Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az idős ember olyan mint egy gyermek: érzékeny és sértődős. fórum

Az idős ember olyan mint egy gyermek: érzékeny és sértődős. (beszélgetős fórum)


28. 0d717b184a (válaszként erre: 26. - A61817160c)
2010. okt. 13. 10:43
egyszer a buszmegállóba vártam a buszt és mire megjött a busz, a hátam mögött egy tömeg gyűlt össze, természetesen idősebbek, oda állt a busz elém kinyílt az ajtó, fel akartam fépni de az öregek annyira nyomtak, hogy előre estem a sipcsontomat bebasztam a busz fellépőjébe és csúnya zúzódás lett rajta
27. Saci49
2010. okt. 13. 10:36
Ez mindenképpen rossz, ha fiatal, ha öreg. A lényeges, hogy akármilyen korosztályhoz tartozunk, egymásra legyünk tekintettel, hogy vidám és mosolygós legyen a napunk. Ne rontsuk el egymás hangulatát.Mindig kedves látvány egy mosolygós arc, ha idős, ha fiatal!A kismamákra én különösen vigyázok és segítem őket, hiszen ők "hordják" a jövő generációját. Így elnézést kérek minden olyan ember nevében, aki megbántotta Irinkát! Legyen szép napotok!
2009. máj. 13. 18:17
Annyi a véleményem a mostani idősebb generációról, h semmibe veszik a fiatalokat!A rendelőkben kismamaként elém jönnek és megsértődnek ha nem engedem őket, a boltba félrelöknek, számtalan példa van erre.Azt hiszik a koruk miatt mindent szabad.S sietnek, tolakodnak!!
2008. dec. 25. 12:27

Ez nem igaz!

Ti sem vagytok fiatalok különbek!!!!

24. Saci49
2008. dec. 25. 11:04

Az idősebbek valóban ujra érzékenyebbé válnak! Azt gondolják, hogy a KOR MINDENRE MAGYARÁZATOT AD! Szükség van több pihenésre, sétára, az evésben mértékletességre, de ugyanakkor a "nasira" és a "nem szabad" dolgokra is!Talán kicsitt nyitottabbá kell vállni a fiatalok felé, nekik pedig megértőbbé lenniük az idősebekkel szemben, hiszen akár tagadjuk, akár bevalljuk--egy bizonyos korra elfáradunk.A fáradt ember pedig ingerültebb és mogorvább! Sok alvásra van szüksége az idős embernek is, bár más időpontokban.Valamint szüksége lenne egy korú vidám emberek társaságára és nem csak a családra.

Lehet saját hobbyjuk is, amit nem az unokáravigyázás merít ki! Ha erre tekintettel lennének a fiatalok talán nagyobb békesség lenne hétköznapokon is! Legyen szép napotok!

2008. nov. 26. 05:14

A gerentológia tudománya, akik az idQsebb generációval foglalkozik, azt mondja,hogy

állítólag a 2. gyermekkorhoz hasonlít a viselkedésük. Kinek milyen volt- ha volt, sok mindent lehet belQle levonni tapasztalatként.

2008. okt. 21. 18:24
egy jó honap alatt semmi nem változott...
2008. szept. 28. 07:56
ez a cim bizony nálam szoról szora igaz,igy van ahogyan irva van...de a fiatal jólelküekre is valami kevés igaz lehett ebből...mi korunkban pedig már igy van teljesen
2008. szept. 28. 07:08
Az idősödés természetes, de az érzékenység is az. Ugyanakkor tudomásul kell venni, hogy a környezetünk is jelentősen megváltozott, a fiatalok ingerlékenyebbek és - főleg - tiszteletlenebbek. Sokszor sértő magatartásuk, s mi úgy gondoljuk, hogy ez nekünk szól.
19. 01c8755c79 (válaszként erre: 18. - Saci49)
2008. szept. 18. 08:49
... nos én/mi másképp működünk. Egyedül a főnököm az, aki elmondja a gondjait, és végighallgatom. Tudom, hogy szüksége van arra, hogy kibeszélje magából, és nekem megteheti. Természetesen soha egy szó nem ment tovább tőlem. Nem bratyizom... nem járok a kávézóba... nem járok a szomszéd irodákba lotyogni. Egyszerűen nem terhelem az agyam olyan dolgokkal, amik számomra érdektelenek. Ami fontos és lényeges az otthon a bejárati ajtó mögött van... és igyekszem/igyekszünk az energiáinkat arra- oda fordítani. :o)
18. Saci49
2008. szept. 18. 08:42
Azt hiszem igazad van Camea. A példamutatás sokkal hatásosabb, mint a szó....Erről jut eszembe, hogy a mai fiatalok alig várják, hogy valakinek elmondhassák a dolgaikat. A munkahelyemen én vagyok a "lelki szemetesláda". Talán azért, mert meghallgatok, nemadok tanácsot, sem véleményt nem nyílvánítok, csak ha kérdeznek.Nálam el van temetve, hogy kinek milyen gondja van.Tehát nem mondhatja el senkinek...., mert nincs meg a bizalom a családban.Nálatok ez hogy működik, vagy nem működik???
17. 01c8755c79 (válaszként erre: 15. - Saci49)
2008. szept. 3. 11:44
... nem tanítani.. példát mutatni! :o)))
16. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Saci49)
2008. szept. 3. 11:42

Hjuj, én mindig szoktam mondani, hogy a mi családunk azért működik szeretetben és boldogságban, mert a szüleimet, már úgy kezelem, mintha a gyerekeim lennének. Több mindent elnézek nekik, és több figyelmet kapnak... :o))

Hétvégén pl. színházban voltunk és érkezi sorrendben lehetett helyet foglalni. A lánykám előrefutott és volt két hely a második sorban. MOndtam neki, hogy jó odaül a mama és a 67 éves kolléganőm, mi pedig keresünk helyet hátrébb. És nézett rám a kislányom bután, mert amúgy a családban a gyerekeké az elsőbbség... aztán amikor már leültünk, azt mondta, hogy teljesen igazam volt, ez így volt helyes. (16 éves) :o)

15. Saci49
2008. szept. 3. 11:26
Köszönöm a sok hozzászólást. Még aktív dolgozó vagyok és szeretem a munkám. Férjem családom is van.A fiatal kollégák bizalommal fordulnak hozzám, na nem tanácsért, hanem a véleményemért. Vannak gyerekeim és unokáim. Mégis azt érzem, hogy meg kell tanítanunk a fiatalokat arra, hogy közösségben élünk és ezért van szükség bizonyos viselkedési szabályokra. Mi a véleményetek erről?
14. winny (válaszként erre: 12. - Asszonyka)
2008. szept. 1. 18:39

Szia

Ez nem tiszteletlenség,hanem neveletlenség.Ne is törődj vele.

Ha csak ez a baj lenne akkor nem kellene félni az öregségtől.

De hol van az még?:)))))))

13. asszonyka (válaszként erre: 1. - Saci49)
2008. aug. 25. 17:27
Sajnos nesok jomodor szorult a mai fiatalabb generacioba es azt hiszem csak azer leszunk egyre sertodekenyebbek, erzekenyebbek mert ugy iteljuk meg a tarsadalmi helyzetunket hogy most mi leptunk a szulein helyere es most nekunk jarna ki a tisztelet.
12. asszonyka (válaszként erre: 11. - Winny)
2008. aug. 25. 17:20
Velem talan tulsokat is foglalkozik a csaladom es meg nemertem el a hatvanat de bizony bosszant es sert ha bemegyek egy helyre ott fiatalabbak vannak nalam, en koszonok[hisz en mentem be] es senki nemveszi a faradsagot hogy vissza koszonjon.Az az igassag hogy a fiatalok nem tisztelik az idosebb embereket.
11. winny (válaszként erre: 1. - Saci49)
2008. aug. 14. 11:03

Szia

Ha az idős ember elfoglalja magát akkor nincs semmi baj.A fiataloknak annyi gondjuk van gondolj a lakáshitelre!!! Gyermeknevelés! A munkahelyi bizonytalanság....

Csak szeretni megérteni és nem hibáztatni kell Őket.

10. 4104903735 (válaszként erre: 9. - Smudlaagi54)
2008. aug. 6. 13:22
Ja, mert a család is inkább netezik. :D
2008. aug. 6. 05:15
De,de ez megint olyan,hogy másoknak könnyebb tanácsot adni.De az is lehet,hogy a család nem foglalkozik vele,vagy csak kikapcsolódásként,hogy addig se keljen a családdal foglalkozni.
8. 4104903735 (válaszként erre: 7. - Smudlaagi54)
2008. aug. 5. 17:11
És te mondjuk még nem érezted úgy, hogy egyes emberek például többet foglalkoznak a neten idegen emberekkel, mint a családjukkal?
2008. aug. 5. 15:27
Na ez egy olyan téma,hogy sokan azért ennyire érzékenyek,mert egyedül laknak,egyedül vannak, és úgy érzik,hogy nem foglalkoznak velük annyit,amennyit ők igényelnének.Megértik,hogy a család elfoglalt,de mégis.
6. 4104903735 (válaszként erre: 3. - Saci49)
2008. aug. 5. 14:49
Ha nem vagyok indiszkrét, sokan vannak körülötted?
5. 4104903735 (válaszként erre: 4. - Spinneli)
2008. aug. 5. 14:48
Ebben lehet valami. Magamon is ezt tapasztalom, bár még nem vagyok annyi.
2008. aug. 5. 12:29
azért kérdeztem mert úgy vettem észre idősebb embereknél már alapvetően fitalakorban meglévő tulajdonságok hatványozódnak, lehet ingerszegényebb környezet az oka.
2008. aug. 5. 12:27
Igen, de nem ennyire.
2008. aug. 5. 11:56
Ezt fiatalkorodban is sérelmezted?
2008. aug. 5. 11:55
Ahogy öregszem, 60 éves vagyok, egyre jobban érzem, hogy sértődékenyebb és sokkal érzékenyebb vagyok.Sok mindennel meg lehet bántani, amit azelőtt föl se vettem. Pl: egy sokkal fiatalabb férfi bemegy előttem közvetlwenül a boltba, ahelyett, hogy előre engedne! Nem csak bosszantó, hanem rosszul esik az udvariatlansága. Veletek is történik hasonló, vagy néha úgy érzitek ez sértő volt? Ha van időtök és kedvetek írjátok meg, hogy Ti miben vagytok "érzékenyek". Kiváncsiság hajt! Üdvözlettel : Saci

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook