtt vagyunk,de már mondja,h van egy kisfia és most jön a 2. gyerkőc. :)

a különbségtételről én komolyan elbeszélgettem vele. mondtam neki, bármennyire is szeretem és bármennyire is jó apa, ha szikráját meglátom annak,h különbséget tesz a két gyerek között mehet isten hírével, nekem mind2 a sajátom lesz, így nálam ez nem is kérdés. azt mondta,h nem tud különbséget tenni,mert olyan neki Zsombi mintha a sajátja lenne és mindig is ő marad az elsőszülött és az ő kicsi fia, akkor is ha nem a kezdetektől van mellette. elhiszem neki,mert ezt is látom :)

de bármi ilyen kérdés merülne fel benned, mindenképpen beszéld meg vele

2014. jan. 3. 21:29
A nagymamám első férje meghalt a háborúban, és ő ottmaradt 2 pici gyerekkel. A nagyapám feleségül vette, és így született anyám, aki elmondása szerint már 10 év körüli volt, mikor egyszer megkérdezte, hogy miért más a vezetéknevük? Addig nem is tudta, hogy a 2 bátyja nem az apja gyereke, mert mindig fiaimnak hívta őket és úgy viszoyult hozzájuk.
48. Ginevra01 (válaszként erre: 47. - KLucus)
2014. jan. 3. 21:26

Szerintem neki se lesz mostanában olyan kapcsolata, ami tartós lesz és hosszútávú, mivel az igényei:

-korban hozzálillő-ő 44 éves- (én 34)tehát olyan 34 -40 év közötti

-ne legyen gyereke

-ne akarjon gyereket

-csini legyen, áplot, intelligens, házias...


lehet, hogy neki lóg bilibe a keze?


a közös gyerek... na ez kb úgy van, hogy az új párom -38 éves- szerinte tök béne a gyerekekkel, és csak azért van ilyen jóban az enyémekkel, mert azok milyen jófejek :D


egyszer megkérdeztem tőle, hogy akart-e egyáltalán gyereket? Azt mondta, ilyet ő nem kért volna soha egy nőtől, hogy ő kezdeményezze, hogy legyen közös gyerekük, mert ő a kellemesebbik részből ugyan bevállalja a magáét, na de aztán a nőnek kell kihordania meg megszülnie, vásárra vinnie a bőrét. Szóval ő ilyet nem kérne...


Azt hiszem, bátorítanom kell majd kicsit :)). Amikor látom, milyen jól elvan velük, mindig megfordul a fejemben, hogy pont neki nem kéne lemeradnia az apaságról. Igazából meg sem fordult a fejemben, hogy különbséget tenne a gyerekek között, amíg erre nem hívták fel a figyelmemet.

47. KLucus
2014. jan. 3. 21:09

az exemnek azóta senkije nincs, holnap indul franciaországba dolgozni. ennek mondjuk kifejezetten örülök. :)

de tudod erre szokták mondani aki tudja csinálja aki nem tudja beszél róla :)))

egyébként tervbe van véve a közös gyerek vagy már úton is van? :)

2014. jan. 3. 21:05
A legérdekesebb az egészben, hogy az exem egyébként egy kimondottan jóképű, nagyon jóvágású pasi, az a fajta, aki ha megjelenik valahol, nem marad észrevétlenül. Ráadásul intelligens is, egyáltalán nem az alpári típus, a válást is tök normálisan intéztük, nem volt semmi gond.. ezzel a résszel. Azóta már túl van egy "kapcsolaton".. ami abból állt, hogy ő megmondta a nőnek, hogy csak alkami együttlétekre kell neki, nem akar tartós kapcsolatot. A nő meg belement... jól belezúgott, de volt annyi esze, hogy még idejébenkilépett belőle, de így is nagyon megszenvedte.
45. KLucus (válaszként erre: 44. - Ginevra01)
2014. jan. 3. 20:55
én is erre gondoltam,h nem történhet velem ennyi jó, ennyi év szarság után. de hidd el h mindenkinek jár a boldogság! :) a volt párom is mondta mikor még együtt voltunk,h ha mi szétmennénk ő azonnal 8 nőt találna magának akár, de én mit fogok csinálni egy gyerekkel egyedül,meg ha lesz pasim ő nem fogja hagyni,stb. ő inkább sajnos az agresszív, alpári kategóriába tartozik. ezért is lett tehetetlen mikor várakozásai ellenére egy rendőr főtiszttel ismerkedtem meg :))) sose bánd,h megtetted és élvezd ki, igenis mindenkinek jár a normális élet, az,h ezt nem ő tudta neked megadni az ő szegénységi bizonyítványa :))
44. Ginevra01 (válaszként erre: 43. - KLucus)
2014. jan. 3. 20:46

Köszönöm a választ! Azt hiszem, nem fog már kiderülni, ki mondta ezt nekik, de nem is számít. Ez a rész, amit írtál: vmi nőverő, pszichopata alkoholista manuszt - na ez nagyon jó, mert mikor bejelentettem, hogy válni akarok, az volt a reakció, hogy majd biztos ilyet fogok csak találni magamnak 3 gyerekkel, aki ráadásul még munkanélküli is lesz, és ő aztánnem fogja pénzelni. Azt hiszem, az is nehezen megy le a torkán, hogy ehelyett egy normális, mérnök végzettségű, jó állással rendelkező pasit találtam, aki már eddig is elég sok anyagi áldozatot bevállat miattunk.


Néha egyébként arra gondolok, hogy csak álmodok, és majd felébredek és bilibe lóg a kezem. :)

43. KLucus (válaszként erre: 41. - Ginevra01)
2014. jan. 3. 20:17

nem közös gyerekük nincs, nevelőfateromnak van egy fia,de úgy tekintek rá mintha az öcsém lenne, így neveltek minket és soha nem is volt téma,h nem édestestvérem. :)

a gyerekeidnek próbáld elmagyarázni,h akárhány közös gyereketek lesz ők testvérek lesznek és innentől számíthatnak egymásra. tudod te is biztos,h a volt párod tömi a gyerekek fejét. én is átmentem ezen, csak nekünk a helyzet rosszabb volt, ő kifejezetten csúnya jelzőket tanított a gyereknek az új páromról, én leültem vele beszélni és elmondtam neki,h utálhat engem, Petit leszarom, de a gyereknek árt,ha ilyen butaságokat tanít neki,mert a gyerek szereti, Peti viszont szereti és inkább örülne neki,h nem vmi nőverő, pszichopata alkoholista manuszt szedtem össze,hanem egy normális, jóravaló, dolgos embert, aki rajongásig szereti az ő kisfiát is. megértette hálistennek! próbáld meg te is, sokszor el se hinnéd,h lehet velük normálisan is szót érteni :)

a kisfiam pedig nagyon várja már a babát, igaz még nagyon az elején vagyunk,de csak azért mondtuk el neki,h megértse miért nem lehet most anyát nyúzni :))) beszélj a gyerekeiddel is. úgy,h nincs ott a párod. érezzék,h te még mindig az övék vagy! :) hidd el nagyon okosak és megértik!

42. Ginevra01 (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2014. jan. 3. 20:04

nem egyeztem bele, sok mindent megpróbáltam, hogy másmilyen legyen a családi életünk, de nem volt hajlandó változtatni, és ezért én léptem.


érdekes, hogy annak ellenére, hogy az új páromnak az agglegény életből rögötna nagycsaládosba kellett akklimatizálódnia jól vete az akadályt. Mondjuk sokkal jobban társasági ember alapvetően is, pl. vannak barátai akikkel összejárnak. Épp most ment el nem rég, és a kisfiam mondta neki, hogy úgy szeretlek.... :))))

41. Ginevra01 (válaszként erre: 38. - KLucus)
2014. jan. 3. 19:59

Köszönöm neked is, ez különösen jó, hogy egy személy tudott írni mindkét oldalról saját tapasztalatot.


Ha esetleg olvasod még, azt szeretném megkérdezni, hogy neked született anyukád új kapcsolatából testvéred? ha igen milyen volt a kapcsolatod vele gyerekként, és milyen most? Mert pár hónappal ezelőtt történt, hogy ott voltak a gyerekeim az apjuknál, ahol egyébként az ő szülei is laknak. Miután hazajöttek, el kezdték mondogatni és kérdezgetni, hogy nekem és az új páromnak lesz -e gyereke? Mondtam, hogy nem tudom, megeshet. Erre kijelentették, hogy az nekik úgy sem lesz a testvérük.. kérdeztem, hogy ezt ki mondta, de nem mondták meg.

40. gribedli*** (válaszként erre: 38. - KLucus)
2014. jan. 3. 17:27
Ez tok jo!:)
39. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Ginevra01)
2014. jan. 3. 17:26

Ertem, biztos nem konnyu, bar igy mar nem egeszen ugy nez ki a dolog, hogy ez most jott ki, ugy ertem, nem az utobbi 4 evben. Szerintem ebben a szituacioban utolag mar nem sokat tudsz tenni hiszen az elmult evek alatt meg teljesen beleegyeztel, hogy igy csinalja, nem keves korkulonbseg van az elso es a masodik kozott, es o mindig ilyen volt ugyhogy nem, nem lesz jobban jelen ezutan sem, ahogy en latom.


Hogy mennyire vag a temaba, vegulis annyira, hogy ha most jon egy kisteso az uj kapcsolatban, es ennek a ferfinak is most jelenleg elnezed, hogy nincs sok kozos programja a gyerekeiddel, esetleg a sajatjaval sem lesz annyira (de ezt nem tudhatjuk), akkor par ev mulva vele is megelegeled a dolgot. Termeszetesen te latod, hogy milyen, nem mi

38. KLucus (válaszként erre: 1. - Ginevra01)
2014. jan. 3. 16:50

szia! mind a két tekintetből tudok neked véleményt és tapasztalatot írni. Anya is elvált Apától és megismerkedett nevelőapukámmal. akkor én 4 éves voltam. igaz sokat küzdött velem mire felnőttem,de sokkal hálásabb vagyok neki most,h sajátjaként szeretett annak idején. most is sokkal inkább őt tekintem apának mint az igazit.

a sors iróniája talán,h a most 3 éves kisfiam apját, közel hasonló indokok miatt elhagytam lassan 1 éve. megismerkedtem a mostani párommal rá kb. 1 hónapra, akivel sokat nem is töketlenkedtünk összeköltöztünk és most várjuk a közös babánkat. a kisfiamat nagyon szereti és a fiam is rajong érte. apucinak hívja, annak ellenére,h én biztosítom az apjának,h lássa hetente, mégis a páromhoz húz a szíve inkább. nem neveljük az apja ellen, a gyerek maga választotta ezt. semmit ne higgy el a volt párodnak. a vesztes fél mindig dobálózik minden ocsmány dologgal, ezen is átmentem én is. majd lenyugszik. :) kitartás és ügyesen csináltad! a kulcs pedig annyi, bármi is van mindig beszéld meg a mostani pároddal!! :)

37. Ginevra01 (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2014. jan. 3. 15:34
Persze megkérdeztheted, mondjuk ez nem tartozik annyira a témához. Őszintén szólva, az elsőnél egész jó volt, játszott is vele meg minden, mondjuk programokra akkor sem járt el velünk, de otthon egész jól elvoltak. A 2. születése után 10 nappal én elköltöztem egy másik lakásba, mert nekiálltunk építkezni, 9 hónapos volt a kislány, mikor beköltöztünk. Ez alatt ha 20x látta, sokat mondok. Minden energia a házba ment, mivel ő csinált mindent. úgyhogy igazából ilyen okok miatt nem volt annyira jelen. A 3. pedig épp a 2. első szülinapján fogant :). Valójában azt hiszem, nem ment át, mindig ilyen volt, igazából szerintem az érzeli intelligenciájával vannak gondok. Igazából hozzám nem tudott úgy viszonyulni, ahogy kellett volna, és ez nyilván rányomta a bélyegét az egész családra. Hiszen egy apatól a legtöbb amit tehet a gyerekeiért, hogy szereti az anyjukat...
36. Ginevra01 (válaszként erre: 34. - Anya4005)
2014. jan. 3. 15:08
Igen, teljesen értehető, semmi ilyesmi nincs a nagyobbikkal, mert nem erőltetünk semmit, viszont ő nagyon kis nyílt szívű és barátságos, számára nem is kérédés, hogy szívesen van vele, vagy pl elmnetek múltkor is a baráti tárasasággal kirándulni, mert nagy túra volt, én meg itthon maradtam a kicsikkel.A kicsik pedig tényleg nagyon rugalmasak, ez pontosan így van. Az evidens, hogy nem mondok rosszat az apjukra, mert nem haragszok rá, meg amúgy is, én sok mindent kaptam attól a kapcsolattól egyébként, és éppen azon próbálok dolgozni, hogy ha már így alakult, ne távolodjanak el tőle. Csak ha ő nem akarja tartani velük a kapcsolatot, én azon nem tudok segíteni.
2014. jan. 3. 10:16

Ginevra, egyebkent megkerdezhetem, hogy mikor ment at az exed ilyen pszeudo-apukaba? Ugy ertem, az elso gyereknel is ilyen volt? Ha igen, miert vallaltatok meg 2-ot? Ha pedig az elso kettonel nem volt ilyen, es valami kivaltotta a valtozast, akkor az elso kettovel egy kicsit ragaszkodobb, nem?


En varnek meg a negyedik babaval, hiszen ha egyutt maradtok az ujjal, nyilvan nem a gyerek miatt marad veled.


A sogornom lanya mindossze 6 eves volt, mikor a sogornom elvalt es azota volt tobb pasija, 2 oda is koltozott hozzajuk, es evekig ott elt, ennek ellenere nem hivta oket apunak vagy ilyenek, de mondjuk foztek ra, ha az anyja nem volt otthon, vagy elmentek erte suliba stb. Kialakult egy baratsag de az igazi apja is nagyon jelen volt, tehat ugy latta oket mint barat es nem apa.

34. anya4005 (válaszként erre: 33. - Ginevra01)
2014. jan. 3. 01:32
Szerintem a lényeg,hogy őt hagyjátok picit,hadd dolgozza fel magában a dolgokat. Van most egy rakás más baja: szőrösödik,érdeklődik a másik nem iránt, valaki hülye a suliban,stb. Persze,beszélj vele,de ne erőltess semmit! Meghaltam volna,ha anyám okosan elküldött volna a műfaterral kettesben a közértbe (pl). Szóltam,ha menni akartam. Nem tudom,érthető-e,mire gondolok. A picik pedig rugalmasak,könnyebben alkalmazkodnak,mint hinnéd! Nagyon fontos,hogy sose mondj rosszat az apjukra,még idegből se,és akkor se,ha igazad van,mert tőled távolodhatnak el miatta!
33. Ginevra01 (válaszként erre: 32. - Anya4005)
2014. jan. 3. 01:08
köszi szépen, ez is hasznos volt nagyon, főleg mivel a legnagyobb11, lassan már 12.. szóval kezd kamaszodni :))
32. anya4005 (válaszként erre: 1. - Ginevra01)
2014. jan. 3. 01:02

Szia!

A szüleim válását 3 éves koromban mondták ki,hasonló okok vezettek odáig. Apám állandóan horgászni volt,velünk meg semmi közös programban nem vett részt. Én voltam a kisebb,én szakadtam el tőle könnyebben. Anyámnak utána volt 1-2 kapcsolata,akiket nem értékeltem túlzottan (kb.6 lehettem az első új pasinál). Aztán összejött a műfaterommal 12 éves koromban. Nem merte bemutatni nekünk (elsősorban nekem),nehogy elmarjuk mellőle,de mikor már gömbölyödött a pocakja a hugommal,kénytelen volt rá. Eleinte távolságtartó voltam,és negatív mind a pasi,mind a kistesó felé,olyanokat mondtam,hogy majd ez is faképnél hagy,és éhezhetsz a 3 kölköddel. De a fickó kitartó volt,elviselte a hülyeségeimet,és ahpgy meglett a pici,bennem megnőtt a felelősség: pelenkáztam,vigyáztam rá,mikor anyu visszament dolgozni,hoztam-vittem. A műfaterommal is kialakúlt egy jó viszony,és bár sosem szólítottam apunak (a vérszerinti apámat sem),azért sokszor tudtam vele beszélgetni az élet nagy dolgairól. Sőt: egyszer balhéztak anyámmal,szólt anyu,hogy csomagoljunk,költözünk,én meg közöltem vele,hogy maradok.

Szóval,azt hiszem,lehet a mostohákkal jó kapcsolatot kialakítani. Bár a saját apámmal nem beszélek (apszolút nem érdekel,én döntöttem így,nem megbántott,vagy ilyesmi,csak ténylag nem érdekel),anyám sosem nevelt ellene,nem volt szokás szidniuk a másikat,mikor gyerekként akár apáméknál voltunk,ott sem.

Amúgy a hugom születése után a műfaterom már azt mondta,ha kérdezték,hogy 3 gyereke van,és sosem éreztem,hogy kevésbbé lennék fontos. Persze,mi kamaszként kerűltünk hozzá,a magunk világában éltünk,de megpróbált egyformán kezelni minket.

Sok sikert kívánok Neked,és a kis családodnak!

31. Ginevra01 (válaszként erre: 29. - Krisz42)
2014. jan. 2. 19:33

köszi szépen :)


hány évesek voltak a gyerekek 9 évvel ezelőtt? a fiad olyan 8-9 lehetett, és a másik?


egyébként a privátba érkező levelekben találtam egy jót, nagyon tetszik: azé a gyerek, aki az ágy meg az asztal... hát ebben van igazság, nem is kevés


mennyit voltatok együtt, mielőtt közös gyereket vállaltatok volna?

30. Krisz42 (válaszként erre: 25. - Ina87)
2014. jan. 2. 19:31
TNekünk nem veszi el a munka a kedvé a családtól,sőt tőlem sem,a gyerekekkel való foglalkozás nem kedv kérdése,aki szereti őket,az mindig odafigyel rájuk,teljesen mindegy mennyit dolgozik.Nekünk is volt olyan,h a fèrjem reggel fél6-kor ment el és este 7-re ért haza,de akkor is volt fél-1óra a gyerekekre,a hétvége pedig szintén ott van.
2014. jan. 2. 19:25
Én két gyerekkel mentem bele az új kapcsolatba,immár 9éve.Azóta született egy közös gyerekünk is,a párom nem tesz különbséget köztük,a nagyok is apukának szólítják,ugyanúgy megkapnak mindent odafigyelésben,szeretetben,sőt anyagilag többet is,mert nagyobbak az igények:).Mondjuk tavaly télen csak a kicsit vittük 7napos welnessz szállodàs,kirándulós üdülésre,de ezt a nagyok örömmel nyugtázták,mert főleg a lassan 18éves fiam már szívesebben van együtt a barátokkal.A lényeg,h a gyerekek szeretik a nevelőapjukat,soha nem volt olyan,h "te nem vagy az apám",a testvérük az nem féltestvér,nincs féltékenység,szeretik egymást is,egy teljes család vagyunk.Nem minden fèrfi menekül a felelősség elől és egy gyerek apja az,aki felneveli,nem az,aki nemzi.
2014. jan. 2. 18:29
Várom ám még a válaszokat, tapasztalatokat!!
27. 3d787b167a (válaszként erre: 16. - Dominós)
2014. jan. 2. 18:17
:)))
26. Ginevra01 (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2014. jan. 2. 17:11

hát igen, igazából ez tényleg gond, hogy szerinte mivel méltányos összeggel támogat minket, ő itt le is tudta a dolgát... elköltözött egyébként a városból, 200 km-re lakik, de ha jön, akkor a szüleinél bőven elfér, akár a gyerekekkel együtt is. Éppen ezért mondtam neki, hogy innentől kezdve, ha jön-úgy beszéltük meg, hogy havonta 1x, vagy egész hétvégét vagy ha szünet van, akkor több napot is ( a munkáját otthonról végzi, a számítógépről, úgyhogy ez nem gond)-de mindig az volt, hogy elvitte a gyerekeket du. ebéd után és este haza hozta őket, nem aludtak ott. Akkor is az anyja adott neki enni meg minden, szóval nem nagyon erőlette magát. erre azt mondta, akkor nem jön, mert ő anyagilag támogat és le van tudva.. Szerintem meg úgy lenne méltányos, ha a gondozásuk felét is bevállalná. Én is dolgozok, + ellátom őket is.


De kezdünk elkanyarodni az eredeti kérdéstől, igazából tapasztalatok érdekelnének, akik már voltak ilyen helyzetben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook