Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az embereket miért nem érdekli, hogy tönkretett, kizsákmányolt Földet hagy a gyermekeire? fórum

Az embereket miért nem érdekli, hogy tönkretett, kizsákmányolt Földet hagy a gyermekeire? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. dec. 15. 08:19
Majd megoldják.
2017. dec. 15. 08:18

Van kávégéped? Van: őrölni is tud.

Így szavaztál.

Vajon egy ilyen gép létrejötte mennyi környezetszennyezéssel járt?

Mennyi luxus fér bele az életedbe, ha minden általad kiírt fórumban csak sírsz, milyen szar az élet (főleg kishazánkban), de azért képes vagy darálós extra kávéfőzőt venni a kotyogós helyett?

Provokáló vagy, mint mindig.

Gyere nyugodtan! :D

2017. dec. 15. 04:20
És mért van az,hogy amit szeretnénk kiirtani(bolha vírus..)nem megy.de amit más okból pusztítunk,az kihal. ?
2017. dec. 15. 00:42
Es ne feledjük nem a mi országunk a vezető karosanyag kibocsajto es nem is a legnagyobb szennyező. Persze van hova fejlődni.
2017. dec. 15. 00:40

Jah es soha egy falevelet, fuszalat nem egettem el! Tetves szomszéd mindig esős idoben füstölt.mert o akkor szeret egetni. Azt is be kene tiltani!!! Ugyanis az egetessel/fustolessel tobb karosanyag kerül a levegőbe mint egy pofekelo busz esetében.


Jah es buszok!

Miskolcon peldaul lecserélték elektromosra a buszokat meg ilyen kornyezetkimelore!

2017. dec. 15. 00:37

Jah es minden izzó led. Lakasban a++ alá nem adom!:)


Volt olyan hogy két-három hétig ki sem raktam a kukát.


Amikor a telken laktunk a krumplihejat peldaul csirkeknek adtuk. :) meg eleg sokminden elkomposztalodik.


En néztem okologiai labnyomot magamra vetítve. Es mondhatom hogy nyugodtan alszok. :)

12. Johannia (válaszként erre: 11. - Johannia)
2017. dec. 15. 00:29

Bahh.autokorrekt.


Jav.

Elottem irjak

Értelmes fűtésre

Az erdő szélére tegye

Marol holnapra

2017. dec. 15. 00:26

Szia. Ez vegre egy jo topik!


En mit teszek?

-szelektív gyűjtés

- sajat bevasarloszatyrom van. Ha venni kenyszerulok akkor ujrahasznositottat veszek. Ha nincs akkor kézben cipekedek

- napelem

- ökológiai/bio szennyviztisztito

- passzivhazat epittetek jóformán

- elektromos autot tervezek venni

- regen a suliban volt papirgyujtes illetve szemetszedes

- munkahelyemen kulon környezetvédő csoport van, a ceg sokat áldoz a kornyezetvedelemre, melynek számos önkéntes tagja van

- melóban is szelektív gyűjtés van

-műanyag kupakokat kulon gyűjtjük adománynak

- turkaloba jarok sokszor (remsztorit olvastam hogy egyes cégek inkabb elégetik a nem eladott ruhákat?!!!)

- nem veszek felesleges élelmiszert ami ramrohad es dobhatok ki. Ha kapok sok kaját szülőktől akkor azt beviszem meloba es meghívok masokat egy tal kajara/sutire.


Hirtelen Ennyi jutott eszembe.


Kornyezetemben sokan odafigyelnek. Van aki komposztal, masik bio/öko modon termeszt.

De a szelektív gyűjtés alap.

Sokan meg ilyen zord idoben is bringaznak.


De mint ahogy elotte irjak ez amolyan uri passzio. Sokan lesz.rjak a környezetüket. Most pista bacsinak a minimal nyugdijasnak nem fogod tudni elmagyarázni hogy ne a gumit égesse, ha nincs pénze értelme fűtésre.nemhogy korszerusitesre.illetve annak a nyomoreknak sem tudod megmagyarázni hogy a sittet ne az erdő szemébe tgye mert veszélyes hulladék. Pont nem érdekli mert még joforman neki kell fizetni hogy a telephelyen atvegyek.

A kispenzu emberek mától holnapra elnek. Aki kicsit feljebb van az kepes mar tovabblatni. Elobb a nyomort kene felszámolni es utana az ember kepes túllépni a jelenlegi szuksegletein. Addig nem.

10. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. dec. 14. 23:37
Tudod, nagyon sok embert pillanatnyilag az köt le, hogy az éhező gyerekének MA mit tudjon adni. Ezért egyszerűen nem is gondol a holnapra, a jövőre pláne nem is mer gondolni. Egyszerűen csak megpróbál élni, itt és most. Számukra az, amiről te beszélsz, amolyan úri passzió. Mindamellett, hogy az emberiség felelőssége a bolygónkon az élhető környezet megtartása, a környezetszennyezés megállítása, a megújuló energiaforrások felhasználása a megszokott kőolaj, szén, atom stb helyett. Tudod ez a kérdés lényeges és fontos, de az emberek többségét pillanatnyilag nem érdekli, hogy a pék fával, olajjal vagy szénnel fűti fel a kemencét amiben a kenyeret süti, hanem az, hogy legyen miből megvennie a családjának. Ha pedig nyomorog, minden csupán másodlagossá válik.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2017. dec. 14. 23:21
:)
8. michelle.r (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 14. 23:15
Nálunk speciel nem kell gyűjteni, négy ember, heti 4 x 7 darab ruha ... De arra figyelek, hogy lehetőleg egyszerre járjon mindenki sötét vagy világos ruhában, mert akkor tényleg lehet gazdaságosan mosni ;) Néha úgy néz ki a szárító, mintha egy kórházi személyzet ruhatára lógna rajta :D
7. michelle.r (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. dec. 14. 23:12

Nem is keveset.

Mindkét autónk hybrid, a lakásnak olyan a szigetelése, hogy a fűtés most sincs bekapcsolva, napkollektorok vannak a tetőn, led izzók mnidenben, az össze háztartási gép minimum A3-os. A kávékapszulákat visszaviszem a Nespresso-ba, vagy éppen lámpaernyőt csinálok belőle, esetleg adventi koszorút ;)


Víztisztítót használunk, környzetbarát tisztítószereket, a nem használt, kinőt ruhákat tovább ajándékozzuk, szelektíven gyűjtjük a szemetet. Nem használok műanyag szatyrokat a vásárlásnál.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. dec. 14. 23:04

A műanyagszatyor pénzbe kerül. Ráadásul, már lebomló anyagból készül, nem is lehet nagyobb súlyt beletenni.

A szövet szatyrot viszont muszáj mosni, tehát kell hozzá víz, energia, mosószer, ami szintén pénz.


Nincs pénzem a termelőtől megvenni a vajat, tehát bolti csomagolásban veszem.


Igyekszem összegyűjteni a mosnivalót, hogy ne 2 darabonként mossak.


Szelektíven gyűjti a ház a hulladékot.

5. SansaS (válaszként erre: 4. - Böce)
2017. dec. 14. 22:39

A fórumkérdést olvastad?

Ha igen, miért nem arra válaszolsz ahelyett, hogy belekötsz abba, amit leírtam?


Nem azt mondtam, hogy barlangban kell lakni. Azt kérdeztem, ti tesztek-e a megelőzésért, és ha nem, miért nem?

Van egy elméletem róla, de előbb kíváncsi lennék mások válaszára.

4. Böce (válaszként erre: 3. - SansaS)
2017. dec. 14. 22:36

Az ún. természetes szereket (gondolom ecet, szódabikarbóna, ilyesmi) is vegyi üzemekben, vegyi eljárásokkal gyártják, csomagolják (műanyagba pl.).


Ilyeténképpen kikerülhetetlen a környezetszennyezés. Persze nyilván mérsékelhető.

3. SansaS (válaszként erre: 2. - Böce)
2017. dec. 14. 22:33

Igen, én teszek, lehetőleg nem veszek becsomagolt árukat, csak saját zsákzacskóban a piacon, ahol adják a saját üvegemben/dobozomban hozom el. A háztartásban nem használok vegyszereket, csak természetes szereket. Turizok többnyire, hogy ne termeljek új ruhaszemetet. Kaját nem dobunk ki, semmit, még a kenyérhajat sem.


Tárgyakat jóformán nem veszek, nem cserélek le.

2. Böce (válaszként erre: 1. - SansaS)
2017. dec. 14. 22:28

Téged érdekel? Te teszel érte? Ha igen, mit és hogyan?


Ha nem, miért nem?

2017. dec. 14. 22:24

Ma olvastam néhány cikket a világban felhalmozott rengeteg műanyagról, szemétről, vegyszerről. A hulladék jelentős része évmilliók alatt bomlik le, a termőföld és a vizek tele vannak mérgező kemikáliákkal, óriási az élelmiszerpazarlás, a nyersanyagok gyorsan fogynak.


A mi gyermekeink és unokáink már egy teleszemetelt, betegségeket okozó Földön fognak felnőni, vészesen fogyó nyersanyagok között.


A környezetemben azt látom, ez senkit nem érdekel igazán. Nyilván, nem csak a környezetemben, tény az, hogy a társadalom pazarló és mértéktelenül fogyaszt. De miért, mikor már mindenhonnan az folyik, mennyire fontos figyelni a környezetre?


ŐSzintén, ti tesztek valamit azért, hogy ez ne így legyen? Kerülitek a műanyagot vagy csakazért is elveszitek a szatyrot, mert "úgysem számít az az egy? Vegyszerekkel takarítotok és mostok vagy próbáltok környezetkímélő megoldást találni? Hajlandóak vagytok kicsit áldozni a kényelemből emiaatt?


Ha nem, miért nem?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook