Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az elveszett ikertestvér fórum

Az elveszett ikertestvér (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. 9c8e86a234 (válaszként erre: 26. - Orsibigyu)
2012. dec. 30. 23:12

Bettina Austermann-Dráma az anyaméhben


Ajánlom a könyvet, mert orvosi tényekkel igazolják a téma hitelességét.


Nagyon jó.

30. 25800e2d09 (válaszként erre: 25. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 23:12
sokminden érdekel, utánanézek. Nem mondom hogy minden lehetetlen de majdnem sejtszintű embrionális korban még picit lehetetlennek tartom. később már nem. de nagyon kezdetlegesen még szerintem nincs szó ilyesmiről. azért köszi, tényleg érdekes téma :)
29. 9c8e86a234 (válaszként erre: 24. - F1e23b97ee)
2012. dec. 30. 23:11
ó, talán rendezői babérokra törsz??:)
28. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 24. - F1e23b97ee)
2012. dec. 30. 23:10
De itt most méhen belül elvesztett ikertestvérről van szó.
27. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - F1e23b97ee)
2012. dec. 30. 23:10
best seller gyanús. írd meg a sztorit :D
2012. dec. 30. 23:10
Furcsa tema. En gyermekkent sokszor almodtam, hogy megtudtam hova temettek el az ikertesomat. Egyszer olvastam egy konyvet: abortusztulelokrol irtak. Erdekes tema.
25. 9c8e86a234 (válaszként erre: 20. - 25800e2d09)
2012. dec. 30. 23:10

Ha érdekel a téma majd olvass utána, érdekes dolgokat találni,amiről nem feltétlen gondoltuk eddig hogy igaz, vagy létezik.


Elvégre onnan indultunk, hogy a csecsemő nem érez, és az újszülötteket érzéstelenítő nélkül műtötték.


Később kiderült, hogy a csecsemő szenzitívebben érez, mint egy felnőtt mert az agyában a fájdalom gátló rendszerek még nem elég fejlettek.

2012. dec. 30. 23:08

Ez akár egy film címe is lehetne.


Ami persze happy enddel zárul, és a főhős, aki sok kalandot átélt, a film végére megleli ikertestvérét. Majd boldogan élnek.


Persze drámát is lehetne belőle csinálni. A főhős megleli a testvérét, de az halálos beteg és meghal.

23. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 18. - 7a5f2ffe7d)
2012. dec. 30. 23:08
Nem verekedésre értem hogy nekem jött ,hanem nekem szaladt véletlenül, vagy elütött bicajjal. Csak álltam ott , szerintem meg sem lódultam és néztem ahogy aki nekem jött az repül.
22. 9c8e86a234 (válaszként erre: 19. - Krisz42)
2012. dec. 30. 23:06
Én olyan " nem szeretem" esetről hallottam, amikor nem egy apától voltak az ikrek.
21. 9c8e86a234 (válaszként erre: 13. - Krisz42)
2012. dec. 30. 23:05

Elmenekül, sőt elfordul és sok esetben a terhesség további részében nem is fordul vissza, és keveset mozog.


Természetesen fizikálisan érzékeli, hallja, tapintja.

20. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 23:04
én ezt akkor sem veszem be. lehet hogy reflex szerű emlékeket tárol de érzéseket nem tud, az szerintem lehetetlen, bár mivel nem ismerünk sok mindent a tudósok bármibe bármit bele tudnak magyarázni csak épp nem bizonyíthatóan.
2012. dec. 30. 23:03
Vanbak olyan ikrek is,akik nem szeretik egymást.Vagy ilyen nem alakulhat ki a méhben?Akkor az ellenkezője miért?
18. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 10. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 23:02
Ezekről nem egykönnyen lehet kideríteni, hogy elveszett ikertestvér miatt vannak-e. Én pl.utálok testi erőt alkalmazni, de azért mert tudom hogy nagyon erős vagyok. Akárki nekem jött, az nagyot repült ,pedig nem is csináltam semmit csak álltam.
17. 9c8e86a234 (válaszként erre: 12. - 25800e2d09)
2012. dec. 30. 23:01

1 héttel a megtermékenyítést követően, tehát még az anyaméhbe történő beágyazódás előtt mikroszkóp alatt láthatóvá válnak a fül első kezdeményei. Az embrió mérete ekkor 0,9 mm.

Tehát sokkal korábban érzékeli a környezetét a magzat mint azt eddig hittük, mára rengeteg kutatásról lehet olvasni amik ezt igazolják.


Egyébként agy sem kell az emlékezéshez,mert a test sejt szinten is tárol információt és a test emlékszik főleg ha közel voltak egymáshoz.

16. Krisz42 (válaszként erre: 10. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 23:01
Ezek annyi emberre jellemzoek,nem csak rájuk,semmi relativitás nincs benne.
2012. dec. 30. 22:59
Tény, hogy az ikrek NAGYON kötődnek egymáshoz, de azt nehezen hiszem, hogy ott bent ilyen szintű gondolkodás menne....
14. 25800e2d09 (válaszként erre: 13. - Krisz42)
2012. dec. 30. 22:58
egyszerre írtunk nagyon hasonlót. eeez nem lehet véletlen :D
13. Krisz42 (válaszként erre: 5. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 22:57
IMár bocs,de honnan tudják mit èrez?Nem akar elmenekülni,hiszen ott kapja,ami az êlethez szükséges.A túlélő ösztön sokkal nagyobb.Plussz ha pár hetesen veszíti el,nem is tudja,h ott van.Nem érzékeli fizikâlisan.Max.utána több tápanyagot kap és mivel a vérrel pl.a boldogsághormonokat is kapja,valòszínűleg az is befolyáolja a hangulatát vagy az adrenalin,de nem hiszem,h összetetten gondolkodik,mert az érzékelés ilyen szintű értelmezéséhez már fejlettebb gondolkodá szükséges.
2012. dec. 30. 22:57
hm ez érdekes. de mi van akkor ha nagyon kezdetleges embrionális állapotban következik ez be? akkor még se agy se szív (na talán az max) se más szervek nincsenek. hm? akkor semmilyen tudati szintje nincs még...
11. e28c748947 (válaszként erre: 1. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 22:56
Az utóbbi pár évben sokkal gyakoribb az ikerszülés, mint pár éve.Szerintem.Köszönhető ez többek között a mesterséges megtermékenyítéseknek, azaz a lombikprogramnak.Magam is részese voltam és ikerlányaim vannak.
2012. dec. 30. 22:56

AZ EGYEDÜL SZÜLETETT IKER TÜNETEI


Bűntudat-amiért szerencsésebbek vagyunk a másiknál

Tudat alatt azt érzik, hogy a másiktól elvették a helyet és helyette élnek, és őmiattuk halt meg a másik.


Bűntudat - mert a másikat lenyeltük

Ezt akkor érzik a félikrek, amikor a testvérük szövetei belenőnek az ő testükbe és körbenövik azt.


Bűntudat - amiért a másiknak nem tudott az életben maradó segíteni

Néha kényszerképzeteket állítanak fel, hogy segíthettek volna a másiknak, ami ugyebár teljesen lehetetlen. De volt, aki úgy érezte, ha fogja a másikat a kis kezeivel (ami a fejletlenség miatt lehetetlen) akkor segíthetett volna a másiknak és megmenthette, volna.


Magányosság érzése

Azt érzik, hogy senkivel sem stimmel valami. Senki sem az igazi. Az ikertestvérét keresi a hozzá közelálló emberekben. Sokszor sündisznó állást vesznek fel, félnek a csalódástól, úgy érzik nem értik meg őket, és emiatt inkább csak vágyakoznak, és feladják.


Depresszió

Vágyálom, magány. Gyász, erőtlenség, energiátlanság


Barátokhoz történő túlzott kötődés

Saját és a másik dolgát is megnehezíti.


Erőtlenség

Nem mer erőteljesen és teljesítményorientáltan saját életutat keresni.

Nem akarnak élni.

Sokszor érzik azt, hogy saját testi erejükkel ölték meg a másikat, így nem is merik azt használni. Számukra ez azt jelentené, hogy elárulja a testvérét, ha felhasználja az erejét, és megtalálnák helyüket a világban.


Üldözési mániák, félelem az érintéstől

Idegen emberek érintése pánikot válthat ki. Ez erősödik liftben, ahol lehetetlenség kitérni.

Néha azt érzik, hogy valaki üldözi őket, mert látták a halott csomót, amely szabadon lebegett a vízben.


Érintési vágy

Néha olyan munkát választanak, amikor ők érhetnek hozzá másokhoz, pl. masszőr, fodrász. Sokszor masszíroztatják magukat.


Féltékenység

Szintén az anyaméhben történt esemény játszódik le az illetőben. Ha a párja nem ér haza időben, azt hiszi, elveszíti, tehát elszeretik tőle. Félelem fogja el, ami ingerültséggel párosul.


Munkahelyi kudarcok és balsikerek

Bűntudat érzése a sikerek miatt, így folyamatosan kerülik az önmegvalósítást és örömöket, van, hogy a szervezet is védekezik. Pl. pék lesz, aztán liszt érzékeny, vagy virágkötő és virágpor allergén.


Gyermekáldás megvalósulásának nehézségei

2012. dec. 30. 22:55
A legszorosabb kapcsolat az ikertestvéri kapcsolat. Így elveszítése esetén a gyermek a szülőkkel sem tud közeli kapcsolatot kialakítani, mert folyton a testvérét fogja keresni, és őt gyászolja az életében.
8. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 7. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 22:53
De az is lehetne, hogy tudat alatt az anya őt választotta. vagy az egyik meggondolta magát. vagy csak a méhen belül akart társa lenni a másiknak, mert addig szoros kapcsolatban álltak, de egy idő után hagynia kellett menni az útján. Ilyen értelemben sokféle ok lehet, és ez nem mind jár később fájdalommal vagy bűntudattal.
7. 9c8e86a234 (válaszként erre: 6. - 7a5f2ffe7d)
2012. dec. 30. 22:48
Igen, pontosan ezek!:)
2012. dec. 30. 22:47
Amúgy miért jelentene traumát a másik magzat számára? Bűntudata lenne miatta, hogy ő életben maradt? Vagy magányt érez az anyaméhben?
5. 9c8e86a234 (válaszként erre: 2. - Krisz42)
2012. dec. 30. 22:47

Az életben maradt fél hallja amint a testvére mozgása csökken, szívverése és vérkeringése lassul majd megáll.

Lényegében meghal mellette egy picike ember, aki eddig a legfontosabb volt számára. Hatalmas magányérzet alakul ki benne, és veszteség érzet. Lényegében az elmúlást tapasztalja meg közvetlen közelről és nem tud elmenekülni mert nincsen hová, a pocakban határokba ütközik.


Nehezen feldolgozható következményekkel járó csöndes dráma.

Akik átélték ezt az eseményt, nehezen dolgozzák fel.

Azok az emberek, akik az anyaméhben elveszítettek egy ikertestvért, hasonlóan reagálnak, mint az ikertestvérét elveszítő felnőtt.


Az ikerkutatás során vizsgálták a felnőtt ember reakcióját az ikertestvére elveszítésekor. A felnőttek a másikat igen hosszasan és mélyen gyászolják, üresnek és magányosnak érzik magukat az életük további részében.

Gyakran bűntudat kínozza őket, hogy szerencsésebbek voltak a testvérüknél és tovább élhetnek.

Csak néhány éve derült fény arra, hogy mennyi mindent érez és tapasztal az anyaméhben a gyermek, így ezt a fontos adatot csak nem régóta tudjuk, hogy az ikertestvér elveszítését drámaként éli meg a gyermek.

4. mese habbal (válaszként erre: 2. - Krisz42)
2012. dec. 30. 22:45
aki kicsit jártas a pszichológiában, az tudja, hogy az.. persze nem tudatos szinten az, de kihat az életére, és nem is sejti, hogy valami pszichés probléma hátterében ez állhat...
3. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 1. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 22:43
Én meg poénkodni szoktam, ha valamilyen puklit találok magamon vagy családtagon, hogy lehet hogy a beágyazódott ikertestvér az.
2. Krisz42 (válaszként erre: 1. - 9c8e86a234)
2012. dec. 30. 22:41
Miért trauma a túlélőlnek?Nekem nem lenne az,lehet,h én is ilyen vok,de ez van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook