Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az európa tálat betehetem a mosogatógépbe? fórum

Az európa tálat betehetem a mosogatógépbe? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 25. 12:38

Nem. ha nem mázas edény, akkor nem sajnos. Mosószerrel nem szabad mosni, legközelebb belekerül az ételbe amit benne fözöl a tálba beszívódott mosószer.. A mosogatógép pedig igencsak kemény, agresszív mosószert, tablettákat alkalmaz.

(bár ha nem tennél bele semmilyen mosó vagy öblítö és egyéb szereket...hm....csak ezt nehéz kivitelezni, hogy minden rekesze üres legyen a gépnek)


Szépen beáztatod, aztán alaposan kis kefével sikáld le róla a maradékot, majd szárítsd ki és ha kiszáradt, csak azután tedd el a helyére, máskülönben penészes lesz. S akkor is, ha nem szeded le róla a maradékokat rendesen.


Kicist macerás, de megéri, irtó finom ételek ke´szülnek benne.

2011. febr. 7. 07:47
Igen, nem ázik, és nem is sikálja a mosogatógép. Ezért gondoltam, hogy lehetne. De nem vagyok benne biztos, nem írja sehol.
2011. febr. 6. 19:36
Mivel konkrétan nem ázik benne, én is betenném ...
2011. febr. 6. 17:46
Ezekkel úgy kell sütni,hogy először beáztatom a tálat ,igaz? Mert ha magábaszívja a mosogatószert utána az nem sül bele az ételbe? Főleg ha nem bio mosogatószert használsz!
2011. febr. 6. 17:19
én betettem, nem vettem észre, hogy baja lenne :-)
2011. febr. 6. 17:16
úgy tudom nem. Azt csak úgy lehet mosni, ha beáztatod, és nem sikálod.
2011. febr. 6. 17:05
Az európa tálat betehetem a mosogatógépbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook