Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az epekő milyen tünetekkel jár? fórum

Az epekő milyen tünetekkel jár? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 30. 00:20
Nálam 2 hónapja állapították meg,mert hasmenésem volt elég gyakran és kértem egy beutalót UH-ra.Epehólyag gyulladás,3 kő 10mm-es és vékonybél gyulladás.a gyulladásokat antibiotikummal elmulasztották,de a műtéttől rettegek.Még görcsöt nem tapasztaltam,fájdogálni néha szokott.Olvasom,hogy mindenki a műtétet javasolja.Mit tegyek,hogy ne féljek ennyire tőle?vagy úgysem lesz más választásom,ha neki áll nagyon fájni?
2010. szept. 7. 20:15
Nálam épp ma állapították meg, hogy epekövem van. Nem akartam elhinni. A vérképen minden rendben volt, a hasi ultrahang kimutatta. Epegörcsöm szerencsére eddig nem volt, de hasmenésem gyakran van. Elég ha tejet iszok, amit nagyon szeretek, és máris mehetek a wc-re.
2010. aug. 31. 06:52
én mindig is puffadós voltam de nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget,azt hittem egyéni sajátosság.mindegy hogy mit eszek,utána az egész belem zuborog és puffad.úgy egy hete nachost ettem salsa szósszal (jó csípős) gulyásleves amikor is a jobb bordaív alatt 5-6 görcsszerű fájdalom jelentkezett.meggörnyedtem a fájdalomtól,de szerencsére hamar elmúlt.ellenben a bőrfelület kívül rettentően fájt napokig és még most is fáj.továbbá megmaradt egy állandó folymaatos szúró fájdalom a jobb borda alatt egy pontban.olyan mint ha a kő éles lenne és belülről kikezdené a húst bennem.a vizeteletem nekem is sötétebb színű,de nem minden alkalommal.ezen kívül semmilyen más tünetem nins.ma megyek ultrahangra a vérvétel már megvolt.
12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - 31b7b5919f)
2010. jún. 10. 00:51
hányás, hányinger, puffadás, esetleg agyag színű széklet (de az már komolyabb bajnál), bizonyos ételekre (pld paradicsom héja, uborka, paprika, hagyma, és hasonlók) puffadás, rossz közérzet jelentkezik, keserű szájíz, jobb bordaív alatti görcsös fájdalom, stb.
11. sajert (válaszként erre: 9. - D345cbf72a)
2010. jún. 9. 21:58

Nekem a vérképem nem mutatta ki az epekövessségemet.

A májammal voltam hasi ultrahang kontrollon és ott szurták ki.

2010. jún. 9. 09:40
Már megfigyeltem hogy nehéz kajától leszek rosszul.Így most minden ilyen tiltó listán van.Kár mert nagyon szeretem ezeket.:(
9. d345cbf72a (válaszként erre: 6. - 31b7b5919f)
2010. jún. 9. 08:32
Tényleg vizsgáltasd ki magad,amint van rá módod és tényleg az ultrahang ad talán legmegfelelőbb választ, bár a vérkép is sok mindent elárul már, az igaz.S addig is vigyázz magadra, ha kitapasztaltad mitől vagy rosszul, kerüld ha lehet.
8. 289fab1d6b (válaszként erre: 6. - 31b7b5919f)
2010. jún. 8. 18:04
Kérj beutaló ultrahangra. Engem 20 éve műtöttek, nem bántam meg:)
2010. jún. 8. 14:15
Engem egy éve június 3-án műtöttek meg laparoszkópos epeműtétem volt. Nem bántam meg. Egy hét alatt összekaptam magam műtét után. Én eleinte a gyomromnál éreztem fájdalmat, majd később jobb oldalt is de leginkább azt hittem a gyomrom fáj, később a hátam is fájt, de az már nagyon. Elküldtek ultrahangra, ott derült ki, hogy több 10-17 mm-es kövem van. A doki azt mondta, ha nagyobb gondot nem jelent nem feltétlen kell rögtön műteni. Ismerősök viszon azt ajánlották minél hamarabb műtsék meg. Húztam kb. fél évig, amikor már minden este hányingerem volt, hajnalonként fent voltam hánytam, görcsölt az oldalam és alig bírtam éjszakánként aludni pár órát. Nem bántam meg a műtétet és azóta nem jelent gondot semmijen kaja megevése.
2010. jún. 8. 13:38
Bordák alatt fáj.De csak akkor ha valami nehezet eszek.Az éjszakai hasmenés nekem is meg volt.Legutóbb tegnap éjjel,mert spagettit vacsiztam.De sokszor van olyan hogy bekajálok és utána nagyon rosszul vagyok.Fáj a hasam és nem tudom hogy hánynom kell vagy hasmenésem van...
2010. jún. 8. 13:34
nekem egy idelye fáj a hasam jobb oldala fent.főleg ha nehéz kaját eszek utána még rosszul is leszek.Hányinger,hasmenés.Nagyon berosszulok olyankor.A nővéremnek volt epeköve és mondta neki a doki hogy örökletes lehet.Hát remélem nem az...
2010. jún. 8. 13:33
Hányinger, hányás, jobb oldalon mell vonalában fájdalom, ami gyakran a hátsó részre, vagyis a hátra is átsugárzik. Ez lehet szúró, vagy görcsös fájdalom. Ha már el is mozdulnak a kövek, akkor heveny görcsök, nagy fájdalom jelentkezik. Ultrahang vizsgálat mindent kiderít. Akinek van, javaslom a mielőbbi műtétet. Én tavaly estem át rajta és nem olyan vészes, mint amennyit előtte már szenvedtem vele. Nem érdemes várni.
2010. jún. 8. 13:33

Nekem több mint két éve van epekövem.


Amit "neki" tulajdonítok:

Zsíros, fűszeres étel evése utáni hányinger, illetve erős hasmenés

Éjszakai gyomorfájdalom (úgy hajnali kettő körül)


Epegörcsöm még nem volt. Az epém tele van kövekkel, de én dédelgetem őket.

2010. jún. 8. 13:17
Nekem hányingerrel, majd egyre gyakoribb tényleges hányással is járt az epekő tünete, a végén már nem bírt el a gyomrom semmit, minden kijött belőlem. A hasam nem fájt sehol, de a gyomorműködésem egyre rosszabb lett , mire a háziorvos már elküldött vérvételre, vissza is hívták a laborból, hogy csoda, hogy még nem sárgultam be, meg is műtöttek. Persze előtte mivel nem fájt a hasam sehol , másra is gondoltak, nem csak erre a problémára. Epegörcsöm sem volt soha. Nálam "csak " ennyi volt a tünete.
2010. jún. 8. 13:00
Az epekő milyen tünetekkel jár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook