Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én kis Angyalkám! fórum

Az én kis Angyalkám! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én kis Angyalkám!

2009. szept. 28. 17:14

Nem,szerencsére.nekem.is.azt.mondták,hogy.nem.kell.kizárni.a.természetes.szülést.:)

Hát.így.jártunk,de.a.pici.csodák.bennünk(ill.most.már.csak.bennem).erősek.és.ügyesek,így.remélem.nálunk.is.minden.rendben.lesz:)

18. Dorottya84 (válaszként erre: 17. - Ametiszt86)
2009. szept. 28. 09:04
Nem ért semmilyen hátrány sőt a sebész mondta hogy nyugodtan szűlhetek természetesen...........nos sajan 25 óra vajúdás után császár lett mert már a sokafik tolófájás után sm tudott beilleszkedni a kicsilányom feje a szívhangaj leesett és azonnali császár lett belőle 7/9 lett az apgarja de ezt leszámítva makk egészséges Neked mondták hogy nem lehet természetesen??
2009. szept. 28. 07:35

Szerencsére.nekem.viszont.a.műtét.után.semmilyen.komplikáció,szenvedés.nem.volt...Egyedül.az.a.nagyon.rossz,hogy.az.én.kis.drágám.minden.nap.a.jobb.oldalamon.lubickol,ráadásul.annyira.érzékeny.arra,hogy.minden.mozdulata.szinte.fáj...:(

De.ez.már.a.legkevesebb:)szerencsére.jól.vagyunk,s.ez.a.fontos:)

Téged.a.műtét.miatt.ért.bármilyen.hátrány.a.szülésnél?

16. Dorottya84 (válaszként erre: 15. - Ametiszt86)
2009. szept. 26. 21:12

Szia!

Nos akkor te át tudod érezni a helyzetem.........engem még aznap éjszaka műtöttek meg nekem is elszúrták az epit......de engem végűl altattak.....sokban egyezik a történetünk

Nagyon jó egészséget kívánok nektek!!!

2009. szept. 26. 17:48

..Sziasztok!

Engem.augusztus.3-án,várandósságom.18.hetében.műtöttek.meg.vakbélgyulladás.miatt.

Hétfőn.hajnal.4kor.kezdődött.az.iszonyatos.fájdalom,majd.kedd.hajnalban!negyed.1kor.műtöttek.meg,húsz.óra.szenvedés.után,mivel.a.baby.miatt.érzéstelenítőt.vagy.fájdalomcsillapítot.sem.kaptam...

Az.epidurális.érzéstelenítés.nem.sikerült,rossz.helyre.szúrt.a.doki...majd.mégegyszer.szúrt,s.spinális.érzéstelenítés.lett.belőle...A.derekam.azóta.is.sokat.fáj.a.szúrások.helyén...

Nekem.szerdán.délelőtt.nézték.meg,hogy.babámmal.minden.rendben.van-e...Addig.csak.reménykedni.tudtam,hogy.ha.rugdos,akkor.jól.van...

Azóta.szépen.gyógyulunk,s.kislányunk.szépen.fejlődik.odabent,hogy.karácsony.körül.megérkezzen.közénk:)

14. Dorottya84 (válaszként erre: 13. - Jpne)
2008. dec. 16. 11:25
Köszönöm szépen! Tudod ,már óly mindegy mi történt,az a lényeg hogy most itt van velünk egy kis Angyal akit imádunk és már alig várom hogy ismét áldott állapotba kerűljek! :0)
13. jpne
2008. dec. 15. 18:30

Nem is tudom mit írjak. Először is gratulálok a kislányodhoz! Gyönyörű és egy napon született az én lánykámmal, csak az enyém már "öregebb" pár évvel! :) A Dorka név pedig igazán szép. Ha lány lett volna a harmadik babánk, Ő is ezt a nevet kapta volna. Tényleg. :-)

Csodállak, hogy ennyi fájdalmat kibírtál. Fura, hogy érzéstelenítés nélkül felnyitott újra a dokid. Nem ember.

2008. dec. 15. 17:41
Köszönöm szépen a hozzászólásokat!! :0)
2008. dec. 15. 14:27

emelem előtted virtuális kalapom!!


Áldott karácsonyt és sok boldogságot!

10. Dorottya84 (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2008. dec. 6. 16:52
Látod én is épp ettől féltem,hogy ha nekem fáj a seb a sétálás a lélegzet vétel akkor a picurkának is "fáj" odabenn!Folyamatosan attól tartottam hogy neki semmi baja ne legyen és ez ne hagyjon semmi nyomot benne mikor már kinnt lesz. Sőt úgy gondolom hogy azért is volt zöld a magzatvizem mert akkor ez a sok fájdalom amit el kellett viselnem megterhelte őt is és azért kakílt bele a magzatvízbe! A másik meg ,mikor nagyritkán napközbe elalszik(semmit nem alszik nappal,ha mégis azt is nagy kínkeservesen tudja kivitelezni) kb.30 perc szunyókálás után sikítva riad fel és alig bírom megnyugtatni,én ezt is a műtét és a szülés közbeni sresszre vezetem vissza!!!!!!
2008. dec. 5. 21:36
Indokolatlan a terhesség alatt a gyógyszerektől való túlzott tartózkodás. Természetesen nagyon meg kell fontolni a gyógyszerszedést, és csak a minimumot szabad adni, de pl. a kezeletlen súlyos fájdalom sokkal veszélyesebb a babára az általa kiváltott idegrendszeri és hormonális hatások miatt, mint pár szem Algopyrin. Aki nem csillapítja egy frissen műtött beteg fájdalmát (ha terhes, ha nem), az egy vadállat. Páne érzéstelenítés nélkül felnyitni egy műtéti sebet!
8. Dorottya84 (válaszként erre: 5. - Claudiacsite)
2008. dec. 5. 17:34

Szia!

A sebészem azt mondta hogy ide vagy oda a terheségem, ne aggódjak mert ettől függetlenűl szülhetek hüvelyi úton! Na sajna ez nem így lett de nem műtét vagy a heg miatt hanem komplikációk léptek fel ( a baba feje nem tudott beilleszkedni a szülő csatornába és már haspréssel meg vákummal sem tudták "kihúzni", a picurka meg már nem bírta és ezért császároztak,még a műtőbe leszíjazott lábakkal kezekkel 4 tólófájásom volt,érzéstelenítés nélkűl!!!!,de 1000-szer is m egérte!!!!!!!! :0) Annyi a különbség a többi vakbeles "társamhoz" képest hogy a növekvő pocakom miatt nagyobb lett a vágásom és sötét lilás,de ez még halványodhat!

2008. dec. 5. 16:17
Hát nem semmi amit rád mért a sors! Ezentúl bármilyen akadály is lesz előtted,nevetve fogod leküzdeni! Nagyon sok boldogságot kívánok neked és kis családodnak!
2008. dec. 5. 14:10

Gratulálok a kicsi lányhoz, gyönyörű. Átéreztem az írottakat, volt már vakbélműtétem is, sajnos kisbabát is vesztettem el, kettőt is, viszont már nálunk is itt szuszog a kisfiam, aki egészséges, gyönyörű és nagyon huncut. Minden szenvedést megért és tényleg, akkor jön, amikor jönni akar.

Kitartást a továbbiakhoz is!

2008. dec. 5. 09:02

Szia Dorottya, teljesen aterzem a helyzetedet a perforalt vakbelgyulladast illetoen.. Nekem is volt egy ilyen mutetem tini koromban, 2 hetig voltam az intenziven, az altalad mar jol ismert tisztito csovekkel egyutt.. hasnyalmirigy gyulladassal megbolonditva... Mivel eletmento mutet volt, nem nagyon torodtek szerintem hogyan is csinaltak... eleg csunya 12 cm hosszu es eleg vastag heg maradt, a csovek helyen befele huzodik a hasam, biztosan vannak osszenovesek.. Olyan mintha belul odatapadt volna valamihez es neha neha elegge tud fajni.. Most epp babat tervezunk es kicsit aggaszt az a heg.. Nem tudom hogyan is fog novekedni a hasam, ha a has also resze "oda van tapadva" belul mas izmokhoz es szervekhez... Mikor rakerdeztem Magyarorszagon, akkor azt mondtak, Kinyomja majd a gyerek!! Hat nem tudom... Jovo heten lesz talalkozom az itteni orvosommal - remelem ez nem lesz gond... Neked mondtak valamit ezzel kapcsolatban mikor eljottel a korhazbol???

Mindenesetre vigyazz magadra, a jo hir, hogy perforalt vakbeled mar nem lehet megegyszer :-) Jo babazast!!

2008. dec. 4. 18:34
Minden tiszteletem a tiéd!Nem tudom én végig tudtam-e volna csinálni!?Gratulálok a picihez!
2008. dec. 4. 14:51
Kedves Dorottya, megkönnyeztelek, pláne amikor megláttam a képen a gyönyörű babádat! Gratulálok, tényleg egy kis angyal, sok boldogságot nektek!
2008. dec. 4. 13:30
Gratulálok utólag is!nem lehetett semmi a dolgokat átélni,főleg a fájdalmat!Erős vagy!
2008. dec. 3. 17:03
Szeretném veletek megosztani várandósságom.
18 hetes terhesen volt egy életmentő műtétem, gondoltam röviden leírom mi is történt. És külön szeretném azoknak a figyelmébe ajánlani, akik esetleg hasonló cipőben jártak, járnak. Ugyanis sokáig nagyon egyedül éreztem magam, mert mindenki csak hitetlenkedett és sajnált és valahogy nem akarták elhinni az emberek, hogy hogyan lehetséges, hogy egy állapotos nőt megoperáljanak. A sebészem azt mondta állítólag 2-3 évente fordul elő kismamáknál olyan jellegű műtét, ami azonnali beavatkozást igényel.

Ugrás a teljes írásra: Az én kis Angyalkám!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook