Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az idén elmarad a nyaralás! fórum

Az idén elmarad a nyaralás! (beszélgetős fórum)


1 2
40. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 34. - 25800e2d09)
2013. aug. 28. 12:35
Én "csak" 10 éve nem voltam...és élek még:)
2013. aug. 28. 11:58
Kimaradt a nyaralás? Pfff,ki se mennék az utcára..D
38. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - 3b1a5ec920)
2013. júl. 19. 06:46

Igen, ez annyira gáz. Mielőtt kimegy Olaszba, az előtt megtanulhatna magyarul...

"Olaszországba megyünk nyaralni, azon belül is Rómába."

37. ranna
2013. júl. 19. 06:45
Szerintem meg az ciki, hogy a szülők nagy többsége azt hiszi, hogy csak a külföldi nyaralás a nyaralás, holott még hazánkban sem "tudnak" nyaralni. Lemennek a Balatonra, esznek-isznak-fürödnek és passz. Holott ezernyi helyre ellátogathatnának, kirándulhatnának, felfedezhetnék a környéket. Persze, hogy a mai gyerekeknek nincs igénye már semmire és fogalmuk nincs mi a kultúra, vagy a természet tisztelete, ha a szülő nyaralási kultúrája is kimerül a hassüttetésben.
36. kattyus (válaszként erre: 30. - 3662b6de8d)
2013. júl. 19. 06:42
Mert a gyerekeknél is más a mérce. Sokan nem engedhetnék meg maguknak a tetemes kiadást, de megy a rongyrázás. A legtöbb gyerek azt nem tudja hogy a csekkekket befizették-e, vagy kölcsönből mennek-e nyaralni, csak azt látja hogy "jól" élnek. Hülye szülők:(
2013. júl. 19. 06:37

Mi sem megyünk már jó pár éve nyaralni. Ez van. hiába keresünk jól, erre nem futja. Nyaranta 1-2 strand, sok bicajozás, esetleg elmegyünk a vidéki nénikémhez és ennyi.


Régebben évente elmentünk Balatonra 1-2 hétre nyaralni, de pl. külföldre sosem. Ciki, ha nem voltam még szinte külföldön életemben? Az összes külföldi tartózkodásom 1 hét Berlin és 2 nap Pozsony. A mai fiatalok pedig ha kell, ha nem külföldön lófrálnak úgy, hogy még életükben nem dolgoztak. Szerintem inkább ez a ciki. A szülők vérét szívni...

Egyébként pont ezért szokott zavarni, amikor valamilyen probléma okán a híradóban sírós hangon mondja a riporter, hogy "ezek a gyerekek még életükben nem jártak tengerparton:(((((" Basszus! Én sem, pedig már 8x annyi is vagyok korban. Ciki, hogy ez a mérce és nem az, hogy valaki nem megy nyaralni.

34. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2013. júl. 18. 23:12
15 éve nem voltam nyaralni :) na bumm :)
33. Baatkaa (válaszként erre: 32. - Mosolyka1111)
2013. júl. 18. 22:25
Pedig Gyula tok jo hely! Na es a Balaton! Nincs parja a vilagon!!!
32. mosolyka1111 (válaszként erre: 31. - 3b1a5ec920)
2013. júl. 18. 22:15

Mondasz valamit...

Amúgy nekem már sokszor "tök ciki", hogy "csak" Magyarországon megyünk pár napra (igaz, mindig wellnes hotelba), de olyan furán néznek rám, mikor mondom, hogy Gyulára. Mintha már snassz lenne. (Holott ott a 4 csillag az tényleg annyi, na mindegy nem ez volt a téma, csak úgy leírtam.)

2013. júl. 18. 21:10
en neha meg abbanis ketelkedem, hogy odamennek, ahova mondjak... ez a megyunk "olaszba,gorogbe, horvatba",stb. felall a hatamon a szor a jo kifejezes miatt :( . Mehetnenek "magyarba" is!
30. 3662b6de8d (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2013. júl. 18. 21:04

Mi sem megyünk-nem tartom cikinek. Engem ma rúgtak ki és van más amiért aggódhatok pl. nem tudjuk fizetni a csekkeket a törlesztést.. :(

Sajnálom a sulis lányomat, mert nem igen érti miért nem megyünk nyaralni. Majd a suliban kérdezik ki hol nyaralt szegény meg miattam szégyenkezhet.. Ma jött az osztálytársa anyukája -kulcsot adott ha van vmi, mert nyaralni mennek Olaszba- lányom meg irigykedve sóvárgott hogy milyen jó nekik..

Nekem viszont nem hiányzik amúgy sem a nyaralás csak a gyerekeim sajnálom..Lehet így is el kell majd küldenem őket a mamákhoz "nyaralni" hogy egyenek meleg ételt -én meg majd azon sporolok meg max. nem járok edzésre amíg nem találok más melót :(

29. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 26. - Alidamolnar)
2013. júl. 18. 20:36

Volt ehhez hasonlo - csak az eskuvore es lakodalomra...

Hamarosan elvaltak, de a hitelt fizettek meg evekig!

28. Baatkaa (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2013. júl. 18. 20:30
Jesszus, dehogy ciki! 24 eves koromig 1x voltam uttorotaborban, 1x-1x vallalati uduloben - mikor meg volt olyan. Es nem haltam meg :) Csak miota ferjhezmentem jutok el ide-oda. De az iden mi sem megyunk. Kibirjuk. :)
27. Baatkaa (válaszként erre: 21. - Minocska)
2013. júl. 18. 20:27
Tiszta haszon az lany! :)
26. alidamolnar (válaszként erre: 25. - Kattyus)
2013. júl. 18. 20:23
Na ez a ciki, hitelt felvenni rá,ahogy ismerősöd tette.
25. kattyus (válaszként erre: 16. - Noarashi)
2013. júl. 18. 20:11
Annyira igaz! Van nekem is olyan ismerősöm, aki hitelt vett fel hogy elmenjen nyaralni. Ez volt tavaly nyáron. Még mindig törleszt......Szerintem egyáltalán nem ciki...
24. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 16. - Noarashi)
2013. júl. 18. 14:49

Persze, hogy nem ciki, ha valaki nem tud menni nyaralni...

Az is jó, amit leírsz - kikapcsolódsz, olvasol, nem kell korán kelni és a strand is nagyon jó!

Nekem a nyaralásnak végleg befellegzett! Kivel és hová menjek? Egyedül maradtam, esetleg utazgathatok

a temetőbe (ami nincs közel), és ott meglátogathatok ismerősöket, rokonokat - de aludni nem lehet náluk, tehát 1 napos a kirándulás (nyaralás).

2013. júl. 18. 14:40

Ez a baj a mai világgal. Hogy rossz érzést kelt bennünk, ha vmit nem tudunk kifizetni, megvenni.

Régen sem ment mindenki nyaralni, és emiatt nem kellett antidepresszáns.

2013. júl. 18. 14:11

Tapintatbol ilyen kerdest fel sem teszek, es nem is valaszolok ra. Maganugy. Egy-egy napra elutazhatok, az nekem eleg. Nem Balatonnal, olasz tengerparttal es Maldív-szigetekkel kergettek az asztal korul.

Ez is csak a magyar rongyrazas-nagyotmondas resze. Ehhez en nem vagyok partner.

2013. júl. 18. 13:57

Nálunk az a tendencia, hogy két évente megyünk, de bevallom nem magunknak köszönhetjük. Tavaly a nagyobb lányom rajzpályázaton nyert a Balaton közelében egy 5 napra szóló ingyenes szállás lehetőséget, az ellátásért fizetni kellett, de elképesztően kevés pénzért kaptunk nagyon jó kaját. Előtte szintén a lányom nyert egy irodalmi pályázaton egy családi utazást Angliába. Az ebédet kellett megoldani, de szerencsére már az első nap sikerült megtalálnunk, hova járnak a helyiek, így jó kaját kaptunk valamennyire elfogadható áron. Még előtte szintén a lányom nyert egy rajzpályázaton a Velencei tóhoz 5 napos családi nyaralást teljes ellátással. Önerőből úgy voltunk, hogy 5 nap a Balcsinál üdülési csekkből, ha ez önerőnek számít, illetve egyszer a Tiszánál vállalati üdülőben, ahol a szállásért egyharmad árat fizettünk.

Amúgy főleg strandra járunk, vagy túrázni a hegyekbe.

Idén épp nemmenős év van. A lányok táboroznak. A kicsi beteg, ő csak helyi lovastáborba mehetett, ami nem ottalvós. A nagy most gyűri a második táborát a hónapban, és ha hazajön szombaton, hétfőn megy a következőbe. Fél évig dobáltuk a kétszázasokat egy Jageres díszdobozba, míg ezt mind ki tudtuk fizetni. Nem lett volna ennyi tábor, de a férjem azt mondta, most megtehetjük, nem vesszük meg az új franciaágyat, ahogy terveztük, elküldjük a lányokat oda, ahová lehet, mert ahogy most kinéz, nem biztos, hogy még egyszer az életben megtehetjük, hogy akár csak egy táborba is elküldjük őket.

Nem gondolom, hogy ciki lenne nem nyaralni. Én gyerekkoromban egyetlen egyszer sem voltam, és strandon is csak egyszer. De akkoriban év elején nem kérdezgették végig, ki hol volt nyaralni. Bőven elég volt nekem karácsony után a mit kaptál karácsonyra kérdés. Mivel 9 éves korom után a válasz semmit lett volna, mindig összehazudoztam egy csomó mindent.

2013. júl. 18. 13:47

Az idén biztos,hogy nem megyünk-hatalmas pénzügyi válságban vagyunk.Szeptemberben munkát kell találjak.

Jövő nyáron lejár a lakáshitelünk-szerencsére forinthitel-így remélhetőleg,akkor már eljutunk valahova.

Addig marad a tó,meg az egyéb programok.

2013. júl. 18. 13:38

Idén IS elmarad...:(

...nyaralás...mintha hallottam volna már ezt a szót!...de mit is jelent?:(

18. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 17. - 76a5050894)
2013. júl. 18. 13:35
Hogy-hogy nem voltatok soha ennyi idő alatt?????
2013. júl. 18. 13:26
Mi még sosem voltunk a feleségemmel nyaralni a 16 év házasságunk alatt
2013. júl. 18. 13:23

Én most kibuliztam augusztusra egy hét szabit. Eddig úgy volt, hogy semmi szabim sem lesz. Nyaralni nem megyek sehova, csak pihizek, lemegyek srandra, ha olyan lesz az idő. Lustálkodom, bambulok, könyvet olvasok. Nekem most ez a tervem.

Szerintem egyálalán nem ciki, ha vki nem tud elmenni nyaralni.

Tudjátok mi a ciki? Az utolsó fillért is elszórni csak hogy nyaraljunk, mert mit szólnak az ismerősök, ha mégsem...

2013. júl. 18. 13:14
15 éve nem tudtam elmenni nyaralni,de nem érzem cikinek.
14. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - Gomboc7)
2013. júl. 18. 13:13
Nem bizony.
2013. júl. 18. 13:12

Az a ciki, ha ez már ciki...

Ma már nem a te gyereked az egyetlen, aki nem nyaralt...

2013. júl. 18. 13:11
El.És már tavaly is elmaradt:)
2013. júl. 18. 13:10

Maximum az a ciki mikor a suliban/oviban megkérdezik a gyerekedet ki merre nyaralt és ő nem mond semmit...

De valami élményetek biztosan lesz, egy strand, egy kirándulás, egy múzeum, 1-2 fagyizás... séták!

Nem feltétlenül kell tízezreket elkölteni ahhoz hogy az ember jól érezze magát!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook