Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az igaz barátság létezik? fórum

Az igaz barátság létezik? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az igaz barátság létezik?

1 2 3
2011. márc. 20. 17:39
És még annyi,hogy van egy barátom akivel gondok voltak.A barátnőimnek nem volt szimpatikus ezért manipuláltak és nem azt mondták beszélyük meg hanem.hogy szakítsak vele inkább keresnek valaki mást vagy ők keresnek aki be illik a a társaságba.És mikor kiderült,hogy a barátnőim ellenem fordultak egyedül a barátom támogatott h ne adjam fel az iskolát és járjak be.8 indultunk barátok és az a 4 ember 4 embert el is mart maguk melől.
2011. márc. 20. 17:12
én nem hiszek az igaz barátságban.Még iskolás vagyok lassan végzős de eddig csak rossz tapasztalataim voltak.Úgy mutatták felém menyire szeretnek aztán ha a társaságból nem jött aznap suliba valaki egyből kibeszélték.Nem vettem észre ezeket akkor.De persze a szemükbe nem mondták el.Egyik nap segíteni akartam egyik barátnőmnek és ezt el mondtam a a másiknak hogy tanácsot kérjek.Aztán másnap meg betegedtem és nem mentem iskolába.Senki nem szólt semmit amikor bementem az iskolába mindenki úgy nézet rám mint egy rongyra megaláztak Bántó dolgokat mondtak rólam.És ők nevezik magukat igaz barátnak.
79. prebotka (válaszként erre: 17. - Flasch)
2010. nov. 25. 15:43
Annyira igazad van a versenyszellemben. Valojaban en pl pont ezert nem mentem el par eve az osztalytalalkozora. Anno sportosztalyba jartam a gimiben, aztan egy serules utan letettem a labdat, es festomuvesz lettem... nem mentem egyetemre mert masfele sodort az elet. Arra meg nem voltam kivancsi, h lenezzenek, mert nincs egyetemi vegzettsegem. Teszem hozza anno Budapest valogatott is voltam... nehanyan ma meg az elvonalban vannak, de ok pl mar a gratulaciot sem fogadjak, ha megnyernek egy-egy versenyt. Ez volt a legutobbi tapasztalat.
78. prebotka (válaszként erre: 5. - 39ff6fe670)
2010. nov. 25. 15:35
Az en parom is nagyon szerencses, 15-20 eves barati kapcsolatai vannak, es imadom oket, szerencsere engem is elfogadtak. Gyakran fel is hivnak minket, pedig nem egy olcso mulatsag kulfoldre telefonalni. :)
77. prebotka (válaszként erre: 3. - C8da8c8bb8)
2010. nov. 25. 15:32

Ezzel en is igy vagyok, mindig azt hittem bennem van a hiba. Miota kikoltoztem angliaba lecsokkent a ram kivancsi emberek szama. Maradt 3 baratnom, akikkel mindig talalkozom ha otthon vagyok, de kozuluk csak 1 van akivel neten is gyakran valtunk par szot. Itt kint szerencsere megismerkedtunk egy kedves hazasparral, es szep lassan baratsag kezd kialakulni.

A kint eletunk soran megismerkedtunk meg egy sraccal, akkor egy "kedves" exlakotars azt mondta, "rovid ido alatt nem kottetik baratsag", szerencsere azzal a sraccal is tartjuk a kapcsolatot es vele is mindig tudunk talalkozni, sot most meg a repterre is o jott ertunk. :)

2010. jún. 23. 19:13
A barátságnak négy formája van: a hősies, az intim, a szellemi és a játékos. De az igazi barátság mind a négyet egyesíti, s ezért nyugodtan mondható, hogy ez a barátság négy dimenziója. A hősiesség az, hogy feláldozom érte életemet; a szellemi az, hogy ahol együtt vagyok vele, az a szellemi világa; a játék az, hogy olyan vidáman játszom vele, mint a gyermek;az intim az, hogy feltárom magam. További szép napot!
2010. jún. 23. 19:11

Kedves Bettyke2007!

Van-e még barátság a világon? Fiatal emberek azt hiszik, van; de aztán megtudják, hogy amit barátságnak hittek, csak pajtásság volt. A barátság sokkal bonyolultabb, fájdalmasabb és erőszakosabb kapcsolat, mint a szerelem. A szerelem adni és kapni akar. A barát csak ADHAT. Barátság, abban az értelemben, szűkszavúan, ahogy két ember, kézfogás és ígéret nélkül, egy életre jótáll a másikért.

Márai Sándor


ttyke2007!

74. iceman_21 (válaszként erre: 71. - Pusztiju)
2010. jún. 16. 14:26
nem értem miért gondolod azt, hogy az alábbi véleményemet kekeckedések szántam.
73. Gixy28
2010. jún. 16. 12:48
Szerintem az embernek nem kell, hogy sok barátja legyen. Egy legyen, de az igazi! Akivel meg tudod oszatani az örömödet, bánatodat, segít ha baj van és viszont. Aki felhív akkor is, ha épp több száz kilométerre is van Tőled és megkérdezi hogy vagy. Pusztán mert érdekli a lényed. Az igaz barát,barátok nem kopnak le, de aki érdekből keresi más társaságát, az egy idő után igen. Sajnos ebben az elanyagiasodott világban már nem számít az ember iránti tisztelet és becsület, csak az, hogy kinek mennyire van teletömködve a tárcája. Ha pedig valaki csak ezért keresi a "barátságot", az inkább ne keresgéljen, hanem söprögessen a saját háza tájékán és gondolkodjon el, hogy megéri-e. De sajnos az ilyen embereknek a tudatáig ez nem jut el, mert csak a pénzt látják maguk előtt és tartják elsődleges dolognak...Az ilyen emberek pedig jobb ha lekopnak.
72. 755c3d5797 (válaszként erre: 39. - Bajaikriszta)
2010. jún. 16. 11:45

Teljesen egyetértek azzal amit írtál.

Egy női barátság szeszélyesebb, mint egy férfi, de mi is meg tudunk bocsátani és felülemelkedni a különbségeken. Hiszem hogy lehet felnőttkorban is barátságot kötni, de tényleg rajtunk is múlik! Szerintem felnőttként túlságosan sok mindennel kell foglalkoznunk ami miatt fáradtak vagyunk és ezek gyerekkorban nem voltak.

De ha kikukucskálunk a falak mögül megláthatunk néhány lehetőséget. :) Kívánok mindenkinek jóbarátokat! (Rachel, Joey... :D )

71. pusztiju (válaszként erre: 67. - Iceman_21)
2010. jún. 16. 09:39
Kekeckedés vagy hihetetlennek tartod.. bármi legyen, normálisan fejd ki véleményed.... ez itt nem vélemény!
2010. jún. 16. 08:44
Hála az égnek nekem vannak igaz barátaim. Bion, bion létezik:)
69. bettike2007 (válaszként erre: 68. - D55557d847)
2010. jún. 15. 11:15
:-))
2010. jún. 15. 09:59
hat itt tenleg nem lehet erdekbol baratkozni.itt amt kaphatunk csak egy jo szo es ezt adhatjuk is.legfeljebb segithetjuk egymast egy egy linkel ,vagy ilyessmi.semmmi olyasmit nem kapunk es adunk ami lemondassal jar
67. iceman_21 (válaszként erre: 55. - Pusztiju)
2010. jún. 15. 09:29

Az igaz barát a bajban mutatkozik meg. Aki a bajban kitart melletted - Veled, arról tényleg azt lehet mondani, hogy igaz barát. "Netes" barátok? Hmmm...

ÉS akkor mi van? Azokra az emberekre akiket a neten ismertem meg olykor sokkal jobban lehet számítani, mint az "igazi" barátokra!!!

2010. jún. 15. 09:21

Sajnos az emberi kapcsolatok eléggé felszínessé váltak. Nagyon sokszor valamilyen érdek húzódik meg a háttérben. Ez sajnos nagyon szomorú tapasztalat.

Sokszor már úgy tűnik, hogy nem is létezik igazi barátság! Már nincs meg a régi optimizmus, nincs bizalom. Van helyette a bezárkózás, gondolom védekezésképpen, hogy elkerüljünk egy újabb csalódást.

65. pusztiju (válaszként erre: 64. - F12f8)
2010. jún. 14. 15:50
Válasz priviben elküldve.. Gondolkodj és lépj!
64. f12f8 (válaszként erre: 63. - Pusztiju)
2010. jún. 14. 15:20

szia köszi a vállaszt már montam neki hogy

a pénzről nem szólhat egy a barátság de nem érdekelte amit mondok csak a csekjeit mutogatta és sírt ha tényleg barátyának tekint akkor úgy gondolom keresni fog ha nem fog akkotr valóba csak a pénzt látta bennem nem a barátot

gyerektartást nem kap van élettársa egyött élnek

nem dolgozik egyik sem

63. pusztiju (válaszként erre: 59. - F12f8)
2010. jún. 14. 15:06
Biztos vagy abban hogy az ami köztetek van barátság-e? Kételkedem benne, hogy az lenne.. talán több barátságnál, ha viszont tévednék, akkor balek vagy a javából, aki engedi magát maximálisan kihasználni.. Sorsát az ember maga választja, ha neked ez jó, folytasd, ha viszont nem OK változtass radikálisan..pénz elvonási tünetek hamar jelentkezni fognak s ha a próbát kiállja talán de csak talán barátság a barátság. A barátság nem arról szól amit leírtál, nem lehetsz ennyire naiv! Van 2 gyereke + a családi pótlék, de hol van a gyerektartás, hol van a munka? Kedves f12f8 baleknak nézz az ifjú hölgyike.. Álmaidat váltsd valóra, s ne maradj egy kitartó, eltartó..
62. bettike2007 (válaszként erre: 59. - F12f8)
2010. jún. 14. 14:58
huh,hát ennek a "barátnak" a pénzed kell,próbáld megbeszélni vele,hogy nem adsz,de beszéltek ugyanúgy ha nem érti meg,nem keres a pénzed hiányában akkor legalább megszabadulsz ettől a baráttól,jobban jársz!!
61. flasch
2010. jún. 14. 11:12

felszínesek lettek az emberi kapcsolatok sajnos.

nincs igazán kötődés, sem bizalom, én igy látom.

talán nem tudunk igazán nyílt szivvel közeledni egymáshoz.

inkább védekezünk, és bezárjuk magunkat, a magunk börtönébe, mert már sokszor csalódtunk, és nem merjük kiadni magunkat egy másik embernek.

2010. jún. 13. 22:00

Nekem is volt egy legjobb bnőm, ovodába is már együtt jártunk, ránk is mki aazt mondta, hogy a "borsó meg a héja", de aztán egy félreértés miatt többet nem beszélt velem, próbáltam hívogatni, írogatni neki, de semmi hatása.

Most van egy legjobb bnőm, akivel jól megvagyunk, csak hát ez azért nem olyan, nekem van párom, neki pedig sosem jön össze a dolog, nemtudom vele összeegyeztetni a dolgokat, és ugye már bulizni sem tudok mindig menni vele, és érzem, hogy távolodunk egymástól sajnos...nagyon bánt..:(

59. f12f8
2010. jún. 13. 17:10

Mi a megoldás a leírtakra?

Férfi vagyok. Van egy női barátom eddig egész jól megvoltunk de egy ideje az van, hogy ha nem adok neki pénzt, nem is hív nem foglalkozik velem, ha úgy van, hogy közeleg a fizetésem napja, állandóan hív sms-t ír, hogy mi van velem, különböző kajákat készít nekem, de ahogy adok neki pénzt onnét vagy 3 hétig nem is keres.

Ahogy közeleg a fizetés ismét keres, de én nem ő érte dolgozom, barátilag segítem ahogy tudom, de állandóan nem megy, megértő vagyok, tudom semmije sincs, csak az a kis családi pótlék 2 gyerekre, de nekem is vannak álmaim vágyaim, szerintetek mit kéne tennem?

2010. jún. 12. 11:23
a Lany akit igaz baratnom volt 10 evi baratsag volt. szet mentunk mindenki eli salyat eletet. de ameddig tartot onzetlen volt.ma napig adosnak erzem magam ,annyi mindent kapttam(nem anyagira gondolok).Nem ,hinnem hogy valaha lesz meg olyan barat mint o volt.egyik szemem sir masik mosolyog
2010. jún. 12. 11:12

Én is azt hittem kb 2 évvel ezelőtt hogy a legjobb barátnőm örökké az maradt...de nem...összeházasodtam a párommal akkor már kijött belőle a féltékenység mert a páromat nagyon csúnyán leittatta az esküvőn és nagyon jól tudta hogy neki nem szabad úgy innia mert akkor aggresszív lesz..de csak folytatta...hajnali 4-kor már sírva hívtam anyukámat, hogy jöjjön segítsen mert a párom teljesen offon van...nem mondanám hogy a legcsodálatosabb nap volt...pedig általában ez az egyik az emberek, szerelmesek életében...aztán szó szót követett megbékéltem de a barátság már nem lett olyan, elköltöztem messzebbre...ő ott maradt...

aztán megtudta hogy babát várok és azóta nem beszélünk...lassan már 1,5 éve...valamin megsértődött, próbáltam nyitni de semmi...pedig igazán jó barátok voltunk a borsó meg a héja sokszor mondták...

Nem tudom, hogy vannak-e igazi barátok...sztem ez sok-sok év után tudjuk meg amikor velünk maradnak jóban, rosszban...de 1-2 éves barátságról megmondani, hogy az most igazi vagy sem...nem tudom...

lehet úgy működik mint a párkapcsolat, létezik az igazi...igen te teszed azzá...lehet a barátságban is így van...

2010. jún. 11. 18:25
Olvasva a hozzászólásokat eléggé elgondolkodtat. Valóban nincsenek manapság igaz barátságok. A munkahelyi kapcsolatok is lazák, nem foglalkozunk a másikkal, legtöbbször érdekből történnek meg a közeledések. Nekem is talán két igaz barátnő van, az egyikben én is szoktam csalódni, de én próbálok kompromisszumot kötni ezzel a dologgal. Mert ha ezt a bizonyos barátnőt is elveszíteném, akkor valóban nem lenne olyan nőnemű egyén, akivel az igazi csajos dolgokat meg tudnám beszélni.
2010. jún. 11. 15:59
Egy kicsit vissza olvastam, Bettinek igaza van.. valamit beindított a cikke mindenkinél.. Nálam is.. Nagy betűs barátságban nem hiszek. Sokszor csalódik az ember olyanokban akiket a legjobb barátjának tart.. Én is így jártam . Azok az állítólagos barátaink akikkel sülve-főve együtt voltunk egy pillanat alatt eltűntek párom halála után. Később kiderült, özvegyé válásom a fő ok. Volt olyan személy (ki is lehet más mint nő!) aki a szemembe vágta: " TE MÁR NEM TARTOZOL KÖZÉNK, VETÉLYTÁRS VAGY!!" volt aki diszkrétebben adta elő, de lényege ugyan az volt.. (Özvegység = skarlátbetű?!)Döntésem gyors és végleges volt.. Sok fölösleges ember eltűnt az életemből, akik később vissza kullogtak volna.. Lestek, figyeltek, megállítottak mikor új kocsit vettem, de ekkor már átláttam rajtuk.. Ők soha nem voltak barátaink, színjáték volt az egész s ennek a színjátéknak a kaszás vetett véget. Túl éltem férjem halálát, maradt a családom s néhány olyan barát, akiket a neten ismertem meg..
54. bettike2007 (válaszként erre: 53. - Flasch)
2010. jún. 11. 15:53
ha azt mondják bunkó voltam megértem,vagy ha ezt mondtam és ezért ilyesmi,de mikor nem igazakat mondanak a hátam mögött azt nagyon nem szeretem,a kettő közt van különbség,hányszor volt hogy a barátnőm nem jött valahova velem én meg mondtam neki akkor megharagszom:-)és azt mondta tedd azt majd megbékélsz,ez persze nem volt ügy,de ha azt mondja az illető hogy taxinak használom mert 1szer megkértem valamire és érdek ember vagyok azzal inkább nem foglalkozom mert mindig mindent felemlegetett volna!Ilyen barát nem kell!!
53. flasch (válaszként erre: 52. - 39ff6fe670)
2010. jún. 11. 15:37

milyen igaz ez is.

kár, hogy sokaknak "betörik a feje" az igazságtól...

és igy van, akivel dolgunk van a világban, azoktól mind tanulunk is valamit.ez majd akkor lesz jobb, ha ezen egyre több ember elgondolkodik, és eszerint próbálja élni a mindennapjait!

52. 39ff6fe670 (válaszként erre: 44. - Violamama)
2010. jún. 11. 15:30
ez olyan jó! így kell működnie, egy igazi barátság bírja az építő kritikát, a nézeteltéréseket.. hisz csak abból lehet tanulni, márpedig egy kapcsolat addig jó míg tanulunk egymástól
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook