Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ezerarcú London - I. rész fórum

Az ezerarcú London - I. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ezerarcú London - I. rész

2010. aug. 22. 10:56

Megint elolvastam a cikket. Jaj, tényleg de visszamennék... Hiányzik a város.


Az utóbbi időben olyan játékot találtam ki, hogy metrómegállókat találok ki, és hogy melyik vonalon kell ahhoz haladni, illetve átszállni, hogy eljussak oda... Persze először térkép nélkül... :D


Róma. Én még nem voltam ott, de nem is vágyom rá. Nem tudom, de nem vonz. Inkább elmennék Skóciába, Írországba... Vagy ha már nem Nagy-Britannia, akkor Spanyolország, Madrid. :)

2010. júl. 20. 20:09

Én is vissza akarok menniiiiiii! Honvágyam vaaaaaan! Valaki vágjon zsebre és vigyen magával... Hiányzik egy a gyönyörű város...


:-))))

2010. júl. 20. 18:38
igen, ez az utolsó hozzászólás is teljesen igaz. Minden része. :) Elég furák itt az emberek, de a mentalitás hosszútávon is pozitivabb, mint otthon bárhol. Nagyon kemény az élet is is, de ha már egy minimálbéres munkád van, akkor 3-4 nap alatt max összeszeded azt a pénzt, amiből a lakhatásod, utazásod és a kajádat megoldod egy hétre. A többi meló csak tartalékra megy, vagy szórakozásra, ki mire költi. Ezzel szemben otthon mi van? 1 havi kemény melóval, 2 diplomával az ember 85 ezer Ft-ot kap, ami épp elég az albérletre és a kajára, és akkor még az utazásra alig költöttél... Itt megbecsülik, megfizetik a munkádat, más az értékrend. Engem is átvertek, és álltam London kellős közepén a 2 bazinagy bőröndömbe csomagolt életemmel, és gondolkodtam, hogy mihez kezdjek. ha nincsenek olyan ismerősök, akik magánszemélyként segitenek, akkor az egyik parkban töltöm az éjszakát. Hát igen, csak magyarokkal ne kezdjen itt az ember. Egyértelműen önző, makacs, rosszindulatú nemzet vagyunk... sajnos...
2010. júl. 20. 18:04

először 13 évesen jártam Londonban, akkor egy hetet töltöttem ott, és azóta éveken át visszavágytam. tavaly januárban aztán teljesült a kívánságom, és fél éven át kint éltem.


szerintem London olyan hely, ahol ha nyaralni ill. turistaként van az ember, akkor imádja, viszont ha már ott élsz, dolgozol stb (főleg pl. szakképzettség/diploma nélkül, egyedül), akkor legalább akkora pokol, mint bárhol máshol vagy itthon. igaz, hogy az emberek kedvesek és segítőkészek - de csak rövidtávon. amikor tényleg, igazán szükséged lenne rájuk, akkor a képedbe röhögnek, és tojnak rá, hogy bajod van. ez főleg az angolokra igaz... (de velük meg ritkán találkozik az utca embere a belvárosban :P) ráadásul a fiatalok hihetetlen gusztustalanul élnek (voltam néhány 20-25 év közötti angol srácnál vendégségben, hát én életemben akkora koszfészket nem láttam még... )


a cikk nagyon tetszett, élvezetesen fogalmazol :) a M. Tussauds-ban amikor voltam, én is bementem a horror-izébe, de engem valahogy nem hozott lázba. "megijesztett" egy csávó, a mögöttem lévő lány tök nagyon sikított, én meg csak néztem az ijesztgető szemébe, aztán nyelvet öltöttem rá, és mosolyogtam :D tökre összezavarodott tőlem XD

2010. júl. 20. 17:56
Köszönöm szépen a kedves megjegyzéseket, aranyosak vagytok. Próbálok ebben a hozzászólásben választ adni a felvetésekre. A második rész egy kicsit várat még magára, mert mostanában nem volt időm, de ami késik, nem múlik. Már régóta (április közepe) terveztem, hogy megírom a tapasztalataimat, élményeimet, a fórum pedig megerősített abban, hogy mindenképp meg kell tennem! Annyi olyan ember van, aki már átélhette mindazt amit én! Nekem viszont az lenne az öröm, ha akadna olyan személy, aki elolvassa az írásom, és ennek hatására utazik el. Ha csak egy ilyen lesz, már megérte. Nem csak Londonról szeretnék írni, hanem a többi helyről is, ahol jártam, remélem, tudok még újat mondani mindenkinek!
12. cskata (válaszként erre: 11. - D3b7982380)
2010. júl. 20. 12:23

"Ha véletlenül egy olyan hely fele járok, a miről eddig csak álmodtam, szinte alig tudom visszatartani a sirást."


:)))))

jajj, én is így be voltam pörögve jópár helyen!:D pl. Notting Hill-ben.. (nagy kedvencem a film, így egyfolytában Hugh Grant-en kattogtam lélekben miközben a notting hill-i piacon mászkáltunk..:D)

De a Tower Bridge-nél is hasonló "erő" szállt meg.. csak álltam a Temze parton és néztem ki a fejemből, hogy nem hiszem el, hogy szinte egy karnyújtásnyira van tőlem..:)

és nagy élmények voltak azok is, amikor az egyik út alkalmával a barátnőmmel sorra jártunk pár kávézót, ücsörögtünk, nézegettük az embereket, elképzeltük a londoni életüket, olvasgattuk az asztalra kikészített újságok apróhirdetéseit..:))) ez teljesen más jellegű élmény volt, mint az átlagos városnézős, de nagyon szuper!:)


(hűű, de mehetnékem lett!:D)

2010. júl. 20. 10:38

én 3 hete költöztem Londonba, és mindenkivel egyetértek. A szerelem az szerelem. A mai napig nem tudatosodott még bennem, hogy itt élek. Ha véletlenül egy olyan hely fele járok,a miről eddig csak álmodtam, szinte alig tudom visszatartani a sirást. Félelmetes érzés. Ijesztő érzés. Szavakkal nem kifejezhető. És igen, itt sem tökéletes minden. A túristákból élnek meg Londonban, nyilván kedvesek. Ez azonban annyira a vérükbe ivódott, hogy már ösztönösen ilyenek! Bárkivel! És mosolyognak! Ez az egyik legcsodálatosabb. Nem begyöpösödöttek az emberek, mint otthon, hanem kedvesek, vidámak, és nyitottak. Fantasztikus dolog itt élni még akkor is, ha az élet itt sem könnyű.


Egyébként én az első látogatáskor 5 teljes napot (nyitástól zárásig) töltöttem a Science Museum-ban, ami ingyenes, de még mindig van olyan része, amit nem láttam. :))

2010. júl. 20. 09:13

Jó a cikk, mintha átéltem volna közben az én kirándulásaimat :)

Bár a bevándorlók és a mindenféle nemzetek közti "harmóniáról" tudnék mesélni... Azért nem minden arany, ami fénylik...

9. Fiatal nő (válaszként erre: 8. - Szimba)
2010. júl. 19. 19:11
Te mázlista... :-P
2010. júl. 19. 14:49

Eddig én is háromszor! :)

Aug. 13-án pedig negyedszer... :D

2010. júl. 19. 13:25
Nagyon szép város. És nagyon sok látnivaló van ott. Szerintem több hónapig kéne kint élni folyamatosan, hogy minden kis apró szépségét felfedezhesse az ember.
2010. júl. 19. 13:16

Két éve voltam kint egy hétig Londonban, nagyon beleszerettem.

Testvérem ott lakik, így bármikor mehetek hozzá, és vágyódom is.

Csak repülni ne utálnék annyira:((

London nagyon klassz, és még annyi-annyi mindent jó lenne látni.

5. Fiatal nő (válaszként erre: 4. - Fiatal nő)
2010. júl. 19. 12:35

A két hét amúgy 3 alkalomba volt belesűrítve. (Én is 3x voltam kint eddig.)


Amúgy ezt a cikket véletlenül nem nagyjából 1 hónapja írtad egy bizonyos topik hatására? :-D

2010. júl. 19. 12:32

Nahát, cikket írtál róla? :-)

Egyébként megértelek. Én két hetet voltam eddig kint összesen, de a látnivalók töredékét láttam így is, pedig aztán én egész álló nap csak jöttem-mentem-néztem. :-)

2010. júl. 19. 11:05

tetszik a cikked, várom a folytatását!:)

az eddig említett helyeken én is jártam már és hasonló benyomásokat tettek rám is!

viszont nálam működött az az "első látásra szerelem", amit vártál.. engem azon nyomban levett London a lábamról, amint első alkalommal kiszálltam a buszból!:) már háromszor sikerült kijutnom, de bármikor újra mennék, ha lehetőségem adódna rá..:)

2010. júl. 19. 10:16
Imádom Londont!:O)
2010. júl. 19. 10:08
Hogy mire elég másfél nap a világ egyik legizgalmasabb és legnagyobb fővárosában? Szinte semmire! Mert hiába a tengernyi pozitív vagy negatív élmény, amikor indulni kell csak az üresség marad. Még haza sem értem, azt kívántam, bárcsak újra ott lehetnék!

Ugrás a teljes írásra: Az ezerarcú London - I. rész

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook