Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az éttermekben sütés, főzés előtt megmossák a húsokat? fórum

Az éttermekben sütés, főzés előtt megmossák a húsokat? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 2. 13:44

Ezért jobb otthon enni. :P

Persze vannak nagyon jó éttermek, ahol tényleg lelkiismeretesen dolgoznak, de az a főnökségen és a munkásokon múlik. Ha a főnök nem követeli meg a tisztaságot, csak a sebességet, akkor a munkásoknak se lesz idejük és energiájuk minden "részletre" odafigyelni.

Én dolgoztam egy olyan helyen, ahol a főnök kifejezetten még a fagyasztott húst se engedte meg, csak a friss használatát. Mindenből a számára legviválóbb minőségű terméket használtuk. Nagyon jó hely volt. Az volt az egyetlen hely, ahol szívesen ettem és ha bármikor visszamegyek oda, akkor csakis ott fogok enni. (A fél Föld közöttünk van. :P)

2009. ápr. 2. 13:31

hat eppen ma megyunk etterembe vacsorazni :))

remelem megmossak a hust, mert mar is elment az etvagyam ...

ha bele gondolok, hogy nem mossak meg...

15. g1977g (válaszként erre: 13. - Jaina)
2009. ápr. 2. 13:26
nem az, rendesen húsimádó, én rendszerint "nehéz" ételeket főzök, azokat szereti. Szerintem ha egy hentes azért nem eszik húst, mert a szakmájából kifolyólag undorodik tőle, az a saját bizonyítványát magyarázza.
14. borbelya (válaszként erre: 13. - Jaina)
2009. ápr. 2. 13:06
Ez azért sokat elárul!
13. Jaina (válaszként erre: 12. - G1977g)
2009. ápr. 2. 12:58

Férjed nem vega?

Összes hentes ismerősöm megrögzött vegetáriánus... :)

12. g1977g (válaszként erre: 7. - Franc22)
2009. ápr. 2. 12:57
Sűrűn mi sem járunk, csak alkalmakkor, családi eseményekkor, de ez a kérdés már régóta foglalkoztat. Én mindig mindent megmosok. Viszont a férjem hentes, és sok étterembe szállít eleve felkockázott, vagy felszeletelt húst. Szerintem azt nem mossák meg.
11. Jaina (válaszként erre: 10. - Franc22)
2009. ápr. 2. 12:38

Én is, de sztem ez természetes

legalábbis azt hiszem h természetes

legalábbis annak kellene lennie :)

2009. ápr. 2. 12:32
én még a darált húst is átmosom
2009. ápr. 2. 12:26
Nekem anyósom olyan, aki sosem mossa meg a húst. Én azért erre elég érzékeny vagyok (gyomrom "megérzi" másnap...), először nem tudtam miért van, aztán rájöttem, hogy a boltban vett előrecsomagolt húst úgy ahogy van a zacskóból/csomagból önti az edénybe... brrrr
2009. ápr. 2. 12:22

erre még én se gondoltam,hogy megmossák-e vagy nem.. :) Dehát tuti,hogy nem.. meg szerintem sok háztartásban nem tudják,hogy meg kell mosni..

Pl, nénikém hazahozza a húst, és megmosva rakja be a mélyhűtőbe, aztán mikor előveszi , már nem mossa meg.. és mondta egyszer anyunak,hogy másnap olyan furi szaga volt a húsnak.. :)

2009. ápr. 2. 12:17
hát sok étterembe lehet, hogy meg mossák, de van olyan biztos, ahol erre nem adnak. Bár én nekem ilyen kérdés eszembe sem ötlött volna, már csak azért sem, mert sajna én nem tehetem meg, hogy étterembe járjak, és még dolgozni sem dolgozom étterembe:(
2009. ápr. 2. 12:06
Dolgoztam egy viszonylag színvonalas étteremben, ott nem mosták meg!!!
2009. ápr. 2. 12:03

Kereskedelmi csatornán bizonyos főzőműsorban feltünt már valakinek? Kicsomagolják a hust, és készitik is oda mosás nélkül. És azt mondják, hogy nem szabad sokat áztatni a hust.

Hát,én addig mosom, míg teljesen tiszta nem lesz a víz.

2009. ápr. 2. 11:55

hát, én nem vennék rá mérget....


de az a legjobb, ha nem gondolsz bele, hogy mi minden lehet egy étterem konyháján.

(csótány, egér stb... )

2009. ápr. 2. 11:40

Rögtön! Örülj, ha a kezüket megmossák WC után.

Krumpli püucolás, panírozás ugyanazzal a kézzel.

A tányér elmosogatva belülről, az alja meg fekete.

Láttam!! :((


Kizárt dolog, hogy darálthúst vegyek.

2009. ápr. 2. 11:14

JÓ KÉRDÉS !...HA LELKIISMERETESEK AKKOR IGEN !

DE : HA HÚS VESZEL ÉS LEDARÁLTATOD - VAGY ELEVE DARÁLTHÚST VESZEL - AZT KI MOSSA MEG ?

2009. ápr. 2. 11:03
Az éttermekben sütés, főzés előtt megmossák a húsokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook