Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az idő mindent megold? fórum

Az idő mindent megold? (beszélgetős fórum)


1 2
35. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 34. - Castellina)
2010. nov. 16. 12:00
Már rég nincs!!!!!
34. Castellina (válaszként erre: 29. - 16b5d6ae34)
2010. nov. 16. 11:40

tudod miért érzed egynek? mert utána nem keresel mást :)


ha elhajtanád és keresgélnél még, rájönnél van még több is

2010. nov. 15. 17:19
úgy múlik el minden ami fáj, hogy ha úgy tartja kedve, néha haza jár, nem szól hozzád, csak leül egyedül, hogy érezd, hogy élsz ott legbelül. -Caramel-
2010. nov. 15. 16:27
az idö az csak mindent elfelejtet.. a megoldás benned van.(!) nem az idöben..
31. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 30. - Namostmivan)
2010. nov. 15. 16:25

Tévedsz, én a magam részéről nem utállak... Nehéz helyzetben vagy. A feleséged barátnője előtt le a kalappal, nagyon jól kezeli a dolgot.

A szerelem ellen nehéz bármit tenni. Ha lehetne munkahelyek között válogatni, az lenne az első, hogy lépj és menj máshová dolgozni...de ez nem valósítható meg a mai világban.

Nem is tudok mit tanácsolni, egész nap látod, együtt vagytok.


Talán csak annyit: vegyél ki szabadságot, menjetek el a feleségeddel valahova egy pár napra, biztos jót fog tenni.


A szerelem egy hibbant állapot, tudom mivel jár, és jelen pillanatban nem hiszem, hogy az idő megoldja a gondokat.


Sajnálom, nincs épkézláb ötletem....

2010. nov. 15. 14:36

Sziasztok!


Talán első látásra szokványos történetnek tűnik de nem az és számomra nagyon nem egyszerű. Gondolom itt 99%-ban hölgyek írnak, első látásra utálni fogtok (én férfi), de olvassátok végig. Eszméletlenül nagy segítség lenne, ha külső szemlélő emberektől kaphatnék tanácsot (Tőletek).


A feleségem legjobb barátnőjével egy ideje egy munkahelyre kerültünk (na már sejtitek...) és egész nap együtt vagyunk. Az a gubanc, hogy iszonyatosan aranyos, gyönyörű szép, ráadásul van néhány tulajdonsága ami nagyon tetszik. (most kezdtek utálni tudom...). Annyira beférkőzött ez az érzés (szerelem!) belém, hogy egyszer úton hazafelé nem bírtam ki és felhívtam a lányt és bevallottam neki, hogy "minden porcikáját imádom, most mi a jó istent csináljak, beszéljük meg". Azt mondta, hogy megbeszéljük, majd másnap csak annyit mondott lesütött fejjel halkan, hogy felejtsük el az egészet inkább. Erre persze rögtön elnézést kértem Tőle és megígértem, hogy nem hozom fel többet. Egyébként apró jelek szerint én is bejöhetek neki, de véletlenül sem akartam nyomulni, vagy zaklatni mivel nem akarom megcsalni a feleségemet. Csak egy alap jó hangulatú baráti viszony van (volt?) kettőnk között.


Két nagy szerencsém van:

1. Attól függetlenül, hogy csinos és nyitott, bulizós lány, nagyon lelkiismeretes, hűséges (ja, barátja van kb. 8 éve) és szereti a feleségemet mint barátnőt.

2. Én is hűséges vagyok, illetve lelkiismeretes, racionális embernek ismerem magam.


Miután mondta, hogy hagyjuk ezt, ez után megpróbáltam lenyomni magamon ezt az egészet. De kb. 4 napja olyan szinten rosszul voltam (vagyok), hogy ilyet még életemben nem éreztem. A gyomrom összeszorulva 0-24-ben. Nem tudok enni, nem tudok aludni.


NEM SZERETNÉM megcsalni a feleségemet! Ez az "idő mindent megold" dolog tényleg létezik? Mert ha hetek múlva sem változik, nem tudom hogyan bírom ki...Egész nap mellettem dolgozik.


Még annyi, hogy sajnos nincs lehetőség a munkahely váltásra (nekem vagy neki).


Azért itt írok egyébként mert:

- nyilván nem akarok a feleségemre idegrohamot hozni

- nem szeretném, hogy tönkre menjen a barátságuk

- nem tudok vagy szeretnék beszélni a lánnyal, mert még kellemetlenebb helyzetbe hoznám.

- sok barátom van, de férfi férfival erről nem tud beszélni szerintem.


Valami tipp? :-(


Az idő mindent megold? Legyek türelmes?

29. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 28. - Castellina)
2010. nov. 15. 13:21

Mindegyik szerelem más és más...Az igazi, a mindent elsöprő véleményem szerint egyszer van.

Ezt csak visszatekintve lehet eldönteni.:)

28. Castellina (válaszként erre: 26. - 16b5d6ae34)
2010. nov. 15. 13:18
Sokan házasodnak többszörre..
2010. nov. 15. 11:33
nem
26. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 25. - Castellina)
2010. nov. 15. 11:32
Nem tudom...lehet, igazad van, de én azt tapasztaltam, amit írtam. A környezetemben is az a jellemző.
25. Castellina (válaszként erre: 24. - 16b5d6ae34)
2010. nov. 15. 11:20
jól hangzó frázis csak..
24. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 23. - Castellina)
2010. nov. 15. 06:28
Ezzel nem értek egyet, mert véleményen szerint "igazi, nagy szerelem" csak egy van az életben.
2010. nov. 11. 12:41
nem csak egy igazi szerelem van...
2010. nov. 11. 12:38
Próbáld meg bebeszélni magadnak hogy nem érdemelt meg.És találj mást légy nyitott, egy másik hátha elfeledteti veled.
21. Castellina (válaszként erre: 8. - Lisa65)
2010. nov. 11. 12:36

pontosan..

önmagad sajnálod, hogy elhagytak

a párod boldog, és ennek örülnöd kellene, ha valóban szereted

2010. nov. 11. 09:47
Tévedés...az idő semmit nem old meg, legfeljebb a gondok, problémák időnként másfelé terelik a gondolatot.
2010. nov. 10. 18:55
Talán....
2010. júl. 21. 11:00

Köszönöm a válaszokat, talán valóban túl kéne lépnem ezen az egészen és megpróbálni más irányba menni...

A szakítás után Ő hamarosan egy másik városba költözött, így nem sok alkalom van arra, hogy összefussunk. Ennek ellenére pont oda jött hétvégén szórakozni,persze barátnővel együtt, ahová nyílvánvaló volt, hogy én is elmegyek. Mindig van valami, ami újra és újra előhozza az érzéseket. Próbálok pozitívan állni a dolgokhoz, csak nem könnyű.

17. Humor Helga (válaszként erre: 15. - Lisa65)
2010. júl. 21. 10:34

nyilván tenni kell érte... ahogy szinte mindenért az életbe!


Részvétem a férjed miatt... azért az egy abszolút másik szituáció, sztem azt maximum elfogadni lehet(azt is nehezen)

2010. júl. 21. 10:24
Tudom, borzaszto rossz erzes, ugy erzed nincs tovabb. Szerintem az idö önmagaban nem segit. Helyre kell tenni a dolgokat a fejedben! Probald meg ugy felfogni, hogy az az idö amig együtt voltatok, az nem volt veletlen. Akkor mellette volt a helyed. Ez megvaltozott, az eletben mindig minden valtozik. Most azonban mar NEM OTT VAN A HELYED! NEM MELLETTE VAN A HELYED! Mondogasd ezt magadnak jo sokszor, egy idö utan el is fogod hinni. Ne gondolj ra gyülölettel, csak ugy mint a mult egy resze, amely mar lezarult. Ez persze nem megy egyik naprol a masikra, de egy idö mulva enyhülni fog a fajdalom es akkor kepes leszel uj kapcsolat fele nyitni.
15. lisa65 (válaszként erre: 14. - Humor Helga)
2010. júl. 21. 09:45

Az idő nem segit, ha állandóan ezen jár az esze! De ha tesz ellene akkor egy szakitást fel lehet dolgozni és megtalálni a másik nagy szerelmet! Lehet, ha megismerkedik egy másik emberrel már úgy érzi nem is az volt a nagy szerelem ami elmúlt!

Tudom én mondom ezt, aki a mai napig nem tudtam elfelejteni első férjemet, de úgy gondolom ez azért van, mert mi nem szakitottunk, hanem meghalt! Ez viszont tényleg feldolgozhatatlan és felejthetetlen! De egy olyan férfit könnyebb elfelejteni aki már figyelembe sem vesz!

2010. júl. 21. 09:04
Az idő igen segít, csak az a kérdés h mennyi...
13. manul (válaszként erre: 12. - 16b5d6ae34)
2010. júl. 21. 08:59
Én ebben nem hiszek és szerintem a fórum indítóját sem pont ebbe az irányba kellene terelgetni!
2010. júl. 21. 08:52

Nem akarlak elszomorítani, de az igazi nagy szerelem soha nem múlik el.

Nem egy példát tudok rá, hogy egész életében arra az egy emberre gondolt az illető, holott látszólag boldog házasságban élt, gyerekeket neveltek és a halála pillanatában a nagy szerelme nevét mondta ki.

Nem tudom mi volt az oka, hogy így alakult....de rettenetes lehetett.

Remélem nem fordul Veled elő ilyesmi és találsz olyant, akivel teljes szívvel szeretitek egymást!

11. lisa65
2010. júl. 21. 07:43
Az idő sajnos semmit nem old meg, ha Te nem oldod meg magad a problémádat!
10. manul (válaszként erre: 1. - 04e1ae9e93)
2010. júl. 21. 07:36

Szia!

Ez egy hosszú folyamat.

Ne bánkódj,hogy nem köszön.Hidd el jobb,ha azt érezteti,hogy nincs visszaút,mint ha apró figyelmességekbe beleképzelnél valótlan dolgokat mert az mégtöbb fájdalmat okozna Neked.

Ő már túllépett ezen a kapcsolaton ne is reménykedj,hogy változni fog a helyzet.Próbáld meg elfogadni és szép lassan Te is jobban leszel!


Hidd el nem bántani akarlak egy cseppet sem,én is átéltem ugyan ezt és szörnyű volt.Nem csak nappal kínzott a gondolat még éjszaka is megjelent álmaimban és izzadva remegve ébredtem fel.Nagyon megszenvedtem de elmúlt.

Te is túl fogod élni és találsz majd valakit,aki kitöröl az emlékezetedből minden mosolyt és érintést és már soha sem jut eszedbe többé!

2010. júl. 21. 07:30
Szerintem az idő nem old meg helyettünk semmi. Azoknak tart nagyon sokáig a túllépés, akik az időre várnak. Nekünk kell megoldani... Ami bejöhet, az valami új az életben, valami egészen más, amit addig nem csináltunk, új kihívás, amibe belevethetjük magunkat, ezáltal új ismeretségek, új barátok, amik másfelé fordítják a hirtelen fölöslegessé vált energiákat.
2010. júl. 21. 07:17

Miért ragaszkodtok olyan emberhez, akinek nem kelletek? Persze nehéz feldolgozni, de én már csak azért is megmutatnám neki, hogy boldog vagyok nélküle is! Élném az életemet és nem vele foglalkoznék! Ne találkozz és ne beszélj vele! Kerüld el, ha meglátod valahol. Ezzel magadat is kiméled. Nem az a megoldás, hogy sóvárogsz utánna, hiszen neki nem kellessz, mert ha kellenél akkor már rég keresett volna!

Most meg fogsz haragudni de az a véleményem: hogy nem őt szereted, hanem magadat sajnálod! Mert ha őt szeretnéd tudnád neki igy jobb!

2010. júl. 21. 00:25
szia csak annyit tudok ehez fűzni ha érdekel hogy olvasd el a naplómat mert ugyan ebben a cipőben járok én is és az ember nem tudja túl tenni magát a dolgon.Hiába mondd bárki bármit ezt érezni kell sajnos:(
2010. júl. 21. 00:17

Elmúlik valaha is?


Amikor nem látom, nem beszélek vele, enyhül valamelyest a fájdalom. De amint beszélünk, újra előjön, hogy tudom hogy nekem ő az igazi, minden hibájával együtt, és én neki nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook